Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2004., 00:57   #1
Simptomi trudnoće

Da li ste skužile da ste trudne tek kad je izostala menstruacija ili ste i prije toga pomislile da ste (planirano ili neplanirano) zatrudnjele?

Sve me zanima.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 01:00   #2
Prvi simptom mi je bila trckalica do wc-a po 2-3 puta nocu,inace u normalnim okolnostima nikada,ali nikada ne idem nocu do toaleta
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 02:11   #3
Moj prvi simptom je bio strahovito izostreno culo mirisa.
Menstruacija mi je kasnila mozda tjedan dana ali to me nije dovodilo na pomisao jer su mi inace neredovite ali to jutro kad sam otvorila frizider da spremim dorucak najednput mi je nenormalnom jacinom zamirisao krastavac. Ali ono, kao da je citava soba mirisala po krastavcu
A ovdje je povrce bezukusno i bez mirisa. Nikad mi nista prije nije mirisalo (osim bijelog luka) ...
Tocno sam znala da je to.Bila je to prva stvar kod sebe koju sam odmah registrirala kao neuobicajenu .A svega mjesec dana prije smo odlucili prkinuti sa zastitom ( spirala) .
I navecer je i test pokazao isto Ne da krastavac mirise vec da nam se desilo nesto lijepo
Mirisi su me inace pratili citavu trudnocu s nesmanjenim intenzitetom .
Mil@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 02:31   #4
moji simptomi...stalno mi se piskilo i osjecaj presusenih nosnica...stalno sam ceprkala nos
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 02:37   #5
Quote:
Mil@ kaže:
Moj prvi simptom je bio strahovito izostreno culo mirisa.
Menstruacija mi je kasnila mozda tjedan dana ali to me nije dovodilo na pomisao jer su mi inace neredovite ali to jutro kad sam otvorila frizider da spremim dorucak najednput mi je nenormalnom jacinom zamirisao krastavac. Ali ono, kao da je citava soba mirisala po krastavcu
A ovdje je povrce bezukusno i bez mirisa. Nikad mi nista prije nije mirisalo (osim bijelog luka) ...
Tocno sam znala da je to.Bila je to prva stvar kod sebe koju sam odmah registrirala kao neuobicajenu .A svega mjesec dana prije smo odlucili prkinuti sa zastitom ( spirala) .
I navecer je i test pokazao isto Ne da krastavac mirise vec da nam se desilo nesto lijepo
Mirisi su me inace pratili citavu trudnocu s nesmanjenim intenzitetom .
E da i mirisi,ali su mi svi odreda smetali,od sapuna sampona, hrane kafe,cigareta....
Sada je malo bolje,ali u pocetku,kupila sam onu rukavicu za skidanje sminke i to je bila sva moja higijena(isla u apoteku i kod nas ne postoji nijedno kozmeticko sredstvo bez mirisa jedino Neutrogenu kremu za ruke sam nasla)
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 02:51   #6
Mirisi su mac sa dvije ostrice
Divno je bilo pojacati intenzitet prijatnih mirisa ali s druge strane...oni neprijatni su bili usko povezani (kod mene) sa povracanjem.I to citavuuuuuuuu trudnocu
Mil@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 03:18   #7
Prvi glas da bih mogla biti trudna dosao je od mog muza. On je skuzio prije nego ja. Meni su menge stalno kasnile i uvjek bi me nesto cudno bolilo, tak da ja nisam nis skuzila

Test napravila kad sam bila vec 8-9 tjedana trudna Mislila sam da imam upalu sinusa i zacepljenje nekih kanala koji vode do uha. LOL
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 03:47   #8
Quote:
Mil@ kaže:
Mirisi su mac sa dvije ostrice
Divno je bilo pojacati intenzitet prijatnih mirisa ali s druge strane...oni neprijatni su bili usko povezani (kod mene) sa povracanjem.I to citavuuuuuuuu trudnocu
Meni su svi(skoro svi mirisi) bili neprijatni(sem tu i tamo vocnih i to citrusnih)
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 10:07   #9
Ja sam bila jako umorna, totalno crk cijelo vrijeme. No bilo je proljece (kad inace nemam mnogo energije) i radila sam kao mazga, pa nisam bas skontala sta mi je sve do jednosedmicnog kasnjenja,a onda testic i gle - mala plava linija, pa na ultrazvuk - a tamo mala crna tackica koja je sad preko 8 kila teska
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 10:32   #10
Zanimljivo!
Issa, a po čemu je tvoj muž pomislio da si trudna?
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 10:41   #11
Ja uopce nisam imala nikakve znakove trudnoce, osim izostanka m., sve do negdje sestog ili sedmog tjedna. A do onda sam se vec popiskila na najmanje sedam testova, sve ne vjerujuci....
Lavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 11:31   #12
jutarnje mucnine!
ono gadilo mi se ista staviti u usta. te pospanost i umor
mislim i da su mi grudi malko nabrekle, i u tom je isto bilo ocito da menz kasni, a kako smo planski sicali bebu nisi trebao biti anstajn da skuzis da nam se posrecilo

