Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 12:30   #21
NIFTY ili Harmony prenatal test

Pozdrav svima!

Moj ginekolog radi Harmony test i kaze da je razlika izmedu njega i Nifty-a skoro nikakva.
Koliko sam uspjela istraziti po net-u cini mi se da je nifty bolji.
Inace doktor mi je stvarno ok i cak misli da mi takvo testiranje nije potrebno, ali ako zelim mogu ga napraviti.
Da li bi puno pogrijesila da napravim Harmony test?
Ima li tko od vas iskustva s tim???
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 00:18   #22
Quote:
rina666 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Moj ginekolog radi Harmony test i kaze da je razlika izmedu njega i Nifty-a skoro nikakva.
Koliko sam uspjela istraziti po net-u cini mi se da je nifty bolji.
Inace doktor mi je stvarno ok i cak misli da mi takvo testiranje nije potrebno, ali ako zelim mogu ga napraviti.
Da li bi puno pogrijesila da napravim Harmony test?
Ima li tko od vas iskustva s tim???
nisam doduse pratila razvoj harmony testa u zadnje vrijeme, no kad sam ja bila trudna 2013 je po pouzdanosti bio na donjoj ljestvici.
ja bi prije uradila nifty.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 12:45   #23
Rina666, mislim da nećeš pogriješiti koji god test napraviš, jer su danas oba jednako pouzdana. Postotak lažno negativnih nalaza je jako mali, tako da te to ne treba brinuti.

Ja sam proučavala oba i na kraju sam radila Nifty (u 13.tt), jer mi se učinio bolji. Poslije sam doznala da on testira i na neke bolesti koje Harmony ne testira. Ako te zanima, mogu ti prepisati na što je sve kod mene testirano. Inače, radila sam ga u Suncu. Nalazi dođu za 10-ak dana. Meni je sve došlo negativno, a još sam tražila i spol, tako da sam zadovoljna!
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 13:46   #24
Nifty, radila u 20 tjednu, Hvala bogu sve negativno, ceka se 10 ak dana
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 12:38   #25
Hvala vam.
Napravila sam Nifty i nalaz je dobar.
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 23:26   #26
Godine 40, radila nifty, 99 posto tocan, 5200 kuna u splitu
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 01:04   #27
Meni je dr zbog godina (35) i zadnjeg spontanog rekao da cemo raditi kombinirani probir sa 11 tjedana, na sto sam ga ja jos i pitala za nifty ili amnio.
Rekao je da preporuca nifty i da ako se odlucim na nifty da jedino preferira polikliniku dr. Podobnika.
Ne znam, jel postoji koja razlika izmedu nifty testiranja u Suncu ili kod dr. Podobnika? Mislila sam raditi nifty u Suncu, gdje bih uzela Silver policu te bi mi taj test bio besplatan, tj. ukljucen u cijenu.
Jel ima koja frisko iskustvo sa nifty-em? Bojim se samo lazno negativnog testa...

Nego, moj dr je rekao da ukoliko nifty pokaze lazno negativan test, da kao ta tvrtka koja provodi testiranje preuzima trosak financiranja dijeteta. Mislim....
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 10:05   #28
Nifty koliko znam ima ekstremno minimalnu kvotu lazno negativnih..puno manje nego praena ili panorama.
Uzorak se salje ako se ne varam u hong kong..bez obzira radila ti to kod podobnika ili u suncu
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 12:27   #29
A zasto u hk?! Pa navodno to radi neka njemacka firma i salje se krv u Njemacku
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 16:43   #30
a ja sam čula da šalju u kaliforniju
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 19:10   #31
Ako sam dobro zapamtila, HARMONY se šalje u Kaliforniju, NIFTY u Hong Kong (bar je meni tako bilo prije 3 tjedna).
vendi-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 23:05   #32
MaLo, praena se salje u njemacku..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 08:57   #33
praena njemačka, nifty hong kong, harmony SAD (kalifornija). kad čitate, izvori nigdje ne rade razliku između jednog, drugog i trećeg. kao ni doktori. mi radili harmony, i radila bih ga opet, smatram jednako pouzdanim. dođe 5100, radila u poli eljuga.
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 18:16   #34
Isla sam se danas raspitati za nitfy u Suncu kod nas. Posto ga ne rade kod nas, sestra je rekla da ne zna puno i tom testu i pitala me da zasto bih ga uopce zeljela raditi ako je kombinirani probir sigurniji i pouzdaniji. Rekla sam da ce mi komb. prob raditi moj gin. Rekla mi je da se prvo mora provjeriti dal li uopce srce radi. Ja velim da radi, a ona na to 'pa valjda onda radi' Opet pita zasto bih nifty ako cu na kombinirani, kao da nema smisla. A ja kazem da zbog sigurnosti. Ugl. nisam stekla dobar dojam o nifty-u u Suncu. Htjela mi uvaliti obican uzv, papa test i komb. probir umjesto nifty-a
Dal da radim nifty prije probira ili ne?
Jel zna itko dal u Suncu nifty ulazi u trosak policd Silver? Sestra mi to nije znala odgovoriti
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 19:29   #35
Kako je kombinirani sigurniji i pouzdaniji kad je ovaj skroz siguran, a kombinirani je nepouzdaniji? Zašto ljudi melju pizdarije kad nemaju pojma?

