Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 09:47   #21
Quote:
wuski kaže: Pogledaj post
uh .. pa to je 2.mjeseca .. uahh .. a ja samo cekala i cekala da dođe menstr.. uhh .. a i zavaralo me jer su simptomi prvi bas isti kao i predmenstrualni ..

aime, 7-8 tjedana,a ja nemam ni uzv jos ,.. to mene brinee
ne brini, normalno se tako negdje i radi uzv tako da nisi u zaostatku lijepo se smiri, probaj se naručit na uzv u bolnici. ako ikako uspiješ preporučila bi ti da si platiš i jedan pregled privatno, tek tolko da budeš mirnija, da neko s tobom postupa ko s čovjekom i da ti sve objasni. običan uzv i pregled su oko 400kn. ako ćeš trebat preporuku pitaj. i dođi na trudnice zbor
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 09:54   #22
ili možeš se napraviti i ti mudra i odeš na hitnu i kažeš da imaš neke bolove, oni ti daju uputnicu za ginekologiju i tamo te i pregledaju i naprave uzv. neznam dal se može to kod vas a mislim da može
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 10:18   #23
uzmi telefon i nazovi Petrovu-da te spoje s uzv. Naruci se na uzv ali naglasi sestri da nemas uputnicu i ona ce ti rec da onda moras pregled platit 150kn, ali vjerovatno ce ti vratit novac za mjesec dana kad joj doneses uputnicu i problem rijesen
do tad uzivaj u svojoj trdnoci
pusa
marmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 10:20   #24
Quote:
marmi kaže: Pogledaj post
uzmi telefon i nazovi Petrovu-da te spoje s uzv. Naruci se na uzv ali naglasi sestri da nemas uputnicu i ona ce ti rec da onda moras pregled platit 150kn, ali vjerovatno ce ti vratit novac za mjesec dana kad joj doneses uputnicu i problem rijesen
do tad uzivaj u svojoj trdnoci
pusa
autorica teme ima uputnicu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 10:46   #25
Quote:
vukovarka kaže: Pogledaj post
ili možeš se napraviti i ti mudra i odeš na hitnu i kažeš da imaš neke bolove, oni ti daju uputnicu za ginekologiju i tamo te i pregledaju i naprave uzv. neznam dal se može to kod vas a mislim da može
ovo je i meni palo na pamet, al nekak nisam htjela predlagat da izaziva... inače, ak ti se sviđa ovaj prijedlog odi u bolnicu kaži da te beš boli/probada i morat će te pogledat. u vinogradskoj ima baš posebno hitni prijem za ginekologiju, nikam te ne šalju.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 11:02   #26
Ili odi na na hitnu u bolnicu navečer, žali se na bolove i onda će te pregledati besplatno. Nemoj spominjati pregled kod ovog giniča niti uputnice jednostavno reci da te nešto strašno presjeklo i oni će te na hitnoj u bolnici pregledati.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 11:35   #27
wuski imaš pp
__________________
25.03.2008.&21.10.2009.....i oscekujemo 09.03.2014.
lizzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 14:55   #28
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
autorica teme ima uputnicu
nisam citala......ups
marmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 17:45   #29
ako nemas nikakve bolove, krvarenja ili nesto slicno sto nije normalno, ja na tvom mjestu uopce ne bi isla kod dr. cak ni kod toga sto te (nazalost) pregledao... jer zapravo nema nikakve potrebe, narocito to njihovo prckanje cim zena dode samo sa pomisli da je trudna, time se moze samo navuci bakterija i onda sto problema. ako je sve u redu i ti se dobro osjecaj trudnoca nije hitan slucaj i ne moras istog trena biti na pregledu, vjeruj sto manje oni prckaju to bolje i za tebe i bebu....
ja sam radila u gin. ambulanti, dr. su bili uzas, vecina njih, ne znam kojeg bi uopce nekome preporucila, ali znam da su i oni uvijek komentirali da nije potrebno odmah dolaziti cim ti izostane menga, nego tamo nakon 3.4tjedna... naravno sve to vrijedi samo ako se ti osjecas dobro, nemas nekakve bolove ili krvarenja....
sada zivim u njemackoj, trudna sam 24tj. do 16tj. trudnoce me dr. nije uopce gledao vaginalno, samo uzv.....i to je sasvim dovoljno, nekako si mislim da mu ne bi dala i da je htio a o odnosu pacijent-lijecnik da ne pricam koja razlika od hr...
uglavnom, cestitam i puno srece s bebicom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
noellee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 17:49   #30
Quote:
noellee kaže: Pogledaj post
ako nemas nikakve bolove, krvarenja ili nesto slicno sto nije normalno, ja na tvom mjestu uopce ne bi isla kod dr. cak ni kod toga sto te (nazalost) pregledao... jer zapravo nema nikakve potrebe, narocito to njihovo prckanje cim zena dode samo sa pomisli da je trudna, time se moze samo navuci bakterija i onda sto problema. ako je sve u redu i ti se dobro osjecaj trudnoca nije hitan slucaj i ne moras istog trena biti na pregledu, vjeruj sto manje oni prckaju to bolje i za tebe i bebu....
ja sam radila u gin. ambulanti, dr. su bili uzas, vecina njih, ne znam kojeg bi uopce nekome preporucila, ali znam da su i oni uvijek komentirali da nije potrebno odmah dolaziti cim ti izostane menga, nego tamo nakon 3.4tjedna... naravno sve to vrijedi samo ako se ti osjecas dobro, nemas nekakve bolove ili krvarenja....
sada zivim u njemackoj, trudna sam 24tj. do 16tj. trudnoce me dr. nije uopce gledao vaginalno, samo uzv.....i to je sasvim dovoljno, nekako si mislim da mu ne bi dala i da je htio a o odnosu pacijent-lijecnik da ne pricam koja razlika od hr...
uglavnom, cestitam i puno srece s bebicom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a cuj, ja bi bez obzira na kucne testove, voljela i doktorsku potvrdu da sam trudna, te da je sve u redu, zato bih otisla kod doktora...
__________________
Jura 05.02.1995.
Lea 12.08.2004.
Lutkica Nina stigla 14.07.2009.
moranam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 22:17   #31
eto samo javljam, da su bolnice bukirane , od petrove nadalje, moguci termin tek najesen .. tako da ne preostaje mi nista osim ispraznit novcanik i otici u privatnu polikliniku .. odlucidoh se za ginodermu u vlaskoj .. morat cu se nacekat ali mi obecali da ce me ugurat negdje jer su i oni booked ..

