Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2014., 22:51   #21
Quote:
lozinka8 kaže: Pogledaj post
rapitat cu se i kod babice. ovdje kod mene one nude razlicite kurseve. 6 tjedana nakon poroda zdravstveno financira gimnastiku u kojoj se rade i vjezbe za dijastazu. imas li info jel nosenje steznika nakon poroda eventualno moze pomoci?
Nošenje posebnih pojasa u trudnoći ima oprečna stajališta. Jedni zbog dijastaze preporučuju, drugi (klinika Harni) smatraju da se time odmaže mišićima koji se još više "uljenjuju" i poslije je situacija još gora.

No, pojas nakon poroda, koliko sam shvatila (treba se raspitat kod stručnjaka, naravno) ne odmaže u slučaju dijastaze i smatra se poželjnim. Mene jedino brine što mi je termin u 8. mj. pa nemam pojma kako ću ga nosit tijekom vrućinčina.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 12:37   #22
dunja, hvala. i meni je termin u kolovozu, al nosit cu ga pa taman orilo gorilo.
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:12   #23
Quote:
lozinka8 kaže: Pogledaj post
dunja, hvala. i meni je termin u kolovozu, al nosit cu ga pa taman orilo gorilo.
Da, tak sam si ja kontala. Nek se slijeva potok niz dupe na +40, izdržat ću.

Uglavnom, danas odradila prvi set vježbi u programu za trudnice i iznenadila se koliko nas je s dijastazom. Malo me fizioterapeutkinja umirila utvrdivši da imam tek 1 1/2 prst i da nije tako strašno kako sam mislila. Uz vježbe na strunjači i s loptom, sve se svodi na ono famozno uvlačenje mišića stomaka što više i što češće tijekom dana.

