Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2013., 14:59   #61
Quote:
Golden lily kaže: Pogledaj post
Jedina normalna knjiga iz 2. razreda srednje
Meni se čini OK kad profesor priča o knjizi, ali imam osjećaj da će biti prerazvučena i da ću je odbaciti nakon 200 strana
Filip is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:30   #62
Quote:
Golden lily kaže: Pogledaj post
no Durm und strang ekipa mi je dizala kosu na glavi .
Sturm und Drang, ne Durm und Strang

I to je romantizam, a ne klasicizam. Klasicizam su Moliere, Voltaire, Racine i Corneille. Oni su mi bili u redu.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:52   #63
A znam da je nešto tako .
Voltaire . Candide mi je bio dosadan i naporan. Molierova djela su mi puno bolja.

Meni je u drugom najdraži bio Edgar A. Poe, Amerikanci su strašno ponosni na njega. Ima nekih ogavnih priča, ali freak je meni ipak dobar .
Ja sad čitam U registraturi, malo mi je dosadno, ali ajde, barem ponekad uhvatim vremena za Mortal Instruments.
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 16:05   #64
I meni je Poe bio najdraži. U srednjoj nisam baš baš volio čitati lektire, i sada mi je žao zbog toga, ali Poe-a sam s guštom čitao.
__________________
Do you think that if you were falling in space, that you would slow down after a while, or go faster and faster?
Noided is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 16:34   #65
Quote:
Noided kaže: Pogledaj post
I meni je Poe bio najdraži. U srednjoj nisam baš baš volio čitati lektire, i sada mi je žao zbog toga, ali Poe-a sam s guštom čitao.
Poe je zakon
nbr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 17:10   #66
Ja sam čitala Matoša unaprijed i njega obožavam.

Što se Poea tiče, volim njegov stil pisanja, ali mrzim ono o čemu piše, vidi se da je bio alkoholičar. I Izdajničko srce i Crni mačak su mu gotovo identične pripovijetke, što mi je bezveze.

Quote:
Golden lily kaže:
Ja sad čitam U registraturi, malo mi je dosadno, ali ajde, barem ponekad uhvatim vremena za Mortal Instruments.
U registraturi je hvaljeno dosta, koliko sam vidjela barem, da je zanimljivo.

Mi smo tek sada prešli na realizam i u školi obrađujemo Balzaca Sramotno sporo.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 23:48   #67
U registraturi mi je bila užasno dosadna knjiga...

E.A.Poe mi je dobar, bez daljnjeg, ali jednostavno nam se ne poklapaju pogledi na život i svijet, tako da mi nije među omiljenijima.
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 00:01   #68
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Mi smo tek sada prešli na realizam i u školi obrađujemo Balzaca Sramotno sporo.
Tako spori ?
Meni je Emile Zola iz naturalizma bio cool skroz .
Mi smo pošli s hrvatskim, ne bih rekla da je nešto uzbudljiv .
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 00:32   #69
Quote:
Golden lily kaže: Pogledaj post
Mi smo pošli s hrvatskim, ne bih rekla da je nešto uzbudljiv .
Ako misliš na hrvatski realizam, onda se slažem. Ni meni nije baš neki.

Josip Kozarac i Vjenceslav Novak mogu proći.
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 01:07   #70
Ne znam kakvo je ovo od Novaka što se čita u srednjoj, ali mi smo u osnovnoj čitali "Iz velegradskog podzemlja" i sjećam se da mi je to bilo grozno. Then again, u osnovnoj su mi sve lektire bile grozne.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 01:14   #71
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ne znam kakvo je ovo od Novaka što se čita u srednjoj, ali mi smo u osnovnoj čitali "Iz velegradskog podzemlja" i sjećam se da mi je to bilo grozno. Then again, u osnovnoj su mi sve lektire bile grozne.
Posljednji Stipančići su na repertoaru u srednjoj.
Nije loše djelo...
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 01:38   #72
Istina, to je njegovo.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 20:59   #73
U slobodno vrijeme čitam ak mi dođe i ak me knjiga stvarno privuče.
Inače mi djeca s kolodvora zoo mi je vrh knjiga.
U osnovnoj školi su mi lektire bile za k i a bogme niti sad u srednjoj nisu neš. Posebice kad nam da lektiru koju ni bog nebi skužil čitat, a kamoli drugi, prvi razredi srednje. Jedino ak mi se kaj u srednjoj školi svidjelo od lektira je Dekameron.
boxingislife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 11:32   #74
Trenutna lektira U registraturi.. malo mi je dosadna, tesko citljiva. Ljetos sam imala kao par knjiga koje sam htjela procitati al kao procitati cu Anu Karenjinu prvo (profa trazi detalje a inace kad idem u skolu obicno nemam vremena ili mi se neda) i tako ja krenem i knjiga mi dosadna i na kraju ne procitam ni lektiru ni one koje sam planirala hahahha
Inace i meni su dejca s kolodvora zoo top knjiga. Od lektira najbolje Lovac u zitu, al nisam posebno odusevljena.
Madam M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 11:36   #75
Quote:
pink chocolate kaže: Pogledaj post
vise citam izvan skolskih obveza, nego ono sto mi treba za skolu u svakom slucaju, to su knjige poput :tracerice, slatkih malih lazljivica,vampirskih dnevnika...
Vampirski dnevnici procitala sam ih, mogu reci najgore knjige uopce. 4 dio pogotovo, poslije nisam ni htjela citati vise. Serija je ok, al knjige katastrofa.
Madam M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 11:40   #76
Tko ima vremena i volje, preporučio bih vam da pročitate Prisutnost, Jerzyja Kosinskog.

Knjiga je jednostavna za čitanje, radnja je poprilično smiješna i ima jednostavnu, a dobru poruku.
I ako je nekome bitno, mislim da nema ni 200 stranica.
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 13:58   #77
Trenutno čitam Sparksa, a obično su na repertuaru Stine i King. No često se zna zalomit i neka druga dobra knjiga da nije od dvojice navedenih koje najviše čitam.
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 16:33   #78
Ja sam čitao Ono od Kinga al' sam odustao nakon 600. strane jer su me likovi kao stariji ljudi živciral (osim one crvenokose, ne sjećam se kako se zove, ona mi je bila ok).
Filip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 17:26   #79
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ja sam čitala Matoša unaprijed i njega obožavam.

Što se Poea tiče, volim njegov stil pisanja, ali mrzim ono o čemu piše, vidi se da je bio alkoholičar. I Izdajničko srce i Crni mačak su mu gotovo identične pripovijetke, što mi je bezveze.



U registraturi je hvaljeno dosta, koliko sam vidjela barem, da je zanimljivo.

Mi smo tek sada prešli na realizam i u školi obrađujemo Balzaca Sramotno sporo.
Čisto govno od knjige.
Procitao sam je ovako.
"Ovo su korice. Ovo dalje je nesto dosadno do zla Boga i opisuje jebenu sobu 69 stranica. Ovo su opet korice."
A inače volim čitati.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 17:43   #80
Quote:
Filjip kaže: Pogledaj post
Ja sam čitao Ono od Kinga al' sam odustao nakon 600. strane jer su me likovi kao stariji ljudi živciral (osim one crvenokose, ne sjećam se kako se zove, ona mi je bila ok).
meni je Ono zakon, mada sad imam fobiju od klaunova
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.