Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2009., 12:50   #1
Zastoj u rastu bebe

Zdravo, trudnice i mame!

Meni je, odnosno mojoj bebi u 30. tjednu dijagnosticiran zastoj u rastu. Beba je manja nego što bi u ovim tjednima trudnoće trebala biti za 2-3 tjedna. Danas nam je 35+4 i jedva smo dogurale do 2 kile. Vela mi da posteljica ne radi kak treba.Nisam našla takvu temu na forumu, a znam da se događa da se bebe rode manje u terminu... Pa, me zanimaju vaša iskustva...
Već sam luda, prošla sam i bolicu, svaki tjedan kontrole, neizvjesnost...

Iskustva molim!!!
lepotuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:03   #2
Quote:
lepotuška kaže: Pogledaj post
Zdravo, trudnice i mame!

Meni je, odnosno mojoj bebi u 30. tjednu dijagnosticiran zastoj u rastu. Beba je manja nego što bi u ovim tjednima trudnoće trebala biti za 2-3 tjedna. Danas nam je 35+4 i jedva smo dogurale do 2 kile. Vela mi da posteljica ne radi kak treba.Nisam našla takvu temu na forumu, a znam da se događa da se bebe rode manje u terminu... Pa, me zanimaju vaša iskustva...
Već sam luda, prošla sam i bolicu, svaki tjedan kontrole, neizvjesnost...

Iskustva molim!!!

mojoj frendici su to isto dijagnosticirali, izgubila je 10 godina života i rodila bebu od 3300g i 50cm...

tako da se nemoj pretjerano opterećivati, kontroliraj težinu bebe, ali računaj da njihove procjene veličine znaju varirati...
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:04   #3
pozdrav...
ja nemam takav problem, al evo mogu ti ispricat jedan slucaj od kojih prije mj dana (pocetak 12. mj)... jednoj frendici su isto tako rekli da beba ima zastoj u rastu,i doktori su se odlucili da je porode ranije tj u 36. tjednu jer da beba ne raste bas i ne dobija na tezini... maleni je rodjen sa 1750 grama, bio je par dana u inkobatoru dok nije poceo dobivati na tezini, i onda je normalno pusten kuci... eno ga sad mrvica ima oko 2.5 kg... tako da, vodjena tim primjerom, vjerujem da ce sve biti ok
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:09   #4
koliko su meni rekli, dok su protoci i otkucaji srca ok ne forsira se porod
u trenutku kad je beba ugrozena ide van - zbog toga si pod jacim nadzorom
zastoji u kasnoj trudnoci znace samo to da ce se beba roditi mrsavija

(da ne ispadne da se ja ne bi brinula, kod mene je bila sumnja na zastoj rasta bebe - ostala par dana u bolnici gdje je utvrdjeno da je ipak sve ok, ali sam u ta 2 dana zbog brige izgubila par godina zivota )
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:21   #5
Ja sam bila u bolnici 15 dana, dobivala injekcije heparina i infuziju svakih 6 sati, dali injekciju za sazrijevanje pluća u slućaju da budu morali prije poroditi i sad sam doma na strogom mirovanju. Sve ja to ok, od onda je malena nešto i porasla a mene ja jako strah da za njeno zdravlje. Kad god bi pitala bilo koga od doktora dal to može njoj štetiti na zdravlje rekli da može, al nek se time ne opterečujem...
Sad samo želim čuti da su bebe s takvim problemima rođene zdrave...
lepotuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:25   #6
Quote:
*jeja* kaže: Pogledaj post
pozdrav...
ja nemam takav problem, al evo mogu ti ispricat jedan slucaj od kojih prije mj dana (pocetak 12. mj)... jednoj frendici su isto tako rekli da beba ima zastoj u rastu,i doktori su se odlucili da je porode ranije tj u 36. tjednu jer da beba ne raste bas i ne dobija na tezini... maleni je rodjen sa 1750 grama, bio je par dana u inkobatoru dok nije poceo dobivati na tezini, i onda je normalno pusten kuci... eno ga sad mrvica ima oko 2.5 kg... tako da, vodjena tim primjerom, vjerujem da ce sve biti ok
Hvala ti!!
Baš je to ono što sam htjela čuti... Nek je maleni, ali nek je zdrav i dalj normalno raste...
lepotuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:27   #7
zastoj u rastu, posteljica ne radi dobro (znači da je granum 2 ili 3) zdravonarodno znači da beba ne dobiva dovoljno hrane, zraka kako inače dobiva neka druga beba koja ne zaostaje u razvoju..
Koje su posljedice?? pa ja se raspitivala nakon prve trudnoće.. i vjeruj mi bolje da ne znaš pogotovo jer su to samo nagađamnja. može i ne mora

a zašto bi se time opterećivala....kada su sve pusta nagađanja...

vjeruj u svoje tijelo, vijeruj u svoje dijete i samo naprijed
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:27   #8
lepotuska, mala ruza boban je u terminu rodjena sa 1700-1800g, vi ste s 2 kile vec veliki

bit ce sve ok
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:35   #9
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
zastoj u rastu, posteljica ne radi dobro (znači da je granum 2 ili 3) zdravonarodno znači da beba ne dobiva dovoljno hrane, zraka kako inače dobiva neka druga beba koja ne zaostaje u razvoju..
Koje su posljedice?? pa ja se raspitivala nakon prve trudnoće.. i vjeruj mi bolje da ne znaš pogotovo jer su to samo nagađamnja. može i ne mora

a zašto bi se time opterećivala....kada su sve pusta nagađanja...

