Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2010., 21:22   #81
Nova sam na forumu i evo imam isti problem ko i vi,PCOS. Meni su dijagnosticirali negdje sa 16 godina,nisam imala mengu po 2 mj. Pila sam diane prvo pa yasmin negdje godinu pol i prestala sam ih pit zbog užasnih nuspojava,od obadvoje tableta.
Prestala sam ih pit prije 2 godine,prvih godinu dana sam imala ok cikluse svakih 30-35 dana,al u zadnjih 12 mj su mi ciklusi40-50 dana.
U 3 mj prošle godine mi je ginić rekao da imam mikrocistične jajnike,a na uzv prije 2 tj da imam policistične.
Nakon zadnje menge u 12 mj sredinom ciklusa sam počela pit vrkutu,pila sam je nekih 10 dana i dobila mengu 32 dan ciklusa. To mi je stvrano bilo iznenađenje s obzirom kak sam inače dobivala. Kad sam pila vrkutu dosta su me jajnici bolili,nisam očekivala da taj čaj tak brzo djeluje i stabilizira ciklus.
Kakvo vi imate iskustvo s tim čajem?
I da,dragi i ja pokušavamo dobit bebu tak da se nadam da bu vrkuta pomogla.
ema_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 21:53   #82
ema, ja nisam pila vrkutu

nadam se da znaš da mikrocistični i policistični jajnici je skoro isto, razlika je samo dal se cistice nalaze na površini ili ispod površine jajnika
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 22:52   #83
ma znam da je to slično,al me ipak više tješilo da imam mikro,to mi zvuči ko manje zlo od poli. fkt se nadam da će mi uz pijenje vrkute ciklus ostat ovakav,još ću i marulju kombinirat s tim pa ćemo vidit...
ema_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 15:07   #84
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
FIGICE da ne piješ ti nepetu catariu umjesto marubii herbe? tražila si macinu travu? jer okus im je potpuno drugačiji,marulja je u svakoj kombinaciju ODVRATNA opora,gorka,grrrrr... biljkica izgleda srebrnkasto,dlakava je.. ja pijem Subanovu. a šta ja znam- što se boje tiče,ko pišalina,ja je miješam sa vrkutom pa..
Ne znam zašto mi prvi put nije bila gorka,vjerojatno nisam dovoljno zakuhala vodu,sada mi je užasno gorka čak i s puno meda ili smeđeg šećera,moja je isto subanova..
Sada bi mi trebala biti ovulacija pa prestajem s maruljom a nastavit ću s vrkutom ili malinom,još razmišljam...
Pila sam već za moje policistične jajnike vrkutu,pa vrkutu pomiješanu sa stolisnikom jedno 4 mj.i to sam se baš oblokavala sa čajem,i još sam pila konopljiku-nije mi se stanje tada ništa poboljšalo no to ne znači ako meni nešto nije odgovaralo da neće ni nekome drugome,sve je individualno,treba isprobavati..
Bila mi je ok ona čajna mješavina od Subana-Evin čaj za jajnike
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 15:11   #85
Quote:
ema_zg kaže: Pogledaj post
ma znam da je to slično,al me ipak više tješilo da imam mikro,to mi zvuči ko manje zlo od poli. fkt se nadam da će mi uz pijenje vrkute ciklus ostat ovakav,još ću i marulju kombinirat s tim pa ćemo vidit...


