Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 18:25   #41
Quote:
LudaMara kaže: Pogledaj post


Svi su uzasno pametni i svi imaju iskustva, savjet...pogotovo kad ih ne pitas.
...pogotovo kad su to ljudi koji uopce jos i nisu roditelji, ili su to bili prije 50+ godina
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 18:33   #42
Moram se umiješati :na-guzicu-bih-progovorila:
Ne radi se o tome da tate nisu sposobni za skuhat i kupit, možda bi samo radije bili sa ženom i djetetom tih prvih dana
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:08   #43
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
...pogotovo kad su to ljudi koji uopce jos i nisu roditelji, ili su to bili prije 50+ godina
Meni je moja svekrva, inace divna zena, tak nes savjetovala pa se zaustavila i rekla, u smislu, kaj ja govorim pa to je bilo prije 35 godina.
I jos mi rekla, buduci da sam imala brdo informacija i podrsku oko dojenja, da je njoj zao kaj nju tak neko nije poducio o dojenju i da bi onda sigurno duze dojila.

Iako me znala nazivcirat u doba kad sam bila luda od malog i zivota i svega, zapravo divna razumna zena koja se ne petlja puno.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:16   #44
Idi svijecu negdje zapali i plati misu lol, takve su rijetke
Mislim moja je isto ok, ne petlja se ni nis, ali drugi ljudi, boze me sacuvaj...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:52   #45
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Idi svijecu negdje zapali i plati misu lol, takve su rijetke
Mislim moja je isto ok, ne petlja se ni nis, ali drugi ljudi, boze me sacuvaj...
Istina. Cijenim ju jako.

Moju je frendicu, nakon sto se frisko doselila u zgradu, susjed (kojeg je do tada par puta vidjela) pitao da li doji????


WTF? Kakav god odgovor bio, sta te boli penis od morza? Kako ta informacija utjece na tebe i sto ti ona tocno znaci? Strasno nesto. Ljudi su idioti.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 20:00   #46
Isuse
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:06   #47
Lol mene je neki dan ispred zgrade zahaltala baba, prvo je mislila da sam njezina unuka, pa mi je prisla i onak bezuba pocela pricat kak je mala slatka, kolko je stara, ovo ono - i odma: a jel na prsima ili ju šopate onim drugim?
Ja reko šopam ju jer sam na terapiji.
Pita ona: a kaj, uzimate ono da ne začnete više?
Da napomenem, cijelo vrijeme sam se korak po korak odmicala s kolicima i kao shvatit ce baba, ali jok.
Naravno, ispricala mi je i cijelu svoju historiju rađanja, dojenja i odgajanja djece.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:15   #48
House... za popizdit
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 23:29   #49
Apropo frižidera...
Mi smo nabavili novi sa velikom škrinjom prvenstveno zbog pasa (škrinja je bila bitnija nego ostatak) ali sada bude itekako dobro došla za zamrzavanje hrane i za nas.
Inaće sam ja ta koja huha jer volim kuhat a on će pomoć u nekim drugim stvarima.
Ofc ne svemu i ne svaki dan pošto se dovoljno nakilavi na poslu pa mu ipak treba više odmora nego meni.
Ali uvijek smo imali taj odnos da on meni ne "pomaže" nego samo radi ono što se i treba.
Tako mi također ne treba da mi "pomaže" sa bebom. Nije niti meni čistačica niti bebi dadilja da ju mora "čuvati" ili meni "pomagati oko bebe" nego joj je tata.
Pa, ako se potrefi da ima 3 dana za redom vremena skuhat ond aće skuhat, ako ne onda ću ja, ako niti jedno od toga onda će se skuhat više pa u škrinju.
Isto ide i za apsolutno sve ostalo od mjenjanja pelena do šetanja pasa.
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 23:40   #50
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Samo sam pitala. Svi oko mene muški kuhaju, počiste i idu u nabavku, a nijedan toliko puno ne radi da ne bi stigao nešto od toga napraviti tokom tjedna.
stvarno mi nije jasno kako si iz moje izjave da bi nam dobro doša veći zamrzivač zaključila da moj muž ne kuva, ne čisti i ide u spizu. svašta.