bas sam nestrpljiva ..

ali moram rec ,da iako me umirujete da ne moram hitno na uzv , ipak mi je ovo prva trudnoca, nisam nikad uopce se bavila tom temom tako da mi je bitno da mi strucnjak za te male trbusne kikirikije pogleda bebicu i veli da je tu i da je dobro .. e a onda nakon tog sam na miru i ne zuri mi se nikud ..

hvala svima na savjetima, podrsci , umirivanju
wuski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 23:18   #32
Quote:
noellee kaže: Pogledaj post
ako nemas nikakve bolove, krvarenja ili nesto slicno sto nije normalno, ja na tvom mjestu uopce ne bi isla kod dr. cak ni kod toga sto te (nazalost) pregledao... jer zapravo nema nikakve potrebe, narocito to njihovo prckanje cim zena dode samo sa pomisli da je trudna, time se moze samo navuci bakterija i onda sto problema. ako je sve u redu i ti se dobro osjecaj trudnoca nije hitan slucaj i ne moras istog trena biti na pregledu, vjeruj sto manje oni prckaju to bolje i za tebe i bebu....
ja sam radila u gin. ambulanti, dr. su bili uzas, vecina njih, ne znam kojeg bi uopce nekome preporucila, ali znam da su i oni uvijek komentirali da nije potrebno odmah dolaziti cim ti izostane menga, nego tamo nakon 3.4tjedna... naravno sve to vrijedi samo ako se ti osjecas dobro, nemas nekakve bolove ili krvarenja....
sada zivim u njemackoj, trudna sam 24tj. do 16tj. trudnoce me dr. nije uopce gledao vaginalno, samo uzv.....i to je sasvim dovoljno, nekako si mislim da mu ne bi dala i da je htio a o odnosu pacijent-lijecnik da ne pricam koja razlika od hr...
uglavnom, cestitam i puno srece s bebicom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ako nema nikakvih simptoma nikad ne moze nitko tvrdit da je sa trudnocom ok ............ jer ako ima problema to ce se zanat kad-tad i to je istina ali ponekad moze bit i kasno za majku (tako mi je susejda skoro oumrla od sepse jer je nosila mrtvo djete mjesec dana a ona je nakon kiretaze, izvadjene maternice i ostalih komplikacija bila u bolnici skoro 6 mjeseci i sad naravno vise nece imat djece a nema niti jedno..zato je uvijek dobro otic kod doktora i vidjet kako trudnoca napreduje.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 23:30   #33
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ako nema nikakvih simptoma nikad ne moze nitko tvrdit da je sa trudnocom ok ............ jer ako ima problema to ce se zanat kad-tad i to je istina ali ponekad moze bit i kasno za majku (tako mi je susejda skoro oumrla od sepse jer je nosila mrtvo djete mjesec dana a ona je nakon kiretaze, izvadjene maternice i ostalih komplikacija bila u bolnici skoro 6 mjeseci i sad naravno vise nece imat djece a nema niti jedno..zato je uvijek dobro otic kod doktora i vidjet kako trudnoca napreduje.