U svakom slučaju preporučujem svima, ukoliko ima prilike, uključenje u slične programe pod nadzorom stručnog vodstva.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 01:25   #24
U zadnjem tromj. trudnoće sam morala strogo mirovati zbog skr.cervixa ali ujedno kod hodanja i to samo 15 min., moj donji dio trbuha je bio težak za moje kukove i noge. Svi su pričali da je sve ok....itd. Ovo mi je bila druga trudnoća u kojoj se dijastaza nije nazirala tokom trudnoće. Nakon nekoliko mj.moj trbuh se vratio na početni stadije prije trudnoće ali gornji dio trbuha je ostao kao lopta. Bol je bila prisutna čim sa hodala duže od 10 min., bole me kukovi, noge, zdjelica.....i svi opet govore još je rano pričekajmo. I tako ja evo nakon skoro 16 mj. od poroda imam Dijastazu u doljnjem dijelu trbuha, gornji se povukao a doljni kao duplo raširio. Bol se kod hodanja smanjila ali nakon većeg napora ili hodanja uz brdo moram se legnuti i podići noge da mi se kukovi odmore i donji trb.zid.
Probala sam i sa chicco podupiračem za trudnice, gačice sa tim pojasom ali mi je pritiskao mjehur tako da ga nisam nosila. Poslije poroda sam tanja i lakša bila nego prije i nisam osjećala nikakve tegobe tek nakon nekoliko mjeseci.
Sutra si pod hitno idem kupiti steznik u obliku hlačica sa visokim strukom (kod mene je svaki dan 35c) i mislim da ću ih nositi u stanu i dok spavam jer inače ću umrjeti vani od vrućine ali ću probati.
Moja prijateljica evo već 2 godine nosi takve hlačice cjeli dan i osjeća se golo bez njih kad ih nema a s njima jedino nema osjećaj da će joj utroba ispasti.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 07:47   #25
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
U zadnjem tromj. trudnoće sam morala strogo mirovati zbog skr.cervixa ali ujedno kod hodanja i to samo 15 min., moj donji dio trbuha je bio težak za moje kukove i noge. Svi su pričali da je sve ok....itd. Ovo mi je bila druga trudnoća u kojoj se dijastaza nije nazirala tokom trudnoće. Nakon nekoliko mj.moj trbuh se vratio na početni stadije prije trudnoće ali gornji dio trbuha je ostao kao lopta. Bol je bila prisutna čim sa hodala duže od 10 min., bole me kukovi, noge, zdjelica.....i svi opet govore još je rano pričekajmo. I tako ja evo nakon skoro 16 mj. od poroda imam Dijastazu u doljnjem dijelu trbuha, gornji se povukao a doljni kao duplo raširio. Bol se kod hodanja smanjila ali nakon većeg napora ili hodanja uz brdo moram se legnuti i podići noge da mi se kukovi odmore i donji trb.zid.
Probala sam i sa chicco podupiračem za trudnice, gačice sa tim pojasom ali mi je pritiskao mjehur tako da ga nisam nosila. Poslije poroda sam tanja i lakša bila nego prije i nisam osjećala nikakve tegobe tek nakon nekoliko mjeseci.
Sutra si pod hitno idem kupiti steznik u obliku hlačica sa visokim strukom (kod mene je svaki dan 35c) i mislim da ću ih nositi u stanu i dok spavam jer inače ću umrjeti vani od vrućine ali ću probati.
Moja prijateljica evo već 2 godine nosi takve hlačice cjeli dan i osjeća se golo bez njih kad ih nema a s njima jedino nema osjećaj da će joj utroba ispasti.
Da, nažalost, fiziterapeutkinja kod koje vježbam kaže da je ta donja dijastaza nezgodnija od gornje. Možda bi bilo dobro posavjetovat se sa stručnjakom. Kod svoje liječnice potražit uputnicu za fizioterapeuta koji će procijeniti težinu stanja, vježbe ili eventualni zahvat. Gaćice i pojas su pomoć, ali neće otkloniti uzrok. Koliko god neki tvrdili suprotno, ali vježbe definitivno mogu pomoći. Važno je samo paziti da se pravilno izvode i biti uporan. Držim fige da se stomačić što prije vrati!
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 08:02   #26
drage cure, i ja imam to čini se.. nakon prve trudnoće osao mi jako vidljiv trbuščić iako sam mršavije građe, mislila sam i svi su mi rekli da to tako mora biti pa ni nisam nosila steznik, niti vježbala. cijelo vrijeme mi je bila očita ta ''rupa'' pogotovo bi se vidjelo na plaži kad bi se ustajala.
sad sam 28+2 trudna i jako mi se vidi to baš pri ustajanju iz kreveta, a pupak je odavno vani. kad sam znala pitati dokicu ili ginicu o tome, samo uzdahnu da što očekujem i da imam rodiljsko tijelo
znači, moja pitanja su:
1. dal da sad koristim steznik odmah od rođenja bebe?
2. jesu li bolji rezultati ako odmah krenem vježbati nakon poroda?
3. hoće li mi se, tj postoji li nada da mi se tijelo i mišići vrate u koliko toliko normalu?

uz to, imam i strije iznad pupka a sad se rade i okolo po cijelom trbuhu ali za to idem na drugu temu
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 08:23   #27
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
drage cure, i ja imam to čini se.. nakon prve trudnoće osao mi jako vidljiv trbuščić iako sam mršavije građe, mislila sam i svi su mi rekli da to tako mora biti pa ni nisam nosila steznik, niti vježbala. cijelo vrijeme mi je bila očita ta ''rupa'' pogotovo bi se vidjelo na plaži kad bi se ustajala.
sad sam 28+2 trudna i jako mi se vidi to baš pri ustajanju iz kreveta, a pupak je odavno vani. kad sam znala pitati dokicu ili ginicu o tome, samo uzdahnu da što očekujem i da imam rodiljsko tijelo
znači, moja pitanja su:
1. dal da sad koristim steznik odmah od rođenja bebe?
2. jesu li bolji rezultati ako odmah krenem vježbati nakon poroda?
3. hoće li mi se, tj postoji li nada da mi se tijelo i mišići vrate u koliko toliko normalu?

