Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 23:01   #41
Quote:
lozinka8 kaže: Pogledaj post
da, izgleda ok, al nema ni jednu recenziju pa tesko prognozirat. kad stigne, napisat cu par rici...
ma prezivit cemo i saunu samo da ne bude izbocine. kako napreduju vjezbe? meni rekose moja babica da dijastazu rektusa ima svaka trudnica, samo su kod nekoga razmaci veci pa moze ostat izbocina. kaze da treba pazit kako ustajes iz sideceg i lezeceg polozaja te vodit racuna o drzanju. nakon 6 tjedana pocet s vjezbanjem. vjezbe su placene od strane zdravstvenog sto mi je super jer imamo zadnja 2 miseca milijon izdataka.
Vježbala sam do 35. tjedna, sad im je kolektivni goidšnji do 15.8., a do onda ću se podvojit. U sklopu vježbi u tom centru imam besplatnu kontrolu dijastaze nakon 6 tj, a onda opet znojenje na strunjači.

Gdje imate besplatno vježbanje, bolnica? Nisam ništa o tome čula, pitanje je imamo li to u Os (mi malo šta imamo )...

I, da, da, sauna nam neće škodit. Jedino na što treba pazit da prvih dana nakon poroda ne bude pojas prejako stegnut zbog pojačanog krvarenja. Navodno, tako sam bar čula, a ima mi i logike.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 00:17   #42
Zdravo svim mamama,

Da podelim i ja svoje veliko iskustvo o ovom problemu...To sam primetila vec posle prvog porodjaja,jer sam oduvek vezbala i zdravo se hranila,tako da mi je svaka promena na telu vidljiva...nakon druge trudnoce,cini mi se da se vise rasirilo,pocela sam da vezbam vec 5 mes.od porodjaja i ako sam dojila,radila sam samo specijalne vezbe,ali...to se nikada ne moze vratiti samo od sebe i vezbanjem,imam definiciju,ali zato se desavalo da mi je cesto kao naduven stomak,t.j.sve ide napred bas tu gde je rupa.Raspitivala sam se oko operacije i kaze hirurg da se ta vrsta operacije radi sa zatezanjem koze i spajanjem misica,rez bi bio veliki ali u bikini zoni,vodoravno,ali kako meni stvarno nije potrebno zatezanje koze,rez bi morao ici tacno iznad tog mesta,vertikalno,sto mi se ni malo ne svifja i naravno to se radi kada izradjas svu decu,a sada sam 10 mes.od drugog deteta opet trudna,pa me interesuje da li je neko operisao samo dijastazu iki da li poznaje nwkoga ko jete?.Poslala bih sliku mog stomaka sa dijastazom 5 mes.od drugog porodjaja
Vlajica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 00:23   #43
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image.jpg‎
Views:	3740
Size:	9.5 KB
ID:	13378  
Vlajica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 19:36   #44
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Vježbala sam do 35. tjedna, sad im je kolektivni goidšnji do 15.8., a do onda ću se podvojit. U sklopu vježbi u tom centru imam besplatnu kontrolu dijastaze nakon 6 tj, a onda opet znojenje na strunjači.

Gdje imate besplatno vježbanje, bolnica? Nisam ništa o tome čula, pitanje je imamo li to u Os (mi malo šta imamo )...

I, da, da, sauna nam neće škodit. Jedino na što treba pazit da prvih dana nakon poroda ne bude pojas prejako stegnut zbog pojačanog krvarenja. Navodno, tako sam bar čula, a ima mi i logike.
da, besplatne vjezbe imamo u bolnicama i jos nekim ustanovama, al nisam u hr.
stigao danas steznjak....u biti rijec je o 2 steznjaka i izgledaju identicno kao na fotki. imaju nekoliko cicaka pa se lako daju podesavati...bumo videli..
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 14:17   #45
Dizem temu! Na zadnjem pregledu kod gin sa 25tt pitala sam je za tu izbocinu na trbuhu prilikom dizanja i potvrdila je da je rijec o dijastazi... No nije mi nista specijalno savjetovala osim da pazim pri podizanju sto i sama znam. Ovo mi je prva trudnoca i mislim da mi se to pojavilo dosta rano, vjerojatno kad je trbuh odjednom 'buknuo', negdje pred mjesec-dva... Inace sam vjezbala prenatalnu yogu i nisam to primjecivala, pa sam onda stala na nekih mj dana i pocela danas opet, ali sad vidim i prilikom te yoge da u nekim polozajima se trbuh tako izboci pa me strah da jos vise ne zeznem. Sta bi mi vi preporucile? Kome da se obratim, da tocno procijeni situaciju? I da li smijem samoinicijativno pocet vjezbat ono sto nadjem primjerice na youtube-u ili bolje na neki tecaj pa tamo? Nisam pametna...
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 12:59   #46
Evo da i ja opisem svoj slucaj.
Imam dvoje djece - 5g i 2g. Oduvijek imam neku mini skembicu-nikad ravan trbuh. Godinu dana nakon drugog poroda sam isla kod opce prakse. Trbuh vec tada kao da sam trudna 5mj, pupak skroz na van i kvrga na gornjem dijelu trbuha. Ne boli nista, dr kaze da se nista ne brinem i da je to samo neka tvorba.
Evo mene godinu kasnije(prije 4 mj) opet kod dr i kod ginekologa socijalnog. Sad dr kaze da joj izgleda kao kila i da odem na pregled!!! Kvrga izgleda isto ko i zadnji put. Ginekolog nije ni pogledao nego samo potvrdio da je to sigurno kila i ovo sto opisujem da je sigurno dijastaza...

