Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2013., 18:56   #1
Plavi tunel i klinička smrt !

Plavi tunel i klinička smrt !
Neposredno pred početak ovog rata znači oko 1989. Kad je naša firma otišla u stečaj ???
Nakon uspješnih 25 godina staža u toj firmi, ja ostao bez posla i bez naknade, i sa svojih 50-tak godina trebao početi sasvim novi život, u tovrijeme već baždaren na alkohol sa tolerancijom do maximuma, i sredstvima za egzistenciju na minimumu, sa odraslom kćerkom pred udaju i štednim ulogom na minimumu, e baš u to vrijeme, jedne noći usnuo sam san, (bit će prije da sam zbog apneje kao posljedice alkohola i pušačkog staža od 35 godina sa 65 cigareta dnevno ( Walter Wolf, Largo i Opatija). Očito sam doživio neku vrstu kliničke smrti, nije bitno kakvu, bitno je da je „taj san“ bio tako intenzivan da se i dan danas sjećam ne samo svih detalja već i svih emotivnih utisaka, kao da se noćas dogodilo, a događaj je tekao kako slijedi:
Sjedimo tako toga lijepog dana, moje društvo i ja na trgu ispred crkve Sv. Vida, i možda nešto drugačijeg rasporeda ali prepoznatljivo, i tako pjevamo mi domaće kanconete, začudo vrlo skladno. Štimung je bio na visini, kadli ja makinalno podignem pogled i vidim gore na nebu visoko visoko nekoliko, 4-5 velikih lutajućih raketa tipa Avax il i SS20 iz pravca Sjeveroistok ka Jugozapadu. Nije prošlo par minuta, a eto novi val tih raketa sada već mnogo niže, tek nešto iznad krovova, ostanem bez teksta, samo se dignem i makinalno potrčim ka najbližem skrovištu, tj. pravac Crkva Sv. Vid, da se sklonim uz lijevi J.Z. vertikalni kosi podporanj.
Tek što sam zadihan stigao i zabio glavu u kantun rukama je zaštitio , i tad čujem da je treći val upravo udario u samu Crkvu i … tajac……..
Odjednom sam se počeo osjećati nelagodno i neugodno, a počela su mi se vrzmati po glavi i nekakva pitanja, pitanja a šutljiva, i onda je počelo:
-Zašto si toj i toj osobi učinio to i to, pa slijedi,
-nisi izvšio obećanja ta i ta,
-prevario si tog i tog,
- uništio si nepotrebno to i to i ovima i onima, itd, itd itd,
-ožalostio si tog i tog. Itd.
U nedogled.
„Oznojio sam se od muke“, pa cijeli život mi se odvija pred očima milimetar po milimetar i na svako nemušto pitanje sam morao dati iskreni odgovor, nema muljaš ili neodlučnosti,
bok te mazo pa to je trajalo vječnost osjećao sam se manji i beznačajniji i od najmanjeg makovog zrna.
Koliko je to „čistilište“ trajalo neznam, meni cijelu vječnost, a ja nikad manji i nikad baznačajniji.
- Uf.-

Kad sam izgubio već svaku nadu, odjednom, se pojavi nekakav plavi tunel. Prošao sam nekako kroz taj tunel ali više kao da me nešto vuklo, nego što sam se kretao na vlastiti pogon.
I izletim iz tog tunela u jedan veliki još jače jarko plavo osvijetljeni nedefinirani prostor, (iz struke znam da je to bila monokromatska laserski plava svijetlost), prilično jaka ali ne i neugodna i sve je bilo u znaku sa velikim, najvećim ma užasno velikim olakšanjem, nešto što je kazivalo : više ništa nije važno, više ništa nikome ne duguješ, sreća i neopisivo zadovoljstvo.
Nešto što me impresioniralo i što sam kasnije definirao kao osjećaj, jači, čak 100 puta jači od najboljeg orgazma koji sam doživio. Predivno je to iskustvo i razrješenje bilo,
baš bi tako nekako trebalo biti u samome Raju.
Što se desilo zatim, neznam, vjerojatno me supruga ritnula u rebra jer me predugo nije čula disati zbog Apneje, bilo kako bilo, nestalo je čarolije, opet je sve normalno i opet su me čekale obaveze i problemi, ali sada sam to nekako puno lakše podnosio, da i više me nije strah smrti.
Nakon tog doživljaja, izliječio sam se od alkohola, prestao pušiti, riješio se usput viška dobara (auto, brod, mondeni život Itd.)
Danas živimo mirno i prilagođeno situaciji, .

