Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 15:58   #41
Ja sam jednostavno osjetila ono nesto taman u vrijeme kad sam trebala dobit menstruaciju i rekla dragom da sam trudna a on nije vjerovao ( a znamo i kad smo bebu napravili).... to je bio cudan osjecaj ali u pozitivnom smislu .
I isti dan sam napravila Beta HCG test koji je potvrdio moje sumlje i otisla takodjer ginekologu .
A tek nakon tjedan dana od kad mi je trudnoca potvdjena pocele su grudi rast bez kontrole i prestala sam pusit jer mi cigarete ocajno smetaju
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:49   #42
Quote:
mriza kaže:
zeljeli ste ostati trudni. nakon koliko vremena ste osjetili da ste trudni - bez da ste napravili test trudnoce?
Nismo "radili" na trudnoći, ali smo odbacili zaštitu nekoliko mjeseci prije no što se "dogodilo".

Nisam osjetila da sam trudna. (Jesam li ja ovo jedina trudnica bez trunke intuicije? )

Ovo mi nećete vjerovati ali...MM je osjetio i išao kupiti test nakon čega smo se jako posvađali i još sam mu rekla neka on piša na to, a mene neka pusti na miru jer da ja nisam trudna

Niti mi se promijenio okus (ništa metalno kod mene Satya), niti sam ikad tijeko trudnoće osjetila mučnine (Iva) - osim što mi se jednom smučilo kad su u maloj prostorijici, bez trunke zraka zapalili cigaru pa sam se nakratko srušila.

Meni se tijekom trudnoće apsolutno NIŠTA nije promijenilo (osim kilaže i raspoloženja - ali potonje ionako nije na prvi pogled primjetno)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:53   #43
Quote:
SaveAss kaže:
Ovo mi nećete vjerovati ali...MM je osjetio i išao kupiti test nakon čega smo se jako posvađali i još sam mu rekla neka on piša na to, a mene neka pusti na miru jer da ja nisam trudna
ti si definitivno specifikum ovog foruma
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:13   #44
meni kasnilo jedan dan a nikad mi ne kasni. Odmah sutra sam kupila test i pokaozao se + za sekundu. Znala sam jer mi nikad ne kasni.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 14:31   #45
Quote:
SaveAss kaže:
Od svih trudnica koje sam ja ikada upoznala više njih nije imalo nikakvih mučnina (ili ja poznajem sve "izuzetke"? )
ja sam u prvoj trudnoci bluvala samo jednom i to od odojka , kad sam izbacila svinjetinu vise nisam osjetila mucninu, a u drugoj ni jednom.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 14:39   #46
ja zanm ženu koja sad u 25-om tjednu još uvijek povraća, izgleda da je jedna od onih stvarno rijetkih koje cijelu trudnoću imaju mučnine..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 16:51   #47
70% zena uopce ne povraca u trudnoci - statistika. Znaci, one koje rigaju su izuzeci...Ali obzirom da vise cujes njih kak se zale, stekne se dojam da ih je vecina takvih...
A povracanje je reakcija na hormone i nista drugo...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 18:07   #48
Meni je doktor rekao da većina žena ima mučnine i to u prvih 12-16 tjedana.Ja sam užasno povraćala,po 5 puta na dan i u 16 tjednu je samo prestalo.A čim mi je menstruacija kasnila posumnjala sam da sam trudna(iako meni kasni skoro uvijek) jer mi je sve živo počelo smrdit.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:32   #49
Quote:
Utpala kaže:
70% zena uopce ne povraca u trudnoci - statistika. Znaci, one koje rigaju su izuzeci...Ali obzirom da vise cujes njih kak se zale, stekne se dojam da ih je vecina takvih...
A povracanje je reakcija na hormone i nista drugo...
I meni se ova statistika čini logičnija, jer stvarno mi je bilo čudno da toliko žena s kojima sam stupila u kontakt kaže kako nije povraćalo, a s druge strane, prva stvar koja se s trudnoćom povezuje je upravo to...

(Čini mi se da je ovo slično kao i kod onih omjera dobrih i loših iskustava po bolnicama/rodilištima - kad je nešto dobro rijetko čujemo, no čim je nešto strašno odmah je na sva zvona oglašeno...pa nam se na kraju čini kako je stvarno više toga lošeg...)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:38   #50
pa jel i jedna od nas tu na forumu povracala, ovo od zgare se ne racuna, mislim na ono povracanje u prvom trimestru?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:40   #51
Quote:
magic blue kaže:
pa jel i jedna od nas tu na forumu povracala, ovo od zgare se ne racuna, mislim na ono povracanje u prvom trimestru?
Baš se pokušavam sjetit da li se koja žalila na mučnine, ali baš me i ne ide...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:45   #52
Dora je rigala, koliko se sjecam.
I to dosta dugo i jako, brinula se jer je bila smrsavila...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 20:00   #53
Tako je, sad sam se i ja sjetila te Dorine priče...

A sjetila sam se i nečeg s početka trudnoće, a to je da mi se kronično spavalo...
(to sam ja tumačila u stilu: punim rezerve za sve one što kasnije neću spavati...)

Sva sreća da je to bilo vrijeme pred kraj školske godine, jer inače stvarno ne znam bi li uopće uspjela održati jedan (a kamoli blok) sat
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 20:02   #54
ja znam da je dori bilo grozno mucno, ali se ne sjecam riganja, a ko ce ga znat. mada, danas sam citala zbor od pocetka i valjda sam odustala prije riganja
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 20:28   #55
Ja nisam povracala, bilo mi je jednom mucno jer sam se prejela - ali to se ne racuna - sama sam si kriva :-)
Jedino sto sam osjetila od simptoma je umor...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 20:48   #56
Quote:
Utpala kaže:
Ja nisam povracala, bilo mi je jednom mucno jer sam se prejela


Samo jednom?

Da se ovo računa pod "one" mučnine onda bi nas bilo barem 90%
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 21:01   #57
ja sam imala cjelodnevne mučnine nekoliko tjedana. nijednom nisam ali je mučnina trajala od jutra do večeri. jela sam kad god bih osjetila da ću ogladniti pa bi neposredno nakon hranjenja bila malo bolje. sjećam se da bi navečer išla spavati i mislila: valjda će i to jednom proći. sva sam bila nizašta, jer je mučnina trajala cijeli dan. onda je negdje oko 12 tjedna prošla, kao rukom odnešena.
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 04:55   #58
Kod mene je bilo isto kao kod Štrumpfete, mučnine su bile grozne, ali sam hranu uspevala da zadržim u sebi. Povraćala sam samo jednom, i to po tepihu u dnevnoj sobi. Tja, i vreme mu je bilo da se pere.
Dragana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 14:03   #59
ejiiiii evo da se javi jedna novopecena trudnica koja ima mucnine i povraca ujutro i navece. grozno je.Kad ce vise prestati????? Jos i ove galvobolje
Hope_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 14:05   #60
Probaj grickat bademe, al' ne pol kile nego par komada kad te ulovi mučnina.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.