Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2010., 22:42   #1
Bol u bubrezima u trudnoći

Jeli vam se to dogodilo?
Možda ga beba pritišće?
Što su vam liječinici savjetovali?

Osjećam tupu bol u struku i leđima s desne srane i ne znam kako da si pomognem
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:22   #2
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
Jeli vam se to dogodilo?
Možda ga beba pritišće?
Što su vam liječinici savjetovali?

Osjećam tupu bol u struku i leđima s desne srane i ne znam kako da si pomognem
jesi sigurna da je bubreg? ja sam oko 20-og tjedna mislila da me isto boli i bubreg i slijepo crijevo,sve mi je u glavi bilo!!!

mozda ti samo beba raste i maternica gura i pritisce organe ? ali odi dr da vidi da budes sigurna!!!
__________________
T&N Moje zvrke :) ; stize i treca u 01.2014. ;)
bijela orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 00:46   #3
imam "glomazne" bubrege (citiram liječnike) i dr. mi je rekao da ovo mogu očekivati. beba pritišće organ i boli me. navodno je potkovasti bubreg u pitanju, ali to nisu mogli utvrditi, buduci da su ih "uočili" tek u trudnoći.
funkcija je uredna, ne radi se ni o infekciji. boli me u desnoj strani struka i bol se širi prema leđima.
to je bubreg, nema što drugo biti.

koliko čujem, jedini lijek je porod, pa mi preostaje da čekam. zanima me samo može li se to ikako olakšati, nekakvim toplim oblozima i sl?
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 00:46   #4
Jesmo! Doživjeli smo!!!! Prestrašno iskustvo - i nije da te želim uplašiti nego samo želim da cijelu situaciju shvatiš ozbiljno.

Meni je beba pritiskala oba uretera ( mokraćne kanale iz bubrega u mjehur ) tako da su mi se ispod svakog bubrega stvorili "rezervoari" mokraće ( hidronefroze ). Počelo je u 24. tjednu. Na kraju su mi oba bubrega bila u 3. stupnju zastoja ( krajnji stupanj ) pa su mi u pola 11 na veće u urološkoj operacionoj sali ugrađivali stentove ( cijevčice kroz te uretere ). Vjeruj mi, postupak postavljanja tih stentova ne želiš ni pročitati, čuti, a najmanje iskusiti. U glavnom - to kad se postavi izgleda ovako: http://en.wikipedia.org/wiki/Ureteric_stent

Zastoj je prvo bio 2. stupnja i svi ginekolozi su mi govorili da je to često kod trudnica i da se time netreba zabrinjavati. Istina, često je , rijetko stvara probleme - ali ja nisam bila te "sreće". U četvrtak su mi postavili stentove, a u nedjelju je beba već toliko pritiskila sve unutarnje organe da sam završila na hitnom carskom rezu u 35. tjednu trudnoće, s još dodatnim opstrukcijskim ileusom ( zapletajem crijeva ).

Eto..., ponovit ću još jednom: jako česta pojava da beba pritišće bubrege, nije zabrinjavajuće, ali moje iskustvo je drugačije...
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 00:51   #5
uf

žao mi je što si to prošla.

možda mi to prođe, možda izdržim?
ispalit ću od ovoga..
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 01:37   #6
Jelice ne znam dali uopće postoji šansa da nisu bubrezi, ali ako da, držim fige da su križa, koja u to vrijeme baš znaju počet šarafit.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 03:05   #7
Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
Jesmo! Doživjeli smo!!!! Prestrašno iskustvo - i nije da te želim uplašiti nego samo želim da cijelu situaciju shvatiš ozbiljno.