Nakon tog doživljaja shvatio sam poruku:
U životu od sada nadalje, najozbiljnije treba shvatiti samo dobru „zajebanciju“.
Sve ostalo je manje važno.

mir i s vama.

Zadnje uređivanje Medokava : 07.08.2013. at 19:11. Reason: Molim. Prebaciti u Duhovnost.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 05:50   #2
Pa ček malo - prvo si reka da si osta bez posla i s egzistencijama na minimumu, a onda poslije se rješavaš auta, broda i mondenog života.

Kako li ti je tek bilo kad su ti sredstva za egzistenciju bila na maksimumu?
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 07:43   #3
Super, hvala ti za napisano. Uvijek sam smatrao da je zajebancija najbitnija u životu i najdraža mi je uvijek bila. Nekako kad napišeš da je osječaj jaći sto puta od orgazma, pari mi ne podnošljivo, mislim da tijelo to nebi moglo podnijet ..
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 08:51   #4
Quote:
Hannan Ball kaže: Pogledaj post
Pa ček malo - prvo si reka da si osta bez posla i s egzistencijama na minimumu, a onda poslije se rješavaš auta, broda i mondenog života.

Kako li ti je tek bilo kad su ti sredstva za egzistenciju bila na maksimumu?
Pod jedan. Ako ti posa' ide a želiš si brod, pa kupi si ga, ako pak ne moš' kupit, napravi si ga, ako pak ne moš' ni kupit, ni napravit, onda si ga više ne želiš.
E a kad imaš i brod i avto i to koristiš i u društvene (mondene) svrhe, pa omput ostaneš odjednom bez posla' još se uvijek moraš liberat "tereta" za koji više nemaš "vremena > love" i ono žalosno, moraš napustit društvo koje ne moš više kompanjat. Eto to Ti je redosljed.
A ono drugo, bilo je to vrijeme kad sam bio tražen cijenjen i vrhunski plaćen kao stručnjak u svom poslu, a volio sam more i sve okol njega, podvodni ribolov roštiljade i klapsko pjevanje, a o finim vinima neću pričat. A brod smo napravili sami, žena i ja, jest kupili stari rashodovani škaf a ostalo sve sami, 5000 radnih sati u njemu, ali zato svake godine po 35 dana na moru i živjeli od mora.
A bilo pa prošlo.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 08:57   #5
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Super,..... Nekako kad napišeš da je osječaj jaći sto puta od orgazma, pari mi ne podnošljivo, mislim da tijelo to nebi moglo podnijet ..
Je je, samo to nije fizički vengo više Duhovni, Intelektualni orgazam, koristio sam izraz orgazam u pomanjkanju boljeg za taj vrhunski doživljaj.
Ni prije ni poslije ništa slično.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 15:28   #6
Hm, zanimljivo i inspirativno iskustvo!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:46   #7
Medokava-Dobra maštovita i inspirativna priča.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 14:56   #8
SVJETLO NA KRAJU TUNELA Konačno objašnjena iskustva na rubu smrti!

Foto: Pixsell Pixsell | Igor Kralj

Poznata NDE iskustva poput osjećaja blaženstva, izlaska iz tijela ili prizora svjetla na kraju tunela, koja doživljavaju ljudi u trenutku kliničke smrti, najvjerojatnije su posljedica naglog porasta u električnoj aktivnosti mozga, pokazalo je novo istraživanje američkih znanstvenika

Nova studija, predstavljena u časopisu Proceedings of the National Academy of Sciences, provedena je na štakorima, jer je slična istraživanja vrlo teško raditi na ljudima. No autori ističu da bi snažan skok u razinama moždanih valova, kakav je zabilježen kod štakora na umoru, kod ljudi mogao uzrokovati povišena stanja svijesti.

