Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2010., 14:41   #41
Quote:
lepotuška kaže: Pogledaj post
A ste rodile prirodnim putem ili carski rez?

Meni doktorica koja mi vodi trudnoću i brine o meni u rodilištu za sad spominje samo carski, zbog malene bebe i mogućeg induciranog poroda...
ja sam cijelu trudnoću bila na heparinu i pravilo je ovako:
heparinske trudnice ne čakaju prirodne trudove - ide se ili na carski ili ih se inducira iz razloga što se prije poroda obustavlja heparin na 24 sata.
Ne čekaju se prirodnio trudnovi jer se ne zna kada bi mogli početi a terapija se mora nastaviti...

Ti koliko sam shvatila bila si jedan priod na heparinu a sad više nisi. Tebi je moguće i prirodan porod.

Iako ja ne znam zašto ali sve koje poznajem neovisno o godinama života koje su na heparimnu idu na Carski.

Kako meni moj doktor rekao... rizik je i indiucirani jer dok se na dripu čekaju trudnovi krvna slika majke se rapsidno mijenja.. te imamo iskustva da smo morali spašavati život i majkci i bebi hitnim carskima...

Od tada mi svedemo rizike ne minimum... a Carski je za to valjda najmanji mogući rizik
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:48   #42
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
hospitalizirana sam u 32 tj.s dijagnozom zastoj u rastu bebe i manjak plodove vode. ležala u bolnici mjesec dana, svaki dan ctg, jednom tjedno uzv. dali mi deksamethason da se razviju djetetova pluća. posteljica je radila dobro, ali je stalno bio manjak plodove vode. dobila lagane trudove u 36+3, plodova voda curkala cijeli dan. nisam znala da li sam se oznojila ili je curila voda, pa su mi sestre dale kompresu i ustanovile da ipak curi. ctg pokazao trudove. mali je bio na zadak, pa sam išla na carski, ali bi svejedno išla na carski jer male bebe nemaju snage izaći ako nema trudova. patrik se rodio sa 2630 g i 47 cm. da je bio u terminu bio bi normalna beba od 3 kile.
sve cure koje su samnom ležala zbog zastoja u rastu, rodile su bebe od 2,5 do 3 kg.
miruj na lijevom boku i bit će sve u redu. samo mi nije jasno zakaj te nisu hospitalizirali ako su ustanovili da posteljica ne radi baš dobro? moja je bila ok pa sam svejedno ležala u bolnici.
Bili su me držali 2 tjedna al sad sam doma jer je dr. rekla da mi nemaju ništ više za pomoći tamo više nego jesu, samo da bi se nervirala, doma sam mirnija...
Posteljica je grannum II, a kod III porađaju, a i rekla mi je da bi me idući tjedan (37+1) vjerojatno ostavili u bolnici do kraja...
lepotuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:57   #43
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

Od tada mi svedemo rizike ne minimum... a Carski je za to valjda najmanji mogući rizik
Hvala na iscrpnom odgovoru!

I ja se nekak nadam carskom, strah me za moju malenu, pošto je mala da mi joj se nešto ne dogodi, da se ne zakomplicira, dosta se namučila i ovak...

Inače imam i novosti, danas sam bila na ultrazvuku, colordoppleru, ctg-u.
Beba je procjenjena na 2300 g (al ne vjerujem toj dr. koja je danas radila uzv jer mi je jednom već precijenila bebu), protoci su dobri, grannum II, ctg uredan, sve ostalo ok. Sad sam još tjedan dana sigurno doma, a onda ćemo vidjeti...
lepotuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 02:12   #44
Meni su sa prvim djetetom rekli da ima zastoj rasta, otišla sam privatnom doktoru koji je rekao da pričaju gluposti, rodila sam bebu od 3770 g. sa drugim djeteom su govorili da će velika beba a bio je 3440 g. tako da sve te procjene treba uzeti sa rezervom.
Lelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 08:58   #45
ja sam rodila svoju curicu u 40. tjednu 2300 g, posteljica uredna, količina plodne uredna, prirodan porod i NIJE dijagnosticiran zastoj u rastu iako je beba premalo dobivala na težini. sad je zdrava djevojčica, ali smo na početku imali problema jer je zbog nedostatka kisika imala krvarenje u mozgu, vježbali smo motoriku, iako vjerujem da se to sve ne bi dogodilo da su doktori u bolnici pažljivije vodili brigu o trudnoći.
eva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 16:18   #46
Quote:
eva7 kaže: Pogledaj post
ja sam rodila svoju curicu u 40. tjednu 2300 g, posteljica uredna, količina plodne uredna, prirodan porod i NIJE dijagnosticiran zastoj u rastu iako je beba premalo dobivala na težini. sad je zdrava djevojčica, ali smo na početku imali problema jer je zbog nedostatka kisika imala krvarenje u mozgu, vježbali smo motoriku, iako vjerujem da se to sve ne bi dogodilo da su doktori u bolnici pažljivije vodili brigu o trudnoći.
To je sigurno bil zastoj samo ti nisu dijagnosticirali i sva sreća da je sve u redu s bebicom..

