Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2009., 16:39   #1
Fetalni ehokardiogram

jel koja od vas bila? kako to izgleda, koliko vremenski traje i da li se nalazi dobiju odmah ili se cekaju (i koliko)?

1000 pitanja - idem uskoro pa da znam sto me ocekuje

hvala!
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 17:45   #2
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
jel koja od vas bila? kako to izgleda, koliko vremenski traje i da li se nalazi dobiju odmah ili se cekaju (i koliko)?

1000 pitanja - idem uskoro pa da znam sto me ocekuje

hvala!
ja sam bila na Rebru kod dr.Malčića,nalaze mi je odmah ispisao a sam pregled traje,bar meni oko 45 min,doktor je fenomenalan ,sve lijepo objasni.Sad ne znam kod koga ti ideš al ja sam htjela samo kod njega jer on u HRV.slovi kao najveći stručnjak.Sretno
Atica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:20   #3
Quote:
Atica kaže: Pogledaj post
ja sam bila na Rebru kod dr.Malčića,nalaze mi je odmah ispisao a sam pregled traje,bar meni oko 45 min,doktor je fenomenalan ,sve lijepo objasni.Sad ne znam kod koga ti ideš al ja sam htjela samo kod njega jer on u HRV.slovi kao najveći stručnjak.Sretno
idem na sv duh
kako to izgleda? pristekaju mi nesto na trbuh?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 00:16   #4
kad su ustanovili manjak plodove vode i zastoj u rastu bebe, radili su uzv srca bebe ehokardiogram. radio ga je pedijatar Stanojević. stvarno super doktor i odličan stručnjak. pregled izgleda ko normalni uzv bebe. znači namaže te gelom i uzv sondom gleda bebino srce preko uzv. cijelo vrijeme mi je pričao što je što i hvala bogu nalaz je bio uredan.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 07:44   #5
hvala maza1
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:55   #6
Fetalna ehokardiografija

Da li je netko od vas bio na fetalnoj ehokardiografiji u trudnoci?
Koliko se dugo ceka na termin i koliko dugo traje pregled?

ja se dvoumim izmedju prof. Malčića na rebru i srebrnjak bolnice, jer koliko sam cula samo kod njih se to radi preko uputnice

ako netko ima neke preporuke ili iskustva bila bih vam zahvalna ako bi to podjelili.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 15:37   #7
ja sam bila na sv duhu kod doktora stanojevica
nazvala sam telefonom i s njim dogovorila pregled (narucio me dva dana od razgovora)
pregled je trajao oko pola sata, 45 minuta (ne sjecam se vise tocno), covjek je sve ispregledao i objasnjavao mi sto radi
i jos jedan plus, stanojevic je izuzetno ljubazan i ugodan

pregled kod malcica se navodno dugo ceka

ps mislim da sam ja prije par mjeseci otvorila isti topic, potrazi bilo je par odgovora
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 15:39   #8
a on je kardiolog?
pa ako se ne ceka dugo mogla bi tamo.
Malčić je bio moj kardiolog i ne svidja mi se, neljubazan, grub i nista ne objasni
a zbog cega si ti isla? mislim ako zelis napisat.
nisam nasla temu

ja imam urodjenu srcanu manu pa me salju da se vidi bebino srce.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 15:42   #9
on je pedijatar ali mi je ginic rekao da odem njemu ili malcicu
za malcica sam naisla na netu da zna biti neugodan pa sam zbog toga otisla stanojevicu (a i cijelu trudnocu sam pratila na sv duhu pa mi je to bilo zgodnije)

poslao me ginic zbog gestacijskog dijabetesa

evo topic https://www.forum.hr/showthread.php?t=489091 (nema puno postova)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 15:46   #10
mom2be ja ne mogu nać sličnu temu ni na forumskoj tražilici ni preko Googla...ako se sjećaš točnog imena napiši
PS.sad tek vidjela post iznad....spojeno

Zašto se ta pretraga radi?
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 17.03.2010. at 15:52.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 15:57   #11
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
mom2be ja ne mogu nać sličnu temu ni na forumskoj tražilici ni preko Googla...ako se sjećaš točnog imena napiši
PS.sad tek vidjela post iznad....spojeno

Zašto se ta pretraga radi?
pa recimo rade nekom tko ima urodjenu srcanu manu (kao ja), pa provjeravaju da li je beba to nasljedila jer je veci rizik.

trazim i nema bas neka iskustva na netu, nemam pojma niti gdje cu, niti sta cu
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 18:02   #12
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
Da li je netko od vas bio na fetalnoj ehokardiografiji u trudnoci?
Koliko se dugo ceka na termin i koliko dugo traje pregled?