i naravno da neću kupit zamrzivač zbog prvih par tjedana sa bebom. kupit ću ga jer mi u ovaj mali zamrzivač koji trenutno imamo ne stane puno stvari, a često mi olakšava svakodnevicu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:11   #51
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Onda znaš vrlo malo ljudi...
Baš puno muškaraca koje poznajem radi puno. Evo moj dolazi kući oko 17h najranije, a često 18-19, nekad i duže. Odlazi ujutro u 7h. Zar uopšte očekivati i tražiti da kuha? Kuha nedjeljom i to je previše.

Pa to je istina, pogotovo ako si ti doma ili imaš puno bolje radno vrijeme. Ali mislim da bi 2 tjedna poslije poroda bilo ok da kaže na poslu da će slijedeća 2-3 tjedna ići na vrijeme doma da ti pomogne - skuha, kupi namirnice. Nije da se radi o mjesecima... a ako ne može, onda naravno da je najbolje imati nešto smrznute hrane i opremiti smočnicu bolje za tih prvih par tjedana, ali ni to nije nužno. Postoji i Konzum Klik, pa za 20-30 kuna ti mogu dostaviti hranu doma.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:23   #52
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
Apropo frižidera...
Mi smo nabavili novi sa velikom škrinjom prvenstveno zbog pasa (škrinja je bila bitnija nego ostatak) ali sada bude itekako dobro došla za zamrzavanje hrane i za nas.
Inaće sam ja ta koja huha jer volim kuhat a on će pomoć u nekim drugim stvarima.
Ofc ne svemu i ne svaki dan pošto se dovoljno nakilavi na poslu pa mu ipak treba više odmora nego meni.
Ali uvijek smo imali taj odnos da on meni ne "pomaže" nego samo radi ono što se i treba.
Tako mi također ne treba da mi "pomaže" sa bebom. Nije niti meni čistačica niti bebi dadilja da ju mora "čuvati" ili meni "pomagati oko bebe" nego joj je tata.
Pa, ako se potrefi da ima 3 dana za redom vremena skuhat ond aće skuhat, ako ne onda ću ja, ako niti jedno od toga onda će se skuhat više pa u škrinju.
Isto ide i za apsolutno sve ostalo od mjenjanja pelena do šetanja pasa.
Tu se slažem s tobom, ali mi pričamo o specifičnoj situaciji nakon poroda i na forumu Trudnica smo. Ja sam se osvrnula na to i da mi nije jasan taj savjet. Kao da ću umrijeti od gladi ako nemam tonu smrznute hrane, koju btw. ne volim. Tko voli, taj si priprema veću količinu hrane i onda zamrzava... i to mu je kao neka praksa i nema veze sa trudnoćom.

Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
stvarno mi nije jasno kako si iz moje izjave da bi nam dobro doša veći zamrzivač zaključila da moj muž ne kuva, ne čisti i ide u spizu. svašta.

i naravno da neću kupit zamrzivač zbog prvih par tjedana sa bebom. kupit ću ga jer mi u ovaj mali zamrzivač koji trenutno imamo ne stane puno stvari, a često mi olakšava svakodnevicu.
Pa ok, nije to išlo osobno za tebe nego kao komentar tog savjeta i da je po mom mišljenju nužna tona smrznute hrane i veliki frizer samo ako muž ne zna/odbija/ne želi kuhati, jako puno radi ili je poslovno odsutan ili se radi o samohranoj majci, nema Konzum klika u gradu u kojem trudnica živi, nema ni roditelje ni rodbinu u blizini.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:05   #53
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Tu se slažem s tobom, ali mi pričamo o specifičnoj situaciji nakon poroda i na forumu Trudnica smo. Ja sam se osvrnula na to i da mi nije jasan taj savjet. Kao da ću umrijeti od gladi ako nemam tonu smrznute hrane, koju btw. ne volim. Tko voli, taj si priprema veću količinu hrane i onda zamrzava... i to mu je kao neka praksa i nema veze sa trudnoćom.
meni ima veze, ne toliko sa samom trudnoćom nego baš sa ditetom. prije mi nije bija nikakav problem posli posla obavit spizu, pa onda sa friškom spizom napravit ručak. oboje smo radili po cile dane, a ručak bi kuva onaj ko bi prvi doša doma, ili ja ili muž, svejedno, ali otkad imamo dite imamo i puno manje vrimena. naravno da ne radim svaki ručak "iz zamrzivača", posebno ne vikendom kad je i muž doma, nije baš da se ne može živit bez zamrznutih zaliha, ali zamrzivač me često spasi u smislu da taj dan ne moram u dućan i da mogu spremit ručak za pola sata, a vrime koje bi potrošila na odanje po dućanima provedem sa ditetom šetajući po plaži.

Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Pa ok, nije to išlo osobno za tebe nego kao komentar tog savjeta i da je po mom mišljenju nužna tona smrznute hrane i veliki frizer samo ako muž ne zna/odbija/ne želi kuhati, jako puno radi ili je poslovno odsutan ili se radi o samohranoj majci, nema Konzum klika u gradu u kojem trudnica živi, nema ni roditelje ni rodbinu u blizini.
ma, sve ok.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:09   #54
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
meni ima veze, ne toliko sa samom trudnoćom nego baš sa ditetom. prije mi nije bija nikakav problem posli posla obavit spizu, pa onda sa friškom spizom napravit ručak. oboje smo radili po cile dane, a ručak bi kuva onaj ko bi prvi doša doma, ili ja ili muž, svejedno, ali otkad imamo dite imamo i puno manje vrimena. naravno da ne radim svaki ručak "iz zamrzivača", posebno ne vikendom kad je i muž doma, nije baš da se ne može živit bez zamrznutih zaliha, ali zamrzivač me često spasi u smislu da taj dan ne moram u dućan i da mogu spremit ručak za pola sata, a vrime koje bi potrošila odanje po dućanima provedem sa ditetom šetajući po plaži.



ma, sve ok.
A moguće i da ću ja promijeniti mišljenje kad dođe beba... ima hrpa jela koja mogu biti gotova u pola sata - 45 minuta, ali vjerujem da ponekad ni to možda nemaš kad počneš raditi.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:59   #55
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
A moguće i da ću ja promijeniti mišljenje kad dođe beba... ima hrpa jela koja mogu biti gotova u pola sata - 45 minuta, ali vjerujem da ponekad ni to možda nemaš kad počneš raditi.
ne mislim da se sa zamrznutim mesom i povrćem može napravit ručak za pola sata, a da se sa svježim to ne može. naravno da može, ista stvar, ali ako zbog tih svježih stvari moram u dućan, a nemam kome ostavit dite onda mi to nije pola sata nego najmanje sat, sat i po vrimena, i onda još pola sata za pripremanje ručka. znači, ukupno dva sata koja sam mogla iskoristit za nešto puno korisnije i/ili bolje od odanja po dućanima. ako doma imam nešto svježe od čega mogu napravit ručak, naravno da ću to iskoristit, ali kad idem u dućan, kupim više, pa tećinu ili polovinu iskoristim odma, a ostatak stavim u dubinski za drugi put.

ista stvar za dohranom. nisam imala baš neku priliku redovito nabavljat organsko voće i povrće, pa kad bi uspila onda bi kupila više kila. normalno da mala beba ne može toliko voća i povrća pojest u 2-3 dana, pa umisto da propadne i da joj dajem kupovne kašice ili tretirano voće i povrće, ja bi pripremila više obroka, zamrznila male porcije i vadila po potribi. zdravo i praktično.

ma, javi se za pola godine, pa ćemo vidit.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 18:50   #56
Rasprava o zamrzavanju hrane... samo na forumu i s mamom bih vjerujem također mogla započeti jednako besmislenu temu. Nekom treba jel, nekom ne treba. Ja nisam nikada nikakvu hrpetinu hrane zamrzavala zbog valjda sretnih okolnosti.

