Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2010., 13:26   #21
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
cure, idem idući tjedan na pretrage. za svaki slučaj..
za sad mi pomaže kad se legnem na lijevi bok.
sutra opet na posao, nadam se da neće postati neizdrživo.
ja sam negdje čitala,da kad legneš na lijevi bok,organizam ima bolji dotok kisika skupa s bebom,dok ležiš ne desnom,pritščeš te neke žile nemam pojma točno štauglavnom meni je pomoglo,a nadm se da će i tebi.
javi se nakon pregleda,makar se nadam da nije ništa strašno već samo pritisak
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 14:27   #22
to za prokrvljenost posteljice i dotok kisika ako ležiš na lijevom boku je istina, u suprotnom se vrši pritisak na aortu pa je kompletna cirkulacija slabija

Meni su isto savjetovali da ležim na lijevom boku, ali zato što mi se u desnom bubregu napravila velika hidronefroza a desni nije imao znakove zastoja. Međutim, kasnije je isto takva hidronefroza osvanula i na lijevom bubregu. Pitam se dali bi se to dogodilo da sam ostala ležati na desnom boku - možda se tad nebi pojavila hidronefroza i na lijevom jer u tom slučaju nebih pritisak prebacila i na lijevu stranu

ma, šta je -tu je..., natrag nemogu..., a i beba i ja smo dobro pa se nemam kaj previše buniti i razmišljati "šta bi bilo - kad bi bilo"...
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 14:36   #23
mene je najviše frka da se to ne pojača i da me na kraju ne bude strah sliejdeće trudnoće.

danas sam ostala doma i nisam išla raditi. situacija je ovakva: cijelu noć sam proležala na lijevom boku i par puta sam se suzdržala da se okrenem na desni, iako sam imala potrebu. sada me ne boli desni bubreg, ali me bole križa i lijevi bok. mislim da nije bubreg, budući da nije pulsirajuća bol, kao kad me boli desni, ali boliiiiiiiiii grozno.
kad sam to skužila jutros u 7, mm me malo izmasirao da mi to ugrije i nešto mi je lakše, a onda sam nastavila spavati po malo na svakom boku, na leđima, pa u nekoj konstrukciji od nekoliko jastuka koja mi je omogućavala spavanje na trbuhu.

sad mi je lakše. izgleda da je to ipak pritisak na bubreg, ništa drugo.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 18:00   #24
mene je u 21 tjednu strasno poceo boljet desni bubreg. jedva sam hodala.. mokraca mi je bila roza, od krvi, i otisli smo na hitnu na rebro. tamo su mi napravili sve pretrage, nisu mogli zakljucit dal je kamenac, bubreg je normalno izgledao, a kanali su bili prosireni. leukociti su mi bili na 21.. stavili su me na novocef, odnosno ketocef na venu, i prebacili me u petravu. tam sam jos bila 2 dana (zbog davanja antibiotika na venu), i pustena doma uz strogo mirovanje. mjesec dana sam jos osjecala bolove, usred ljeta nosila sal oko bubrega i td i strogo mi zabranili spavanje na desnom boku nakon mjesec dana ko da nista nije bilo.. i nadam se da tu bol vise necu osjetit...

