Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2011., 19:53   #1
Brtva glave

Primjetio motorni prostor pun ulja (i mrlje na parkingu) i pravac mehaničar. Kaže otišla brtva glave. Antifriz je za sada čist. Inače auto sam kupio prije mjesec dana (C3, 2004, 1.4, 110 000 pravih kilometara) i prilikom kupnje primjetio sam malo ulja između bloka i glave, ali stvarno malo... Mehaničar (ne isti) me uvjeravao da je takvo kako on kaže slinjenje uredu.

E sad moja pitanja su:
- Je li za popravak realna cijena oko 1600 - 1800kn? Ovaj je spominjao strojnu obradu glave, zamjenu brtve, eventualno doljevanje ulja i antifriza i nisam siguran šta još.

- Je li to 'slinjenje' stvarno normalno ili me ovaj zajebao totalno (cijena neiskustva jbg)?
live_for_this is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 20:01   #2
[QUOTE=live_for_this;35675629 Ovaj je spominjao strojnu obradu glave, [/QUOTE]

E sad, hoće li ju napraviti to nećeš znati, ali ćeš platiti
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 22:30   #3
Ima negdje posebna tema za taj 1.4 motor kod kojeg se problemi sa glavom smatraju pod normal.Neki si imali problema i na manjim kilometražama.Kada se to radi ne bi bilo zgorega promjeniti remen ako nije skoro mjenjan.
vukojarac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 22:34   #4
A kad se već mjenja remenje ide i pumpa vode, pa mogle bi i cijevi...
Što ja znam, meni nije normalno da motor slini. Meni ni na kombiju ne slini (previše), a izvožen je da ne može gore. Na glavi ne slinu uopće.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 22:41   #5
Nemre slinit brtva GLAVE. Može brtva kartera, poklopac ventila, ... ali nikakvo "slinjenje" brtve GLAVE se ne može tolerirati. Pa to je brtva koja je stegnuta sa 10 vijaka koji se zatežu kao i oni na kotačima, koje mrtvo slinjenje na tom mjestu.

Pozdravi Mehu koji je rekao da je to "normalno".
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 23:49   #6
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nemre slinit brtva GLAVE. Može brtva kartera, poklopac ventila, ... ali nikakvo "slinjenje" brtve GLAVE se ne može tolerirati. Pa to je brtva koja je stegnuta sa 10 vijaka koji se zatežu kao i oni na kotačima, koje mrtvo slinjenje na tom mjestu.

Pozdravi Mehu koji je rekao da je to "normalno".
o slini.
slini par godina il 100 000km i onda počne curit.
vjeruj imao osobno iskustvo.

live_for_this možeš se tako vozit ako je škripa s lovom, al svaki Božji dan gledaj antifiz. meni je preko noći postao crn!
realna cijena je oko 2000kn bez remenja. kupi orginal brtvu ako možeš.
nek ti pogleda i ventile jer su i ti izgleda slaba točka na tim stupid 1.4 motorima koje namjerno sabotiraju il su nemarni.
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 00:35   #7
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nemre slinit brtva GLAVE. Može brtva kartera, poklopac ventila, ... ali nikakvo "slinjenje" brtve GLAVE se ne može tolerirati. Pa to je brtva koja je stegnuta sa 10 vijaka koji se zatežu kao i oni na kotačima, koje mrtvo slinjenje na tom mjestu.

Pozdravi Mehu koji je rekao da je to "normalno".
Moguće da je i to bilo, nisam više siguran, ovako mi se čini da je na istom mjestu. Inače ovo mi je prvi auto uopće tako da ne znam manje više ništa o tome.

E sad, novac za popravak trenutno imam, ali nemam bas na bacanje tako da me zanima može li se na remenu vidjet u kakvom je stanju. Bivši vlasnik tvrdi da je mijenjan nedavno ali nemoš mu vjerovat. Inače koliko košta remen i je li šta jeftinije ako se izmjeni sad kad se otvara motor? Usput, kakva još sranja mogu ocekivat sa ovim motorom?
live_for_this is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 01:42   #8
Problem je u tome što slini ili kaplje na lijevom dijelu(kada gledaš odnaprijed u motor) i naravno točno po remenu koji onda tako klizav lako preskoči.
Za xsaru je predviđena izmjena remena na 120000km,ali nitko ne doživi taj interval već kada mjenja brtvu glave mjenja i remen.U suprotnom na 110000km mjenjaš brtvu,a na 120000km remen i opet plaćaš posao.Kod C3 je mislim interval zamjene 90000km.
Ali potraži u tražilici 1.4 motor od citroena ili PSA pa češ naći posebnu temu o tom motoru.I onda češ znati zašto ljudi vole njemačke aute,a poglavito one s lancem.
vukojarac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 23:20   #9
valjda "normalno" za taj motor koji je poznat po tome da slini ulje baš na tom mjestu. sve dok ne počne curiti, onda više nije normalno
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 23:24   #10
Quote:
live_for_this kaže: Pogledaj post
- Je li to 'slinjenje' stvarno normalno ili me ovaj zajebao totalno (cijena neiskustva jbg)?
nek slini što onda, zašto bi motor morao biti suh, jedino ak ti smetaju mrlje na podu
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 23:25   #11
Mislim da ces platit cijenu neiskustva a majstoru koji ti je reko da je to normalno slomi kicmu


