Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 14:52   #1
Arrow Vrkuta, marulja & Co

otvorih temu da ne tražim postove u džungli ostalih postova nevezano za te čajeve.
dosta je različitih mišljenja u vezi konzumiranja vrkute, marulje i ostalih čajeva.
koje ste čajeve kombinirali i kako? zašto baš tu kombinaciju? koliko dugo ste ih pili dok niste ugledali +?

negdje se preporučuje recimo konzumiranje vrkute samo u drugom dijelu ciklusa, neki pak preporučuju da se pije tokom cijelog ciklusa.
itd. itd....

pa da vidim vaša iskustva
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 10.09.2009. at 14:59.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 12:17   #2
Jaoooooooo

lijepo da ste glasale, ali recite još koju riječ o čajevima..pa koliko ste ih dugo konzumirali.
vrkuta mi je sasvim ok za piti, marulja je gorka kao otrov

moje iskustvo:
1. trudnoća: čaj od malinovog lista i agnus castus. već sljedeći ciklus je donio +
2. trudnoća: čaj od malinovog lista. već sljedeći ciklus je donio +
3. in spe: nisam pametna. kombinirala sam malinov list i vrkutu. agnus castus orginal ne bi smjela zbog dojenja jer se odražava na produkciju mlijeka.
onda sam jedan mjesec pila samo vrkutu i sluzi je bilo kao u priči.
ovaj ciklus sam probala marulju, no nakon što je netko napisao da se marulja pije samo u prvom dijelu ciklusa, prešla sam samo na vrkutu.

master plan za sljedeći ciklus: počet ću s maruljom, a u drugoj polovici ciklusa na vrkutu.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 20:14   #3
Marulju sam pila mjesec dana, nakon toga odmah iz prve ostala trudna. Pila ju u kombinaciji sa stolisnikom . Dakle, to je preporučljivo pit nakon kiretaže jer obnavlja sluznicu maternice.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 20:20   #4
ja sam pila samo vrkutu cijeli ciklus...

pila sam 4 ciklusa prije nego sam zatrudnila...a isla sam na stimulacije Klomifenom...

i nisam ta 4 ciklusa na UZV primjetila da je endometrij tanji...dr nista nije rekao...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 21:49   #5
Ja pijem vrkutu i stolisnik u kombinaciji, litru dnevno, i to tokom cijelog cikula (trenutno prvi)....nastavak javim....nadam se...
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 16:42   #6
ja kombinirala vrkutu i marulju +nepetu catariu 8dcl dnevno, do polovice ciklusa. 2 ciklusa pila,treći sfušala i ostala trudna 10 dan ciklusa!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 22:19   #7
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Marulju sam pila mjesec dana, nakon toga odmah iz prve ostala trudna. Pila ju u kombinaciji sa stolisnikom . Dakle, to je preporučljivo pit nakon kiretaže jer obnavlja sluznicu maternice.
nikad čula za taj čaj. znaš li ime na latinskom..?

Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
ja kombinirala vrkutu i marulju +nepetu catariu 8dcl dnevno, do polovice ciklusa. 2 ciklusa pila,treći sfušala i ostala trudna 10 dan ciklusa!
nepeta cataria je isto marulja, zar ne?
tako je meni bilo u prvoj trudnoći. otišla na godišnji i zaboravila agnus castus..čajeve..dakle pila konzumirala sam te čajeve ca. pola ciklusa i primilo se
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 22:45   #8
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
nikad čula za taj čaj. znaš li ime na latinskom..?



nepeta cataria je isto marulja, zar ne?
tako je meni bilo u prvoj trudnoći. otišla na godišnji i zaboravila agnus castus..čajeve..dakle pila konzumirala sam te čajeve ca. pola ciklusa i primilo se
Achilea melfolium.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:55   #9
Evo ja isto krenula sam čajevima....vrkutu planiram piti čitavo vrijeme a marulju od kraja M pa do O...tako mi je nekako najsigurnije.
Vrkuta mi je odlična ali marulja brrrrrrrrr.....u zadnje vrijeme ih kombiniram pa mi je podnošljivo, popije oko 1 litru čaja dnevno a sad ćemo vidjeti....nadam se, nadam....
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:58   #10
Quote:
Lepa26 kaže: Pogledaj post
Ja pijem vrkutu i stolisnik u kombinaciji, litru dnevno, i to tokom cijelog cikula (trenutno prvi)....nastavak javim....nadam se...
Pošto sam obečala javit nastavak....urodilo plodom već 1 mjesec, dal je od toga neznam, no nekako mislim da škodilo nije!!!!
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 23:08   #11
Quote:
Lepa26 kaže: Pogledaj post
Pošto sam obečala javit nastavak....urodilo plodom već 1 mjesec, dal je od toga neznam, no nekako mislim da škodilo nije!!!!
čestitke super da je tako brzo upalilo!