Inace ja sam sama kopala po internetu i po prvi puta se susrela sa svim terminima i otkrila tocno sto mi se dogadja. Prvo sok jer sam konacno nakon 5g odlucila da cu se dovesti u kondiciju i nakon nekoliko mjeseci fakat se tijelo malo stesalo a trbuh jos gore. Onda sam nasla web stranicu tummytribe.com...tako nekako i narucila njihov pojas za 900kn!!! i proucila o cemu se tu uopce radi. Usput obavila UZV abdomena u Avivi i dr potvrdila moju dijagnozu. 2 hernije i dijastaza! Prije 5 min izasla sam iz ordinacije prof dr Staneca iz KB Dubrava da bi mi rekao da moram naa operaciju. On tvrdi da nije dijastaza znaacajna. Njemu su prioritet kile i da je to klasicna zahtjevna operacija i kad otvore onda sve rjesavaju sto treba. U bolnici si cca 5 dana. Opora ak 2 mj ukljucuje bas bolovanje. Pitala sam za mogucnost 3 ttudnoce...kaze sve je moguce. Sada prije operacije se brine da bi se sve skupa jos pogorsalo, a nakon operacije se malo boji da ne bi opet doslo do istih problema ali svakako nije zabranjeno. 180 sam na listi za operaciju znaci kaze dr za nekih godinu dana cca!!! Koma! Sve zato jer.me nista ne boli. Eto da me kokos dr opce prakse poslala prije godinu dana sad bi bila gotova. Sramota je u cijeloj prici da sam za sve sama citala i istrazivala umjesto da te u bolnici upozore na moguci problem da ti kazu da obavezno pocnes vjezbati PRAVILNO a ne klasicne trbusnjake, da te ginekolog detaljno pogleda i da svi skupa bar malo razmisljaju o svemu nasa drzava i zdravstvo imali bi jako zadovoljne mame koje se osjecaju zbrinuto. Nista mame, javim se nakon operacije a do tada nosim skupi steznik i vjezbam specijalne vjezbe. Sretno!!
bd7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 13:09   #47
bd7 nazovi dr. i zahvali joj na "stručnosti" i pitaj da ti od plaće da pare za privatni zahvat jer ti se ne čeka godinu dana...bože kakvi sve LOMovi postoje da ti pamet stane i onda se čude ko piceki glistama i strašno isekiraju kad ljudi idu sami sebi postavljati dijagnoze pa usput zaglave u bespućima alternative na čiji spomen im se svima s diplomom medicine diže kosa na glavi. Ma nabijem njih i medicinu i onog tko im je dao diplome takvim mutavima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 20:54   #48
Nisu tu krive diplome ni tko im je dao...već zakon u kojem nisu odgovorni za svoje postupke i dijagnoze koje napišu i na kraju stave svoj potpis/žig sa svim slovima ispred imena...to je problem kad bi jednog po jednog prijavljivali i institucija ih sankcionirala makar i povremeno ne bi bilo baš toliko krivih dijagnoza, operacija i liječenja na slijepo....al nažćalost trebaju se dogoditi kobne stvari da se nekom u glavi prosvjetli.
Sama činjenica da će se svaki od njih braniti pretrpanim pacijentima, radom u nead.uvijetima itd kao sve za dobrobit društva....zlo mi je već sad...jasno mi je da u rutini i radu se dese pogreške i nitko nije imun na taj dio...već očita pogreška ili nemarnost dr.za pacijenta.
Svaki dr.ima drugi pristup a ja polazim od same sebe što kod njih u većini sl.nije praksa nakon niza godina debele zaštićene guzice i stolice koju misle da ne mogu zamjeniti, e to je najveći problem.