Voditeljica studije dr. Jimo Borjigin, s University of Michigan, kaže da su mnogi ljudi mislili da je mozak nakon kliničke smrti neaktivan ili da su njegove aktivnosti znatno slabije nego u budnom stanju. No ispitivanja na životinjama pokazala su da to nije točno.

'Aktivnosti mozga u trenutku smrti čak su snažnije nego u budnom stanju', rekla je Borjigin.

'Bili smo iznenađeni visokim razinama aktivnosti', nadovezao se dr. George Mashour, profesor anesteziologije i neurokirurgije na University of Michigan.

Istraživači su svoja mjerenja elektroencefalogramom (EEG) proveli na devet anesteziranih štakora kojima je induciran zastoj srca. U razdoblju od 30 sekundi nakon što su im srca prestala kucati zabilježili su nagli globalni porast i jaku koherenciju u moždanim valovima visokih frekvencija, tzv. gama oscilacijama. Ove oscilacije smatraju se temeljem svijesti kod ljudi, osobito kada pomažu u povezivanju informacija iz različitih dijelova mozga.

U prosjeku oko 20 posto ljudi koji su preživjeli zastoj srca tvrdi da je doživjelo NDE iskustvo. Ove doživljaje svi obično opisuju kao stvarnije od stvarnosti. No znanstvenici do nedavno nisu znali objasniti kako ova iskustva nastaju te jesu li uopće moguća nakon što srce prestane raditi.

'Pretpostavili smo da se živčane aktivnosti mozga povezane sa sviješću mogu otkriti kod ljudi i životinja čak i nakon što krv prestane teći mozgom ako iskustva na rubu smrti dolaze iz mozga', rekla je Borjigin. 'Činjenica da u tim situacijama vide svjetlost ukazuje da je vizualni korteks mozga snažno aktiviran, a imamo dokaze koji pokazuju da bi to moglo biti tako jer smo vidjeli porast u gama području mozga koje se nalazi odmah iznad vizualnog korteksa', dodala je.

Iste rezultate stručnjaci su dobili i kada su kod životinja izazvali asfikcijaciju, odnosno nedostatak kisika u mozgu.




http://m.tportal.hr/scitech/279855/K...ubu-smrti.html
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 00:26   #9
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
SVJETLO NA KRAJU TUNELA Konačno objašnjena iskustva na rubu smrti!

Foto: Pixsell Pixsell | Igor Kralj

Poznata NDE iskustva poput osjećaja blaženstva, izlaska iz tijela ili prizora svjetla na kraju tunela, koja doživljavaju ljudi u trenutku kliničke smrti, najvjerojatnije su posljedica naglog porasta u električnoj aktivnosti mozga, pokazalo je novo istraživanje američkih znanstvenika

Nova studija, predstavljena u časopisu Proceedings of the National Academy of Sciences, provedena je na štakorima, jer je slična istraživanja vrlo teško raditi na ljudima. No autori ističu da bi snažan skok u razinama moždanih valova, kakav je zabilježen kod štakora na umoru, kod ljudi mogao uzrokovati povišena stanja svijesti.

Voditeljica studije dr. Jimo Borjigin, s University of Michigan, kaže da su mnogi ljudi mislili da je mozak nakon kliničke smrti neaktivan ili da su njegove aktivnosti znatno slabije nego u budnom stanju. No ispitivanja na životinjama pokazala su da to nije točno.

'Aktivnosti mozga u trenutku smrti čak su snažnije nego u budnom stanju', rekla je Borjigin.

'Bili smo iznenađeni visokim razinama aktivnosti', nadovezao se dr. George Mashour, profesor anesteziologije i neurokirurgije na University of Michigan.

Istraživači su svoja mjerenja elektroencefalogramom (EEG) proveli na devet anesteziranih štakora kojima je induciran zastoj srca. U razdoblju od 30 sekundi nakon što su im srca prestala kucati zabilježili su nagli globalni porast i jaku koherenciju u moždanim valovima visokih frekvencija, tzv. gama oscilacijama. Ove oscilacije smatraju se temeljem svijesti kod ljudi, osobito kada pomažu u povezivanju informacija iz različitih dijelova mozga.