e da, i bilo mi je lakse kad sam stavila jastuk izmedju koljena
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:19   #25
evo da se i ja javim... kada su mene drapali bubrezi nije bilo niti jedne teme na cijelom netu na tu temu, pa sam sretna što evo, netko i to spominje.
Mene je od 20. tjedna znala noću probuditi čudna bol, ostala bi bez daha, i tako par sekundi i onda bi prošlo. Onda me je u 23. tjednu uhvatio takav napadaj boli u lijevom bubregu da sam se skvrčila na asfaltu, te večeri tri puta jurili na hitnu, kljukali me spasmexom i slali kući - kao, nemogu ništa drugo jer sam trudna. A bol dolazila svakih cca. pola sata i napadaji trajali po petnaest minuta. Treći puta, kada sam se ispovraćala po hitnom traktu, su me poslali kod nefrologa koji je ustanovio da nije kamenac nego hidronefroza uslijed pritiska limača na ureter. Ultrazvuk mi je jedva napravio od mog izvijanja - najviše me bolilo kad bi ležala na leđima. Nefrolog je htio da mi ugradi nekakav stent - jj stent, međutim, ja sam se onako izbezumljena, prestrašila da je to kateter, i pobjegla iz bolnice. Otišla sam privatno kod dva liječnika, nefrologa i ginekologa i oba su potvrdila dijagnozu, međutim, ginekolog mi je rekao da se ovakvo stanje zna popraviti samo od sebe kada trudnoća pređe iz male u veliku zdjelicu. Tako sam odlučila čekati, srećom, bolovi su jenjavali, a položaj u kojem uopće nisam imala bolova je slijedeći:
sjed na najnižem stolčiću kojeg si možete zamisliti sa široko razmaknutim koljenima - tako da skoro uši dodiruju i trbuh duboko prema zemlji. To sam skužila još na hitnoj dok sam rigala, sjela sam na one škalinice pokraj stola za pregled i sestra mi hoće pomoć, kao da sjednem ko' čovjek, a ja se nedam sa tih škalinica. Umalo sam i nefrologa uspjela nagovoiti da mi napravi ultrazvuk u tom položaju Nakon te večeri nisam imala nitijedan napadaj, zdjelica mi je, doduše otpadala od tog čućećeg položaja u kojem sam se zadržala još tjedan dana jer sam puhala na hladno od straha da će ponovo krenuti bol.. Prvo veče sam i spavala tako.. sa čelom na naslonu stolice...
Nadam se da će moje iskustvo nekome pomoći, mislim na one trudnice koje nemaju otprije problema sa bubrezima.. njima ne preporučam da bježe iz bolnice...
I da, sestre na hitnoj su mi u šali govorile da je ta bol dobra priprema za porod, i ja poslije, cijelu trudnoću filozofirala kao sam ja spremna za porod jer sam imala taj napadaj a to je približno jednako jaka bol... dok nisam rodila. Sad više ne mislim tako.
talic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:19   #26
nažalost, i ja sam iskusila bol u bubregu. kod mene je počelo odjednom boljeti, nisu bili grčevi već konstantna bol. taj dan povraćala 8 puta, otišla kod gina i on me odmah poslao za bolnicu. to je bilo kad sam bila u 16 tjednu trudnoće. tjedan dana sam živjela na inekcijama za bolove. vidjeli su neko proširenje mokraćnih kanala, nisu bili sigurni da li je to kamen jer ne smijem na rengen. uglavnom, oko 20 inekcija za bolove, 40 puta su mi pokušali vaditi krv( inače imam katastrofa vene)i ogromne količine antibiotika. bilo me je strah jedino za bebu, ali doc mi rekao da je opasnije za bebu da trpim bolove već te inekcije. CRP mi je bio 340, a inače dozvoljeno 5, još dobila ešerihiju al hvala Bogu uspješno je se rješila nakon 6 dana. bila kod sto urologa, kirurga i ginekologa i jedva su me pustili iz bolnice 15 dan... bez bolova!!!

i odem prije 5 dana ponovno na uzv bubrega i sad je desni bubreg u dobrom stanju( to je taj zbog kojeg sam završila u bolnici), ai mi u lijevom nađu dva kamena mala. sve će biti dobro ako se ne pokrenu, a onda opet valja put bolnice... ne daj Bože nikome...

cure, čuvajte se, bubrezi su zajeb.... stvar!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:48   #27
ajme cure, meni je ovo baš strašno čitati. mene bubrezi od onda kad sam ovo pisala, nisu zabolili. čak sam povezala da su me onda bolili jer sam tada prošla kuru sumameda radi ureaplazme. prošlo je za desetak dana i od onda je sve u redu. čak mi ni zglobovi ne otiču jer ove moje gromade rade ko vurice.
no, to je bila baš ružna bol i drago mi je da je prošla.

nadam se da će i kod vas sve ostati ok!
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 11:30   #28
devo, baš mi je drago da je prestalo... baš sam se pitala kako je to završilo...

Pitanje za nekoga tko je ugradio onaj stent; da li ga treba mijenjati do poroda ili stalno stoji jedan te isti, kako ga i kada vade, i da li se uz njega može ići rodti pr. u vodu ili na stolčić... Da li ga se osjeti?
talic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 13:52   #29
Quote:
talic kaže: Pogledaj post
devo, baš mi je drago da je prestalo... baš sam se pitala kako je to završilo...

Pitanje za nekoga tko je ugradio onaj stent; da li ga treba mijenjati do poroda ili stalno stoji jedan te isti, kako ga i kada vade, i da li se uz njega može ići rodti pr. u vodu ili na stolčić... Da li ga se osjeti?
ja ga nisam ugradjivala, ali malo je falilo, bio je zastoj 2 stupnja koji je povremeni prelazio u treci stupanj.

taj stent se stavlja kao kateter, neugodno je, ali ne boli,u biti prosiruju se mokracni kanali kako se ne bi mokraca nakupljala u bubregu i time se smanjuju bolovi.

