Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2011., 22:55   #61
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
3 razl doktora, 3 razl aparata, svi složni..ne mogu biti toliko optimistična ni skeptična da ovu težinu objašnjavam nepreciznim procjenama
Ja ti od srca zelim da bude sitna ali zdrava!
A glede ovog sto sam quotala: kod 3 razl. dr., na 3 razl. 3d/4d uzv u mom slucaju svi su bili slozni da ce moja beba na termin imati 4500-4600 g. Rodila sam na 39+2 bebu od 3620 g. Toliko o preciznim procjenama.
Dovoljno je da jedan od parametara koji se mjere mrvicu odskace i eto ti krive procjene. Samo hrabro, jos imate malo do kraja.
Drzim fige da sve prodje u najboljem redu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 23:11   #62
katjes

moja kolegica rodila dečka od 46cm i 2600g na termin, ležala je zadnjih deset dana u bolnici jer je beba premala bila i nije kao napredovao....

mali je bio sitan i dinamitan kad se rodio....
jeo je ko blesav

moja je rođena 6 dana prije njega 55cm i 3900g, kaj da ti velim kad je sam mjesec i pol bio teži od moje
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 01:13   #63
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
da se i mi prijavimo sa zastojem i mjericama;

31+5, 1400g (soc dr uz komentar: definitivno sitna beba)

35+2, 1900g (soc dr uz komentar: "neće baš biti najveća beba na svijetu, više mirovati,samo opušteno, al nemojte čekati sa pregledom u bolnici nego krenite sljedeći tjedan")

35+3; 2000-2050g, privatno, color dopler, protoci, posteljica, ctg, sve super, malena luduje, utrenirana, krv šika, sve 5, plodne vode puno, ali ona siiitna, e,da, glava malko naprednija od tijela, komentar: pratiti situaciju, doći za 2 tjedna

37+2; 2260g (120g/tjedan), privatno, sve ponovi, sve super, ovaj put bebica proporcionalna, ima puno kose živahna jako i dalje.. al jako mali dobitak niš, idemo put bolnice..

37+3, 2300 do max 2400g -dakle, u bolnici opet iste mjere, tj mjere koje prate slijed.. i sve ostalo je opet super, al hospitalizacija radi praćenja situacije da ne bi bilo da odjednom više nije nešto super...

3 razl doktora, 3 razl aparata, svi složni..ne mogu biti toliko optimistična ni skeptična da ovu težinu objašnjavam nepreciznim procjenama

možemo se samo nadati da će biti sitna ali zdrava
Ovako, mooja L je isto bila procjenjena u 35. tjednu ko sitna beba sa zaostatkom od dva tjedna, pa onda nakon toga od tri pa u 36. tjednu je imala 2400g a u 38. 2400-2500 g... Isto je sve bilo ok, i protoci i sve, poslana na carski, bila je i zadak pa sam ionako morala na carski, al nije bio zastoj u rastu, već septum maternice iliti uterus subseptus... Pročitaj malo što je to.. Valjda im to prijeći da narastu previše da ne dođe do prijevremenog poroda tako su meni laički objasnili....
Uglavnom nadam se da je tako nešto i kod tebe i želim sve najbolje

evo i malo vibri da se nađe ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:04   #64
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
da se i mi prijavimo sa zastojem i mjericama;

31+5, 1400g (soc dr uz komentar: definitivno sitna beba)

35+2, 1900g (soc dr uz komentar: "neće baš biti najveća beba na svijetu, više mirovati,samo opušteno, al nemojte čekati sa pregledom u bolnici nego krenite sljedeći tjedan")

35+3; 2000-2050g, privatno, color dopler, protoci, posteljica, ctg, sve super, malena luduje, utrenirana, krv šika, sve 5, plodne vode puno, ali ona siiitna, e,da, glava malko naprednija od tijela, komentar: pratiti situaciju, doći za 2 tjedna

37+2; 2260g (120g/tjedan), privatno, sve ponovi, sve super, ovaj put bebica proporcionalna, ima puno kose živahna jako i dalje.. al jako mali dobitak niš, idemo put bolnice..

37+3, 2300 do max 2400g -dakle, u bolnici opet iste mjere, tj mjere koje prate slijed.. i sve ostalo je opet super, al hospitalizacija radi praćenja situacije da ne bi bilo da odjednom više nije nešto super...

