Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 12:00   #221
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
Iskreno, mislim da ti to nije loše napraviti. Sastoji se od malo detaljnijeg uzv di mjere bebu i krvnog testa. Naravno da je odluka nakon toga isključivo tvoja, al s obzirom da ne ugrožava dijete, možda da ipak razmisliš - ne toliko zbog downa već samog pregleda (do 13+6 se može napravit)
hvala ti na savjetu ali odlucila sam da necu i stojim pri tome
ni prvi put apsolutno ništa nisam bila ni ono tipa 4d i to pa necu ni sad.
bit ce sve super ako ce bit ako nece dode ti na isto
Ali naravno svima dajem pravo odabira i uvažavam svačije mišljennje
Ja idem na redovite uzv preglede i dok je sve u redu na njima neman potrebe nista a i da nije opet šta?nista
tako osmjeh i idemo dalje
sretno!
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:01   #222
oni koji odluče zadržati dijete, bez obzira na potencijalne dijagnoze, bolje da ne rade testove. jer što će s tim nalazima? samo se bezveze nervirati do kraja.

mene ginekolog prije probira pitao što ću raditi u slučaju loših nalaza. čisto da bezveze sebi ne radim probleme.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:18   #223
Drage zene, molim misljenje! Imala sam odnos 11.11.2017. Odnos je bio nezasticen i partner je ejakulirao u mene. Zadnja menstruacija bila mi je 31.10. i imam redovan ciklus od 28 dana. U vrijeme odnosa bili su mi plodni dani. 6 dana nakon odnosa poceli su bolovi u trbuhu koji traju jos uvijek. Nisu to toliko bolovi koliko neki grcevi, pulsiranje, cudno nesto. Napominjem da takvo sto nikad nisam imala, cak ni pred menstruaciju. Uradila sam jutros zest, negativan je.Do ocekivane menstruacije ima jos 5 dana, tako da sam test vjerojatno radila prerano. Sto mislite, bi li ti bolovi mogli znaciti trudnocu?
plava xxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:06   #224
Drage zene treba mi pomoc. Kasni mi vec 5 dana radila sam test za trudnocu i bile su dvije crte ali mi je sumnjivo jer je druga crta preblizu kontrolne. Da li se je to jos nekom desilo?
Malena lejdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:13   #225
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
oni koji odluče zadržati dijete, bez obzira na potencijalne dijagnoze, bolje da ne rade testove. jer što će s tim nalazima? samo se bezveze nervirati do kraja.

mene ginekolog prije probira pitao što ću raditi u slučaju loših nalaza. čisto da bezveze sebi ne radim probleme.
ja npr nisam bila načisto što bi s potencijalno lošim nalazom, ali sam definitivno htjela znati.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:29   #226
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ja npr nisam bila načisto što bi s potencijalno lošim nalazom, ali sam definitivno htjela znati.
e pa baš zato ja i govorim da ne zelim ic jer sam 1005 sigurna da što bilo da bilo bi svakako dijete zadržala i bilo bi voljeno i prihvačeno isto kao i ono najzdravije
da nebi bio šok bi ali sve jedno moje je kakvo je da je.
sretno cure drage
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:33   #227
Quote:
modiana kaže: Pogledaj post
e pa baš zato ja i govorim da ne zelim ic jer sam 1005 sigurna da što bilo da bilo bi svakako dijete zadržala i bilo bi voljeno i prihvačeno isto kao i ono najzdravije
da nebi bio šok bi ali sve jedno moje je kakvo je da je.
sretno cure drage
ja sam to napisala više u smislu da bih željela znati ukoliko postoji neka bolest ili problem i pripremiti se na to
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:38   #228
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ja npr nisam bila načisto što bi s potencijalno lošim nalazom, ali sam definitivno htjela znati.
To je i moj stav. Iskreno, ne znamšto bi napravila (niti bi htjela se nać u toj situaciji), ali bi htjela znat. Prvenstveno, ako i je nešto loše, da se stignem pripremit znanjem i iskustvima kako bi olakšlo kad beba dođe.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:42   #229
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ja sam to napisala više u smislu da bih željela znati ukoliko postoji neka bolest ili problem i pripremiti se na to
da da shvatila sam što želiš reći i istina je to da je možda lakse da znaš pa se pripremiš ali eto neznam valjda kako si staviš u glavi
evo meni prijateljica prije dvije god (pošto je teško ostala trudna)radila sve pretrage zive i sve bilo odlicno da bolje ne moze kad ono rodila a kaže doktor mislim da je dawn,ona gleda??????a svi pregledi odlicni
evo sad je ponovno trudna i ponovno sve više nego savršeno
nadamo se najboljem
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:30   #230
da je meni prvo dijete bilo s problemima, zdaržala bih ga svakako. no, imam dvije divne curice i jednostavno ne bih imala vremena niti snage posvetiti im se koliko zaslužuju, uz bolesno, treće dijete.

tako da sam išla na probir. ali nisam na nifty, npr. jer su nalazi probira odlični. a sad, što bude bude. uvijek, statistički, postoji šansa da nešto nije ok i to ću morat prihvatit.

plava, što se tiče odnosa u vrijeme plodnih dana i negativnog testa, ništa ti ne preostaje nego čekati. uzmi neki test od 10 miu osjetljivosti i traži da bude crvene boje, a ne plave i to je to. pričekaj još par dana.