U prosjeku oko 20 posto ljudi koji su preživjeli zastoj srca tvrdi da je doživjelo NDE iskustvo. Ove doživljaje svi obično opisuju kao stvarnije od stvarnosti. No znanstvenici do nedavno nisu znali objasniti kako ova iskustva nastaju te jesu li uopće moguća nakon što srce prestane raditi.

'Pretpostavili smo da se živčane aktivnosti mozga povezane sa sviješću mogu otkriti kod ljudi i životinja čak i nakon što krv prestane teći mozgom ako iskustva na rubu smrti dolaze iz mozga', rekla je Borjigin. 'Činjenica da u tim situacijama vide svjetlost ukazuje da je vizualni korteks mozga snažno aktiviran, a imamo dokaze koji pokazuju da bi to moglo biti tako jer smo vidjeli porast u gama području mozga koje se nalazi odmah iznad vizualnog korteksa', dodala je.

Iste rezultate stručnjaci su dobili i kada su kod životinja izazvali asfikcijaciju, odnosno nedostatak kisika u mozgu.




http://m.tportal.hr/scitech/279855/K...ubu-smrti.html
Uopće ni ne pada na pamet polemizirati sa ovakovom budalaštinom od teksta.
Samo da iskrenim tragaocima fizičkih micro razina,suptilnih sub-atomskih čestica materije pri budnoj svijesti kažem sasvim odgovorno da"oni"(mehaničari mozga) pojma nemaju što mozak može i kada ne umire.Govorim iz vlastitog iskustva.Oni koji misle da je čovjek kombinacija genetike i atoma bez svijesti grdno griješi.Za znanstvenike mi je razumljivo da su u biti ,kao i sve njihove teorije ŠPEKULACIJE i samo se vragu tehnologije mogu zahvaliti što išta znaju.Zarobljenici 3 d dimenzije uhvaćeni u krletku ogranićenog uma.
__________________
Et in Arcadia Ego
chenonchenaux is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:15   #10
Quote:
chenonchenaux kaže: Pogledaj post
Uopće ni ne pada na pamet polemizirati sa ovakovom budalaštinom od teksta.
Samo da iskrenim tragaocima fizičkih micro razina,suptilnih sub-atomskih čestica materije pri budnoj svijesti kažem sasvim odgovorno da"oni"(mehaničari mozga) pojma nemaju što mozak može i kada ne umire.Govorim iz vlastitog iskustva.Oni koji misle da je čovjek kombinacija genetike i atoma bez svijesti grdno griješi.Za znanstvenike mi je razumljivo da su u biti ,kao i sve njihove teorije ŠPEKULACIJE i samo se vragu tehnologije mogu zahvaliti što išta znaju.Zarobljenici 3 d dimenzije uhvaćeni u krletku ogranićenog uma.
Ne bi tako govorio da znaš tko je Predikator. To je naš dežurni forumski SVJEDOK JEHOVE. A ovi će ti naći u novinama istraživanja najvećih ateista samo da se potvrdi da je njihova sekta u pravu. U ovom slučaju se radi o tome da S.J. ne vjeruju u postojanje svijesti nakon što tijelo umre. Oni vjeruju da smrću čovjek nestaje totalno. A pojaviti će se u sudnji dan ponovo: dušom i tijelom.
Ali samo oni dobri. Loši će se pojaviti da čuju loše vijesti sa nebeskog suda. I nakon toga oni nestaju. Nema pakle , nego nestajanje.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 20:43   #11
Quote:
chenonchenaux kaže: Pogledaj post
Uopće ni ne pada na pamet polemizirati sa ovakovom budalaštinom od teksta.
Samo da iskrenim tragaocima fizičkih micro razina,suptilnih sub-atomskih čestica materije pri budnoj svijesti kažem sasvim odgovorno da"oni"(mehaničari mozga) pojma nemaju što mozak može i kada ne umire.Govorim iz vlastitog iskustva.Oni koji misle da je čovjek kombinacija genetike i atoma bez svijesti grdno griješi.Za znanstvenike mi je razumljivo da su u biti ,kao i sve njihove teorije ŠPEKULACIJE i samo se vragu tehnologije mogu zahvaliti što išta znaju.Zarobljenici 3 d dimenzije uhvaćeni u krletku ogranićenog uma.
