Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2016., 23:06   #61
Evo ja danas bila napokon kod gina, prezadovoljna sam.njezinim pristupom, znamo se inace i privatno Al nisam baš tako ocekivala... Odma mi je izvadila briseve, ujutru nosim na higijenski, odma mi je dala uputnicu za vadjene svih zivih i nezivih hormona čim sam spomenula da radimo 5 mjeseci na bebi...papa naravno... Kaze da možemo pratiti ovulaciju koliko treba, čin to sve povadim jer danaas nije vidila žuto tijelo iako joj sve izgleda ok, maternica mi je zabacena Al to mi je bilo i prije prve trudnoće.. I tako... Odma mi je lakše čim se ona odma ovako angazirala a ne lako ćemo kako ćemo....nisam se nadala baš takvoj auzrnosti....
Te hormone vidim od 2-5 dan ciklusa, e sad meni prvi dan bude ono smedje brljavljenje pa tek drugi ili treći dan svježa krv...jer mi to onda prvi dan ciklusa??koji dan je najbolji da vidim hormone,kad ste vi vadile?
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Old 14.06.2016., 23:52   #62
Mimikatepupu, ako ti kasni 4 dana svaki test bi ti trebao pokazati + ako si trudna.

Clara, super, da su bar svi ginekolozi takvi. Za hormone ti nisam ziher, i ja ih moram vaditi, ali moj prvi dan je bas svjeza krv, cini mi se da ako ti prvi dan ide tak smede u tragovima da onda mozda drugi dan dok krene pravo krvarenje, mozda koja cura bolje zna.
ljetna kiša is offline  
Old 15.06.2016., 02:07   #63
Mimikatepupu i ja imam iscjedak i probadanja tu i tamo. 3 dana prije ocekivane m mi je test pokazao slabi plusic, 2 dana poslije malo jace vidljiv. M mi kasni 2 dana i u cetvrtak cu raditi jos jedan test. Mislim da bi bilo dobro da napravis test, jer bi trebao pokazati ako si trudna.
BebaAno is offline  
Old 15.06.2016., 09:47   #64
clara koje hormone si dobila za vadit? Mene to čeka, na inicijativu dok iz bolnice koja me prati nakon operacije, al cu moratati žicat svog gina za to, a on je malo škrt za uputnice..
Dal je bitno da se svi hormoni vade u istom ciklusu?
Kolko se dugo čekaju nalazi hormona?
I ako se rade brisevi, kad su gotovi rezultati otprilike?

Mimikatepupu napravi test, a nama sliku na forum
vienne is offline  
Old 15.06.2016., 09:53   #65
Super clara za pregled, baš mi je drago da te ginica shvatila ozbiljno.
Ja bih isto računala M od prvog dana svježe krvi, a ako si neodlučna otiđi vadit krv 5 dc, to ti je onda ili 5 dc ili 4 dc, u svakom slučaj bit ćeš u preporučenom okviru

Mimi, pišaj test!
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 15.06.2016., 10:14   #66
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
Bebich kako misliš da su normalan stvar anovulatorni ciklusi? po čemu se može skužiti to? koliko ja znam po mjerenju bazalne temp, ne?
Još možeš detektirati anovulatorni ciklus po folikulometriji i po vađenju progesterona. Ali isto tako svaki ovulatorni ciklus ne izbacuje js. Neki put su ti folikuli prazni, a to se može vidjeti jedino kad se aspirira folikul i pogleda nosi li js.
Quote:
mimikatepupu kaže: Pogledaj post
...evo ovaj mj mi menga kasni 4 dana. Umjesto menge imam bijeli iscjedak, nije obilan i nema mirisa...
A recimo da napraviš test?
Quote:
clara85 kaže: Pogledaj post
Te hormone vidim od 2-5 dan ciklusa, e sad meni prvi dan bude ono smedje brljavljenje pa tek drugi ili treći dan svježa krv...jer mi to onda prvi dan ciklusa??koji dan je najbolji da vidim hormone,kad ste vi vadile?
Bravo za ginićku! Gdje ćeš vaditi hormone (onda ću ti reći kad )? Jesi li dobila i hormone štitnjače?
Prvi dan menge je svježa krv.
Quote:
vienne kaže: Pogledaj post
Dal je bitno da se svi hormoni vade u istom ciklusu?
Kolko se dugo čekaju nalazi hormona?
I ako se rade brisevi, kad su gotovi rezultati otprilike?
Spolni od 2-5 dana se vade u istom ciklusu, progesteron 21dc, odnosno 7dpo a možeš ga vaditi i par ciklusa (na taj način detektiraš da li imaš O), hormone štitnjače i AMH bilo koji dan u ciklusu. Brisevi su najbolje 8-12dc.
Ja sam svoje spolne hormone, TSH i fT4 čekala tjedan dana s VV, a briseve sam dugo čekala (nešto više od mjesec dana), jer su ih radili u Zavodu za javno zdravstvo.
Frixie is offline  
Old 15.06.2016., 11:36   #67
sad ste me zbunile , dobila san sve hormone...procitat cu vam na uputnici kuci mi je ostala...sican se ovako....fsh,lh,tsh,t3,t4,TEST,E.TEST,PRL,ANDROM.. ..,DHEA...to je sto sam zapamtila..ima jos dva tri mozda...e sad ja sam to mislila sve vadit isti dan..jel mogu to sve odjednom isti dan??s obzirom da sam iz splita...to mogu vadit kod nas na firulama na nuklearnoj....ili privatno u Analize,samo neznam koliko to dodje...
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Old 15.06.2016., 11:41   #68
briseve mi je vadila sinoc....jutros sam nosila na higijenski zavod nalazi su gotovi u utorak iduci vec....radila mi je briseve na klamidiju, ureoplazmu ,mikoplazmu...vaginalni bris na anaerobne i aerobne bakterije...
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Old 15.06.2016., 12:04   #69
clara bome ti je ginićka super! Pokrivena si skroz Estradiol, FSH, LH i prolaktin ćeš vaditi 2-5dc, a tad izvadi i sve one ostale ostale (TSH, Ft3, fT4, DHEA...), jer se oni mogu bilo koji dan u ciklusu. Tako ti je najbolje sve isti dan da ne ideš par puta. Odeš na nukelarnu i mirna si. Jedino ćeš progesteron vaditi 7dpo.
Ne idi privat, osim ako si možeš izdvojiti malo poviše love. U ZG u labu bi to bilo cca 1.200 kn (i to samo ono što si navela u postu).

