Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 08:09   #61
Meni je taj obicaj cascenja osoblja bez veze jer ne castim ni druge osobe koje rade u drugim ustanovama. A ima ih krasnih i ljubaznih.
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:29   #62
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/30320024/

ovo je naš najbolji jastuk za dojenje, praktičan, kad sjedimo stavim ga pod bebu, a kad ležim stavim ga pod glavu puno mi je bolji od pravog jastuka za dojenje, na njemu sjedim zbog rane od epiziotomije
samsonova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:45   #63
Quote:
samsonova kaže: Pogledaj post
nakon poroda će vam reći da udarite po slatkom i po vodi, što može biti problem ako si ne ponesete puno slatkog za iza poroda...
Zašto slatko?!?
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:57   #64
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post
Zašto slatko?!?
Meni nije nitko rekao, ali mi je jako trebalo, pa mi je muz donosio cokolade i sokove koje inace ne pijem. Izgubi se dosta krvi, pa vjerojatno to utjece, da se brzo snaga nadoknadi.
Moji porodi su kratko trajali pa tu nisam snagu izgubila, ali mi je slatko jako pasalo.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 11:43   #65
Najbolji savjet koje NISTE dobile

Kupi termofor!
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 14:24   #66
- Nitko mi nije ništa rekao niti pokazao i babyhandlingu. Tek kad sam s malim krenula na vježbe zbog problema s tonusom, a tada je već imao 2,5 mj.

- nitko mi nije rekao da neću stati u odjeću od prije trudnoće makar skinula sve kile

- nitko mi nije rekao da se neću moći samo tako vratiti treninzima

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 15:08   #67
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
- Nitko mi nije ništa rekao niti pokazao i babyhandlingu. Tek kad sam s malim krenula na vježbe zbog problema s tonusom, a tada je već imao 2,5 mj.

- nitko mi nije rekao da neću stati u odjeću od prije trudnoće makar skinula sve kile

- nitko mi nije rekao da se neću moći samo tako vratiti treninzima

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
Vidis, mene isto muci taj baby-handling. Prije je bilo tecajeva po domovima zdravlja. To je sad sve ukinuto, neke organizirane online verzije nema.... A ovo sto nadjem neke kratke videe po youtubeu, zapravo ne znam da li obuhvacaju sto je potrebno.

Ako netko zna za dobar sveobuhvatan baby-handling tecaj koji se provodi (ili online ili u Zagrebu), rado bih cula! Ja nikad takla jako malu bebu u zivotu, potpuno me strah kako cu s njom, a vec se sprema izaci, niti mjesec dana nam nije ostalo.....
guli ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 15:32   #68
Dom zdravlja u Prilazu Baruna Filipovića i dom zdravlja Vrapče imaju besplatne tečajeve. Navodno čak i 1 na 1. Pa vidi tamo. Ja sam naravno to tek kasnije saznala.

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 15:37   #69
Nama su ova tri videa pomogla za Baby handling
https://www.youtube.com/watch?v=vABl3cQp_Gw

https://www.youtube.com/watch?v=AJi_...%8Dzaroditelje

https://www.youtube.com/watch?v=e49E...nel=MirakuliIT

Nasa malena je bila 2690 kad je stigla doma, za koji dan smo krenuli pomalo s tim. Naravno da se jos mucim s nekim pokretima, pogotovo kad se bacaka ko ribica kod presvlacenja, ali ide. Obozava nosenje u svim polozajima.

Ako imate lutku vjezbajte na njoj.

Moj savjet bi bio i da se mijenjaju ruke za hranjenje i drzanje inace cete zavrsit s ukocenim i bolnim vratom.

Edit: i inace, nikad u zivotu nisam bebu premotala dosad, nosila isto rijetko, muz također, tako da... Poslije poroda sve bude ko intenzivni tecaj savladavanja vjestina.
oceaneyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 15:39   #70
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
- Nitko mi nije ništa rekao niti pokazao i babyhandlingu. Tek kad sam s malim krenula na vježbe zbog problema s tonusom, a tada je već imao 2,5 mj.