ovaj tekst ništa ne znači naravno.
osim :
Poznata NDE iskustva poput osjećaja blaženstva, izlaska iz tijela ili prizora svjetla na kraju tunela, koja doživljavaju ljudi u trenutku kliničke smrti, najvjerojatnije su posljedica naglog porasta u električnoj aktivnosti mozga
'Aktivnosti mozga u trenutku smrti čak su snažnije nego u budnom stanju', rekla je Borjigin.
U razdoblju od 30 sekundi nakon što su im srca prestala kucati zabilježili su nagli globalni porast i jaku koherenciju u moždanim valovima visokih frekvencija, tzv. gama oscilacijama. Ove oscilacije smatraju se temeljem svijesti kod ljudi, osobito kada pomažu u povezivanju informacija iz različitih dijelova mozga.
1. nije jasno što uzrokuje nagli porast električne aktivnosti mozga
2. također, što je mozak aktivniji i ima koherentnije valove visokih frekvencija i povezanije informacije iz različitih dijelova mozga, ne znači da je više u krivu
yamunche is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 22:11   #12
Quote:
Medokava kaže: Pogledaj post
Plavi tunel i klinička smrt !
Neposredno pred početak ovog rata znači oko 1989. Kad je naša firma otišla u stečaj ???
Nakon uspješnih 25 godina staža u toj firmi, ja ostao bez posla i bez naknade, i sa svojih 50-tak godina trebao početi sasvim novi život, u tovrijeme već baždaren na alkohol sa tolerancijom do maximuma, i sredstvima za egzistenciju na minimumu, sa odraslom kćerkom pred udaju i štednim ulogom na minimumu, e baš u to vrijeme, jedne noći usnuo sam san, (bit će prije da sam zbog apneje kao posljedice alkohola i pušačkog staža od 35 godina sa 65 cigareta dnevno ( Walter Wolf, Largo i Opatija). Očito sam doživio neku vrstu kliničke smrti, nije bitno kakvu, bitno je da je „taj san“ bio tako intenzivan da se i dan danas sjećam ne samo svih detalja već i svih emotivnih utisaka, kao da se noćas dogodilo, a događaj je tekao kako slijedi:
Sjedimo tako toga lijepog dana, moje društvo i ja na trgu ispred crkve Sv. Vida, i možda nešto drugačijeg rasporeda ali prepoznatljivo, i tako pjevamo mi domaće kanconete, začudo vrlo skladno. Štimung je bio na visini, kadli ja makinalno podignem pogled i vidim gore na nebu visoko visoko nekoliko, 4-5 velikih lutajućih raketa tipa Avax il i SS20 iz pravca Sjeveroistok ka Jugozapadu. Nije prošlo par minuta, a eto novi val tih raketa sada već mnogo niže, tek nešto iznad krovova, ostanem bez teksta, samo se dignem i makinalno potrčim ka najbližem skrovištu, tj. pravac Crkva Sv. Vid, da se sklonim uz lijevi J.Z. vertikalni kosi podporanj.
Tek što sam zadihan stigao i zabio glavu u kantun rukama je zaštitio , i tad čujem da je treći val upravo udario u samu Crkvu i … tajac……..
Odjednom sam se počeo osjećati nelagodno i neugodno, a počela su mi se vrzmati po glavi i nekakva pitanja, pitanja a šutljiva, i onda je počelo:
-Zašto si toj i toj osobi učinio to i to, pa slijedi,
-nisi izvšio obećanja ta i ta,
-prevario si tog i tog,
- uništio si nepotrebno to i to i ovima i onima, itd, itd itd,
-ožalostio si tog i tog. Itd.
U nedogled.
„Oznojio sam se od muke“, pa cijeli život mi se odvija pred očima milimetar po milimetar i na svako nemušto pitanje sam morao dati iskreni odgovor, nema muljaš ili neodlučnosti,
bok te mazo pa to je trajalo vječnost osjećao sam se manji i beznačajniji i od najmanjeg makovog zrna.
Koliko je to „čistilište“ trajalo neznam, meni cijelu vječnost, a ja nikad manji i nikad baznačajniji.
- Uf.-