Npr. ja sam 1dc nazvala bolnicu VV i rekli su mi da dođem 3dc u 8h. Pitali su me koliki mi je ciklus inače i onda rekli 3dc vađenje. Moj savjet je da nazoveš bolnicu i pitaš točno detalje.
Frixie is offline  
Old 15.06.2016., 13:04   #70
frixie ma je i mene je iznenadila, kazem znam je i privatno, ali nisam neki tip da cu sad to previse koristit pa je zvat na mobitel u svako doba dan i noci kako neki znaju ...mozda joj se to i svidilo pa mi je odma odlucila sve napravit i to se bas angazirala da dodjem kad hocu da ce me pratit i tako....super je bila ...
jel ikako mogu i progestron vadit skupa sa svim ovima znači išla bi tamo otprilike 4.dan ciklusa....
Radije nebi privatno jer je bas skupo a mogu sve napravit u bolnici....zasto odvajamo toliko od place za zdravstveno da bar jednom iskoristim

Isto tako da li znas koliko se čeka nalaz kad izvadis krv???
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Old 15.06.2016., 13:49   #71
Progesteron se vadi 7 dana posle O, da se utvrdi da li je bila O i kakav je u lutelanoj fazi. Niš ne govori ako ga vadiš na početku ciklusa.
Ja sam u Zg u bolnici čekala 7-10 dana nalaze, koje su mi poslali poštom.

Hormoni se vade 2-5 dc, jer koliko sam ih ja skužila cure s kraćim ciklusom vade 2/3 dan, a one s duljim 4/5 dan. Nisam 100% ziher, al zvoni mi kao da je to tako. Makar, velim, najbolje je nazvati bolnicu i pitati ih.
Frixie is offline  
Old 15.06.2016., 14:00   #72
evo nasla uputnicu u autu, ove mi je dala hormone:

FSH,LH,TSH,T3,T4,E2,TEST,SL.TEST,PRL,ANDROSTENDION ,DHEA-SO4...

