Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 08:47   #21
dajte za muske nesto nabrajajte molim vas

inace mi se ne svidaju bas tradicionalna imena tipa ivan, viktor, jakov, zvonimir i to. ja bi neko modeno kratko ali e bas skroz neobicno.

opce nisam komplicirana

da je curica bila bi bianca, pa ako nekome moze koristiti
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:21   #22
Emil, Toma, Mislav, Gregor, Teo, Leon, Colin, Duncan, Brian, Sven, Noel, Adam, Erik, Bruno, Jan, Noa, Karlo, Cash, Killian, Finn, Feliks, Ezra, Evan, Denis, David, Darcy...


Puno koristi da znamo koja ti se imena sviđaju. Dosta vremena provodim na stranom forumu za imena, obično roditelji pišu koja su imena razmatrali i zašto ta imena nisu dovoljno dobra, pa da im forumaši preporuče nešto slično, ali bolje.

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 19.08.2014. at 09:27.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:30   #23
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Emil, Toma, Mislav, Gregor, Teo, Leon, Colin, Duncan, Brian, Sven, Noel, Adam, Erik, Bruno, Jan, Noa, Karlo, Cash, Killian, Finn, Feliks, Ezra, Evan, Denis, David, Darcy...
sven
erik

ta zapisujem
malo me brine ovo erik ili eric?
brian mi je isto ok, to bi se onda citalo brajan?
bruno i jan su mi isto odlicni ali tako se svaki drugi decko kod nas u zadnje vrijeme zovu, i ivano.

gregor mi je tak ozloglaseno u zadnje vrijeme, eto upropasil lijepo ime

kilian je zgodno.... ali mislim da ce si bake i dede onda morti pisati podsjetnike jeri nece moci zapamtiti

daj ti samo dalje, bu se vec nesto naslo


koja je to stranica sa imenima?

Zadnje uređivanje vlovrec : 19.08.2014. at 09:33. Reason: ,
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 11:48   #24
Pravilno je i Erik i Eric. Stranica s imenima je ww w.n ame berry.com, ali bez razmaka. Ima i tražilicu, forum i stotinu tematskih lista s imenima, uglavnom user-created.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 12:21   #25
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pravilno je i Erik i Eric. Stranica s imenima je ww w.n ame berry.com, ali bez razmaka. Ima i tražilicu, forum i stotinu tematskih lista s imenima, uglavnom user-created.
ma znam sve
forume mi se ne da previse citati jer popizdim kad netko napise "ja sam nasla savrseno ime ali vam ga necu reci da mi ga netko ne ukrade". mislim, kaj te cuka ako si ja bara iz pusce bistre tako nazovem dijete a i zivis u, ne znam, splitu

a na vecini ovih stranica na internetu je tema "provjerite koje ime ta znaci"

tako da mi bolje leze te stranjske stranice

sven je ozbiljno usao u obzir
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:26   #26
Što se tiče muških imena, Luka(s) je pred par godina bio hit broj jedan, ne znam je li još uvijek, ali mislim da je sad primat preuzeo Leon. Meni su oba imena lijepa, ali kad ih je 3-4 po jednom razredu (ili će ih biti), to mi je malo too much. Ova sasvim nestručna analiza bazirana na provođenju puno vremena po dječjim parkićima i iskustvima drugih roditelja s malo starijom djecom od mojeg možda uopće nije točna, ali to je ono što čujem oko sebe. "Istraživanje" vrijedi i za Davida

Čini mi se da su Luke, Leoni i Lucije postali Ivani i Ane moje generacije ('88.)
Alatiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 04:13   #27
Quote:
Alatiel kaže: Pogledaj post
Što se tiče muških imena, Luka(s) je pred par godina bio hit broj jedan, ne znam je li još uvijek, ali mislim da je sad primat preuzeo Leon. Meni su oba imena lijepa, ali kad ih je 3-4 po jednom razredu (ili će ih biti), to mi je malo too much. Ova sasvim nestručna analiza bazirana na provođenju puno vremena po dječjim parkićima i iskustvima drugih roditelja s malo starijom djecom od mojeg možda uopće nije točna, ali to je ono što čujem oko sebe. "Istraživanje" vrijedi i za Davida

Čini mi se da su Luke, Leoni i Lucije postali Ivani i Ane moje generacije ('88.)
Mislim da su Ivani i Ane bili i ostali, samo što se Ivanu pridružio Ivano, što je meni totalno preserantsko ime. Šećemo nas dvije po kvartu, dva vrtića udaljena 100 metara i u oba tete viču "Ivano". Lavlja imena mi nikad nisu legla, a vezija Leo/Lea mi je najgora.

Ivan, Luka, Matej, Jakov su mi lijepa imena, ali ih ima puno previše. Osim toga, dobra su mi Adam, David i Andrej, što je suprug prokomentirao kao "dva Židova i Rus" pa su otpala. I Erik, Sven i Eugen su mi OK. I dalje mi se čini da je sa ženskim imenima lakše.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 09:35   #28
Quote:
Liana- kaže: Pogledaj post
Mislim da su Ivani i Ane bili i ostali, samo što se Ivanu pridružio Ivano, što je meni totalno preserantsko ime. Šećemo nas dvije po kvartu, dva vrtića udaljena 100 metara i u oba tete viču "Ivano". Lavlja imena mi nikad nisu legla, a vezija Leo/Lea mi je najgora.