Kad sam izgubio već svaku nadu, odjednom, se pojavi nekakav plavi tunel. Prošao sam nekako kroz taj tunel ali više kao da me nešto vuklo, nego što sam se kretao na vlastiti pogon.
I izletim iz tog tunela u jedan veliki još jače jarko plavo osvijetljeni nedefinirani prostor, (iz struke znam da je to bila monokromatska laserski plava svijetlost), prilično jaka ali ne i neugodna i sve je bilo u znaku sa velikim, najvećim ma užasno velikim olakšanjem, nešto što je kazivalo : više ništa nije važno, više ništa nikome ne duguješ, sreća i neopisivo zadovoljstvo.
Nešto što me impresioniralo i što sam kasnije definirao kao osjećaj, jači, čak 100 puta jači od najboljeg orgazma koji sam doživio. Predivno je to iskustvo i razrješenje bilo,
baš bi tako nekako trebalo biti u samome Raju.
Što se desilo zatim, neznam, vjerojatno me supruga ritnula u rebra jer me predugo nije čula disati zbog Apneje, bilo kako bilo, nestalo je čarolije, opet je sve normalno i opet su me čekale obaveze i problemi, ali sada sam to nekako puno lakše podnosio, da i više me nije strah smrti.
Nakon tog doživljaja, izliječio sam se od alkohola, prestao pušiti, riješio se usput viška dobara (auto, brod, mondeni život Itd.)
Danas živimo mirno i prilagođeno situaciji, .

Nakon tog doživljaja shvatio sam poruku:
U životu od sada nadalje, najozbiljnije treba shvatiti samo dobru „zajebanciju“.
Sve ostalo je manje važno.

mir i s vama.
Taj san shvati ozbiljno.
Pouka je da u zivotu trebas jos nesto uraditi.
A tunel necu komentirati, prelaz moze biti i nesto drugo.
Vazan je osjecaj, kao nesto sto dosad nisi dozivio.
Moze se reci i neka vrst prosvetljenja, jel nakon toga se mjenjas.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 22:47   #13
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Taj san shvati ozbiljno.
Pouka je da u zivotu trebas jos nesto uraditi.

A tunel necu komentirati, prelaz moze biti i nesto drugo.
Vazan je osjecaj, kao nesto sto dosad nisi dozivio.
Moze se reci i neka vrst prosvetljenja, jel nakon toga se mjenjas.
Pa on je to i napravio. Sada život shvaća kao zajebanciju.

Nisi valjda očekivao da će on i žena otići u Italiju raditi kod nekog bogatuna.

Ili, pošto je imao veliki čamac , a ostao bez posla, bilo bi za očekivati da taj čamac iskoristi. Kao što je to napravio ovaj kršćanin kada mu je nestalo love:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1584
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 18:10   #14
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pa on je to i napravio. Sada život shvaća kao zajebanciju.
Nisi valjda očekivao da će on i žena otići u Italiju raditi kod nekog bogatuna.
Molim ne izvrtati rijeći time i pojmove, citat glasi:
U životu od sada nadalje, najozbiljnije treba shvatiti samo dobru „zajebanciju“.
Sve ostalo je manje važno.

Život nikako nije zajebancija!!!
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 19:29   #15
Quote:
chenonchenaux kaže: Pogledaj post
Uopće ni ne pada na pamet polemizirati sa ovakovom budalaštinom od teksta.
Samo da iskrenim tragaocima fizičkih micro razina,suptilnih sub-atomskih čestica materije pri budnoj svijesti kažem sasvim odgovorno da"oni"(mehaničari mozga) pojma nemaju što mozak može i kada ne umire.Govorim iz vlastitog iskustva.Oni koji misle da je čovjek kombinacija genetike i atoma bez svijesti grdno griješi.Za znanstvenike mi je razumljivo da su u biti ,kao i sve njihove teorije ŠPEKULACIJE i samo se vragu tehnologije mogu zahvaliti što išta znaju.Zarobljenici 3 d dimenzije uhvaćeni u krletku ogranićenog uma.
Slazem se sa svime napisanima.
Posebno sam protiv reduciranja ljudske svijesti na stakorske mozgove (kao u clanku).
Mozda ovi znanstvenici cak i imaju stakorske mozgove kada se usude tako generalizirati.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 19:55   #16
http://www.youtube.com/watch?v=2hnCPxD4x-Q