uz to, imam i strije iznad pupka a sad se rade i okolo po cijelom trbuhu ali za to idem na drugu temu
Dosta sam istraživala o dijastazi i od 28. tjedna idem na vježbe za trudnice kod fizioterapeuta i ono što tvrde je da steznik neće odmoći, ali ukoliko se kombinira s vježbanjem nakon poroda. Ukoliko je prirodan porod, kontrola kod mog fizioterapeuta će biti nakon 6 tjedana i odmah počinju vježbe. Kažu oni koji su dosljedno vježbali da je pomoglo i da se stomak može vratiti. Naravno, genetika i drugi faktori igraju ulogu, ali definitivno treba probati s vježbama. Eto, tolko sam ja saznala.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 09:52   #28
Nemoj vježbati odmah poslije poroda, moras svom tijelu dati sansu da se sve vrati(unutarnji organi) na svoje mjesto. Lagane vježbe tek poslije prvih kontrolnih pregleda za 6 tjedana, ovisi o tijeku poroda i tvom oporavku. Nemoj ništa forsirati da ne bi bilo još gore.
Meni se sve vratilo kao i prije poroda, sve se povuklo i onda nakon prestanka dojenja (s 9mj) mi se počeo nekako opštati donji dio i razvajati po sredini. Kao da imam dvije polutke razrerane lubenice.
Jučer gledam na plaži starije žene skoro svaka 2 ima tako razdijelen trbuh, ona mrsava i ona koja je bucka nema razlike. Mislim da tome nije pridodana bitna važnost za naše zdravlje od strane dok. i ginića.
Iskreno nisam niti razmišljala o tome na način na koji sad gledam, jer nije mi tolika bitna estetika i dali imam ravan trbuh koliko sad trpim bol.
Nisam u Hrv. pa mi je malo teže dobiti neke opš.informacije ovdje. Našla sam privatnog trenera u cardio fitness clubu koji radi isključivo sa trudnicama i poslijeoperativnim oporavkom pa ću se savjetovati s njim slj tjedan.
Moram nadodati još da u drugoj trudnoći sam imali velikog bebolinca, na mojih 1,60cm i sitne građe bebač je bio 54 cm dug i 4250 g težak što je zasigurno bitna činjenica koju dr. izostave.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 09:16   #29
hvala na savjetima cure. sigurno ću početi vježbati poslije poroda ali vidit ću sve u kakvom ćemo stanju biti
i mene ljuti što nitko tome ne pridaje pozornost, zašto bih imala neke rupe radi poroda, a ne trebam imati..
a druga stvar, i ovo što kažeš za visinu/težinu i veličinu bebe isto mislim da je veliki faktor.
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 14:17   #30
Pregledala sam ovdje dučkase i ne mogu ništa normalno naći, ugodno mislim jer ovi steznici su grubi i nekao plasticni.
Budem poslala muža u jedan sp.dućan sa opremom za bolnice, pa bi oni mogli imati steznik sa hlačicama, visokog struka kao bandažni zavoj, slično strukturi kao onaj kod proširenih vena za noge ili kod abdominoplastičnih operacija.
Jedino mislim da će cijena biti paprena.