stent seobicno vadi negdje oko 36 -38 tjedna, znaci prije poroda

nadam se da u ovoj trudnoci necu imati problema jos i sa tim
prestrasno, ne daj Boze nikome takvu muku, fuj...
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 12:26   #30
nažalost nedavno sam i ja imala napad desnog bubrega, sada sam u 26 tjednu trudnoće i nadam se da do kraja neću iskusiti istu bol.
na rebru mi je otkrivena cista na bubregu veličine 7 cm, dobila sam inekciju ketonala, a dr. mi je rekao da spasmex nije protiv bolova već samo opušta mišiće.
u petrovoj mi je moj ginekolog rekao da si kupim slobodno ( i to bez recepta ) ketonal forte i pijem ga po potrebi.
paracetamoli ti neće pomoći .
popila sam ih ukupno pet i nakon tri dana boli sve je prestalo.
moram mirovati tj. ljuljuškati se doma kako on kaže, ali hvala nebesima sada se dobro osjećam.
i da kako su cure napisale ležati na lijevomboku zbog prokrvljenosti i piti uvin čaj !!!
ako ćeš imati napad opet radije otiđi u petrovu nego u neku urološku ambulantu, jer će se tamo brinuti i za tvoju bebicu i tebe, a opet bilo šta da bude ionako kontaktiraju ginekolog i urolog jedan drugog i pronalaze najbolje rješenje za oboje !!!
lady d is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 14:29   #31
joooj super da sam nasla ovu temu jer se vec dva dana borim s tim bolovima pa nisam znala jel moj pijesak koji mi inace nije aktivan ili kaj je..uglavnom, ne mogu reci da umirem od bolova, ali pri nekim pokretima me presijece. svakako cu se javiti u bolnicu ako se krene pogorsavati, a u medjuvremenu, naci treba piti sto vise tekucine, jos nesto?
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:05   #32
Ja sam dobila napad bubrega u 5. sedmici trudnoće, vjerovatno kamen, ali je zastoj urina isti kao kad beba vrši pritisak na uretru. Stavili su mi stent, i izvadili ga nakon mjesec dana, jer su se bubrezi vratili na normalu.
Svi koji osjećaju bol bi trebalo da se jave ljekaru, jer bolje i stent nego nepovratno oštećen bubreg...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 16:28   #33
Quote:
lady d kaže: Pogledaj post
i da kako su cure napisale ležati na lijevomboku zbog prokrvljenosti i piti uvin čaj !!!
Mislim da ti uvin nije dobar u T, pij čaj od brusnice, također nije dobro mješati ova dva čaja.
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:26   #34
ja sam na hitnoj završila u 8.mjesecu trudnoće radi boli u desnom bubregu meni je isto bio pritisnut i bila mu je smanjena funkcija,bolilo me ko sam vrag. al hvala bogu nije stalno,nego bi me znalo uhvatit pa proć. rekli su mi samo puno vode,tj.tekućine pit.
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 12:13   #35
probala i ja. U 22 tjednu trudnoće završila u bolnici zbog bolova u bubregu. Beba je ležala poprečno i s nogama trupkala u bubreg dok nije počelo bolit ko ludo. Jedva me muž dovuko do bolnice. Na moju sreću bio je petak večer i morala sam ležat do ponedjeljka da dođu dr za daljnju dijagnozu. Trebali su mi ugraditi neku cjevčicu da olakšaju mjehuru da obavlja svoju funkciju. Davali su mi špuntu ibuprofena da izdržim bolove, ali na moju sreću do ponedjeljka se bebica okrenula i oslobodila bubrege. Tako da mi je ostatak trudnoće proša bez tih bolova.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 13:36   #36
Pozdrav...

Da malo oživim temu :-) Trudna sam 15 tjedana i već par dana, iskuljućivo po noći, osjećam oštru konstantnu bol u lijevom bubregu...traje 15-20 minuta pa prođe...Naručena sam kod ginića na redovan pregled drugi tjedan (u utorak) pa ne znam da li bi trebala prije kod dr. ili da čekam... Nemam temperaturu, normalno piškim, nikakvo peckanje...jedino mi eto ne da spavat...zao bubreg...
__________________

http://kruzovi.com
Suntzokret is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:17   #37
ja sam dobila bol u bubregu pred par dana i još k tome sam u 15 tjednu trudnoće
danas baš idem kod doktorice na pregled da vidim šta mogu uzimat od ljekova
i još dobila temperaturu
josy00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 20:18   #38
Huh, evo da i ja prijavim bolove u bubrezima... boli neko vrijeme pa stane pa onda opet boli. Bila sam na pregledu prije tjedan dana i sve je bilo u najboljem redu, dobil i nalaze urinokulture prošli tjedan i bio je sterilan a dr mi je rekao kako je beba poprečno, tako da se nadam da je to samo gurkanje. Sad sam 20 tjedana trudna.

Josy00 što ti je rekla dr,što smiješ piti?
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 20:49   #39
Quote:
josy00 kaže: Pogledaj post
ja sam dobila bol u bubregu pred par dana i još k tome sam u 15 tjednu trudnoće
danas baš idem kod doktorice na pregled da vidim šta mogu uzimat od ljekova
i još dobila temperaturu
jesi napravila ultrazvuk bubrega? ja sam imala također bolove u bubregu, i dobila sam visoku temperaturu i završila na hitnoj...
uglavnom, ja sam imala proširene bubrežne kanale - upalu bubrega,... i morala sam ostati u bolnici dok mi se temperaturu ne spusti.
sad sam doma na strogom mirovanju i na klavocinu...
__________________
...
alba chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:29   #40
Uh hebemu, meni evo sad prestalo ali nisam imala temp uopće i nije sad da bi se baš bacila po podu od bolova ali me boli...
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.