Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2016., 23:30   #21
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Meni su bili strašni ti postporodjajni bolovi pri podoju.

Dnevno spavanje ne u drugu sobu nego u dnevnom boravku uz normalnu pozadinsku buku da kasnije ne morate saptat po kući da se beba ne bi probudila
Potpisujem, mi smo normalno slušali tv, krevetić je u prvo vrijeme bio u blizini mašine. Nikad joj kasnije nije smetala buka, zaspala bi na zvučniku da treba

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Vanilla-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 06:11   #22
- Ne drzati dijete u tisini (moje je imalo problema s budjenjem na svaki zvuk)
- Zamrzavanje hrane
- odmaraj kad beba odmara (s prvim djetetom ja sam stalno cistila dok beba spava i bila konstantno iscrpljena)
- slusaj sebe i svoj instinkt, ne ono sto ti drugi savjetuju
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 16:10   #23
Quote:
MKay kaže: Pogledaj post
- Ne drzati dijete u tisini (moje je imalo problema s budjenjem na svaki zvuk)

- Zamrzavanje hrane

- odmaraj kad beba odmara (s prvim djetetom ja sam stalno cistila dok beba spava i bila konstantno iscrpljena)

- slusaj sebe i svoj instinkt, ne ono sto ti drugi savjetuju


Mjay
Na sto tocno mislis kod "zamrzavanha hrane"?
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 05:17   #24
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Mjay
Na sto tocno mislis kod "zamrzavanha hrane"?
Da kuhas obroke za sebe i muza (ne za bebu naravno) u vecim kolicinama, i zamrznes obroke, pa kad ste u guzvi samo odledis.
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 09:19   #25
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Kad rodite eventualna pomoć neka se brine o kućanstvu, a vama i mužu prepusti bebu.
Eh kad bi to drugi mogli i htjeli razumjeti 🤔

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Vanilla-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:27   #26
nakon poroda će vam reći da udarite po slatkom i po vodi, što može biti problem ako si ne ponesete puno slatkog za iza poroda, ja sam imala trudnički šećer pa sam sa sobom imala samo neke kao zdrave kekse, ubila bih za recimo dorinu s napolitankama ili milku oreo. da sam znala, ponjela bih sa sobom hrpu takvog slatkog. ovako sam čekala 24 h da muž donese
samsonova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:28   #27
Quote:
MKay kaže: Pogledaj post
- Ne drzati dijete u tisini (moje je imalo problema s budjenjem na svaki zvuk)
- Zamrzavanje hrane
- odmaraj kad beba odmara (s prvim djetetom ja sam stalno cistila dok beba spava i bila konstantno iscrpljena)
- slusaj sebe i svoj instinkt, ne ono sto ti drugi savjetuju
potpis na sve.
moja je spavala uz zvukove pneumatske bušilice u istoj prostoriji, spavala je u marami u kinu, spavala je na sastancima udruge na kojima se svi deru :klap:
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:13   #28
Slušajte svoje dijete.
Moj sin se recimo budio na otvaranje vrata sobe, na radove vani, na svaki zvuk, na puštanje vode i tako od prvog dana do evo sad tri godine kasnije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:19   #29
Da, nisu sva djeca jednaka po tom pitanju. Masa ih je od prvog dana izložena raznim zvukovima bas u namjeri da se nauce spavati i u tisini i u buci, pa se ipak lagano bude.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:20   #30
Eh sad.... Spavanje u tisini ili ne.....
Ja sam sa blizancima bila sama prek dana i kad ih stavim spavati nije bilo neke buke....
Ono - radila sam ja po kuci i sl, ali nista sad pretjerano bucno.....
Spavanje poslije rucka sam i ja s njima spavala, a ja nemrem spavati kad nekaj buci....pa je to spavanje bilo u tisini....ono - sami smo.....
Vikend je bio problem jel su svi doma, a mi smo navikli na mirni tempo prek tjedna pa smo vikendom lose spavali..... Jbg.....
E i jutra su nam od prvog dana bila problem jer moja sveki tako fino zvekne s vratima da se svi prepadnemo.....bez obzira na molbe da ne lupa s vratima.....
I dan danas je ista stvar

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 23:47   #31
ovo sa zamrzavanjem hrane je dobar savjet. možda zvuči logično, ali se lako zanemari. ako Bog da, kad idući put ostanem trudna, prva stvar na shopping listi će bit zamrzivač. trenutno imamo mali koji je "u sklopu" običnog frižidera i tu jedva stanu 2 kila mesa, 2 kila ribe, 2 kila povrća i 2 kila voća. definitivno premalo. u zadnjem misecu trudnoće triba dobro opremit zamrzivač sa namirnicama od kojih se može brzo i lako spremit obrok i/ili sa gotovim jelima koja samo triba podgrijat. zamrzivač dobro dođe i kasnije, kad krene dohrana. odjednom se napravi više obroka i super posluži kad je gužva.