Evo, ovaj kratki video objašnjava ono što neki ovdje očito ne kontaju ni pol posto (i krivo interpretiraju).
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 21:05   #17
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Slazem se sa svime napisanima.
Posebno sam protiv reduciranja ljudske svijesti na stakorske mozgove (kao u clanku).
Mozda ovi znanstvenici cak i imaju stakorske mozgove kada se usude tako generalizirati.
No coment i
hvala na poslanom mi ``malware``, djela govore, ne riječi.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 11:30   #18
Nesto slicno su mi rekli doktori-to su halucinacije umiruceg mozga.
Rekao sam im da razumijem i nisam povjerovao ni sec.
Poslije mi je dosao jedan od njih i rekao:"To su piz..rije!"
Odgovorio sam mu da znam da jesu,a on se nasmijao i rekao:"Znam da znas."
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 11:45   #19
Medokava zanimljiva priča.
100 puta jače od orgazma
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 18:47   #20
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
SVJETLO NA KRAJU TUNELA Konačno objašnjena iskustva na rubu smrti!

Foto: Pixsell Pixsell | Igor Kralj

Poznata NDE iskustva poput osjećaja blaženstva, izlaska iz tijela ili prizora svjetla na kraju tunela, koja doživljavaju ljudi u trenutku kliničke smrti, najvjerojatnije su posljedica naglog porasta u električnoj aktivnosti mozga, pokazalo je novo istraživanje američkih znanstvenika

Nova studija, predstavljena u časopisu Proceedings of the National Academy of Sciences, provedena je na štakorima, jer je slična istraživanja vrlo teško raditi na ljudima. No autori ističu da bi snažan skok u razinama moždanih valova, kakav je zabilježen kod štakora na umoru, kod ljudi mogao uzrokovati povišena stanja svijesti.

Voditeljica studije dr. Jimo Borjigin, s University of Michigan, kaže da su mnogi ljudi mislili da je mozak nakon kliničke smrti neaktivan ili da su njegove aktivnosti znatno slabije nego u budnom stanju. No ispitivanja na životinjama pokazala su da to nije točno.

'Aktivnosti mozga u trenutku smrti čak su snažnije nego u budnom stanju', rekla je Borjigin.

'Bili smo iznenađeni visokim razinama aktivnosti', nadovezao se dr. George Mashour, profesor anesteziologije i neurokirurgije na University of Michigan.

Istraživači su svoja mjerenja elektroencefalogramom (EEG) proveli na devet anesteziranih štakora kojima je induciran zastoj srca. U razdoblju od 30 sekundi nakon što su im srca prestala kucati zabilježili su nagli globalni porast i jaku koherenciju u moždanim valovima visokih frekvencija, tzv. gama oscilacijama. Ove oscilacije smatraju se temeljem svijesti kod ljudi, osobito kada pomažu u povezivanju informacija iz različitih dijelova mozga.

U prosjeku oko 20 posto ljudi koji su preživjeli zastoj srca tvrdi da je doživjelo NDE iskustvo. Ove doživljaje svi obično opisuju kao stvarnije od stvarnosti. No znanstvenici do nedavno nisu znali objasniti kako ova iskustva nastaju te jesu li uopće moguća nakon što srce prestane raditi.

'Pretpostavili smo da se živčane aktivnosti mozga povezane sa sviješću mogu otkriti kod ljudi i životinja čak i nakon što krv prestane teći mozgom ako iskustva na rubu smrti dolaze iz mozga', rekla je Borjigin. 'Činjenica da u tim situacijama vide svjetlost ukazuje da je vizualni korteks mozga snažno aktiviran, a imamo dokaze koji pokazuju da bi to moglo biti tako jer smo vidjeli porast u gama području mozga koje se nalazi odmah iznad vizualnog korteksa', dodala je.

Iste rezultate stručnjaci su dobili i kada su kod životinja izazvali asfikcijaciju, odnosno nedostatak kisika u mozgu.




http://m.tportal.hr/scitech/279855/K...ubu-smrti.html
zlo mi je od takvih tekstova, poštedite nas koji vjerujemo......
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.