Quote:
Nemre slinit brtva GLAVE. Može brtva kartera, poklopac ventila, ... ali nikakvo "slinjenje" brtve GLAVE se ne može tolerirati. Pa to je brtva koja je stegnuta sa 10 vijaka koji se zatežu kao i oni na kotačima, koje mrtvo slinjenje na tom mjestu.

Pozdravi Mehu koji je rekao da je to "normalno".
Potpisujem
zelja 06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 23:59   #12
Ma čekajte ljudi -ako slini brtva glave onda je to garant na tlačnom vodu. Nikako ne mogu vjerovat da slini na nekom kanalu povrata. A ako slini na tlačnom vodu nešto će prije ili kasnije ostat bez podmazivanja. To je zagarantirano.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 00:24   #13
Dok mu curi ulje to je znak da ima ulja nek se zabrine kad prestane.
Kad pomjesa ulje i rashladnu tekucinu eto ti veselja.
zelja 06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 02:21   #14
E sad i ti - ko da kućište lanca nemre slinit, ko da se lanac nemre potrošit/raztegnut, zubi poglodat, vodilice i klizači pojest a automatski španeri blokirat. Pa od bajnog lanca dobiješ mašinu za plašit čvorke u vinogradu.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:29   #15
To im je tvornička greška, nije problem u glavi nego u kvaliteti dihtunga, događa se na svim 1.4 motorima, meni je pustilo i na 1,6 nakon 100 00 i 4 sezone utrka, i još je jedna sezona otpeljana tak bez problema. Uglavnom dok malo slini može se vozit bez brige, a kad počne jače onda je vrijeme za zamjenu da ne zaslini remen. Obavezno uzeti kvalitetniji dihtung, to je oko 300 kuna, i na 1,4 je to čas posla, za koji najskuplji mehaničar nebi trebal uzet više od 700 kuna. Sve drugo je pljačka, i ne treba strojna obrada glave, to je samo priča da uzme više love.
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 20:37   #16
kad ode ulje u antifriz zaprlja sistem i crijeva vode hoće omekanit od toga, glavu nije potrebno ravnat , ali može zbog neke sigurnosti nije tak neki trošak, i vjerojatno novi vijci glave na ovima slini ulje, a recimo na 16 16v curi voda s dihtunga glavejbg
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 21:02   #17
Još jedno pitanje. Provjerio sam u citroenovom ovlaštenom servisu da je auto u njih redovno održavan do 2009. (pretpostavljam zbog garancije jer je iz 2004) a poslje pitaj boga gdje. Zadnji put je bio kod njih na 90000 i remen nisu mjenjali (kaze mi covjek iz ovlastenog da se mjenja na 120000 ili 7 god). E sad, ako je remen stvarno mijenjan to bi trebalo bit 2010 ili ove godine sto znaci da je relativno nov. Zanima me da li se na remenu može vidjet u kakvom je stanju, odnosno da li je jasno vidljiva razlika između remena starog godinu dvije (15000 - 20000 km) i onoga od 7 god (110 000). Mehaničar kaže da može (ali s obzirom da o tome nemam pojma moze on meni pricat i o cincilatoru).

Nije da se ciganim, ali nemam previše novca za takve eventualne nepotrebne izmjene. Molim vas savjet može li se to kako provjerit ili da igram na sigurno.
live_for_this is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 21:18   #18
trebalo bi se vidjet dal je stari ili novi, remen ti je 200-300kn ne bi trebao više, mijenja ti se (120 tkm)pumpa vode 300-400kn, španer isto vjerojatno oko 300kn, sve ovisi o proizvođaču i tko ima kakv popust gdje, rad 300-500kn. za točne cijene zovi dućane.
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.