3 razl doktora, 3 razl aparata, svi složni..ne mogu biti toliko optimistična ni skeptična da ovu težinu objašnjavam nepreciznim procjenama

možemo se samo nadati da će biti sitna ali zdrava

ja sam ti bila hospitalizirana zbog zastoja u rastu bebe, ali i manjka plodove vode. počela je curkati voda i morali su me poroditi u 37 tj. i mali je bio 2630 g i 47 cm i da se rodio u terminu i bio bi normalna beba od cca 3 kg.
ako ima dovoljno plodove vode i ako su protoci kroz pupkovinu u redu, niš ne brini, biti će sitna bebica, ali brzo oni narastu i sve nadoknade.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:06   #65
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Ovako, mooja L je isto bila procjenjena u 35. tjednu ko sitna beba sa zaostatkom od dva tjedna, pa onda nakon toga od tri pa u 36. tjednu je imala 2400g a u 38. 2400-2500 g... Isto je sve bilo ok, i protoci i sve, poslana na carski, bila je i zadak pa sam ionako morala na carski, al nije bio zastoj u rastu, već septum maternice iliti uterus subseptus... Pročitaj malo što je to.. Valjda im to prijeći da narastu previše da ne dođe do prijevremenog poroda tako su meni laički objasnili....
Uglavnom nadam se da je tako nešto i kod tebe i želim sve najbolje

evo i malo vibri da se nađe ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

i moj je bio zadak, isto su protoci bili ok jedino mi je curkala plodova voda, ne znaju zašto pa mu je bilo premalo vode i htio je van.
isto rođen na carski i sad je frajer i pol. sitan i dan danas,ali dinamitan i pun energije.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:45   #66
katjes nebrini se - evo moja prijateljica mi je pricala da su je inducirali radi toga sto bebica nije rasla zadnje 2 sedmice i ko bojali su se da neode na zlo mala se rodila sa 2500 u 38 tjednu- zdrava samo mala neka dijeca su mala kad se rode neznam zasto a ko zna mozda da su pustili bi i stigla do 3 kg -
A od rodaka mala je bila procjenjena da ima previse malu glavu za tjedne zena bila izludila i odlucili su jesttavit na carski mala se rodila sa sasvim normalnom glavom nekada ti ultra su vise zlo nego dobro
Adiedus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:03   #67
Drage trudnice!

Nisam mama ni trudna, ali redovito čitam vaše teme i nadam se da ću se uskoro pridružiti sa jednim srčekom ispod mog srca.....

Uglavnom, rođena sam prije 3 desetljeća....2 mjeseca prerano.....sa 42 cm-a i samo kilu i pol.....i izborila se za sebe

nije sve u brojkama!

A i šogorici koja je rodila prije 6 mjeseci su fulali u procjeni za čitavih 500 grama....

Sretno svima!
__________________
Bolje šutjeti i biti smatran glupim, nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju...
Tily13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 09:31   #68
Katjes ja točno znam o čemu pričaš. Meni je u 8.mj. trudnoće moje gin rekla kako je beba mala, i kako nije dobro. Poslala me na polikliniku ba CD zbog protoka pupčane...
Tijekom mjesec dana koliko sam tamo pregledavalo me 5 različitih dr i svima je rečenica počinjala s ...beba je zdrava i to je najbitnije, a ne moraju svi roditi bumbare od 5 kg...
Prvi dr se poprilično razljutio na moju dr jer me je tako otpravila njima i napravila paniku.

Jedan drugi dr mi je rekao kako be obzira na "sve je ok" moraju puhati na hladno pa sam često bila na uzv i ctg, ali sve je bilo ok. Rečeno mi je da treba paziti samo da kod poroda beba ne ostane bez kisika jer se to tim malenim bebama može dogoditi, ali da e to briga doktora.
Bila sam i ja na putu za prijevremeni porod, ali je bebo počeo dobivati na težini. Sad smo prošli termin i čekamo.
Evo, ovo je moja priča.
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 10:00   #69
Trudnoca mi je sama po sebi teska i dok sam bila u bolnici zadnji put urade mi ekspertni UZ opet(radila ga 10 dana ranije privtano) i fino mi saopste da je moja beba u zaostatku s rastom za jedno 2 nedelje. Po menstruaciji 28+2nedelja, a po UZ 26+4, tezina 930gr. Komentar prof. koji je radio UZ necu napisati ovde da vas ne stresiram bespotrebno.

