Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2011., 22:03   #81
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
hm, ajd se koncentriraj; koliko su ti rekli da će biti? pitam jer smo mi bili sa 31+3 1400g i dr je još tada rekla da očekujemo malu bebicu od oko 3 kile..ukoliko je sve u redu... i evo za sad sve tako i je..osim što niš ne vjerujem dok ne iziđe van i dok ju ne bacimo na vagu
Potpuno sam koncetrisana.

Kad je beba bila po M 28+2, a po UZ 26+4, tezila je 930 gr i tad su mi rekli da cu biti sretna ako tezina bebe dogura do 1600 gr.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 22:13   #82
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Moj ginekolog procjenu težine na temelju uzv-a uopće nije uzimao u obzir upravo zbog toga jer može varirati gore-dolje 600gr. Najviše je obraćao pozornost na duljinu bedrene kosti.

Nama je utvrđen zastoj u rastu u 35.tj. i do kraja se povećao na 5tj. zaostatka. Protoci su bili uredni, posteljica također. Pretkraj trudnoće sam imala česte kontrole i zadnja tri dana pred porod sam bila hospitalizirana da bih bila pod nadzorom. Rodila sam prirodno nakon sat vremena u rađaoni, beba je imala 2600gr i 47cm.
Kod mene je zastoj u rastu 2 nedelje zbog neredovne menstruacije najverovatnije. Npr. na zadnjoj kontroli BPD i AC je po merama 30+3, dok je bedrena kost dugacka za 31+6.

Na netu strana literatura kaze da uglavnom devojcice imaju duzu bedrenu kost, dok su decacima mere glave vece. Takodje kazu da su UZ merenja okvirna i ne bas tako precizna, sto cemo se i same verovatno uveriti.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 12:06   #83
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Kod mene je zastoj u rastu 2 nedelje zbog neredovne menstruacije najverovatnije. Npr. na zadnjoj kontroli BPD i AC je po merama 30+3, dok je bedrena kost dugacka za 31+6.

Na netu strana literatura kaze da uglavnom devojcice imaju duzu bedrenu kost, dok su decacima mere glave vece. Takodje kazu da su UZ merenja okvirna i ne bas tako precizna, sto cemo se i same verovatno uveriti.
Ako je razlika od početka 2 tjedna i ne povećava se onda je najvjerojatnije riječ o neredovitoj menstruaciji.

Eto, kod mene su mjere bile prilično točne, ali nitko nije radio paniku zbog odstupanja.

Sretno!
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 12:33   #84
iugr u 21 tjednu

Pozdrav svima,
zanima me ima li netko kome je ustanovljen zastoj rasta u 21. tjednu trudnoće?
imam 38 godina, iza sebe prijevremeni porod (danas zdravo dijete), spontani pobačaj, bolujem od sjogrenovog sindroma.
radila sam amniocentezu, kariogram je uredan.
Što mogu očekivati?
unaprijed hvala
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 12:50   #85
Neznam ništa o tome ali želim ti svu sreću da bebica i ti budete Ok !! Pozz!
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:08   #86
Quote:
viridiana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
zanima me ima li netko kome je ustanovljen zastoj rasta u 21. tjednu trudnoće?
imam 38 godina, iza sebe prijevremeni porod (danas zdravo dijete), spontani pobačaj, bolujem od sjogrenovog sindroma.
radila sam amniocentezu, kariogram je uredan.
Što mogu očekivati?
unaprijed hvala
Bok.
Jesi hospitalizirana?
Gdje?
Tko ti vodi trudnoću?

Kakvi su protoci?
Količina plodne vode?

Koje su ti pretrage sve radili?
Krvne mislim?
TORCH?
Brisevi?

Ehokardiogragija?

Može biti milion razloga za IUGR, samo pitanje da li ga traže.
U principu se čeka što duže da beba bude u buši, a nakon toga ili induciraju porod ili se ide na carski.
Koliko bude beba dugo u buši, ovisi o mnogo detalja, većina je ovo gore to sam napisala u obliku pitanja.
Ovisi o bebi i njenom stanju, te o napredovanju.
Naravno što duže je unutra, to bolje.

Želim ti da beba bude što duže sa tobom.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:44   #87
Quote:
viridiana kaže: Pogledaj post
... prijevremeni porod (danas zdravo dijete), spontani pobačaj, bolujem od sjogrenovog sindroma.
radila sam amniocentezu, kariogram je uredan.
Što mogu očekivati?
unaprijed hvala
Zbog čega si imala prijevremeni porod?

S obzirom da već imaš jedan imunološki poremećaj, moguće je da imaš još kakav sličan imunološki klik koji trudnoća pogoršava.
Raznorazni imunološki poremećaju se mogu odrazit na plod u trudnoći tako da dolazi i do spontanih i do prijevremenih poroda i do zastoja u rastu.