ja se dvoumim izmedju prof. Malčića na rebru i srebrnjak bolnice, jer koliko sam cula samo kod njih se to radi preko uputnice

ako netko ima neke preporuke ili iskustva bila bih vam zahvalna ako bi to podjelili.
Ja sam bila nedavno kod prof. Malčića. Naručuješ se preko interneta, a trudnice primaju petkom. Kod mene je prošlo 2 tjedna od prijave do pregleda. Meni nije bio posebno neljubazan, prije bih rekla da je nezainteresiran za trudnicu. Oko njega je bilo 3-4 studenta koje je ispitivao o tome što se može zaključiti iz ovoga što vide na ekranu. Na taj način sam saznala da je sve u redu, a na kraju sam to dobila i napisano na nalazu. Možda mu komunikacija nije jača strana.
Mene su kod njega poslali sa Sv. Duha, a i moj gin. se složio da je on najbolji.
beba_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:20   #13
Ja sam bila kod Malčića jer se sumnjalo na Down. Dosta sam čekala, pregled je bio dug, doktor neljubazan, ali nalaz super pa ajde. Ispalo na kraju da moja Dr. Marton radi taj pregled pa ak ti je Malčić too much nju mogu toplo preporučiti.
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:13   #14
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
Da li je netko od vas bio na fetalnoj ehokardiografiji u trudnoci?
Koliko se dugo ceka na termin i koliko dugo traje pregled?

ja se dvoumim izmedju prof. Malčića na rebru i srebrnjak bolnice, jer koliko sam cula samo kod njih se to radi preko uputnice

ako netko ima neke preporuke ili iskustva bila bih vam zahvalna ako bi to podjelili.
Ja sam bila u drugoj trudnoći,ali sam išla privatno kod dr.Mladen Miljan u ulici republike austrije mu je ordinacija naručio me odmh za drugi dan mislim da je koštalo oko 500 kn,ali se isplatilo !!
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:07   #15
Ja sam bila kod dr. Malčića i kao što netko reče prilično nezainteresiran za trudnicu ali srce u detalje pregleda, u kratko objasni što je pogledao, sve u svemu ja osobno ne patim od potrebe za nekom velikom pričom kad je sve ok.
Ja sam čekala 2 mj. na pregled, ali od kad se ide preko centralnog naručivanja, čeka se oko 2 tj.
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 19:13   #16
prof. malčić je definitivno na glasu kao najveći specijalista. ali je nepristupačan, neljubazan ili nazovimo to kako god hoćete . ustvari meni je bio skroz hladan.
u poslu mu nema premca !
lady d is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:30   #17
Evo da i ja podignem topic , naručila se preko imnterneta , čekala sam 2 tjedna na pregled ,
kada dođeš prvo se prijaviš na šalter pa tek onda ideš na pregled ( u mom slučaju ECHO srca fetusa ) ,
radio mi ga je profesor Malčić , iako smo ga nas 3 trudnice čakale oko sat vremena , jer je imao
hitnuu vizitu , moram reći da je jako profesionalan , temeljit i simpatičan čovjek .
Istina je da ne razgovara previše , ali ga na kraju sve ljepo pitaš i sve ti objasni , čak mi je
bilo simpa jer mi je na odlasku pružio ruku , čestitao i rekao da ču biti mama male super zdrave bebe :-)

Mislim da treba imati razumjevanja ako je koji put mrgud , jer kada vidite sa kakvom malom i
bolesnom dječicom se susreče na odjelu i koliko ga svi razvlače na sve strane .........
mamano1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:33   #18
Pozdrav. Znaci idem na odjel pedijatrije? Na salter?
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:24   #19
mene su na fetalnu ehokardiografiju poslali na srebrnjak kod doktorice lulić jurjević i mogu je samo toplo preporučiti. jako je komunikativna, tako da za vrijeme pregleda priča i priča, slobodno je možeš pitati i niti malo ne škrtari s objašnjenjima. koliko mogu zaključiti iz tog jednog posjeta (bilo sve super pa ne moram na kontrolu) djeluje simpatično i profesionalno.
istina da sam znala da i malčić radi te preglede išla bi kod malčića jer je on kardiolog mog sina, tj. bio je dok mu je kardiolog trebao

a srebrnjak me super ugodno iznenadio, za moje splitske pojmove odnosa od strane medicinskog osoblja srebrnjak mi je bio bajkovito iskustvo
Cartwright is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 14:46   #20
Quote:
bandera kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Znaci idem na odjel pedijatrije? Na salter?
nakon što si se naručila , dođeš na Rebro i ideš u taj tzv ljevi češalj gdje su pedijatriske ambulante , čim uđeš sa desne strane je šalter na kojem se prijavaiš i onda te ona pošalju kamo trebaš iči , ako ideš kod Malčića liftom na 4 kat i onda hodaš hodnikom uz sobe do kraja (da se ne iznenadiš hodnik je dugačak sigurno 70 metara )
mamano1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.