joj joj ne takve postove sad i ovdje

taman se uspjela smirit i kad ono
wuski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 23:36   #34
Quote:
wuski kaže: Pogledaj post
joj joj ne takve postove sad i ovdje

taman se uspjela smirit i kad ono
ma draga, nemoj panicarit---to sam samo napisala zato jer ne volim kad netko tvrdi da posjet ljecniku nije potreban...... koliko god taj ginekolog koji te pregleo bio kreten ipak te je uputio na UZV i na krvne pretrage
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 23:52   #35
Hy...
Wuski najprije čestitam na trudnoći!!
A onda... Ja ne znam... Taj ginekolog... Ja sam kod njega bila godinu dana... I za to vrijeme je super bio... I papu kad mi je radio i briseve i uzv,ništa nisam osjetila,strpljiv,sve mi objasnio... Al opet,možda je bio takav jer sam rekla da sam medicinska sestra i odmah je malo promijenio stav...Al ono... A i par frendica se full žalilo na njega..Ja se odjavila zato kaj im je uzv bio pol godine skoro u kvaru... A sestra koja za njega radi je prava kuč..
Nadam se da će ti ubuduće sve biti o.k...
Lijep pozdrav...
__________________
think pink!
Mary_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 23:54   #36
Definitivno je pregled potreban, i vaginalni i UZV. I tu nema rasprave. Moraš znati da li je sve ok, da li si zavorena, kak se dijete razvija. AKo je potrebno i plati si taj pregled samo budi mirna.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:03   #37
a šta da ja radim ? vaginalnim pregledom potvrđena trudnoća , rekao da je sve u redu , dobila uputnice za vaditi krv i urin , sto stvari ( krvna grupa , rh faktor , za sifilis i još neke infekcije , urinokulturu , željezo ,šečer i kompletnu krvnu sliku, mislim da je to sve ) ali mi nije radi uvz , nego rekao da na uvz idem sa 9-10 tj , i redovna kontrola za 1 mj. jel to uredu ili treba uvz i sada ? i u slučaju nekih loših nalaza da će me zvati
0503982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:13   #38
broj, ne može ti nitko reći što da radiš. nemaš naznaka da nešto ne valja, a vjerojatno ti je za te tjedne odredio uzv jer se tada čak i u slučaju jako kasne ovulacije može nešto vidjeti.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 18:16   #39
Quote:
wuski kaže: Pogledaj post
uh .. pa to je 2.mjeseca .. uahh .. a ja samo cekala i cekala da dođe menstr.. uhh .. a i zavaralo me jer su simptomi prvi bas isti kao i predmenstrualni ..

aime, 7-8 tjedana,a ja nemam ni uzv jos ,.. to mene brinee
Nemas se za sta brinuti jer se ranije ionako skoro nista uzvom ne moze ni vidjeti...Lijepo pricekaj svoju ginicku kad dodje s go i odi kod nje...Nece biti prekasno za nista...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 18:26   #40
Quote:
0503982 kaže: Pogledaj post
a šta da ja radim ? vaginalnim pregledom potvrđena trudnoća , rekao da je sve u redu , dobila uputnice za vaditi krv i urin , sto stvari ( krvna grupa , rh faktor , za sifilis i još neke infekcije , urinokulturu , željezo ,šečer i kompletnu krvnu sliku, mislim da je to sve ) ali mi nije radi uvz , nego rekao da na uvz idem sa 9-10 tj , i redovna kontrola za 1 mj. jel to uredu ili treba uvz i sada ? i u slučaju nekih loših nalaza da će me zvati
Meni je doktorica napravila pregled i vaginalni uzv, a onaj vanjski tek kasnije.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.