Ovdje se pisalo o tim testovima pa vam možda bude zanimljivo. Pedere i bullying preskočite.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 23:02   #36
Fakat ima puno o pederima, ali iscitala sam ono sto me zanimalo, hvala!

Ako se radi kombinacija testova npr. kombinirani probir, nifty i abnormaly scan da li se tada moze dobiti slika da je sve ok, ako stvarno je?
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 23:18   #37
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Isla sam se danas raspitati za nitfy u Suncu kod nas. Posto ga ne rade kod nas, sestra je rekla da ne zna puno i tom testu i pitala me da zasto bih ga uopce zeljela raditi ako je kombinirani probir sigurniji i pouzdaniji. Rekla sam da ce mi komb. prob raditi moj gin. Rekla mi je da se prvo mora provjeriti dal li uopce srce radi. Ja velim da radi, a ona na to 'pa valjda onda radi' Opet pita zasto bih nifty ako cu na kombinirani, kao da nema smisla. A ja kazem da zbog sigurnosti. Ugl. nisam stekla dobar dojam o nifty-u u Suncu. Htjela mi uvaliti obican uzv, papa test i komb. probir umjesto nifty-a
Dal da radim nifty prije probira ili ne?
Jel zna itko dal u Suncu nifty ulazi u trosak policd Silver? Sestra mi to nije znala odgovoriti
džizus krajst, kaj je toj ženi? mislim, kombinirani probir ti daje samo indikacije na osnovu mjera nekih hormona (koji se kod npr. blizanačkih trudnoća ne mogu uzeti u obzir jer su zbog više plodova ionako povišeni), mjera NN, NK, tvojih godina i toga. to je vrlo okvirno i nigdje, NIGDJE ne piše da su ti testovi usporedivi.
ok, kombinirani je dobra smjernica i ako daje vrlo male šanse, velika je vjerojatnost da je sve ok, ali bude i lažno negativnih rezultata, ali neusporedivo više nego kod nifty, harmony itd. jer je samo indikativan.
ovi testovi se s razlogom šalju na drugi kraj svijeta, jer se u tim laboratorijima može iz majčine krvi izolirati fetalni DNK, znači gledaju direktno kromosome djeteta tj. ne mogu otkriti sve, ali kontroliraju se tri najčešće trisomije, za Downov, Patau i Edwardsov sindrom, kao i anomalije spolnih kromosoma (tj. poduplavanje kromosoma, npr. XXY, XXX itd.), tako u rezultatima roditelji otkriju i spol.
ne mogu suditi, ali da mi je frendica tak nekaj rekla, rekla bih joj da pobjegne iz takve ordinacije. mislim, kakva je to informiranost? one informacije koje sam ja pročitala o tim testovima, a i što mi je dr rekla, su u potpunoj suprotnosti s njenim izjavama.

usput, ne znam za nifty ali kad dobite rezultate harmony testa, rezultat je opet izražen kao šansa - znači ne kaže "negativno" ili "pozitivno" već dade postotak ili omjer, ne sjećam se točno, jer se i oni nastoje zaštititi od eventualnih pogrešaka ili propusta. zato se kaže da je 98 ili 99% siguran, a ne svih 100% (nisam više sigurna točno koliko, ali je jako visoka sigurnost).

jel trebate izvore za čitanje? mislim, linkam vam ono što sam ja čitala, da znate same prosuditi, ovo preko foruma je uvijek placerski, radije bih da ste sigurne u svoju odluku.