iskreno, ne želim te sjebavati - ali meni gore zvuče ti mikro

možda svakome se njegovo čini kao manje zlo
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 17:39   #86
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto mi prvi put nije bila gorka,vjerojatno nisam dovoljno zakuhala vodu,sada mi je užasno gorka čak i s puno meda ili smeđeg šećera,moja je isto subanova..
Sada bi mi trebala biti ovulacija pa prestajem s maruljom a nastavit ću s vrkutom ili malinom,još razmišljam...
Pila sam već za moje policistične jajnike vrkutu,pa vrkutu pomiješanu sa stolisnikom jedno 4 mj.i to sam se baš oblokavala sa čajem,i još sam pila konopljiku-nije mi se stanje tada ništa poboljšalo no to ne znači ako meni nešto nije odgovaralo da neće ni nekome drugome,sve je individualno,treba isprobavati..
Bila mi je ok ona čajna mješavina od Subana-Evin čaj za jajnike
Pa mozes pomjesat i malinu i vrkutu
Ja sam to sve mjesala skupa...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 17:59   #87
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Pa mozes pomjesat i malinu i vrkutu
Ja sam to sve mjesala skupa...
Ok hvala,malinu sam naručila-doći će mi u četvrtak,sada sam si napravila vrkutu i tako mi je fina za razliku od marulje
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 09:34   #88
Cure, meni se čini da mi Vrkuta djeluje na štitnjaču, jeli to moguće? Svaki put kad je popijem, osjećam kao "knedlu u grlu" oko sat vremena poslije
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 09:43   #89
sad sam se sjetila ove teme, bila je nekako pala u zaborav...obećala sam da ću javiti rezultat...pa evo ga , pila vrkutu i marulju 3 ciklusa i to nepuna 3 i rezultat je u potpisu....moj najdraži podstanar....ne znam da li je pomogao čaj ali čuda se događaju....
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 14:56   #90
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
Cure, meni se čini da mi Vrkuta djeluje na štitnjaču, jeli to moguće? Svaki put kad je popijem, osjećam kao "knedlu u grlu" oko sat vremena poslije
i ja imam hashimoto i hypo i nisam ništa primjetila. gadan mi je općenito okus tih čajeva i u želučeku mi je rupa kad ih pijem no znam da su mi se regulirali i hormoni štitnjače prije 2. tr.dali zbog čajeva ili terapije,pojma nemam.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 18:37   #91
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Bila mi je ok ona čajna mješavina od Subana-Evin čaj za jajnike
molim te jel mi mozes objasnit za sta je tocno taj caj?

ja sam danas pocela pit Vrkutu i ima skroz ok okus
Dadaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 15:04   #92
Quote:
Dadaika kaže: Pogledaj post
molim te jel mi mozes objasnit za sta je tocno taj caj?

ja sam danas pocela pit Vrkutu i ima skroz ok okus
U tom Evinom čaju imaš-kamilicu(dobra je kod upala),stolisnik i vrkuta(za sve ženske probleme),kadulja(za hormone),neven(kod začepljenih jajovoda i za jajnike,smiruje grčeve),bazga(izlučuje suvišnu vodu iz tijela,daje čaju bolji okus)
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:24   #93
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
U tom Evinom čaju imaš-kamilicu(dobra je kod upala),stolisnik i vrkuta(za sve ženske probleme),kadulja(za hormone),neven(kod začepljenih jajovoda i za jajnike,smiruje grčeve),bazga(izlučuje suvišnu vodu iz tijela,daje čaju bolji okus)
puno hvala
Dadaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 15:18   #94
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post