Željela bih roditi još jednog bebolinca pa me zanimaju iskustva mamica koje su unatoč svemu iznjele trudnoću poslije dijastaze.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 15:41   #31
cure, kako odrediti broj steznika? ja sam sad 35 tt i imam u struku, tj. trbuhu 102-103 cm. kako znat koji broj uzeti?
koji izabrati?
1., 2.,3.
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 23:16   #32
Hm, nisam trudnica pa ti ne mogu odgovoriti, ali kad sam svoje gačice sa podupiračom trbuha od chicca kupova sam mjerila trbuh i ipak probala tamo na svoje gačice, bila sam tada u 30tt.
Na kraju mi nisu odgovarale jer mi je trbusina bila toliko nisko da kad sam ih obukla i nosila 10 min. pritiskalo bi mi mjehur i curkao mi urin. U struku i na guzi su mi bile komotne i nisu me stezale ali eto meni nisu odgovarale.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 22:05   #33
steznik mi treba za posli trudnoce...inace nosim konfekcijski broj 36 u koji i sad stanem sem rabatinki u struku....mislim da bi mi M bio velik, al S opet mozda ipak mali...svih 6 kila mi je otislo u trbuh pa ko zna kako ce to izgledat nakon poroda...
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 06:55   #34
Nakon prvog klinca nisam nosila nikakav, bilo mi vruće, u travnju (?!), a sad mi je termin početkom kolovoza i nosit ću ga makar prokuhala na +40! Kontala sam uzet moju konfekc. vel. M, a vidjela sam da chicco recimo ima one s čičkom pa ih možeš regulirat.
Ja nekako nisam pobornik tih s gaćicama, iako možda bolje drže, ali mi zbog rane od epiziotomije bilo nezamislivo da ga moram navuć barem 3 tj. od poroda.

Zadnje uređivanje dunjaF : 01.07.2014. at 07:00.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:58   #35
negdje procitah da se ti s gacicama ne smiju nositi nekoliko prvih tjedana nakon poroda. te s cickom bi i ja htjela. uzet cu S pa kud puklo
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 12:39   #36
Ja sam s prvim malcom imala taj na čičak, kupila ga u apoteci i tamo isprobala dali mi odg.veličina. Kako mi se obujam smanjivao na kraju sam ga morala skratiti pa mi ga je mama s mašinom samo 10 cm skratila i bio mi je dobar jer je bio ne baš tako krut ali jako čvrst. Poslije sam ga rasšila i dala kumi koja ga je dugo nosila i ona si ga je isto tako skratila na kraju.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 19:49   #37
narucila sam ovaj i to na kraju velicinu M. pise da se lako stegne...valjda ce biti ok
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:31   #38
Quote:
lozinka8 kaže: Pogledaj post
narucila sam ovaj i to na kraju velicinu M. pise da se lako stegne...valjda ce biti ok
Djeluje vrlo profi
Ja nisam uspjela doc do Chiccovog, ali sam našla isto na čičak, vel M. Djeluje mi prilično solidno, makar kontam da su svi oni od samog elastina i da će ispod bit prava mala sauna, al šta je tu je...
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 01:42   #39
To će još potaknuti smanjenje obujma...topit ćeš se ko sladoled ..hahahahahha
Ja sam uspijela nabaviti si nekakav sa hlačicama crni, ništa spešl ali mi je lakše sad malo, pogotovo dok zujim po kući od radova.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:44   #40
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Djeluje vrlo profi
Ja nisam uspjela doc do Chiccovog, ali sam našla isto na čičak, vel M. Djeluje mi prilično solidno, makar kontam da su svi oni od samog elastina i da će ispod bit prava mala sauna, al šta je tu je...
da, izgleda ok, al nema ni jednu recenziju pa tesko prognozirat. kad stigne, napisat cu par rici...
ma prezivit cemo i saunu samo da ne bude izbocine. kako napreduju vjezbe? meni rekose moja babica da dijastazu rektusa ima svaka trudnica, samo su kod nekoga razmaci veci pa moze ostat izbocina. kaze da treba pazit kako ustajes iz sideceg i lezeceg polozaja te vodit racuna o drzanju. nakon 6 tjedana pocet s vjezbanjem. vjezbe su placene od strane zdravstvenog sto mi je super jer imamo zadnja 2 miseca milijon izdataka.

Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
To će još potaknuti smanjenje obujma...topit ćeš se ko sladoled ..hahahahahha
Ja sam uspijela nabaviti si nekakav sa hlačicama crni, ništa spešl ali mi je lakše sad malo, pogotovo dok zujim po kući od radova.
nek se topi trbusina...sve su mi kile u njoj...bas je ogromna...
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.