Ja mu kazem da su mi menstruacije na svakih 43-45 dana i da sam verovatno trudna manje nego sto smo mislili od pocetka. Dve nedelje kasnije odem ponovo na UZ, beba 29 nedelja i 1300gr. Tezina i mere sasvim odgovaraju nedeljama.

Ponovo zakazan UZ za dve nedelje, medjutim ja cu prolongirati pregled i otici tek nakon 3-4 nedelje, jer smatram da je s mojom bebom sve ok.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 10:53   #70
zastoj u rastu bebe je vrlo rastezljiv pojam...
beba može zaostajati u rastu ili puno razloga.. što dijagnoze, što medicinske indikacije, što loše odrađenog UZV od strane doktora, što zbog razločitosti software-a u različitim ordinacijama i aparatima...

stoga, ako već idete po druga mišljenja (što je u redu) odite dobrom UZV dijagnostičaru koji će osim provjere bedrene kosti, opsega glave i abdomena pogledati stanje posteljice jer je najčešće ona uzrok (njezin loš rad) zašto dijete zaostaje u razvoju..

svu sreću vam želim
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 17:30   #71
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
da se i mi prijavimo sa zastojem i mjericama;

31+5, 1400g (soc dr uz komentar: definitivno sitna beba)

35+2, 1900g (soc dr uz komentar: "neće baš biti najveća beba na svijetu, više mirovati,samo opušteno, al nemojte čekati sa pregledom u bolnici nego krenite sljedeći tjedan")

35+3; 2000-2050g, privatno, color dopler, protoci, posteljica, ctg, sve super, malena luduje, utrenirana, krv šika, sve 5, plodne vode puno, ali ona siiitna, e,da, glava malko naprednija od tijela, komentar: pratiti situaciju, doći za 2 tjedna

37+2; 2260g (120g/tjedan), privatno, sve ponovi, sve super, ovaj put bebica proporcionalna, ima puno kose živahna jako i dalje.. al jako mali dobitak niš, idemo put bolnice..

37+3, 2300 do max 2400g -dakle, u bolnici opet iste mjere, tj mjere koje prate slijed.. i sve ostalo je opet super, al hospitalizacija radi praćenja situacije da ne bi bilo da odjednom više nije nešto super...

3 razl doktora, 3 razl aparata, svi složni..ne mogu biti toliko optimistična ni skeptična da ovu težinu objašnjavam nepreciznim procjenama

možemo se samo nadati da će biti sitna ali zdrava
da nastavim: po hospitalizaciji; dakle u petak, 37+5 ooooopet sve ispočetka, protoci, posteljica, ginekološki začepljena, sve štima, a procjena čak 2600g

i zadatak nam je u sljedećih tjedan dana dobiti 200g i ako sve i dalje bude u redu idemo doma.

no, nećemo nikad znati na koliko bi je procjenili sutra jer smo pobegle iz bolnice pa ćemo znati u utorak više..

zanimljivo je da ti ni jedan doktor ne bi potpisao da stoji iza tih brojčica s kojima barataju, čak ni uz toleranciju +-10%

zašto ne puste bebicu da bude velika koliko joj je priroda namijenila da bude nego nas maltretiraju sa nepouzdanim brojčicama naravno, ako je sve u redu, što u našem slučaju je
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 01:48   #72
čitam ovu temu i pitam se što je s nama koje ne idemo tako često na uzv... sutra idem na ultrazvuk u 32. tjednu nakon 11 tjedana potpune bebine privatnosti tijekom koje je nitko nije mjerio ni gledao.
da niste išle na ultrazvuk tako često, na koju bi foru skužili da beba dobiva premalo ili presporo?
ne znam što misliti...
a opet se službeno preporučuju samo tri ultrazvuka tijekom uredne trudnoće...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 10:50   #73
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
...
a opet se službeno preporučuju samo tri ultrazvuka tijekom uredne trudnoće...
...Čuda tehnologije... Tko ima UZV aparat, preporučuje više pregleda, naravno, stroj se mora isplatit...

Kad sam ja bila mami u trbuhu, UZV nije postojao, barem ne u rodilištu gdje je išla moja mama...
Da je moja mama kojim slučajem išla na uzv, možda bi vidjeli da se nešto dešava sa njenom bebom (samnom), pa bi možda priljepili i nekakvu xy dijagnozu koje su danas popularne dostupstvom tehnologije.
Ali u odsutnosti tehnologije onda, ja sam rođena samo kao jako sitna beba mjesec dana ranije jer je mami pukao vodenjak... I to je sve što znamo... Inače je i ona imala "urednu trudnoću", osim tog detalja na kraju...