Ušla sam u neke godine kad se mogu postaviti i nemati osjećaj da si balav i da će te otpiliti ...više nedam da se igraju mojim ili moje djece životima!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 21:13   #49
malo podizem temu

Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post

Uglavnom, danas odradila prvi set vježbi u programu za trudnice i iznenadila se koliko nas je s dijastazom. Malo me fizioterapeutkinja umirila utvrdivši da imam tek 1 1/2 prst i da nije tako strašno kako sam mislila. Uz vježbe na strunjači i s loptom, sve se svodi na ono famozno uvlačenje mišića stomaka što više i što češće tijekom dana.
mozes opisat te ciljanje vjezbe ili dat neki link? pliz
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 18:45   #50
Zna li netko dobrog fizijatra za preporučiti koji se kokretno bavi s problemom postporođajne dijastaze trbušnih mišića?
Ka3na is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 09:16   #51
Cure jel bi stavile neke provjerene i od doktora odobrene vjezbe da sve znamo kako pravilno vjezbati nakon poroda?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 15:33   #52
Pozzić! Nisam dugo bila na forumu, sad vidim da s etema razvijala Evo, ugl, nakon 2,5 godine od 2. trudnoće u kojoj je dijagnosticirana dijastaza, mogu reći da je stanje ha, tak-nekak..blah...Nisam ni najgori ni najbolji trbuh na plaži.. :klap: Vježbala pod stručnim vodstvom 2 puta tj. u trudnoći, do poroda, poslije sam više nevježbala, nego vježbala.. Daklen, još sam dobro i prošla. Bilo bi bolje da nisam kod kuće bila s jednim od 2 godine i novorođenom bebom..
Linkovi još rade, nalaze se na prvoj starnici 3 komada, mislim da samo prvi šteka, ostali valjaju. Te vježebe su dobre, ali bih svakako preporučila neki dobar centar/studio za vježbe s trudnicama, ukoliko ga imate u blizini. Ipak je lakše i sigurnije s nekim stručnim.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 19:14   #53
Podizem i ja temu Rodila, dijastaza je manja od problematicne ali odlucila sam se na korektivne vjezbe prije povratka treningu... Vjebala cijelu trudnocu...
Ima koga tko jos prati ovu temu
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:17   #54
Ja pratim. Al ne vjezbam jos nista. Rodila prije 7 mj.. 2 prsta dijastaza u gornjem dijelu i pupcana kilica ....
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:23   #55
Ne znam jeste obraćale pažnju, ali ja otkad imam taj suvenir, totalno skužim druge "sretnice" na plaži. Uopće ne mora biti velika dijastaza (ja iskreno svoju više ne provjeravam), ali to je baš onaj stomačić koji se nekako ispoljava od gore, meni nekih 5-7 cm iznad pupka, ovisi o konstituciji i visini. Ima baš specifičan izgled. Ne znam, možda umišljam
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 00:37   #56
sad kad vidim fotke, ovo se i meni dogodilo. i nije ni čudo da mi je izletio bruh nakon operacije žuči kad je mala bila starosti 6 mj

do sad sam bila redovna u teretani i konačno su mi se mišići spojili. nema više te rupe između.

sad ćemo vidjer kakve krasote će napravit trudnoća broj 2 :trta:
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:47   #57
Nakon druge trudnoće ostala mi je pupčana kila i diastaza. Abdominalni kirurg mi je rekao da ne bi smjela vježbati, nego samo hodati. Obzirom da osim tih problema imam i previše kila pa izgledam kao da ću sad opet roditi, ja sam ipak počela sa trčanjem, ali htjela bi i nešto vježbati. Da li znate da li je joga prihvatljiv oblik vježbanja kod ovakvih dijagnoza?
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:54   #58
nikmi, ja operirala pred skoro 2 godine pupčanu kilu, gore sam napisala, imala repupetinu između mišića... vježbam uredno, ne izlazim iz teretane bez minimalno 200 trbušnjaka

nadam se da će značit nešto za sljedeću trudnoću
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:10   #59
Evil, mogu te još malo ugnjaviti? Počela si vježbati prije ili poslije operacije kile? Koliko ti je bio razmak između mišića?
Ja prije operacije kile moram najprije operirati žuč (i to mi je ostalo od trudnoće) tako da će kila morati čekati još neko vrijeme. Jesi možda pitala da ti i mišiće spoje kada su ti operirali kilu?
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:39   #60
o nikmi supatnice... ovak ja sam ti isto u trudnoći dobila kamene, pa sam njih prvo operirala kad je mala imala 6 mj. onda mi je iskočio bruh..koji sam vukla 3 godine skoro

njega sam riješila 2.10.2015.

s nekim laganim vježbama sam krenula u veljači 2016te i onda stala na ljeto (bila lijena)

a ove godine u prvom mj sam krenula u teretanu i na kangoo jumps i skinula 20+ kila

nisam pitala za spajanje mišića jer nisam ni znala za to iskreno. sad kad sam vidla temu skužila sam da su mi se fest razmakli. imala sam baš ovak ko na slici rupu i kad sam se ustajala brijeg, sve kao opisano

i sada mogu napipati maleni razmak, ali ni prst ne stane između

radimo na bebaču broj 2 i dokle god ne ostanem trudna planiram ići u teretanu da što više ojačam trbušni zid i po mogućnnosti izbjegnem ponovno izlijetanje kile....
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.