Naravno za to sve postoje krvne pretrage koje se trebaju obavit sad i odmah da se ustvrdi pravo stanje stvari.
Probaj naći nekog imunologa ili hematologa da se pozabavi time, ako već ginekolog koji te vodi nije upućen.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 15:09   #88
taj sindrom spada pod autoimunologiju..jel..
joooj..pitaj i za trombofilijske pretrage, LAC...to su stvari koje prouzrocavaju smetnje u prokrvljenju i cirkulaciji..pitaj i za heparin..preventivno dok ti ne nadju razlog..
sretno..uffff..sva sam se zgrcila dok citam ovo.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 15:50   #89
Quote:
viridiana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
zanima me ima li netko kome je ustanovljen zastoj rasta u 21. tjednu trudnoće?
imam 38 godina, iza sebe prijevremeni porod (danas zdravo dijete), spontani pobačaj, bolujem od sjogrenovog sindroma.
radila sam amniocentezu, kariogram je uredan.
Što mogu očekivati?
unaprijed hvala
zavisi sve od puno cimbenika , moze bit sve ok i da rodiš manje bebu ..
a moze biti i jako loše ..meni je beba stala potpuno sa rastom u tom tjednu , a u 24 umrla ...

ja sam imala iugr 3 stupnja...
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:18   #90
kao prvo, najljepša hvala svima.
trudnoću mi vodi dr. Mimica u Splitu (kužu da je on najbolji).
hospitalizirana nisam jer kaže da trenutno nema razloga za to.
radio je protok krvi kroz maternicu i rekao je da je ok,
isto tako ova moja autoimuna bolest nosi rizik za srčanu manu kod bebe, međutim radio je onaj neki pregled srca u boji i kaže da zasad ne vidi nepravilsnoti.
Nije mi rekao točno koliko plodne vode imam, samo kaže manje nego treba biti.
Prije 14 mjeseci imala sam sponatni pobačaj s 10 tjedana trudnoće.
Nakon prijevremenog porođaja (2005) ruptua vodenjaka s 32 tjedna rodila sam u 35 tjednu zdravo dijete koje ja danas ok.
Radila sam sljedeće nalaze:
F II heterozigot
F V - normalan tip gena
MTHFR heterozigot
PAI -1 4G/5G
ACE - homozigot DD
Nakon sponatnog sam pitala na forumu dr. Radončića što misli o trombofiliji, pa je rekao da bi me razmotrio kao kandidata za niskomolekularni heparin, ali moj ginekolog mi ga nije dao, kao ni moj imunolog jer mi je ACL bio u normali.
Međutim, prije mjesec dana na RACz zahvatu je dr Roje u bolnici pitao: Pretpostavljam da ste na heparinu? ??!!!
Nakon zahvata nisam imala curenje plodne vode, zatvorena sam, vaginalni pregled ok.
Krvne pretrage su mi radili zadnjih par godina na imunologiji sve moguće.
između osatlog sam bila okinula u nesvijest i MR mozga je pokazao neke lezije pa su zaključili da sam imala i CNS vaskulitis. Međutim, moj imunolog kod kojeg redovno idem mi nije dao ništa osim niske doze Decortina za zaštitu bebinog srca.
TORCH?
idem na torch sljedeći tjedan.
Brisevi?
brisevi su b.o.

jedina nada mi je viroza koju sam imala prije 3 tjedna i koja bi mogla biti ralog zaostajanja. naime, beba po velični kasni 1-2 tjedna, a dosad je bila unutar očekivane veličine.
sve je užasno zrkano i mislim da ću poludit sljedeća dva tjedna.
ne znam što da očekujem...Mimica mi kaže da su varijante ishoda sve moguće i da nam ne preostaje ništa drugo nego da čekamo i promatramo, UZV za dva tjedna, da redovno pratim miče li se beba...
on zasad sumnja u IUGR, nije rekao da je to definitivno to, ali osjećam se prepuštena sama sebi.

...
još jednom puno hvala svima.
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:21   #91
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
zavisi sve od puno cimbenika , moze bit sve ok i da rodiš manje bebu ..
a moze biti i jako loše ..meni je beba stala potpuno sa rastom u tom tjednu , a u 24 umrla ...

ja sam imala iugr 3 stupnja...

a što se dogodilo s tvojom bebeom, zašto??
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:32   #92
Quote:
viridiana kaže: Pogledaj post
...
ne znam što da očekujem...Mimica mi kaže da su varijante ishoda sve moguće i da nam ne preostaje ništa drugo nego da čekamo i promatramo, UZV za dva tjedna, da redovno pratim miče li se beba...
on zasad sumnja u IUGR, nije rekao da je to definitivno to, ali osjećam se prepuštena sama sebi.

