Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2012., 19:15   #41
ja obavila...sve je super )) Dr.Lulić sa Srebrnjaka je DIVNA!!! Sve pohvale.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 13:40   #42
Quote:
pahuljica.666 kaže: Pogledaj post
u principu nemam nikakvih indikacija (Bogu hvala), ali smo razmišljali o tome da zatražimo da puste pupčanu da otpulsira pa znam da je preduvjet ovaj nalaz.
pitat ću još dr na idućoj kontroli što ona kaže

Hvala na info-u
Prvi put čujem za boldano, znam dosta ljudi koji su tražili isto nakon samog poroda bez ikakvih dodatnih pretraga.

milkice zašto si ti išla?
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 23.01.2012. at 13:48.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 14:06   #43
Meni je secer malo povisen, ustvari na granici... A secer kao unistava srce.
Prevelika kolicina krvi moze smetati bebi, tako da srce mora biti 100% zdravo, inace bolje da ne otpulsira do kraja. Tako nekako
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 14:22   #44
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem za boldano, znam dosta ljudi koji su tražili isto nakon samog poroda bez ikakvih dodatnih pretraga.

milkice zašto si ti išla?
Pa koliko sam shvatila iz postova nekih forumašica postoji mogućnost da bebino srce bude preslabo za prihvatiti veću količinu krvi tako da se za zahvat kojim se pušta da pupčana vrpca otpulsira do kraja traži ova pretraga kako bi doktori bili sigurni da je bebino srce 100% zdravo

ako se ne varam forumašica larazg je pisala o tome. samo sad ne mogu naći
__________________
Mamino malo zlato :)
pahuljica.666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 11:15   #45
Što se tiče puštanja da krv iz pupkovine odpulsira u bebu pitala sam dr. Lulić u petak i ona mi je rekla da to nije dio protokola te da to eventualno mogu tražiti u bolnici ako postoje indikacije da nešto nije redu, takva indikacija bi bila obiteljska anamneza na primjer.
Lukrecija13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 11:41   #46
Quote:
Lukrecija13 kaže: Pogledaj post
Što se tiče puštanja da krv iz pupkovine odpulsira u bebu pitala sam dr. Lulić u petak i ona mi je rekla da to nije dio protokola te da to eventualno mogu tražiti u bolnici ako postoje indikacije da nešto nije redu, takva indikacija bi bila obiteljska anamneza na primjer.
nisam te najbolje shvatila

što nije dio protokola? da se pušta da pupkovina otpulsira?
ili da se to može tražiti samo ako nešto nije u redu?

logičnije mi je da se može tražiti samo ako nema indikacije da nešto nije u redu
__________________
Mamino malo zlato :)
pahuljica.666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 11:55   #47
Quote:
pahuljica.666 kaže: Pogledaj post
nisam te najbolje shvatila

što nije dio protokola? da se pušta da pupkovina otpulsira?
ili da se to može tražiti samo ako nešto nije u redu?

logičnije mi je da se može tražiti samo ako nema indikacije da nešto nije u redu
Fetalna ehokardiografija nije dio protokola i nije obavezna da bi se pustilo da pupkovina odpulsira.
Fetalnu ehokadiografiju mogu tražiti samo u iznimnim situacijama kao što je obiteljska povijest bolesti, a inače je ne traže i normalno puštaju da pupkovina odplsira.
Lukrecija13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 14:38   #48
Quote:
Lukrecija13 kaže: Pogledaj post
Fetalna ehokardiografija nije dio protokola i nije obavezna da bi se pustilo da pupkovina odpulsira.
Fetalnu ehokadiografiju mogu tražiti samo u iznimnim situacijama kao što je obiteljska povijest bolesti, a inače je ne traže i normalno puštaju da pupkovina odplsira.


ooo usrećila si me sad skroz na skroz
provjerim ja još za svaki slučaj u Petrovoj, ali se nadam da se i oni toga drže
__________________
Mamino malo zlato :)
pahuljica.666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 11:56   #49
Smile