jedna poznanica tvrdi da joj se svakiput odmah JUTRO POSLIJE pocnu gaditi cigarete i kava, pa da zna (iance imala je 3 poroda i xy abortusa, tak da zna sistem )
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 13:56   #13
Ja sam u devetom mjesecu prošle godine bila uvjerena da sam ostala trudna, jer mi je bilo nekako mučno, imala sam povišenu temperaturu i stalno mi se piškilo - to sve prije izostanka menstruacije. Ali, ništa od toga, otišla sam doktorici i doživjela šok jer su mi se nakon operacije prije godinu dana bili ponovo 'vratili' miomi

Tako da kad sam stvarno ostala trudna uopće nisam mislila da bi to moglo biti - TO, jer se nisam puno niti nadala da ću uspjeti zatrudnjeti. Imala sam pravi PMS, napuhani trbuh i sve druge popratne pojave, ali menstruaciju nisam dobila, i čak mi ni tada nije pala na pamet trudnoća. Što je stvarno glupo jer mi menstruacija nije kasnila nikad u životu. Tek kad mi je menstruacija kasnila dva dana palo mi je na pamet da napravim test i bio je +
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 17:22   #14
Ja sam te subote isla nakon duuuuuuuuuuugo duuuuuuuuuuuuugo vremena s kolegicom na ples - do 4 ujutro. U nedjelju smo bili s biciklom na brdu na skoro 1000 visinskih metara . U ponedjeljak prijepodne - sve 5, a kad sam dosla s posla k'o da me netko s toljagom po glavi lupio. Boli svaka koscica. Ja sam mislila neka viroza, ali posto mi je m. kasnila 2 dana (inace super redovita) i posto sam mislila otic doktorici po antibiotike, onako kao usputno napravim test i BINGO!!!

Inace smo se tri-cetiri mjeseca prije toga "trudili" da zatrudnim, to je bio prvi mjesec kad sam rekla ma sve kvragu, vise necu kupit niti jedan test, to mi je bio zadnji u ladici.



Citala sam da puno zena misli da ima gripu ili prehladu, a ustvari su trudne!!!
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 17:22   #15
Quote:
lucija kaže:
Zanimljivo!
Issa, a po čemu je tvoj muž pomislio da si trudna?
Grudi
Povecale su se bar za broj i pol, malo previse da bi bio samo PMS
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 18:28   #16
Quote:
Issa kaže:
Grudi
Povecale su se bar za broj i pol, malo previse da bi bio samo PMS
aha

posto trudnoca nije bila planirana ne mogu reci da sam OCEKIVALA neki znak ali sam jednostavno znala. Ne mogu objasniti kako. One koje su prosle, znati ce.

Zavrtilo mi se u glavi od same pomisli, pa karijera pa ovo pa ono pa ne mogu sad pa jesam li spremna - On je znao da je mama spremna i odlucio joj doci.