Nekak mi je i draže da doktori pušu na hladno i da i fulaju pa da bude na kraju sve ok, nego da im promakne. Dosta nam je trudnoća sama po sebi teška i na kraju sve mi zaslužujemo naše zdrave bebice!:
lepotuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 13:12   #47
Upravo sam se vratila sa uzv-a, i beba ima zastoj u razvoju, u 10 dana je samo malo narastao, a kilaža sa 1¸400, sad je 1425( ništa), u ponedjeljak moram u bolnicu, kaže doc da je sve ostalo u dobrom stanju, i da ne paničarim, a ja sam izvan sebe....
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 13:26   #48
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
Upravo sam se vratila sa uzv-a, i beba ima zastoj u razvoju, u 10 dana je samo malo narastao, a kilaža sa 1¸400, sad je 1425( ništa), u ponedjeljak moram u bolnicu, kaže doc da je sve ostalo u dobrom stanju, i da ne paničarim, a ja sam izvan sebe....

ajme draga kjava držim fige da bude sve ok...znam kako ti je jer i meni su procjenili da je beba po mjerama naprednija a po kilaži zato na granici...

evo puno
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

kako su Va, dr primjetili za taj granum nekom pretragom ili običnim ulz...
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 13:51   #49
Quote:
NikolinicaR kaže: Pogledaj post
kako su Va, dr primjetili za taj granum nekom pretragom ili običnim ulz...
Ovo i mene zanima...kako se to utvrđuje?

@ Kjava- šaljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ sve će bit ok, ne brini previše...u bolnici će se pobrinuti za vas...
LadyNot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 14:24   #50
kod mene bila sreća u nesreći, uopće nisam trebala na uzv danas jer sam bila prije 10 dana, tada je beba bila malo manja( za tjedan dana), a sad na običnom pregledu stavio je onaj svoj mali ctg da čuje otkucaje i nije mogao dobro uhvatiti frekvenciju, čuo je srce, ali ne dugo da uhvati to i kaže da ostanem pa ćemo na uzv... i tako slučajno otkriveno da Š u ovih 10 dana nije napredovao...
netko od gore vuče konce jer stvarno sam sasvim slučajno završila na uzv!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 14:38   #51
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
kod mene bila sreća u nesreći, uopće nisam trebala na uzv danas jer sam bila prije 10 dana, tada je beba bila malo manja( za tjedan dana), a sad na običnom pregledu stavio je onaj svoj mali ctg da čuje otkucaje i nije mogao dobro uhvatiti frekvenciju, čuo je srce, ali ne dugo da uhvati to i kaže da ostanem pa ćemo na uzv... i tako slučajno otkriveno da Š u ovih 10 dana nije napredovao...
netko od gore vuče konce jer stvarno sam sasvim slučajno završila na uzv!
draga i šta sada se preporuča..kako misliš nije napredovao po KG ili po mjerama drugim?
drži se draga...
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 14:39   #52
Quote:
LadyNot kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima...kako se to utvrđuje?

@ Kjava- šaljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ sve će bit ok, ne brini previše...u bolnici će se pobrinuti za vas...
čekat čemo odg draga....
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 15:14   #53
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
netko od gore vuče konce jer stvarno sam sasvim slučajno završila na uzv!
Vući će ih i dalje da sve bude u redu
LadyNot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 21:53   #54
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
Upravo sam se vratila sa uzv-a, i beba ima zastoj u razvoju, u 10 dana je samo malo narastao, a kilaža sa 1¸400, sad je 1425( ništa), u ponedjeljak moram u bolnicu, kaže doc da je sve ostalo u dobrom stanju, i da ne paničarim, a ja sam izvan sebe....
Evo da ti i ovdje odgovorim - ako doktor kaže da je sve ostalo u redu, onda nebi trebalo biti problema vjerojatno će biti manja, ali zdrava beba