malena lejdi
meni se to dogodilo s lošim testom, kinezom s ebaya. nisam bila trudna.
kakav ti imaš test? neki pouzdani ili šrot, poput mog?
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:11   #231
Quote:
plava xxx kaže: Pogledaj post
Drage zene, molim misljenje! Imala sam odnos 11.11.2017. Odnos je bio nezasticen i partner je ejakulirao u mene. Zadnja menstruacija bila mi je 31.10. i imam redovan ciklus od 28 dana. U vrijeme odnosa bili su mi plodni dani. 6 dana nakon odnosa poceli su bolovi u trbuhu koji traju jos uvijek. Nisu to toliko bolovi koliko neki grcevi, pulsiranje, cudno nesto. Napominjem da takvo sto nikad nisam imala, cak ni pred menstruaciju. Uradila sam jutros zest, negativan je.Do ocekivane menstruacije ima jos 5 dana, tako da sam test vjerojatno radila prerano. Sto mislite, bi li ti bolovi mogli znaciti trudnocu?
Na ovo ti pitanje još ni ginekolog ne može odgovoriti sa sigurnošću, a kamoli netko na forumu slobodnom procjenom.

Ako imaš sumnje, idi ginekologu da ti vadi betu ili pregleda, možda skuži gastaciju, nikad ne znaš.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:54   #232
Idem sljedeći tjedan na rani kombinirani probir, zaboravila sam naravno pitati, moram li biti natašte za vađenje krvi?
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 20:36   #233
Ne, nema to veze
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:57   #234
Da se nekoj ne dogodi kao meni, papp test se radi samo u vinogradskoj... Mene je sestra kod ginekologa krivo uputila, da može u svakoj bolnici. UZV može, ali vađenje krvi samo u vinogradskoj...
Sva sreća pa sam na SD brzo došla na red za uzv i unutar pola sata sam stigla i u vinogradsku krv izvaditi, malo su negodovali što uzv nije kod njih napravljen, ali su mi svejedno izdali nalaz.
Neupućene sestre
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:07   #235
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
Da se nekoj ne dogodi kao meni, papp test se radi samo u vinogradskoj... Mene je sestra kod ginekologa krivo uputila, da može u svakoj bolnici. UZV može, ali vađenje krvi samo u vinogradskoj...
Sva sreća pa sam na SD brzo došla na red za uzv i unutar pola sata sam stigla i u vinogradsku krv izvaditi, malo su negodovali što uzv nije kod njih napravljen, ali su mi svejedno izdali nalaz.
Neupućene sestre
i u petrovoj se može 100%
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:39   #236
E da i u Petrovoj, ali kako sam bila na SD na UZV, valjda mi je sestra samo iz tog razloga rekla za vinogradsku, jer do petrove bi mi trebalo tri dana jahanja kroz grad.
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 14:05   #237
Ljudi, rečeno mi je da zbog dobi (44 mi je) moram na genetsko savjetovanje, i to prije amniocenteze.

E sad, stvar je u sljedećem. Ja u srijedu idem na Harmony i ako njegovi nalazi budu dobri, otkazat ću amniocentezu. Na nju bih, dakle, išla sam ako, ne daj bože, nalazi Harmonyja budu loši.

U slučaju da mi zatreba to genetsko savjetovanje, moja pitanja su sljedeća:

1. Kome se javim za to? Navodno da se to radi na Rebru ali koji odjel moram kontaktirati?
2. Računam da ću rezultate Harmonyja imati negdje u prvom tjednu siječnja. Je li to dovoljno da se stignem naručiti za termin prije 22.01. kad mi je eventualna amniocenteza?
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 22:14   #238
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
Ljudi, rečeno mi je da zbog dobi (44 mi je) moram na genetsko savjetovanje, i to prije amniocenteze.

E sad, stvar je u sljedećem. Ja u srijedu idem na Harmony i ako njegovi nalazi budu dobri, otkazat ću amniocentezu. Na nju bih, dakle, išla sam ako, ne daj bože, nalazi Harmonyja budu loši.

U slučaju da mi zatreba to genetsko savjetovanje, moja pitanja su sljedeća:

1. Kome se javim za to? Navodno da se to radi na Rebru ali koji odjel moram kontaktirati?
2. Računam da ću rezultate Harmonyja imati negdje u prvom tjednu siječnja. Je li to dovoljno da se stignem naručiti za termin prije 22.01. kad mi je eventualna amniocenteza?
Na genetsko sam i ja isla s 25g. Bila na rebru. Davno pa neznam oko narucivanja. Posalji uputnicu na mail i vidi koji termin dobivas

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:58   #239
Pozdrav. U 12 tjednu trudoće sam i idem privatno na uzv za rani probir. Zanima me gdje mogu ići na biokemijsku analizu krvi potrebnu za rani probir? Dr. mi je rekla da idem u Petrovu ( odijel za laboratorijsku dijagnostiku) ali na njihovim stranicama tog odjela uopće nema nego vodi na stranicu tj. Sliku i adresu Rebra(Kišpatičeva). Sad me to zbunilo. Molim pomoć i unaprijed se zahvaljujem.
magiclajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:24   #240
Quote:
magiclajt kaže: Pogledaj post
Pozdrav. U 12 tjednu trudoće sam i idem privatno na uzv za rani probir. Zanima me gdje mogu ići na biokemijsku analizu krvi potrebnu za rani probir? Dr. mi je rekla da idem u Petrovu ( odijel za laboratorijsku dijagnostiku) ali na njihovim stranicama tog odjela uopće nema nego vodi na stranicu tj. Sliku i adresu Rebra(Kišpatičeva). Sad me to zbunilo. Molim pomoć i unaprijed se zahvaljujem.
Da sama sebi odgovorim a možda će i nekome pomoći, u Petrovoj 13 se radi analiza krvi za rani probir.
magiclajt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.