Kao što sam obećala, slijedi naša priča; napomena, Borna je rodjen 03.04. kao živo i ZDRAVO dijete apgar 10/10!
Sve je počelo u 12 tjednu sa kombiniranim probirom; došao je nalaz vjerojatnost za Down 1:198. Odmah smo krenuli Kosu na dogovor za amnio. Kos odbija raditi amnio zbog posteljice na jako nezgodnom mjestu, i sala na maminom trbuhu, svaka čast čovjeku što je jednostavno rekao da on to neće raditi, ako želim da odem u bolnicu. Međutim prvo mi preporučuje napraviti fetalnu ehokardiografiju na Rebru kod poznatog dr.. Dolazimo gore na pregled, naravno, ni razmišljajući drugačije nego o dobrom nalazu, međutim šok; Vaše dijete ima srčanu manu, morat će čim se rodi na operaciju, 2-3 i najvjerojatnije Downov sindrom, jer ta srčana mana je 99% povezana sa Downom. Ja u plač, zovu mi psihologa-psihijatra, nemam pojma koga, na razgovor, pa znate mama ima puno djece kod nas sa srčanim manama, uspješnim operacijama, a to što ima Down, pa znate oni su samo malo glupavi, ništa drugo... U onom grču, plaču, ne vjerujem svojim ušima, odgovaram toj kozi da je ona glupava i neodgojena, uzimam svoje stvari i letim van iz te bolnice. Zovem svoju giničku i raspitujem se o pobačaju (uvjerena da je to jedini ispravni način) kad me ginička upućuje na 2 mišljenje na Srebrnjak kod dr. Lulić. Zovem gore i dr. puna razumijevanja naručuje me odmah da dođem k njoj. Da napomenem samo da je pregled na Rebru trajao cca 45 min. Dolazim k njoj i dr. me gleda i gleda, pa snima filmiće…i gleda i nakon cca 3,5 sata, mi govori da ona ne vidi nikakvu srčanu manu, ništa. Po njoj uredan nalaz, ali da i ona bude sigurna preporučuje mi Klinički bolnički centar u Ljubljani da odem po 3-će mišljenje, jer u Ljubljani imaju puno bolje aparate i stručne ljude u tom području. Naravno, da smo bili i u Ljubljani i tamo mi potvrđuju nalaz sa Srebrnjaka i uredan rad srca, usput mi rade i anomaly scan i mijenjaju vjerojatnost za Down na 1:400. Nude mi da napravim amnio, sa onim brzim nalazom u roku 24 sata što se dobije (ako se ne varam fish), medjutim mm je bio dovoljan nalaz anomaly scan-a i poznatog dr. da ga uvjeri da je sve ok, i da ćemo dalje uz Božju pomoć…..
VELIKO HVALA dr. LULIĆ i doktorima u Ljubljani, jer zahvaljujući njima imam doma 2 zvrka, živa i zdrava!!!!!
__________________
A - 26.05.2010; B - 03.04.2012...
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 23:18   #50
Quote:
Lepa26 kaže: Pogledaj post
Kao što sam obećala, slijedi naša priča; napomena, Borna je rodjen 03.04. kao živo i ZDRAVO dijete apgar 10/10!

VELIKO HVALA dr. LULIĆ i doktorima u Ljubljani, jer zahvaljujući njima imam doma 2 zvrka, živa i zdrava!!!!!
Bravo, čestitam!!!!!!!!
I svaka čast.
jel molim te smijem znat tko je dr,na Rebru?
nina2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:50   #51
Lepa
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:58   #52
Hana... svaka čast
trebalo je sve to proživjeti
čestitam na dečkiću
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:41   #53
Hvala!!!!!
Istina, trebalo je to sve proživjeti, i to ni najgorem neprijatelju ne bih željela, mm i ja smo konstantno bili u nekoj svadji, svi oko nas (moji i njegovi) su stalno bili zamišljeni, sve je to bila podsvijest i strah jel sve ok, do samog kraja; zato sam i uzela opet epiduralnu, samo da znam dal je sve ok, odmah - prva.....
__________________
A - 26.05.2010; B - 03.04.2012...
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 13:40   #54
mi smo početkom svibnja obavili uzv srca kod dr. Lulić i mogu samo reći - prepredobro! Doktorica je bila zaista sjajna, još je mm došao sa mnom pa mu je rekla neka slobodno uđe, sve nam objasnila, zaista je čudesno gledati srce kako kuca, kako se klijetke otvaraju, ko u filmu. A onda smo na kraju 10 min natjeravali Sonju da vidimo jel ima pišu ili nema Doktorica je zbilja sjajna, svaka čast!
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 13:10   #55
Mi smo za vrijeme trudnoće imali prometnu nesreću, na sreću i beba i ja smo prošle bez ozlijeda, samo smo prenoćile na promatranju. Međutim, na kontrolnom ultrazvuku tjedan dana nakon nesreće otkrivena nam je sumnja na fetalnu aritmiju. Budući da je trudnoća bila prilično visoka, na Rebru su nas odmah primili na uzv srca (kod prof. Malčića, zahvaljujući jako ljubaznoj sestri na šalteru za naručivanje, bez ikakve veze).