Ivan, Luka, Matej, Jakov su mi lijepa imena, ali ih ima puno previše. Osim toga, dobra su mi Adam, David i Andrej, što je suprug prokomentirao kao "dva Židova i Rus" pa su otpala. I Erik, Sven i Eugen su mi OK. I dalje mi se čini da je sa ženskim imenima lakše.


vidis andrej je ok
eugen me asocira na gospona fulira, on se tak zvao mozda?

ovo ivan, luka, matej, to nii ne razmtram jer mi se ne svidaju
da, i davida ima jako puno u zadnje vrijeme

u biti glaedam da se od imen ne moze napraviti nikakav nadimak, jer kod nas nema boga ako ivan istog casa ne postane ivek i tako do kraja zivota
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:00   #29
Mi smo saznali da stize decko, vjerojatno ce biti Tin.
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:52   #30
Quote:
Liana- kaže: Pogledaj post
Mislim da su Ivani i Ane bili i ostali, samo što se Ivanu pridružio Ivano, što je meni totalno preserantsko ime. Šećemo nas dvije po kvartu, dva vrtića udaljena 100 metara i u oba tete viču "Ivano". Lavlja imena mi nikad nisu legla, a vezija Leo/Lea mi je najgora.

Ivan, Luka, Matej, Jakov su mi lijepa imena, ali ih ima puno previše. Osim toga, dobra su mi Adam, David i Andrej, što je suprug prokomentirao kao "dva Židova i Rus" pa su otpala. I Erik, Sven i Eugen su mi OK. I dalje mi se čini da je sa ženskim imenima lakše.
Dva Židova i Rus... I Šveđani Meni su sva muška imena koja si navela, osim Eugena iz nekog razloga, lijepa. Lakše je sa ženskim imenima jer možeš biti inventivnija bez da te netko optuži za preseravanje ili, nedajbože, da je ime "pregej".
Alatiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 00:51   #31
Quote:
bugaboo kaže: Pogledaj post
Mi smo saznali da stize decko, vjerojatno ce biti Tin.
Meni je to ime kao nadimak, nije mi lijepo. Ali ipak bolje od onih preserans IvanO, EriC, Leon, Cash i kojekakvih nebuloza.

Meni se čini da su Fran i Jakov postali novi Ivan(i) i Marko.
NeverMoore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 17:10   #32
Quote:
Alatiel kaže: Pogledaj post
Dva Židova i Rus... I Šveđani Meni su sva muška imena koja si navela, osim Eugena iz nekog razloga, lijepa. Lakše je sa ženskim imenima jer možeš biti inventivnija bez da te netko optuži za preseravanje ili, nedajbože, da je ime "pregej".
Evo ti ga na. I sad ti smisli normalno muško ime!

Quote:
bugaboo kaže: Pogledaj post
Mi smo saznali da stize decko, vjerojatno ce biti Tin.
Znam da zvuči balkanski, ali Tin mi je razmažena pi*kasta cvilidreta, a ne muškarac.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 18:09   #33
Mi cemo dobit curku i bit će Tea
Da je dečko bio ili Jan ili Tin..
Aria Mont is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 18:25   #34
Sva sreca da je cura inace bi bila razmazena balkanska cvilidreta da ste se odlicili za Tina.

Đizs, kakvi su to komentari?!


~~~Penso positivo~~~
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 20:09   #35
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Sva sreca da je cura inace bi bila razmazena balkanska cvilidreta da ste se odlicili za Tina.

Đizs, kakvi su to komentari?!


~~~Penso positivo~~~
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 02:46   #36
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Sva sreca da je cura inace bi bila razmazena balkanska cvilidreta da ste se odlicili za Tina.

Đizs, kakvi su to komentari?!


~~~Penso positivo~~~
Ne čitaš s razumijevanjem, ne "razmažena balkanska cvilidreta", već "razmažena pi*kasta cvilidreta". I ne bi on bio, već bi mu ime tako zvučalo, ali ne bismo se odlučili za Tina.

Sva sreća da na forumu svi imamo pravo na svoje mišljenje, a ako možeš prihvatiti isključivo odobravanje, ovo nije mjesto za to. Ili dio žena na ovom pdf-u misli da nam je ovdje zadatak da jedni drugima povlađujemo?

Zadnje uređivanje Liana- : 22.08.2014. at 03:05. Reason: pravopis
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 04:28   #37
Quote:
Liana- kaže: Pogledaj post
Ne čitaš s razumijevanjem, ne "razmažena balkanska cvilidreta", već "razmažena pi*kasta cvilidreta". I ne bi on bio, već bi mu ime tako zvučalo, ali ne bismo se odlučili za Tina.

Sva sreća da na forumu svi imamo pravo na svoje mišljenje, a ako možeš prihvatiti isključivo odobravanje, ovo nije mjesto za to. Ili dio žena na ovom pdf-u misli da nam je ovdje zadatak da jedni drugima povlađujemo?

Citam sa razumijevanjem samo izkarikirah. Mora da je to bilo tesko za shvatiti.
Ali jedno je napisati ne svidja mi se, a drugo je ovo. Jer netko doma ima Tina, pa mu nije kul procitati takav komentar.
I ne, to nije tvoj balkanski "ispad" vec nekulturni.


~~~Penso positivo~~~
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:09   #38
Netko je tražio popis muških imena, pa stavljam svoj popis (iz kojeg je malac na kraju i izvukao ime) iz prošle teme:

Darin
Lucian/Lucius
Noel
Andor
Tomas
Simeon
Rian
Andrej
Liam
Alatiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:30   #39
Osobno mišljenje je znatan dio toga što nam izlazi iz usta. Uključujući i vrijeđanje, bezobrazluk, i sl. Ali nekima osobno mišljenje služi kao izgovor da seru i druge optužuju da seru, budu bezobrazni i nekulturni i vrijeđaju.

Alatiel, sviđa mi se Lucian/Lucius i Liam.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:47   #40
Liam i jest
Alatiel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.