šta se spavanja i tišine tiče ... jako male bebe ne smeta ništa. kad im se spava onda spavaju, mogu i topovi pucat kraj njih, a kasnije je lutrija. nekome će zvukovi smetat, nekome neće, i onda se prilagodiš koliko možeš onome "šta te zapalo".
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 00:57   #32
Kavopija moju jako malu bebu je smetalo svašta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 09:14   #33
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Kavopija moju jako malu bebu je smetalo svašta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ozbiljno? moja je imala refluks, pa bi teško zaspala, a i kad bi zaspala onda bi nekako loše spavala jer se vidilo da je taj refluks muči, ali prva 2-3 miseca je mogla zaspat uz buku, a probudila bi se sama, bez obzira na zvukove.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:38   #34
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ovo sa zamrzavanjem hrane je dobar savjet. možda zvuči logično, ali se lako zanemari. ako Bog da, kad idući put ostanem trudna, prva stvar na shopping listi će bit zamrzivač. trenutno imamo mali koji je "u sklopu" običnog frižidera i tu jedva stanu 2 kila mesa, 2 kila ribe, 2 kila povrća i 2 kila voća. definitivno premalo. u zadnjem misecu trudnoće triba dobro opremit zamrzivač sa namirnicama od kojih se može brzo i lako spremit obrok i/ili sa gotovim jelima koja samo triba podgrijat. zamrzivač dobro dođe i kasnije, kad krene dohrana. odjednom se napravi više obroka i super posluži kad je gužva.

šta se spavanja i tišine tiče ... jako male bebe ne smeta ništa. kad im se spava onda spavaju, mogu i topovi pucat kraj njih, a kasnije je lutrija. nekome će zvukovi smetat, nekome neće, i onda se prilagodiš koliko možeš onome "šta te zapalo".

Jel to u slučaju da nečiji partneri ne kuhaju i ne idu u nabavku namirnica ili u slučaju samhoranih majki?
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:14   #35
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ozbiljno? moja je imala refluks, pa bi teško zaspala, a i kad bi zaspala onda bi nekako loše spavala jer se vidilo da je taj refluks muči, ali prva 2-3 miseca je mogla zaspat uz buku, a probudila bi se sama, bez obzira na zvukove.


Najozbiljnije. Prvi dan kad je došao iz bolnice probudilo ga je otvaranje vrata (malo su škripala). Bio je jako osjetljiva beba. Sjećam se da su frendice pričale da usisavaju kraj bebaca, meni je to bio SF.



Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:28   #36
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Jel to u slučaju da nečiji partneri ne kuhaju i ne idu u nabavku namirnica ili u slučaju samhoranih majki?
Ne znam na šta se tačno odnosi pitanje, da li na zamrzavanje svježeg ili zamrzavanje već spremljenih jela, ali mogu odgovoriti vezano za zamrzavanje svježeg, ja sam to radila jer sam imala domaće, pa sam u sezoni zamrzavala da imam za ostatak godine. Imam tu sreću da mi mama i tata imaju baštu sa domaćim povrćem, pa zamrzavamo sve što možemo. (nevezano za djecu i dohranu, cijeli život tako živimo).
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 14:35   #37
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Jel to u slučaju da nečiji partneri ne kuhaju i ne idu u nabavku namirnica ili u slučaju samhoranih majki?
sorry, zakolutala sam očima na ovaj bespotriban komentar, ali ako baš oćeš ... kad sam dobila dite nisam imala neku veliku pomoć, a muž ima takav posal da ga nema po 12 sati dnevno, često ni po nekoliko dana zaredom, pa u takvim i sličnim slučajevima dobro dođe ako u zamrzivaču imaš nešto šta se može brzo spremit, ako ne želiš svaki dan jest hrenovke ili pizzu.