Meni je beba pritiskala oba uretera ( mokraćne kanale iz bubrega u mjehur ) tako da su mi se ispod svakog bubrega stvorili "rezervoari" mokraće ( hidronefroze ). Počelo je u 24. tjednu. Na kraju su mi oba bubrega bila u 3. stupnju zastoja ( krajnji stupanj ) pa su mi u pola 11 na veće u urološkoj operacionoj sali ugrađivali stentove ( cijevčice kroz te uretere ). Vjeruj mi, postupak postavljanja tih stentova ne želiš ni pročitati, čuti, a najmanje iskusiti. U glavnom - to kad se postavi izgleda ovako: http://en.wikipedia.org/wiki/Ureteric_stent
Meni se dogodilo ovo boldano, u 20. tjednu napadaj strahovite boli, hospitalizacija (doduše, samo do postavljanja dijagnoze i utvrđivanja kako funkcija nije narušena). Do sada (35. tjedan) bubrežna funkcija uredna. Iako sam strahovala i plašili me upravo ovim što si ti morala proživjeti suosjećam

Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
Zastoj je prvo bio 2. stupnja i svi ginekolozi su mi govorili da je to često kod trudnica i da se time netreba zabrinjavati. Istina, često je , rijetko stvara probleme - ali ja nisam bila te "sreće". U četvrtak su mi postavili stentove, a u nedjelju je beba već toliko pritiskila sve unutarnje organe da sam završila na hitnom carskom rezu u 35. tjednu trudnoće, s još dodatnim opstrukcijskim ileusom ( zapletajem crijeva ).

Eto..., ponovit ću još jednom: jako česta pojava da beba pritišće bubrege, nije zabrinjavajuće, ali moje iskustvo je drugačije...
a sirota....nadam se da si sad dobro i da je bebica dobro. Ali baš ono, posrala te sreća, jer meni su rekli da skoro 50% trudnica dobije hidronefrozu, ali bez epizode boli - tako i bez dijagnoze. Nema indikacija, nema ciljanih pretraga...

Jelice, meni su se bolovi povremeno javljali s rastom maternice, ali u posljednje vrijeme ništa. Moguće je da se to sve nekako posložilo. Nadam se da ću ovako izgurati još tih par tjedana

A tebi želim da se sve sredi
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 03:48   #8
držim fige da izdržiš.
hvala vam svima na savjetima i podršci
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 04:02   #9
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
držim fige da izdržiš.
hvala vam svima na savjetima i podršci
Hvala i tebi sretno

E da, ja sam kod takvih bolova znala uzeti spasmex tabletu...

Možda su mi pomagale jer sam placebo pušioničar; kad sam primljena u bolnicu obnevidjela od boli, intravenski spasmex me vratio među žive, pa mi valjda odatle ostalo povjerenje u učinkovitost
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 04:28   #10
popila sam lekadol, nemam ništa drugo. i još ne prolazi..
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:24   #11
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
imam "glomazne" bubrege (citiram liječnike) i dr. mi je rekao da ovo mogu očekivati. beba pritišće organ i boli me. navodno je potkovasti bubreg u pitanju, ali to nisu mogli utvrditi, buduci da su ih "uočili" tek u trudnoći.
funkcija je uredna, ne radi se ni o infekciji. boli me u desnoj strani struka i bol se širi prema leđima.
to je bubreg, nema što drugo biti.

koliko čujem, jedini lijek je porod, pa mi preostaje da čekam. zanima me samo može li se to ikako olakšati, nekakvim toplim oblozima i sl?
Dobro da si ovo napisala jer sam te već skoro nepotrebno uplašila. Mene je tako boljelo ali to su bili trudovi koje su mi tokolizom zaustavili.

U ovoj trudnoći me beba više pritišće i sve me više boli iako je prva trudnoća bila rizična a ova je uredna Skupljam vodu ko cisterna a bubrezi su mi u redu
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:42   #12
Molim te, daj otiđi doktoru. Znam da te renalne kolike mogu izavati trudove ( mene su čak zbog toga stavili na tokolizu pri prvoj hospitalizaciji )...