Zadnje uređivanje ficus_forever : 17.03.2015. at 00:11.
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 15:01   #38
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Ako se radi kombinacija testova npr. kombinirani probir, nifty i abnormaly scan da li se tada moze dobiti slika da je sve ok, ako stvarno je?
Ni meni nije jasno kako ti je ta sestra (ili tko već) u Suncu dao takve informacije? Kombinirani probir nije ni sigurniji ni pouzdaniji, već je čista statistika, i daje samo vjerojatnost da je nešto u redu ili ne. Nifty i Harmony kako kaže ficus su ipak pretrage sa 99%-tnom sigurnošću uz jaaako malo lažno negativnih nalaza. Čini mi se da si naletila na neku mladu i neinformiranu osobu, ili te je krivo shvatila... Ja sam radila Nifty u Suncu i imam samo pozitivne dojmove. Telefonom sam se informirala, i to sam direktno pričala sa ginekologinjom Renatom Dragun. Sve mi je detaljno objasnila, strpljivo odgovarala na pitanja i bez ikakve obveze da kod njih napravim taj test. Na kraju sam se ipak odlučila na njih...

Sam test se i sastoji u uzv pregledu (kako bi se uvjerili da srce kuca, da ne bi "bacila" 5000kn u vjetar), razgovoru, popunjavanju formulara i na kraju vađenju krvi. Sve su mi odradili korektno i ja sam bila jako zadovoljna.

Što se tiče ovog tvog pitanja, mislim da ako napraviš sve te tri pretrage, možeš biti 99,9% sigurna da je sve ok. Ja sam radila sve to i nisam zažalila! Nifty možeš napraviti kad god hoćeš (ja radila sa 13tj, odmah nakon nalaza kombiniranog), a anomally scan preporučuju sa 20.tt, iako možeš i koji tjedan ranije ako si nestrpljiva. Najvažnije da ti budeš mirna i da možeš ostatak trudnoće provesti spokojno. To je bar bio moj motiv kad sam odlučila raditi sve te pretrage.
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 16:59   #39
Neinvazivni testovi za utvrđivanje tri najčešće trisomije (praena, nifty, pan...

Zahvaljujem na odgovorima. Posto kod nas u Suncu ne rade nifty, stekla sam dojam da bi mi sestra najradije uvalila obican pregled, uzv, papu i kombinirani. A ja sam rekla da imam dr kojem vjerujem i koji mi vodi trudnocu i koji ce mi raditi i kombinirani.
Btw cula sam se danas sa Suncem iz Zga i nifty NE ulazi niti u jednu njihovu policu. Tako da cu na N kod Podobnika najvjerojatnije
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 05:29   #40
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Nifty i Harmony kako kaže ficus su ipak pretrage sa 99%-tnom sigurnošću uz jaaako malo lažno negativnih nalaza.
Zbog ovoga sam stavila link na onaj topik na Ženskom kutku, ja sam isto ovo mislila, i proizvođači testova vole da ljudi to misle.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Za žene stare 25 godina, kojima je rizik za Down 1:1250, uz test koji je točan u 99% slučajeva i daje lažno pozitivan nalaz u 0.3% slučajeva, vjerojatnost da fetus zbilja ima Downa, ako je nalaz pozitivan, iznosi 21%.

I ako je točan u ovih 99.9% slučajeva s nifty stranice, a ne 99.

Ne znam razlikuje li se nifty od ostalih NIPT testova na naki način koji ga čini imunim na lažno negativne nalaze, ali drugi su imali lažno negativne rezultate.

Da, pouzdaniji je od običnog prenatalnog probira, to svakako. Pitanje je samo isplati li se dat toliko novca za nešto nakon čega i dalje ne možeš biti potpuno siguran i nešto što na svaku ispravno dijagnosticiranu trisomiju u trudnoći dvadesetpetogodišnjakinje proizvede još nekoliko dvadesetpetogodišnjakinja s lažno pozitivnim nalazom. Pitam se kako im izgledaju iduća dva mjeseca trudnoće, dok ne dobiju nalaze amniocenteze.

Možeš kliknuti tu pa sama izračunati.


Quote:
MaLo kaže:
Ako se radi kombinacija testova npr. kombinirani probir, nifty i abnormaly scan da li se tada moze dobiti slika da je sve ok, ako stvarno je?
Ti si slična vrsta luđaka kao ja, ja sam se pitala je li moguće raditi dvaput isti NIPT test i time povećati šanse da rezultat bude točan.

Tad sam na ŽK stekla dojam da je, ako hoćeš bit sto posto siguran da je sve ok, najbolje odustat od roditeljstva. Predlažem da digneš taj topik i pitaš tamo, ja sam samo tudum koji je izguglao kalkulator.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.