jel to to , jel mi sve uključila...koji mi je od ovih progreston...mozda ga nije ni dala da ga vadim...
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Old 15.06.2016., 14:16   #73
ma kod nas je u splitu to malo neorganizirano haha, sumnjam uopce da mi bi se itko javio na telefon i da nazovem , a kamoli da bi mi dali neki suvisli odgovor...mozda se varam ali u Zagrebu je sigurno bolja organizacija...
idemo dalje....u nove pobjede..tako me ginićka nasmijala..kaže ona meni što više sexaa to bolje ...i sad stigla ja kuci..pita muz šta kaže....a ja njemu a slusaj rekla mi se sto vise sexa...a on cili ponosan..eto vidis...a ja njemu rekla je svaki dan od kad mi zavrsi menga barem jednom dnevno a pozeljno je i dva...brzo je umuka...svi su jaki na ricima..ali djela katkad stekaju
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Old 15.06.2016., 15:43   #74
clara85 vadila sam ti ja sve te hormone prije par mj u Splitu na nuklearnoj na Firulama (ne treba se naručivat nego samo dođeš od 7-9:15). Ugl ne isplati ti se ić privatno jer bi te došlo preko 1000-1500kn. Brzo se dođe na red i nalazi dođu doma za 2 tjedna. Ono šta ti možda fali je kortizol (meni je bija napisan na uputnici ali mi ga nisu analizirali,ne znam zašto) koji se vadi isto od 2.-5.dc ka i svi nabrojeni, progesteron ti nije napisan i on se ne može vaditi tad nego kako su ti cure rekle 21dc tj 7dpo. I fali ti jos AMH (Anti Mullerov hormon) šta sam primjetila da ne daju često vadit a on je pokazatelj ovarijalne zalihe i kao dokaz za PCOS. Ako bi njega vadila on se ne vadi na nuklearnoj nego u neki drugi lab (medicinsko biokemijski ili tako nešto) ali ne znam točno jer sam ja otišla njega privatno izvadit u Polikliniku Sunce (350kn je).
NoStress is offline  
Old 15.06.2016., 15:56   #75
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
clara85 vadila sam ti ja sve te hormone prije par mj u Splitu na nuklearnoj na Firulama (ne treba se naručivat nego samo dođeš od 7-9:15). Ugl ne isplati ti se ić privatno jer bi te došlo preko 1000-1500kn. Brzo se dođe na red i nalazi dođu doma za 2 tjedna. Ono šta ti možda fali je kortizol (meni je bija napisan na uputnici ali mi ga nisu analizirali,ne znam zašto) koji se vadi isto od 2.-5.dc ka i svi nabrojeni, progesteron ti nije napisan i on se ne može vaditi tad nego kako su ti cure rekle 21dc tj 7dpo. I fali ti jos AMH (Anti Mullerov hormon) šta sam primjetila da ne daju često vadit a on je pokazatelj ovarijalne zalihe i kao dokaz za PCOS. Ako bi njega vadila on se ne vadi na nuklearnoj nego u neki drugi lab (medicinsko biokemijski ili tako nešto) ali ne znam točno jer sam ja otišla njega privatno izvadit u Polikliniku Sunce (350kn je).

ok, thanks na informacijama ,ma nisam ni mislila privatno jer sam zbrojila sve skupa i u analize bi me doslo 1350 kuna... jel mozda znas ako nemam dopunsko zdravstveno osiguranje jer nesto placam ove sve hormone koje trebam vadit...ili???
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Old 15.06.2016., 16:30   #76
Nece ti doc nalazi doma postom osim ako im ne doneses adresiranu kuvertu s markom
Inace sama ides po nalaze.
Mozes posebno pitat gin da ti da uputnicu za progesteron, prije bi ove di se vadi krv dale papiric za to vadit ali mislim da su to ukinili. Koja ti je gin?
Ako nemas dounsko mislim da ces morat platit cca 50-100 kn
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 15.06.2016., 16:36   #77
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Nece ti doc nalazi doma postom osim ako im ne doneses adresiranu kuvertu s markom
Inace sama ides po nalaze.
Mozes posebno pitat gin da ti da uputnicu za progesteron, prije bi ove di se vadi krv dale papiric za to vadit ali mislim da su to ukinili. Koja ti je gin?
Ako nemas dounsko mislim da ces morat platit cca 50-100 kn
ma sve znate haha ...nema vas zemlja....gin mi je dr. Čerškov...i još da mi neko ubaci dite od koja 3-4 miseca u krevetic kraj mene to bi bilo to....ja zadovoljna
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Old 15.06.2016., 16:39   #78
da se ne moram patit,najprije dok zatrudnim pa onda sve ostalo...uf jos sad dolazi lito , muza nema nikako, radi stalno , da mi je znat kad cemo uvatit vrime
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Old 15.06.2016., 18:44   #79
Hvala curke,
nabavila sam test, radim ga sutra ujutro pa vam javim!
mimikatepupu is offline  
Old 15.06.2016., 19:21   #80
ja sretna! konačno sredila da obavim tu biopsiju, je da ću morati putovati u zagreb na 2 dana, ali zvala sam sve žive u Rijeci nitko to ne radi ili ne rade prije jeseni jer im stručnjaci dolaze iz zg... pa sam odlučila sve obaviti u zg privatno jer ako ću čekati ove iz kbc-a mislim da ću posjedit od muke. A i veli mi frendica koja je išla to raditi u kbc da oni ne šalju doma datum kad da dođeš, kako su meni rekli, nego odmah telefonski to obave a i moraju znati koji mi je dan ciklusa a oni ništa to nisu pitali(?!)...tako da sam se nakon izčitavanja foruma odlučila za Ginodermu i odmah su mi dali termin sljedeći četvrtak, a odmah ću ih moliti da mi ultrazvuk naprave da vidim jel tamo sve ok pošto ova moja gin. neće, koza!
Lena84 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.