- nitko mi nije rekao da neću stati u odjeću od prije trudnoće makar skinula sve kile

- nitko mi nije rekao da se neću moći samo tako vratiti treninzima

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
Pretpostavljam da zbog veceg obujma grudi i bokova. To se rasiri. Jesi nosila ili nosis kakav steznik?
A treninzi, to je isto normalno kad su nam kosti omeksale u trudnoci, neke misice nismo bas imale aktivirane i tak.
Dijastazu nemas?
oceaneyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 15:43   #71
Najbolji savjet koji nisam dobila: Mentalno zdravlje nakon poroda je osjetljivo. Baby blues je normalan, no ako bas ne mozete funkcionirati, patite od naleta adrenalina, griznje savjesti zbog tko zna cega oko bebe, nesanice, stresa, ok je potraziti pomoc. Hitni psih. prijemi primit ce vas sigurno. Nekad i samo razgovor pomogne.
oceaneyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 17:17   #72
Quote:
oceaneyes kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da zbog veceg obujma grudi i bokova. To se rasiri. Jesi nosila ili nosis kakav steznik?
A treninzi, to je isto normalno kad su nam kosti omeksale u trudnoci, neke misice nismo bas imale aktivirane i tak.
Dijastazu nemas?
Obujam samo u donjem dijelu tijela. Bokovi i trbuh. Gore sam ista kao prije trudnoće steznik nisam nosila, jer mi je dijastaza bila samo 2 cm i fizioterapeut i ginekolog su rekli bolje ne steznik. Radila sam vježbe za stabilizaciju trupa i u potpunosti se riješila bolova u leđima, a s treninzima sam krenula 3 mj nakon poroda. Dakle, ovaj tjedan

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 17:18   #73
Quote:
oceaneyes kaže: Pogledaj post
Najbolji savjet koji nisam dobila: Mentalno zdravlje nakon poroda je osjetljivo. Baby blues je normalan, no ako bas ne mozete funkcionirati, patite od naleta adrenalina, griznje savjesti zbog tko zna cega oko bebe, nesanice, stresa, ok je potraziti pomoc. Hitni psih. prijemi primit ce vas sigurno. Nekad i samo razgovor pomogne.
Ovo isto! Ja sam otišla na 1(samo jedan) razgovor kod psihoterapeutkinje i meni je pomoglo.

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 18:41   #74
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Obujam samo u donjem dijelu tijela. Bokovi i trbuh. Gore sam ista kao prije trudnoće steznik nisam nosila, jer mi je dijastaza bila samo 2 cm i fizioterapeut i ginekolog su rekli bolje ne steznik. Radila sam vježbe za stabilizaciju trupa i u potpunosti se riješila bolova u leđima, a s treninzima sam krenula 3 mj nakon poroda. Dakle, ovaj tjedan

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
Kad si krenula sa vjezbama za stabilizaciju trupa?
Zdjelica se rasiri, mekana je u trudnoci i to ti je to. Mada mislim da to nije nesto nuzno lose. Struk ces stesat, a bokici ak malo i ostanu bar ce biti bolji omjer haha
A inace ima i steznika kaj obuhvate i bokove.

Kad si isla fizioterapeutu nakon poroda?
oceaneyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 18:58   #75
Quote:
oceaneyes kaže: Pogledaj post
Kad si krenula sa vjezbama za stabilizaciju trupa?
Zdjelica se rasiri, mekana je u trudnoci i to ti je to. Mada mislim da to nije nesto nuzno lose. Struk ces stesat, a bokici ak malo i ostanu bar ce biti bolji omjer haha
A inace ima i steznika kaj obuhvate i bokove.

Kad si isla fizioterapeutu nakon poroda?
Ja sam ti išla fizioterapeutu mjesec dana nakon poroda i tada sam i počela vježbati.

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 21:47   #76
Quote:
LeaLeic kaže: Pogledaj post
Dom zdravlja u Prilazu Baruna Filipovića i dom zdravlja Vrapče imaju besplatne tečajeve. Navodno čak i 1 na 1. Pa vidi tamo. Ja sam naravno to tek kasnije saznala.

Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk
Oho, hvala! Cak sam i vidjela neke te DZ tecajeve, pa sam zvala DZ centar -- i oni rekli da toga vise nema otkako je pandemija. Pa ali probat cu s ovima onda -- zovem u pon! Hvala ti. Meni je isto vec malo knap, ali ako mala ne pozuri van, mozda i stignemo

Quote:
Nama su ova tri videa pomogla za Baby handling
https://www.youtube.com/watch?v=vABl3cQp_Gw

https://www.youtube.com/watch?v=AJi_...%8Dzaroditelje

https://www.youtube.com/watch?v=e49E...nel=MirakuliIT

Nasa malena je bila 2690 kad je stigla doma, za koji dan smo krenuli pomalo s tim. Naravno da se jos mucim s nekim pokretima, pogotovo kad se bacaka ko ribica kod presvlacenja, ali ide. Obozava nosenje u svim polozajima.

Ako imate lutku vjezbajte na njoj.
Hvala! Nemam lutku, plisanca, nista.... Toliko mi je zivot odvojen od bilo kakve djece, nikakvu igracku nemam u blizini.... morat cu kupiti lutku samo da se uvjezbam
Dobila sam jednu onu dugacku tkaninu (s elastinom) za nosenje bebe, upute mi izgledaju kao origami, ne usudim se s pravom bebom eksperimentirati u tome.


Ako uspijem dogovoriti ovu radionicu, ponijet cu i tu tkaninu za nosenje, pa da njih pitam kako i sta s tim.

Hvala vam puno :*
guli ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2022., 11:04   #77
Quote:
guli ha kaže: Pogledaj post
Oho, hvala! Cak sam i vidjela neke te DZ tecajeve, pa sam zvala DZ centar -- i oni rekli da toga vise nema otkako je pandemija. Pa ali probat cu s ovima onda -- zovem u pon! Hvala ti. Meni je isto vec malo knap, ali ako mala ne pozuri van, mozda i stignemo
Guli, mene slična tematika pati, strah me da ću potrgati to malo stvorenje. A kamoli moj golemi muž (i njega planiram dovući na takav tečaj).
Čitala sam dosta pozitivnih komentara i recenzija o Senzogymu, pa baci oko.

A u međuvremenu sam bacila molbu u fizioterapeutske krugove poznanika, da mi istraže koji je tečaj dobar, pa javim čim dobijem nekakvu dodatnu informaciju.
Hippolyta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2022., 12:21   #78
Quote:
Hippolyta kaže: Pogledaj post
Guli, mene slična tematika pati, strah me da ću potrgati to malo stvorenje. A kamoli moj golemi muž (i njega planiram dovući na takav tečaj).
Čitala sam dosta pozitivnih komentara i recenzija o Senzogymu, pa baci oko.

A u međuvremenu sam bacila molbu u fizioterapeutske krugove poznanika, da mi istraže koji je tečaj dobar, pa javim čim dobijem nekakvu dodatnu informaciju.
Hvala! Vidjela sam taj Senzogym online, a lijepo cuti da su recenzije dobre. Tako da ako se potvrdi da ovih u DZ nema uopce, onda su mi oni iduci korak. A ako nesto cujes od svojih fizioterapeuta od preporuka, vrlo bi bilo dobrodoslo. Ja se tresem od straha

I ja cu muza voditi, koliko god da on ne razumije hrvatski skoro nis... Ali nek barem gleda. Ili mozda ovaj individualni termin, pa da zamolimo ako mogu na engleskom, ili da mu ja prevodim. Ja se bojim potrgati bebu, ali se jos vise bojim da bi ju on mogao potrgati, nekako u njega imam jos manje povjerenja nego u sebe
guli ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2022., 21:32   #79
Ne govori nikome točan termin poroda
Ivancica mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2022., 05:24   #80
Ignoriraj zastarjele savjete o prehrani dojilja koje apsolutno zabranjuju sirovo voce,sirovo povrce,cokoladu,orasaste plodove,mlijecne proizvode,sve peceno ili przeno i predlazu prehranu koja se sastoji od kuhanog mesa i kuhanog krumpira,rize i cikle jer sve drugo djetetu smeta. Da,taj savjet mi je trebao,jer sam,blesava,pobozno slusala patronaznu koja mi je savjet o prehrani dala prije poroda.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.