Dakle, što znači uredna trudnoća? Ona koja se ne nadgleda, jer u nekom periodu nema potrebe?


Ja da dva mjeseca nisam išla na uzv, moja beba bi umrla u meni.
A također do dotičnog dana, trudnoća mi je bila uredna.
Ali ja sam slučaj za sebe, nismo svi isti.
Pravila nema, kako tko izvuče srećku, tako bude.
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 11:14   #74
takođe jedan primjer hospitalizirane bez veze, ležala samnom u sobi cura koja je otvorena 1cm (ili prst, ne znam više, vjerojatno ni ona), ležala 2 tjedna, od 36og do 38og tjedna, pustili je doma poluludu, i prilično bolesnu, čopila je neka viroza, grlo, nos, sve je stislo, ležala je krevet do prozora, nosili joj od doma topli čaj u termosici jer tamo ne moš dobit čaj samo je plakala, pukla valjda ko i što sam ja mislila da ću puknut.. sve ostalo uredno (osim što je dijabetičarka, al ono.. )

pa sad..

ups. ovo je poprilični off
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:42   #75
najnovije; 10 dana nakon procjene 2600 vele 2900-3000

glavno da su nas doooobro isprepadali
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 18:09   #76
Meni je moj ginekolog rekao da će beba biti ispod 2 i pol kilograma, da ne dolaze na svijet svi veliki da netko mora biti i sitan. Bila sam totalno u komi, ali sam mislila najbitnije da je s bebom sve u redu pa već bu narasla. Nakupovala sam cijelu hrpu odjeće broj 50. Dijete je rođeno sa 3650 grama i 48 cm. Toliko o tome. A odjeću danas nose njene bebe.
Pikabou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 18:14   #77
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
najnovije; 10 dana nakon procjene 2600 vele 2900-3000

glavno da su nas doooobro isprepadali
Meni su rekli da cu biti sretna ako beba dogura do 1600 gr do poroda.

Na poslednjem merenju 30+3, 1600 gr.

Upravo sam odgledala emisiju koja ide kod nas, Vreme je za bebe, zeni rekli na UZ 2900gr, a ona rodila bebca 3650gr.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 18:52   #78
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da cu biti sretna ako beba dogura do 1600 gr do poroda.

Na poslednjem merenju 30+3, 1600 gr.

Upravo sam odgledala emisiju koja ide kod nas, Vreme je za bebe, zeni rekli na UZ 2900gr, a ona rodila bebca 3650gr.
hm, ajd se koncentriraj; koliko su ti rekli da će biti? pitam jer smo mi bili sa 31+3 1400g i dr je još tada rekla da očekujemo malu bebicu od oko 3 kile..ukoliko je sve u redu... i evo za sad sve tako i je..osim što niš ne vjerujem dok ne iziđe van i dok ju ne bacimo na vagu
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 19:19   #79
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
najnovije; 10 dana nakon procjene 2600 vele 2900-3000

glavno da su nas doooobro isprepadali
Gledaj to sa druge strane, bolje da su vas bez razloga isprepadali, nego da su nešto jako bitno zanemarili ili previdjeli.

Što se tiče procjena na UZV, kod beba u terminu, znači onih većih, odstupanja mogu biti +-500gr.

Pa računajte.
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 20:59   #80
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Gledaj to sa druge strane, bolje da su vas bez razloga isprepadali, nego da su nešto jako bitno zanemarili ili previdjeli.

Što se tiče procjena na UZV, kod beba u terminu, znači onih većih, odstupanja mogu biti +-500gr.

Pa računajte.
Moj ginekolog procjenu težine na temelju uzv-a uopće nije uzimao u obzir upravo zbog toga jer može varirati gore-dolje 600gr. Najviše je obraćao pozornost na duljinu bedrene kosti.

Nama je utvrđen zastoj u rastu u 35.tj. i do kraja se povećao na 5tj. zaostatka. Protoci su bili uredni, posteljica također. Pretkraj trudnoće sam imala česte kontrole i zadnja tri dana pred porod sam bila hospitalizirana da bih bila pod nadzorom. Rodila sam prirodno nakon sat vremena u rađaoni, beba je imala 2600gr i 47cm.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.