Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2009., 21:37   #61
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
a jel smijem piti vrkutu i klomifene istovremeno?
negdje sam pročitala da vrkuta ima slična svojstva kao klomići?
Ja ne bih pila zajedno, bar dok ne pitam liječnika.
nažalost, rijetki su liječnici koji će dobro promisliti prije odgovora - vjerujem da će ti odmah reći ne jer mnogi nisu skloni biljnim pripravcima i ograde se od njih.
Vrkuta sređuje hormone, da, pa ne znam kako djeluje s klomifemima.
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 21:49   #62
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
a jel smijem piti vrkutu i klomifene istovremeno?
negdje sam pročitala da vrkuta ima slična svojstva kao klomići?
citala sam da vrkuta ima djelovanje kao prirodni progesteron i stoga ga preporucuju da se pije u drugom dijelu ciklusa.
ako je uzimas u drugom dijelu ciklusa, ne bi trebalo prestavljati problem.

clomifen se uzima ako se ne varam nekoliko dana od petog dana ciklusa u cilju boljeg sazrijevanja jajasca. ako bi u tom periodu uzimala nesto sto (osim clomifena) pospjesuje sazrijevanje jajasca, moglo bi se npr. desiti da dobijes ciste.

pitanjce: da li ste pravili pauzu od cajeva? da li se to uopce preporucava i nakon koliko vremena..?
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 26.10.2009. at 23:07.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:32   #63
onda neću piti dok sam na klomićima...
hvala curke
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:58   #64
svatko tko je probao marulju može potvrditi koliko je grozna za piti. ja sam je probala miješati s čajem od bazge i miks je odlican. inace, bazga djeluje FSH stimulirajuce, dakle djeluje pozitivno na sazrijevanje jajne stanice.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 15:33   #65
Ma ja nepijem vise nist...
Godinu dana locem cajeve te vrkutu te marulju te malinov list....te mjesam sve skupa i nista....jedno veliko nista....
Nepijem vise nist pa sta bude nek bude...
Sretno nam bilo svima....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 17:53   #66
evo da i ja napišem svoje iskustvo..drugi plusić sam čekala i čekala(1. odprve).
pa sam pila mješavinu marulje i vrkute, litru bi napravila i pijuckala cijeli dan na poslu.2 mjeseca i treći sam imala samo jedan odnos sa MM odmah nakon menge i on se siroti razbolio pa ja odlučila i ne piti,kakva korist ako nema akcije.Aha, sljedeća menga nije ni došla! obzirom da je trudnoća započela kao blizanačka,uvjerena sam da su čajeki stimulirali ovulaciju.
sad dolazim do trenutne situacijena famozna sljedeća menga još nije došla iako moja cicoljupka ima 15 mjeseci.bilo bi to odlično da se mi nismo odlučili i za treću srećicu. no obzirom da nisam dobila mengu pretpostavka je da prolaktin priječi ovulaciju.ono što ću ja napraviti-pokušaću sljedeći mjesec(nakon pregleda i savjetovanja sa ginicom) piti opet čajeke pa vam javim...grozno je to što sam već psihički u stanju pripravnosti(a što ako već jesam trudna?)pa svako malo osluškujem tijelo i simptome!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 22:36   #67
evo ja sam se toliko navikla na te čajeve da ne mogu ni zamisliti da ih više ne pijem
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ma ja nepijem vise nist...
Godinu dana locem cajeve te vrkutu te marulju te malinov list....te mjesam sve skupa i nista....jedno veliko nista....
Nepijem vise nist pa sta bude nek bude...
Sretno nam bilo svima....
jesi li išla na kakve pretrage..?

Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
evo da i ja napišem svoje iskustvo..drugi plusić sam čekala i čekala(1. odprve).
pa sam pila mješavinu marulje i vrkute, litru bi napravila i pijuckala cijeli dan na poslu.2 mjeseca i treći sam imala samo jedan odnos sa MM odmah nakon menge i on se siroti razbolio pa ja odlučila i ne piti,kakva korist ako nema akcije.Aha, sljedeća menga nije ni došla! obzirom da je trudnoća započela kao blizanačka,uvjerena sam da su čajeki stimulirali ovulaciju.
sad dolazim do trenutne situacijena famozna sljedeća menga još nije došla iako moja cicoljupka ima 15 mjeseci.bilo bi to odlično da se mi nismo odlučili i za treću srećicu. no obzirom da nisam dobila mengu pretpostavka je da prolaktin priječi ovulaciju.ono što ću ja napraviti-pokušaću sljedeći mjesec(nakon pregleda i savjetovanja sa ginicom) piti opet čajeke pa vam javim...grozno je to što sam već psihički u stanju pripravnosti(a što ako već jesam trudna?)pa svako malo osluškujem tijelo i simptome!
držim fige da upali! da li ti cicoljupka nasisava više od 20 minuta? negdje sam čitala da pri takvim podojima prolaktin skače u nebo.

u svakom slučaju želim ti što prije plusić

svakako ti čajevi imaju neku korist- pms sindroma uopće nemam, menge su bezbolne, a cervikalna sluz svjetlucava i u plodnim danima rastezljiva.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 23:29   #68
Zoro- u komadu ne,ali da cica bez reda i svako toliko plus po noći-da.tako mi je i prva no mengu sam dobila nakon 6mj.
nadam se,a tijekom sljedeće godine bih svakako trebala imati ovulaciju i dobiti mengu,nevjerujem da sam medicinski fenomen!
sve se nadam dočekati Božić sa još jednom bumblicom!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 23:50   #69
Ma i on i ja i sve super...nemoze bit bolje....al nece pa nece...
A prvo djete iz prve uspjelo
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:42   #70
Cure koje pijete čaj od marulje zanima me kakav je okus čaja i boja?Ja sada napravila prvi put i nije strašno gorka a boja čaja je svjetlija.Stavila sam 5 žlica na litru vode
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 19:18   #71
FIGICE da ne piješ ti nepetu catariu umjesto marubii herbe? tražila si macinu travu? jer okus im je potpuno drugačiji,marulja je u svakoj kombinaciju ODVRATNA opora,gorka,grrrrr... biljkica izgleda srebrnkasto,dlakava je.. ja pijem Subanovu. a šta ja znam- što se boje tiče,ko pišalina,ja je miješam sa vrkutom pa..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 18:04   #72
Figica, svesami ti je jako dobro opisala marulju
Jako, jako gorko, srebrna dlakava biljka, baš je karakteristična, i izgled i okus.

Ja sam dobitni ciklus pila čaj od marulje (isto Suban) i ulje noćurka prvi dio ciklusa, a drugi dio ciklusa sam pila Primolut Nor tablete sa svrhom regulacije ciklusa jer sam često imala anovulatorne cikluse pa da dobijem M nakon nekog pristojnog vremena. Na sreću, ja je od tada više nisam dobila
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:35   #73
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Cure koje pijete čaj od marulje zanima me kakav je okus čaja i boja?Ja sada napravila prvi put i nije strašno gorka a boja čaja je svjetlija.Stavila sam 5 žlica na litru vode
ne postoji nista odvratnije. gorka je kao otrov, biljka je srebrnasta i cupava, a napravljeni caj ima neku zuckastu boju.

jedno vrijeme sam pauzirala i pila neku drugu mjesavinu, no onda sam se opet vratila na marulju jer mi se cini da je sluz kroz nju najbolja. oko plodnih dana je rastezljiva i cakli se. da bi ucinila nesto dobro mojim culima, znam je mijesati s bazgom koja djeluje estrogenizirajuce. uglavnom ta mjesavina se da piti..mada sam ovdje nabavila marulju i vidim da u caju ima i cvrsce stabljike, sto znaci da je ta marulja gorca nego ona koju sam nabavila kod nas u HR
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 17:48   #74
da nam malo dignem temu..
evo curke nakon mjesec dana pijenja i popijenog paketića vrkute:dobila sam mengu ovaj mjesec!!!!
sad kombiniram do sredine ciklusa a onda ću samo marulju dok ne dobijem opet. i evo od sljedećeg mjeseca počinjem hopsati svakodnevno po MMu,pa javim kako ide! uz zaljevanje ovom groznom mješavinom!!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 00:15   #75
Moj odgovor nema u anketi : marulja u 1. dijelu (od kraja M do cca 15.tog dana), a vrkuta cijeli ciklus.
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:49   #76
ja već dulje vrijeme pijem macinu travu, u biti od menge do O i onda četvrti mjesec preskačem, pravim pauzu, ali ni jedna ova moja nije gorka tako vjerojatno ni jedna nije ta marulja, u biti na ovima do sada nije pisao latinski naziv, prvi put sam kupila u Splitu na sajmu od nekih travara i tražila macinu travu, oni mi dali to, nije pisalo ništa nego macina trava rukom, okus nije loš, meni čak ugodan