...
još jednom puno hvala svima.
Vidim da si odradila sve.

HITNO HEPARIN!

Prvo neka ti daju heparin, pa onda neka razmišljaju što i kako dalje!!!

Dva tjedna promatranja može biti predugo.
Jesu ti vadili D-dimere?
Homocistein?
Fibrinogen?
To su trenutni pokazatelji, ako je poremećaj zbog genetskih mutacija u tijeku, ofi parametri će to pokazati.

Ako ti ne žele oni vadit u bolnici, odi privatno...
Sa ovako ranim IUGR, ovi parametri će sigurno nešto pokazat.
A onda ako pokažu, onda su indikacija za heparin.

Ove genetske mutacije koje si navela, naročito FII, su dosta jaki da budu uzrok svemu ovome.

Savjet: Nemoj čekat 2tj.



Ono što dr. Mimica kaže je istina, svakakav može biti izhod. Njima je do duše svejedno, kakav god izhod bio, ne radi se o njihovim bebama.
Može se desit i da se samo od sebe popravi (premda sa Faktor II sumnjam, kad krene, to je krenulo), a možda i ne.
Sumnjam da bi željela ikakav drukčiji izhod osim onog najboljeg.

Sretno
__________________
"Slova su mi šljokava"

Zadnje uređivanje WandaTheFamous : 20.05.2011. at 19:40.
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:43   #93
Quote:
UZV za dva tjedna, da redovno pratim miče li se beba


Pa ovo je za popizdit, i ovo da kaže jedan doktor
Pa kad se beba prestane micat, malo toga se tu da napravit.


Molim te odi nekome normalnom
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:50   #94
Nisi napisala kakvi su protoci u pupkovini.
IUGR dijagnoza se ne daje za "krivo mjerenje".
Uvjek se može desit pomak mjerenja, da nekad izmjere više, a nekad manje, pa u tim odstupanjima počmu sumnjat na svašta.
Protoci su pokazatelj, njh ne mogu "krivo" izmjerit. Ili su OK ili nisu OK.
Odi privatno samo da ti neko na dooooobrom UZV dobro pregleda protoke.
Ako su OK; možda i možeš čekat 2tj, ali ako su loši, nikako. Treba se pratit svakih par dana napredovanje.



Zovi na tel u Pol. Vili dr R., ako si ga već kontaktirala, smejlaj mu nalaze i neka ti mejlom pošalje preporuku za heparin.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 20:20   #95
ma ja idem privatno kod ginekologa i ne znam kod koga drugog da idem ovdje u Splitu. Već sam postavila pitanje dr. radončiću na forumu i čekam odgovor.
raspitat ću se da odem sutra kod nekog privatno. Samo ne znam kod koga.
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 20:22   #96
ima li kakva oznaka za protok krvi u pupkovini? on je gkledao svakakve protoke, ali spomenuo je samo da je protok krvi kroz maternicu dobar, a samim time i protok kroz pupkovinu.
za poludit.
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 20:23   #97
sve si napisala ali glavno nisi napisala
koliki ti je GRANUM? (stupanj propadanja/stanja posteljice)
on je pokazatelj ovog o čem wanda piše
jer posteljica hrani bebu, preko posteljice ona napreduje odnosno nazaduje...

meni je bio II na III pa onda III a IV je otkazivanje posteljice
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 20:26   #98
Quote:
viridiana kaže: Pogledaj post
ima li kakva oznaka za protok krvi u pupkovini? on je gkledao svakakve protoke, ali spomenuo je samo da je protok krvi kroz maternicu dobar, a samim time i protok kroz pupkovinu.
za poludit.
da jako je bitan protok krvi tvojih krvnih žila koje hrane posteljicu...
to je meni stalno kontrolirano u trudnoći... jer sve ide od majke.
pišeš da je dobar..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:10   #99
Quote:
viridiana kaže: Pogledaj post
ma ja idem privatno kod ginekologa i ne znam kod koga drugog da idem ovdje u Splitu. Već sam postavila pitanje dr. radončiću na forumu i čekam odgovor.
raspitat ću se da odem sutra kod nekog privatno. Samo ne znam kod koga.
idi u poljaka, u cito. ili u šparca koji tamo radi. odmah. tamo možeš i heparine kupiti.
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:36   #100
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
idi u poljaka, u cito. ili u šparca koji tamo radi. odmah. tamo možeš i heparine kupiti.
od Poljaka sam otišla jer nije bio zainteresiran za suradnju. Vodio mi je prvu trudnoću. A kakav je taj Šparac?
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.