vjeruj u svoje tijelo, vijeruj u svoje dijete i samo naprijed

Točno, granum 2.
Znam da su to samo nagađanja i da na ultrazvuku vide samo morfologiju bebe, a to je sve ok, naša mala curica je i iznimno aktivna za bebe s tom dijagnozom i ja stvarno vjerujem da bude sve u najboljem redu, ali....
lepotuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:37   #10
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
lepotuska, mala ruza boban je u terminu rodjena sa 1700-1800g, vi ste s 2 kile vec veliki

bit ce sve ok
Hvala ti , to je bilo dok sam bila u bolnici i odmah mi je bilo lakše...
lepotuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:42   #11
da te utjesim, ja sam rodila u 34+3..pukao mi vodenjak..
pred porod je gyn radila ultrazvuk i procijenio tezinu na 2200g. rodjena je sa skoro 2800!! mislim da se ne treba pouzdati na te procjene..gledaj da ne razmisljas previse i idi redovno na kontrole..sretno..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:45   #12
Quote:
lepotuška kaže: Pogledaj post
Točno, granum 2.
Znam da su to samo nagađanja i da na ultrazvuku vide samo morfologiju bebe, a to je sve ok, naša mala curica je i iznimno aktivna za bebe s tom dijagnozom i ja stvarno vjerujem da bude sve u najboljem redu, ali....
draga moja granum 2 za 35 tjedana je više nego dobar nalaz...
granum 1 imaju više manje jako puno trudnica...
a reci mi bijele točke na posteljici koje se vide na UZV što doktor kaže na kojim jestima posteljica propada?

gdje si ležala, tko ti je ordinirao heparin?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:53   #13
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
draga moja granum 2 za 35 tjedana je više nego dobar nalaz...
granum 1 imaju više manje jako puno trudnica...
a reci mi bijele točke na posteljici koje se vide na UZV što doktor kaže na kojim jestima posteljica propada?

gdje si ležala, tko ti je ordinirao heparin?
Bijele točkice na posteljici rijetke, čak je rekla da je posteljica normalnog izgleda za 35 tjedana, protoci su uredni i beba vitalna. Ctg također uredan. Ležala sam u Čakovcu u rodilištu i tamo su se svi ginekolozi složili oko heparina...
lepotuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:59   #14
meni su govorili da mi beba zadnja 2 mjeseca trudnoće ne dobiva
na težini dok su druga dva doktora rekli da je samo sitne građe tj. kosti.
rodila se s 2900 g u 41.tjednu,apgar 10 do 4. godine antibiotik nije popila
s 9. mjeseci hodala
sad što se ja stalno pitam Lara ako ti znaš,kad sam rodila vidjela sam
posteljicu i kako ju je doktor dobro izpregledavao,bila je puna ugrušaka
nekih kao lješnjak veličine???

e da curka i je sitne građe,mršava i žilava.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 14:03   #15
to su ti infarkti posteljice... to sam ja imala isto tako sa prvom, bebom..
ti infarkti odnosno ugrušci nastanu zbog neprotoka i zbog zgrušavanja u tkivu posteljice...
da li si išla na koagulaciju? ikada poslije
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 14:04   #16
lepotuška... sve će biti dobro.. na vrijeme si reagirala, doktori primjetili...
nemaš brige draga moja.... 10000% sam sigurna
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 14:10   #17
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
to su ti infarkti posteljice... to sam ja imala isto tako sa prvom, bebom..
ti infarkti odnosno ugrušci nastanu zbog neprotoka i zbog zgrušavanja u tkivu posteljice...
da li si išla na koagulaciju? ikada poslije
nisam išla nikamo jer mi je to bilo u drugoj trudnoći i ne planiram više
roditi ali imala sam općenito s venama u toj trudnoći problema.
nisam išla na koagulaciju ali mislim da sam nečemu tak sklona jer
s tim trombima s mamine strane je bilo dosta sranja.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 14:17   #18
ajme meni sad sam išla tražiti o tome infarktu posteljice i šokirala se.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 14:29   #19
Quote:
lepotuška kaže: Pogledaj post
Zdravo, trudnice i mame!

Meni je, odnosno mojoj bebi u 30. tjednu dijagnosticiran zastoj u rastu. Beba je manja nego što bi u ovim tjednima trudnoće trebala biti za 2-3 tjedna. Danas nam je 35+4 i jedva smo dogurale do 2 kile. Vela mi da posteljica ne radi kak treba.Nisam našla takvu temu na forumu, a znam da se događa da se bebe rode manje u terminu... Pa, me zanimaju vaša iskustva...
Već sam luda, prošla sam i bolicu, svaki tjedan kontrole, neizvjesnost...

Iskustva molim!!!
Ajde braaaavo, dvije kile su super, mi smo s toliko išli doma.
Ništa se ti ne brini, beba će se rodit, bit će malčice manja, ali brzo će nadoknadit.
Moja je rođena sa 1900 36+2, i sad je magare već.
Ženska samnom u sobi, malac rođen mislim 32tj, kilu i nešto sitno... Sad je 20mj i 12 kg.
Samo ti lezi na lijevom boku i uživaj još dok možeš.
Kad dođete kući već ćeš se natrčat.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 14:32   #20
Quote:
lepotuška kaže: Pogledaj post
Bijele točkice na posteljici rijetke, čak je rekla da je posteljica normalnog izgleda za 35 tjedana, protoci su uredni i beba vitalna. Ctg također uredan. Ležala sam u Čakovcu u rodilištu i tamo su se svi ginekolozi složili oko heparina...
Ako si na terapiji, budeš ti još i termin dočekala (ako ne i preko ), a bebać barem 3,5kg.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.