Bilo bi lijepo da su se razne babe suzdržale svojih glupih savjeta o tome kad se dijete treba odviknuti od pelene, o nošenju, o tome da je razmažen s 3 mjeseca itd. Najgluplje savjete od baba, nevjerojatno. Najbolje od frendica... npr. Rooibos čaj za laktaciju, odličan mi je bio. Tog se trenutno mogu sjetiti, ali frendice koje su mahom rodile par mjeseci prije mene su mi bile nezamjenjiva podrška. I ja njima naravno. Dok mi recimo fizička podrška u vidu mama/svekrva koje bi mi se muvale po kući nimalo nije trebala. Muž i ja smo sve uspijevali hendlati sami bez ikakvih problema.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 08:12   #57
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
a... npr. Rooibos čaj za laktaciju, odličan mi je bio. Tog se trenutno mogu sjetiti, ali frendice koje su mahom rodile par mjeseci prije mene su mi bile nezamjenjiva podrška. I ja njima naravno. Dok mi recimo fizička podrška u vidu mama/svekrva koje bi mi se muvale po kući nimalo nije trebala. Muž i ja smo sve uspijevali hendlati sami bez ikakvih problema.
Daaaaaaaa....rooibos caj...isuse kaj sam se nacejavala time. To i dmov caj za dojilje....u tandemu sam to pila.
I bezalkoholone pive i skokove od jabuke i kruske i kompote od istog voca. Cak sam neko vrijeme pila i onu piskavicu i sve mi je to bilo super za dojenje.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 09:03   #58
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
ali frendice koje su mahom rodile par mjeseci prije mene su mi bile nezamjenjiva podrška.
e to su mi bili najkorisniji savjeti, ipak su žene rodile nedavno, a ne prije 30 god, kao npr. moja sveki koja ne može shvatit da isključivo dojenje znači BEZ JEBENE VODE, ona frče nosom, ljuti se i gunđa sebi u bradu jer djetetu ne dajemo vodu, strašno. kao da imam vremena borit se još i s tobom i tvojim muhama, fuck off


još jedan savjet koji mi nitko nije dao: davanje poklona sestri koja oblači dijete za doma. pitala me mama dali postoji taj običaj, ja rekoh NE. kad ono, odlazi moja cimerica i daje bombonjere i kavu sestri. onda sam i ja pripremila isto, plus u tu vrećicu sam natrpala i sve ostalo šta mi je ostalo (sokovi, keksi, čokolade koje nisam otvorila) i dala sam to svim sestrama.
samsonova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 09:14   #59
Meni vidis okolina je bila totalni pain tj zenske oko mene kaj su radjale kad i ja...
ono, kak si mogla dat da ti uzmu dijete prvu noc, zasto ne dojis, ne trudis se, zasto si dala da te rezu,ovo,ono.....halo???!!!
sad cekam drugo i apsolutno ne slusam nicije savjete, cim krenu-zaustavim
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 09:20   #60
Quote:
samsonova kaže: Pogledaj post
e onda sam i ja pripremila isto, plus u tu vrećicu sam natrpala i sve ostalo šta mi je ostalo (sokovi, keksi, čokolade koje nisam otvorila) i dala sam to svim sestrama.
Meni su ti običaji toliko daleko od mene da se im se ne mogu načuditi. Npr. kad mi je mama rekla da će mi ljudi dolaziti GLEDATI dijete. Wut? Ma neće, čudim se ja ko glupača. Kao zašto bi osobe s kojima nisam bliska dolazile uopće ikad.
Na kraju sam svejedno otkantala "gledanje" prvih mjesec i pol osim naravno apsolutno najbližima a neke sam otkantavala i puno duže.
U bolnici mi prvo nije padalo na pamet ostavljati poklone za sestre, ali onda obzirom da sam bila dugo sam rekla mužu da kupi nešto iako mi je već muka bilo otprilike svega. Na kraju je ta sestra kojoj smo dali sve pokupila sebi (to nam je poslije rekla druga).
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.