U ta dva dana neizvjesnosti ja sam premrla od straha, ali na sreću nalaz nam je, unatoč povremenom "preskakivanju" srca, bio više nego odličan i potpuno benigan.

Eto, nadam se da se nećete naći u ovakvoj situaciji, ali u svakom slučaju bez panike: google, fetalna aritmija i vidjet ćete da je u najvećem broju slučaja sve u redu s bebom i da je aritmija u trudnoći česta i "normalna" pojava koja se još u trudnoći sama od sebe ispravi (naravno, pregled pod obavezno). U mom slučaju je već na sljedećem redovnom ultrazvuku nije bilo. Šišmiš od 3 tjedna upravo leži pokraj mene i lufta si guzu
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:42   #56
Question Zadebljanje srčanih stjenki,UZV

Bok!!
Nova sam tu i molila bi nekog ko zna nešto o ovome da mi odgovori! Imam dijabetes 5 godina,bila sam na UVZ srca prošli tjedan kod Malčića,u 35.tjednu sam i sve je ok,samo veli da ima zadebljanje srčanih stjenki al da se to povuče samo od sebe nakon poroda! Jel bio tko u takvoj situaciji i dal to stvarno prođe nakon poroda il moram biti zabrinuta??
MajaVž is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 19:19   #57
Quote:
MajaVž kaže: Pogledaj post
Bok!!
Nova sam tu i molila bi nekog ko zna nešto o ovome da mi odgovori! Imam dijabetes 5 godina,bila sam na UVZ srca prošli tjedan kod Malčića,u 35.tjednu sam i sve je ok,samo veli da ima zadebljanje srčanih stjenki al da se to povuče samo od sebe nakon poroda! Jel bio tko u takvoj situaciji i dal to stvarno prođe nakon poroda il moram biti zabrinuta??
Što ti je točno napisao na nalaz? Koja je dijagnoza? Ovako je vrlo teško reći na što je u stvari mislio.
Djaca majki dijabetičarki imaju nešto veću učestalost srčanih mana, moguće da je kod tvoje bebe riječ o nečemu što se zove hipertrofična kardiomiopatija, ali bi najbolje bilo kad bi napisala koju je dijagnozu on točno stavio. Ova gore navedena dijagnoza uglavnom prođe sama od sebe po porodu.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 21:48   #58
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Što ti je točno napisao na nalaz? Koja je dijagnoza? Ovako je vrlo teško reći na što je u stvari mislio.
Djaca majki dijabetičarki imaju nešto veću učestalost srčanih mana, moguće da je kod tvoje bebe riječ o nečemu što se zove hipertrofična kardiomiopatija, ali bi najbolje bilo kad bi napisala koju je dijagnozu on točno stavio. Ova gore navedena dijagnoza uglavnom prođe sama od sebe po porodu.
Nema druge dijagnoze,samo to zadebljanje srčanih stjenki(septum,prednja i stražnja stjenka s debljinom 4,5mm,što je vjerojatno posljedica dijabetesa)-evo,samo to piše o tome. A to je stvarno prolazno?
MajaVž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 09:22   #59
To mi definitivno najviše sliči na gore navedenu dijagnozu. Da, to bi trebalo samo od sebe proći po porodu, a dijete će biti pod pedijatrijskom kontrolom. Sretno!
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 09:23   #60
cure koje ste u trudnoći išle na fetalnu ehokardiografiju i sve je bilo ok, pretpostavljam da je doktor/ica napisala kontrola nakon poroda. jeste li išle s bebačima i ako da, kada, tj. koliko su bili stari?
__________________
“In all things it is better to hope than to despair”
maritali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.