drago mi je ako ti, i ostali, imate nekoga ko vam redovito kuva, čisti, pere, i/ili ako vam bebe nisu zahtjevne ka šta je prvih par miseci moja bila, i/ili ako vam je muž doma svaki dan u 5 popodne, ali nije valjda toliko teško za pretpostavit da postoje obitelji kojima nije sve posloženo onako kako je vama?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 15:10   #38
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
sorry, zakolutala sam očima na ovaj bespotriban komentar, ali ako baš oćeš ... kad sam dobila dite nisam imala neku veliku pomoć, a muž ima takav posal da ga nema po 12 sati dnevno, često ni po nekoliko dana zaredom, pa u takvim i sličnim slučajevima dobro dođe ako u zamrzivaču imaš nešto šta se može brzo spremit, ako ne želiš svaki dan jest hrenovke ili pizzu.

drago mi je ako ti, i ostali, imate nekoga ko vam redovito kuva, čisti, pere, i/ili ako vam bebe nisu zahtjevne ka šta je prvih par miseci moja bila, i/ili ako vam je muž doma svaki dan u 5 popodne, ali nije valjda toliko teško za pretpostavit da postoje obitelji kojima nije sve posloženo onako kako je vama?
Samo sam pitala. Svi oko mene muški kuhaju, počiste i idu u nabavku, a nijedan toliko puno ne radi da ne bi stigao nešto od toga napraviti tokom tjedna. Slažem se da je dobro imati nešto u zamrzivaču (i ja imam), ali se ne slažem s tim da i muški ne trebaju kuhati, ići u nabavku i počistiti kuću tako da mi je taj savjet čudan jer se odnosi ustvari samo na onaj (po mom optimističnom mišljenju jako mali) dio žena koje imaju specifične partnere i životnu situaciju inače mi nema logike u nagomilavanju smrznutih namirnica ili čak kupovini zamrzivača zbog tih prvih tjedana s bebom.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:07   #39
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Samo sam pitala. Svi oko mene muški kuhaju, počiste i idu u nabavku, a nijedan toliko puno ne radi da ne bi stigao nešto od toga napraviti tokom tjedna. Slažem se da je dobro imati nešto u zamrzivaču (i ja imam), ali se ne slažem s tim da i muški ne trebaju kuhati, ići u nabavku i počistiti kuću tako da mi je taj savjet čudan jer se odnosi ustvari samo na onaj (po mom optimističnom mišljenju jako mali) dio žena koje imaju specifične partnere i životnu situaciju inače mi nema logike u nagomilavanju smrznutih namirnica ili čak kupovini zamrzivača zbog tih prvih tjedana s bebom.
Pa ono, brijem da niko ne ide kupit skrinju zbog prvih par tjedana s bebom. Mislim dobro ti to dodje i za kasnije u zivotu. Ja imam isto malo skrinjicu iznad fridza i pocela sam kuhat u vecim kolicinama jer je to fakat prakticno..neovisno od toga koliko su ti stara djeca. Ne kuhas 3-4x nego jednom. Ono, usteda vremena je sama po sebi benefit.


Jos jedan najbolji savjet kojeg nisam dobila: ne slusaj savjete osim ako ih nisi trazila. Svi su uzasno pametni i svi imaju iskustva, savjet...pogotovo kad ih ne pitas.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:57   #40
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Samo sam pitala. Svi oko mene muški kuhaju, počiste i idu u nabavku, a nijedan toliko puno ne radi da ne bi stigao nešto od toga napraviti tokom tjedna. Slažem se da je dobro imati nešto u zamrzivaču (i ja imam), ali se ne slažem s tim da i muški ne trebaju kuhati, ići u nabavku i počistiti kuću tako da mi je taj savjet čudan jer se odnosi ustvari samo na onaj (po mom optimističnom mišljenju jako mali) dio žena koje imaju specifične partnere i životnu situaciju inače mi nema logike u nagomilavanju smrznutih namirnica ili čak kupovini zamrzivača zbog tih prvih tjedana s bebom.
Onda znaš vrlo malo ljudi...
Baš puno muškaraca koje poznajem radi puno. Evo moj dolazi kući oko 17h najranije, a često 18-19, nekad i duže. Odlazi ujutro u 7h. Zar uopšte očekivati i tražiti da kuha? Kuha nedjeljom i to je previše.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.