plizzzzzzz, idi....
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:54   #13
ja sam imala isto problema s bubrezima,preporučam ti da odeš u bolnicu i da ti naprave sve pretrage,ja sam išla i usput su me cijelu pregledali,bila tamo cijeli dan dok se nisu uvjerili da su zaista bubrezi,ipak si trudna i liječnici se posebno posvete upravo radi tog,ja sam imala strašne bolove,par puta završila na infuziji,tokolizi,a rekli su da trpim jedino kad bol postane neizdrživa da popijem Spasmex,al opet ponavljam preporučam ti da odeš kod liječnika!
Athica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:05   #14
Meni su isto rekli kombinaciju spasmexa, voltarena i normabela. Pomagalo je 2 tjedna....
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:46   #15
bila sam prije mjesec i pol na sistematskom kada su otkrili te bubrege.
znam o čemu se radi, a nije još toliko neizdrživo da bih ponavljala sve te muke po pretragama. imam glomazne bubrege od kojih svaki ima po dvije renalne arterije. postoji sumnja na dilataciju kanala i potkovasti bubreg, no to nisu mogli utvrditi jer mi je beba podigla crijeva i prekrila moguću vezu. dr. je rekao da se dogodi nalijeganje na kanale i kod žena koje imaju bubrege normalne veličine, te da se to može dogoditi i meni kojoj su duplo veći. također, funkcija im je uredna: imam nizak tlak, ne skuplja mi se voda u zglobovima i nemam kreatinina u urinu. također mi je rekao da se to, uza sve kombinacije koji oni mogu pokušati, rješava isključivo porodom.
ostaje mi valjda da čekam ..
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 16:36   #16
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
bila sam prije mjesec i pol na sistematskom kada su otkrili te bubrege.
znam o čemu se radi, a nije još toliko neizdrživo da bih ponavljala sve te muke po pretragama. imam glomazne bubrege od kojih svaki ima po dvije renalne arterije. postoji sumnja na dilataciju kanala i potkovasti bubreg, no to nisu mogli utvrditi jer mi je beba podigla crijeva i prekrila moguću vezu. dr. je rekao da se dogodi nalijeganje na kanale i kod žena koje imaju bubrege normalne veličine, te da se to može dogoditi i meni kojoj su duplo veći. također, funkcija im je uredna: imam nizak tlak, ne skuplja mi se voda u zglobovima i nemam kreatinina u urinu. također mi je rekao da se to, uza sve kombinacije koji oni mogu pokušati, rješava isključivo porodom.
ostaje mi valjda da čekam ..
meni je pritiskao desni bubreg,i non stop sam imala diletacije,pet puta sma pila antibiotike,i svaki tjedan išla na uktrazvuk bubrega da prate stanje..na kraju sam rodila dva tjedna kasnije i sad osam mjeseci kasnije nikakvih problema,dakle mogu reć da smo prošli lišo,uz mirovanje,hektolitre tekućine i nesnosne bolove..
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 16:43   #17
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
Jeli vam se to dogodilo?
Možda ga beba pritišće?
Što su vam liječinici savjetovali?

Osjećam tupu bol u struku i leđima s desne srane i ne znam kako da si pomognem
je,meni se dogodilo,toliko me bolio bubreg i sve onako oko kuka,misla sma da sam dobila upalu bubrega,išla sma čak u bolnicu na pretrage a ono sve u redu bilo
to te samo beba pritišče,moja nije bila velika nešto posebno 49cm,i 3200kg,ali kao da je bila 5 kg,sve me bolilo unutra.
a pomogla sam si samo tako da sam uvijek na lijevom boku ležala,to mi je ublažilo bolove,i sad kad sam rodila me boli,vjerovatno dok se sve ne vrati na svoje
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 18:07   #18
evo ,okrećem se na lijevi bok as we speak. hvala ti na savjetu.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 21:41   #19
cure, idem idući tjedan na pretrage. za svaki slučaj..
za sad mi pomaže kad se legnem na lijevi bok.
sutra opet na posao, nadam se da neće postati neizdrživo.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 23:23   #20
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
cure, idem idući tjedan na pretrage. za svaki slučaj..
za sad mi pomaže kad se legnem na lijevi bok.
sutra opet na posao, nadam se da neće postati neizdrživo.
Samo hrabro
Važno da funkcija nije smanjena, a da je bebica ok, ove patnje se nekako izdrže

Javi kakvo je stanje nakon pregleda...
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.