iskreno, ne želim te sjebavati - ali meni gore zvuče ti mikro

možda svakome se njegovo čini kao manje zlo
meni su sa 15 god dijagnosticirani mikrocisticni jajnici i ja sam mislila da je to isto ko policisticni ali ....ja sam odmah ostala trudna cim sam prestala uzimat yasmine( skoro 10 god sam bila na razlicitim tabletama) i doktor mi je objsnio da imam srece s tim jajnicima da su to u biti jajnici nalik na policisticne ( ciste su vodene, jajnici normalne velicine sve ok samo su puni tih vodenih cisti) e sad...vidim da vi vecinom se borite sa pre dugim ciklusima, kod mene je obrnuto mengu dobivam svakih 20 u najboljem slucaju 23 dana u najgorem 18 a s time da imam spotting 2 dana prije pa menga 5 dana pa jos onda 2 dana spotting i tako cijeli zivot...zato sam i uzimala kontracepciju.rekao mi je doktor da kad rodim da ce bit bolje međutim opet isto...nebi htjela opet pit kontracepciju jer imam uzasne migrene ...vidim da vi imate iskustva sa raznim cajevima...ne mislim jos ici na drugo dijete( mali mi je sad navrsio godinu dana ) pa mi samo treba savjet kako da reguliram cikluse a da ne pijem tablete...
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 15:49   #95
Quote:
Hely kaže: Pogledaj post
meni su sa 15 god dijagnosticirani mikrocisticni jajnici i ja sam mislila da je to isto ko policisticni ali ....ja sam odmah ostala trudna cim sam prestala uzimat yasmine( skoro 10 god sam bila na razlicitim tabletama) i doktor mi je objsnio da imam srece s tim jajnicima da su to u biti jajnici nalik na policisticne ( ciste su vodene, jajnici normalne velicine sve ok samo su puni tih vodenih cisti) e sad...vidim da vi vecinom se borite sa pre dugim ciklusima, kod mene je obrnuto mengu dobivam svakih 20 u najboljem slucaju 23 dana u najgorem 18 a s time da imam spotting 2 dana prije pa menga 5 dana pa jos onda 2 dana spotting i tako cijeli zivot...zato sam i uzimala kontracepciju.rekao mi je doktor da kad rodim da ce bit bolje međutim opet isto...nebi htjela opet pit kontracepciju jer imam uzasne migrene ...vidim da vi imate iskustva sa raznim cajevima...ne mislim jos ici na drugo dijete( mali mi je sad navrsio godinu dana ) pa mi samo treba savjet kako da reguliram cikluse a da ne pijem tablete...
Najbolje da si kupiš vrkutu,ona je za sve ženske probleme,regulira cikluse,tebi će pomoći da ti se produže,čaj je ukusan i možeš ga piti svaki dan(što više to bolje)ili Evin čaj od Subana-to je mješavina više biljaka..I super što si se odlučila prirodno si pomoć a ne tabletama
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:15   #96
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Najbolje da si kupiš vrkutu,ona je za sve ženske probleme,regulira cikluse,tebi će pomoći da ti se produže,čaj je ukusan i možeš ga piti svaki dan(što više to bolje)ili Evin čaj od Subana-to je mješavina više biljaka..I super što si se odlučila prirodno si pomoć a ne tabletama
Ja imam gastritis pa nebi smjela vrkutu. Di se kupuje taj Evin čaj u apoteci ili? Vidjela sam neku mjšavinu za zaštitu žena u kauflandu od MB travar....Ima li tko iskustva s tim čajem?

Ma zadnja su mi opcija tablete uz to šta imam migrene sam i stalno nervozna , hiperosjetljiva i imam osjećaj da sam stalno u pms-u.
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:38   #97
Quote:
Hely kaže: Pogledaj post
Ja imam gastritis pa nebi smjela vrkutu. Di se kupuje taj Evin čaj u apoteci ili? Vidjela sam neku mjšavinu za zaštitu žena u kauflandu od MB travar....Ima li tko iskustva s tim čajem?

Ma zadnja su mi opcija tablete uz to šta imam migrene sam i stalno nervozna , hiperosjetljiva i imam osjećaj da sam stalno u pms-u.
Mislim da bi ti onda taj Evin čaj odgovarao jel ima unutra kamilice,stolisnika ili kupi samo stolisnik-on je i za ženske probleme i za sve organe u trbušnoj šupljini tako i želudac..Čajeve možeš kupiti u biljnoj apoteci ili pravoj,ako nemaju nek ti naruče
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 18:21   #98
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Mislim da bi ti onda taj Evin čaj odgovarao jel ima unutra kamilice,stolisnika ili kupi samo stolisnik-on je i za ženske probleme i za sve organe u trbušnoj šupljini tako i želudac..Čajeve možeš kupiti u biljnoj apoteci ili pravoj,ako nemaju nek ti naruče
Probat ću sa Evinim ....znam za stolisnik...nekad davno sam ga pila i nije mi puno pomogao...nadam se da će u kombinaciji sa drugim biljkama biti više uspjeha...
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 20:35   #99
samo da prijavim ovulaciju!!!dakle,uz čajeke dobila mengu nakon skoro godinu i pol od poroda prvi mjesec od pijenja,ovo je 2. mj. i evo ovulacije-vrrrrlo očite , žao mi ko psu što izbjegavamo porod u 10.mj(MM ide na put) pa akobogda nadam se ovakvoj situaciji i sljedeći mjesec!(joj kamo sreće da nagovorim MMa na akciju i rizik)
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:59   #100
Evo i mene, pijem ga vec 3. dana...nadam se da ce pomoc..barem da mi ciklus ustali...
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.