Napravila sam test, sacekala do navecer ( sto nije tipicno za mene, zamisljala sam se kad dodje taj dan, otrcati muzu na posao i jos s vrata povikati)....i njemu uz tanjur umjesto besteka stavila baby-zvecku bez da sam ista rekla

Steta sto nemam snimljen trenutak koja faca, bio je presretan od prvog trena....taj dan mi nije dao ni stol nakon vecere raspremiti

da sam cekala mucnine ne bih znala do 9 mjeseca da sam trudna, imala sam svega jednu mucninu i to nije do dana danasjeg jasno jel bila trudnicka ili od nervoze - polagala sam na taj dan jedan strucni ispit pred komisijom iz koje nisam nikog poznavala i bila prilicno nervozna....za vrijeme ispitivanja mi je islo stalno po glavi, samo d aim se ne ispovrcam na stol, fala bogu nisam al do wc sam taman na sekundu stigla
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 20:04   #17
nego lucija - jel ti to nama neshto suptilno zelish reci ?

nego znate shat sam primjetila - sve moje prijateljice koje su ostale trudne - ja skuzila prije nego su mi rekle

samo tako da ih pogledam

nekako imaju drugaciju energiju oko sebe - ma ne znam objasniti - za jednu nisam znala ni da je planirala - doshli ona i muz kod nas na veceru i ja s vrata ; Karen - pa ti si trudna!!

i fakat je bila - 4 tjedna
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2004., 21:16   #18
Quote:
margarita kaže:
nego lucija - jel ti to nama neshto suptilno zelish reci ?
To sam i ja prvo pomislila...

Meni nije prva trudnoca, no prva je neslavno zavrsila
Bilo je to prije dvije godine i cini mi se od prvog dana, prije i sluzbene potvrde da sam trudna imala sam svemoguce simptome!
Sjecam se jos da smo se vracali s godisnjeg iz Hrv., a u to vrijeme sam mogla doslovno biti trudna 10 dana, svaka pumpa je bila nasa, ja sam pojela doslovno par kila cokolade i nakon toga dana sljedecih 10 tjedana trudnoce niti jednu koliko su mi se gadile..
Od toga dana sam uredno svako jutro izmedu 6 i 7 sati bila na WC povracajuci dusu iz sebe! A najbolje od svega apetit sam imala na ono sto mi se dotad bilo gadilo..Mc Donalds, svemoguce konzerve koje zamene nije trebalo niti grijati, hrenovke, uglavnom sve nezdravo.
Tlak mi je bio koma visok...Ma bolest ljudi moji, ja sam se od prvog dana osjecala doslovno bolesno.
U ovu trudnocu sam jedina vjerovala (cini mi se), nisam imala nikakvih simptoma osim sto su mi stvari kasnile 2 dana, no na to se niko nije mogao osloniti jer su u zadnjih 8 mjeseci bile prve koje sam dobila... Tek prekjucer 4 tjedan sam imala mucnine ujutro, jucer i danas nista...
Ah da i cice uzasno natecene..
Zanimljivo je da sam jucer otisla u ducan i trebam kupiti deterdente i ine gluposti za ciscenje, a meni se to tako gadilo da nisam kupila nista! Ali zato od hrane nebi vjerovali, doslovno na svakoj polici sam pronasla nesto sto sam bas u tom trenutku htjela otvoriti i jesti...Srecom ne jede mi se nista nezdravo...
Mogla bi zivjeti na govedoj juhici i brdu salate...
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 01:34   #19
Curke, voljela bih da vam imam nešto priopćiti. Toliko
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 15:11   #20
LUCE IMAS LI KAKVU VIJEST?
kako sam ja osjetila da sam trudna..........probudila sam se jedno jutro i skuzila da cu povratit od parfema mog muz koji inace obozavam....uh ne mogu objasnit koji vrag mi je bio da taj dan kupim test za trudnocu...mozda nesto podsvjeso ili svjesno(ovo sa parfemom a i komentar mog muz da su mi grudi super) Pozitivan test......i ludih 7 mjeseci kasnije......koncentriranje na zdravu hranu.......gledanje u casu mlijeka satima(mrzim mlijeko ali sam ga gutala)........pustanje muzike stavljajuci slusalice na moj trbuh bebi.......citanje prica......ludo zar ne?Sto me najvise fasciniralo.....prije moje trudnoce vidila sam poprilicno ultrazvukova beba.....ali kad sam vidila njega..........uh jos je bio tad ono to me fasciniralo........a kasnije svakomjesecno pracenje kako raste....i prva potvrda spola..od ono......postao je on......i njegov dolazak na svijet..........i sad je to cudo prirode ili ljubavi ili cega god hocete tu..spava predinvno miran i zasticen u svom krevetu.I uvjek ikad ga gleda divim se najmu i tajni zivota.
SEECAT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.