onda sam sljedeću uzela u travniku, pisalo isto macina trava, industrijski pakovano, neka firma proizvodi, ali nije pisalo na latinski naziv

prošli mjesec tražila macinu travu i podale mi matičnjak i kažu to je to, uzmem kontam daj šta bilo, tek sam poslje od cura saznala da taj matičnjak nema puno veze s macinom travom

i sad uzela u sarajevu i piše nepeta cataria i još:
najpoznatiji narodni lijek za liječenje neplodnosti i začepljenja jajovoda


sad ću ovu piti od M do O, a zela sam još matičnjaka i njega ćemo navečer piti oboje jer po tešićevoj terapiji on ide navečer

plus često pijem i kadulju jer me često grlo boli, a sad sam je odlučila pit izjutra (mada ne svako jutro vjerojatno) jer po tešićevoj terapiji ide izjutra


da nađem zdravac i njega bih pila na podne
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:51   #77
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
da nam malo dignem temu..
evo curke nakon mjesec dana pijenja i popijenog paketića vrkute:dobila sam mengu ovaj mjesec!!!!
i evo od sljedećeg mjeseca počinjem hopsati svakodnevno po MMu,pa javim kako ide! uz zaljevanje ovom groznom mješavinom!!
Super!
Sretno i dalje, da ti ne trebaju čajevi još dugo.

Ja tako nema više volje piti te čajeve...
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:53   #78
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post

i sad uzela u sarajevu i piše nepeta cataria i još:
najpoznatiji narodni lijek za liječenje neplodnosti i začepljenja jajovoda
Svaka čast na volji, kao što već rekoh, meni se zanedalo...

Nego, kako čajevi mogu liječiti začepljene jajovode?

Jasno mi je da pomažu kod rada hormona, ali začepljeni jajovodi...
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 11:04   #79
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Svaka čast na volji, kao što već rekoh, meni se zanedalo...

Nego, kako čajevi mogu liječiti začepljene jajovode?

Jasno mi je da pomažu kod rada hormona, ali začepljeni jajovodi...
negdje sam čitala da je macina trava prvenstveno za probavu i pluća, jer potiče na čišćenje i izbacivanje iz crijeva i pluća, što je po meni točno, osjetila sam to kad sam je počela piti, u skladu s tim potiče i jajovode na čišćenje meni onako ima logike pa sad
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 19:50   #80
JFF, u Bosni pod macinu travu prodaju tu nepetu catariu, ja sam je kombinirala prije 2. trudnoće sa maruljom i vrkutom. divan jo je okus! macina trava u hrv. je marubii herba-marulja. ovaj put je nisam uspjela nabaviti-nepetu,jer su mi mami prodali valerianu pod macina trava(u sarajevu) i još su je zaglupljivale apotekarke tako da se još i posvađala sa njima!(klimakterij..)i na kraju mi je nije ni donijela-da bar vidim jel nepeta, nije je htjela uzeti iako ju je platila...
na nekim forumima sam pronašla da kao nije to ta što nam treba,ali u Bosni se kunu u njen učinak! Žao mi je da je nemam ovaj put jer ublaži ovaj ODVRATNI okus marulje.
New-hvala. ma neda se ni meni,ali odlučila sam se strogo pridržavati bar 3 ciklusa.akobogda ugledaćemo mi te pluseke!!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.