pitanjce za ostale korisnice čajeva: jeste li primjetila da vam se ciklus promijenio na neki način? nrp. da su se ciklusi skratili ili produžili, način kako vam počinje menstruacija...itd

već dva mjeseca pijem vrkutu i već dva ciklusa mi menga počinje pomalo drugačije nego inače. da sam procurila - ma nisam. kad se obrišem vidim tragove koji su smeđkasto-crvenkasti. tek negdje 3. dan počnem pravo krvariti. zbunj..zbunj...
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 10:36   #12
E zoro,meni sad tako pocinju ciklusi ko kod tebe.Ja sam pila vrkutu i marulju radi ciklusa jer je bilo kako mu se htilo
Jedan mjesec 4 dana prije ,drugi mjesec 5 dana poslje pocinjalo.Cim sam pocela pit to mi se regulisalo i sad dobijem svakih 28 dana tocno.
Ali menga mi pocinje tako ko sto si ti opisala.Ja racunam tek kad prokrvarim skroz, da sam je dobila
Sad od ceg je to nemam pojma.
Ja i dalje pijem marulju i vrkutu skupa po pol litre,nekad i litru na dan jer mi ublazava pms i neboli me menga.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 12:52   #13
Evo da vam se pridružim. Meni je upravo prošao prvi mjesec kako pijem vrkutu i meni je u ponedjeljak "kao krenula", pa možda nije, pa možda je - nisam bila sigurna pa nisam ni računala početak. Ali danas, eee, to je druga priča. Pa ja računam da nam se to ciklusi reguliraju i da to tak mora biti. Vidjet ću da li će me boljeti ili ne, za sada me malo boli, ali to mi je uvijek tak na početku.
Sve si mislim da počnem piti i marulju, jer pokušavamo od veljače ali još ništa, a vidim da su cure tu kombinirale i vrkutu i marulju. A vrijedi probati.

Pozdrav svima.
Asunta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 14:15   #14
Asunta pozdrav.I meni od ponedjeljka sve hoce-nece.
Jos mi nije krenula kako treba,mislim da ce sutra,jer sutra i trebam dobit.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 14:41   #15
ja pijem vrkutu,sad vec jedno mjesec dana,vidjet cemo oce biti rezultata.primjetila sam jedino da mi je menstruacija trajala duze,i da sam dosta obilno krvarila,ali ok bas dobro da sam se konacno malo ocistila...
mozda cu prec i na marulju s vremenom.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 16:51   #16
mafri, pozdrav.
Daj mi reci da li marulju piješ izmiješanu sa vrkutom ili samu? Čujem da je gorka. A ja neee volim gorko, sve si sladim, mlijeko, čaj. Ali vrkutu pijem bez problema čistu.
Meni sad bolovi kao popuštaju, ali sve si mislim da će opet krenuti.
Asunta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 19:03   #17
Quote:
Asunta kaže: Pogledaj post
mafri, pozdrav.
Daj mi reci da li marulju piješ izmiješanu sa vrkutom ili samu? Čujem da je gorka. A ja neee volim gorko, sve si sladim, mlijeko, čaj. Ali vrkutu pijem bez problema čistu.
Meni sad bolovi kao popuštaju, ali sve si mislim da će opet krenuti.
Ja pijem skupa,jer ovako mi nekako marulja blaza nije mi gorka jako.
Ja na pol litre vode stavim dvi i pol zlice marulje i dvi i polzlice vrkute i zalijem sa vodom ,sacekam 15 min i procjedim i onda kad se ohladi malo pijem pomalo.
Gorko je,gadno....al nekako sam se navikla na tu gorcinu.
Evo upravo pijuckam
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 19:35   #18
Evo i ja kupila vrkutu

Nego na ljestvici od 1-10 koliko je grozno to piti

1-nije strašno
10 - živa koma

da li se to može to cugnuti odjednom
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 19:50   #19
ja sam sebi kupila od nekog MB travara nekakvu čajnu mješavinu za zaštitu žena- isto ju je dosta cura nahvalilo po razno raznim forumima..
i pijem onaj pms free zbog onog Vitexa, ili kako se već zove.. plus b i c vitamine i folnu..
ako ništa, nadam se da će mi se malo ciklusi srediti pa da ću imat barem redovitije stvari i vidljiviju ovulaciju... :moli
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 07:12   #20
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
Evo i ja kupila vrkutu

Nego na ljestvici od 1-10 koliko je grozno to piti

1-nije strašno
10 - živa koma

da li se to može to cugnuti odjednom
Vrkuta uopće nije loša, prema tome 1.... Dapače, nema nikakvog okusa.
Marulja je ta koja ima odvratno gorak okus.
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.