Javi nam se s vijestima svakako i da je doktor pogriješio - pokušaj se smiriti

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 21:43   #55
drage moje evo i mne se friškim info...
Danas sam išla po svoje drugo mišljenje da se mi čisto smirimo...
Beba je po mjerenjima dr čak 850-900g što je i više nego dobro..podsjećam da je ludača od dr u srijedu izmjerila da je 800g..
Sve je u granicam normale osim jednog parametra duljina bedrene kosti koja odgovara 25+5 tjedana..Kaže dr da je isto to ok u granicam normale..pušem i na hladno ali manje nego prošli put...možda da nisam išla nebi niti znala i na kraju bi bilo sve ok..ali
dali je netko imao kakav slučaj i gdje uopće se mogu naći mjere femur mislim da se zove???
dali i u ovakvim slučajevima pomaže heparin ili?
Oprostite na neznanju ali tek sam se sada uočila sa nadam se ne problemom ali...

hvala
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 22:07   #56
Quote:
NikolinicaR kaže: Pogledaj post
drage moje evo i mne se friškim info...
Danas sam išla po svoje drugo mišljenje da se mi čisto smirimo...
Beba je po mjerenjima dr čak 850-900g što je i više nego dobro..podsjećam da je ludača od dr u srijedu izmjerila da je 800g..
Sve je u granicam normale osim jednog parametra duljina bedrene kosti koja odgovara 25+5 tjedana..Kaže dr da je isto to ok u granicam normale..pušem i na hladno ali manje nego prošli put...možda da nisam išla nebi niti znala i na kraju bi bilo sve ok..ali
dali je netko imao kakav slučaj i gdje uopće se mogu naći mjere femur mislim da se zove???
dali i u ovakvim slučajevima pomaže heparin ili?
Oprostite na neznanju ali tek sam se sada uočila sa nadam se ne problemom ali...

hvala
ne razumijem
pitaš da li heparin pomaže za duljinu bedrene kosti??
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 13:15   #57
dali je netko imao kakav slučaj i gdje uopće se mogu naći mjere femur mislim da se zove???

na stranicama harni, FL je duljina femura (bedrene kosti) po tjednima:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_fl.asp
__________________
Mali princ je napokon stigao 2010:))))
A stigla je i princeza 2015:))))
najmanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 08:27   #58
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ne razumijem
pitaš da li heparin pomaže za duljinu bedrene kosti??
ma krivo draga..neznma zašto mi nije prihvatilo taj red..ali pitala sam za heparin u pitanju u zadnje vrijeme mi kapilarice na nogama jako su naznačene kao i lagane vene...prepisivala sam to trudnoći ali sada kada malo čitam rađe bi isključila tu mogučnost pa me zanima gdje se može privatno obaviti pretraga za trombofiliju?Sunce, brayer?

hvala
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 08:28   #59
Quote:
najmanja kaže: Pogledaj post
dali je netko imao kakav slučaj i gdje uopće se mogu naći mjere femur mislim da se zove???

na stranicama harni, FL je duljina femura (bedrene kosti) po tjednima:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_fl.asp
hvala draga na info za mjere naša je 49 bila u subotu dakle 27+2 što je u nekim granicama pa....
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 19:59   #60
da se i mi prijavimo sa zastojem i mjericama;

31+5, 1400g (soc dr uz komentar: definitivno sitna beba)

35+2, 1900g (soc dr uz komentar: "neće baš biti najveća beba na svijetu, više mirovati,samo opušteno, al nemojte čekati sa pregledom u bolnici nego krenite sljedeći tjedan")

35+3; 2000-2050g, privatno, color dopler, protoci, posteljica, ctg, sve super, malena luduje, utrenirana, krv šika, sve 5, plodne vode puno, ali ona siiitna, e,da, glava malko naprednija od tijela, komentar: pratiti situaciju, doći za 2 tjedna

37+2; 2260g (120g/tjedan), privatno, sve ponovi, sve super, ovaj put bebica proporcionalna, ima puno kose živahna jako i dalje.. al jako mali dobitak niš, idemo put bolnice..

37+3, 2300 do max 2400g -dakle, u bolnici opet iste mjere, tj mjere koje prate slijed.. i sve ostalo je opet super, al hospitalizacija radi praćenja situacije da ne bi bilo da odjednom više nije nešto super...

3 razl doktora, 3 razl aparata, svi složni..ne mogu biti toliko optimistična ni skeptična da ovu težinu objašnjavam nepreciznim procjenama

možemo se samo nadati da će biti sitna ali zdrava
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 06.01.2011. at 20:08.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.