Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 17:21   #21
Možeš li i za jedan od tih slučajeva dati kakvu poveznicu? Nije da ti ne vjerujem, ali sve je nekako konkretnije i uvjerljivije ako se podastre kakva poveznica.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:24   #22
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Možeš li i za jedan od tih slučajeva dati kakvu poveznicu? Nije da ti ne vjerujem, ali sve je nekako konkretnije i uvjerljivije ako se podastre kakva poveznica.

I ti tvrdiš da si Mostarac???
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:26   #23
Nemaš, dakle.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 18:09   #24
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Nemaš, dakle.
Dakle, ti tražiš internet poveznicu za događaje sa kraja devedesetih?

Mogu te uputiti samo na naslove i tekstove iz ondašnje štampe.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 14:36   #25
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Hajd' dobro. Natjerao si me da pročitam kolumnu, pa mogu dati neki konačan stav po tom pitanju.
Ako uzmemo da Dežulović genrealizuje-onda je cijela kolumna za kurac. No, ako njegovo izlaganje gledamo iz pozicije kakvog primordijalnog hrvatskog desničara sa istančanim ukusom za hegelovski evrocentrizam, plus anti-imigraciona politika sa dodatkom islamofobije, koji se daju sresti po forumskim bespućima, onda dosta toga stoji, jer takva ciljna skupina među Hrvatima postoji.
Zahvaljujem što si pročitao Dežulovićevu kolumnu i iznio svoj konačan stav. I odmah utvrđujem da ti je taj konačan stav bulšit.

Naime, pročitaj što si pročitao u Dežulovićevom tekstu:

Quote:
Boris Dežulović, lovac na ustaše iza svakog ćoška kaže:
...svi u Hrvatskoj navijaju za Njemačku...

...Tolika je u Hrvata ta nekritička fascinacija...

Fascinacija njemačkom nogometnom filozofijom proizvod je grandioznog projekta nacionalne emancipacije iz ranih devedesetih, kojim je predviđeno da se cijela hrvatska povijest, kultura, tradicija i mentalitet izmjeste s Balkana...

...ispisuju se tako panegirici i himne njemačkom narodu, našim osvjedočenim prijateljima, i navija za njemačku nogometnu reprezentaciju.

...hrvatski jugend u penziji dodvorava se tako svojim historijskim sponzorima navijajući za reprezentaciju

Guraju se Hrvati u svoju novu paradigmu...

Tužna je stoga i za Hrvate teško prihvatljiva istina da je ona brazilska katastrofa zapravo i njihov poraz...
Dežulović ne govori o nekim Hrvatima (kako pokušavaš izmajmunirati konstrukciojom o "poziciji kakvog primordijalnog hrvatskog desničara), on govori o Hrvatima.

Ja sam Hrvat, a u spomenutoj utakmici navijao sam za Nijemce.

Sad mi, konačno bez izvrdavanja, reci da sam "primordijalni hrvatski desničar" zbog toga. Reci mi da sam "nekritički fasciniran njemačkom nogometnom filozofijom koja je proizvod je grandioznog projekta nacionalne emancipacije iz ranih devedesetih". Reci da se "guram u novu paradigmu", da sam "hrvatski jugend u penziji" i da se "dodvoravam svojim historijskim sponzorima".

Reci mi da nisam, kao i 90% Hrvata i ostalih stanovnika Svijeta, u toj utakmici navijao za Nijemce zato što su mi išli na živce brazilska slaba igra i FIFA-ino guranje Brazila do polufinala. Reci mi, budi muško, da sam za Nijemce navijao zato što sam ustaša.

***
Najveći problem s Dežulovićevim (Jergovićevim... itd) neselektivnim pljuvanjem Hrvata u cjelini nisu Dežulovićevo govnarstvo, antihrvatski šovinizam, jadne izmišljotine i konstrukcije. Najveći problem je u činjenici da su te i takve "kolumne" (antihrvatski pamfleti) namijenjeni inozemnom tržištu, pojedini inozemni čitatelji (Bošnjaci, Srbi i sl) savršeno trebaju antihrvatske pamflete. Dakle, najveći problem je pritajeni (nekad i nesvjesni) bošnjački ili srpski šovinist koji guta Dežulovićevu budalaštinu kao relevantan tekst, istinu.

Ponekom Bošnjaku u Bosni savršeno odgovara pročitati tekst u kojem ga se "informira" da su Hrvati kolektivno navijali za Njemačku zato da se dodvore historijskim sponzorima i taj konkretni čitatelj neće potrošiti niti 2 sekunde da razmisli o tome kako je debilna ta ideja. Zamislite idiota koji utvrdi da netko u hrvatskom kafiću slavi njemački gol na utakmici s Brazilom zato što se time dodvorava historijskim sponzorima, a zamislite i debila koji takvu ideju upije i prema njoj ocjenjuje Hrvate u cjelini...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 16:12   #26
Da si navijao za Argentinu kao ja, isto bi bio ustaša jer tamo ima dosta naših nakon '45-e

Jebiga znači to je hiperbola, obična stilska figura

Ne kužim zašto tako uvredljiva reakcija, kao recimo kad bilo tko koristi takve generalne pojmove tipa "purgeri", "bosanci", itd itd zašto se uvijek mora naći netko i vikati "e i ja sam purger, ali..." , "e i ja sam bosanac, ali..." pa zna se da je hiperbola - stilsko pretjerivanje, sama po sebi, nije li onda malo suvišno vikati "ej pretjeruješ!". Pa zna se da se pretjeruje, to je po definiciji ili po defaultu - pretjerivanje.

Treba li za svaku takvu stvar napisati fusnote "ej, ne mislim na sve: purgere, bosance, galaposke kornjače...". Ja mislim kako ne treba.

A Raspudić, se javno i otvoreno izjašnjava za 3. entitet. Znači li to da on misli kako će sve biti bajno u 3. entitetu? Rekao bih, da znači. Sad sam i ja malo hiperboličan.

Dakle ako se zalaže za nešto onda vjerojatno smatra da je to ako ne baš super onda barem dobro ili barem najbolje od mogućeg (a baš tako je i rekao Raspudić, da je 3. entitet najbolje od mogućeg).
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 17:24   #27
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem što si pročitao Dežulovićevu kolumnu i iznio svoj konačan stav. I odmah utvrđujem da ti je taj konačan stav bulšit.
Zašto li nisam iznenađen?

Quote:
Naime, pročitaj što si pročitao u Dežulovićevom tekstu:



Dežulović ne govori o nekim Hrvatima (kako pokušavaš izmajmunirati konstrukciojom o "poziciji kakvog primordijalnog hrvatskog desničara), on govori o Hrvatima.

Ja sam Hrvat, a u spomenutoj utakmici navijao sam za Nijemce.
Da. Ti si Hrvat, koji se trudi k'o sivonja da cijelu stvar iščupa iz konteksta.

Quote:
Sportski novinari i kolumnisti, treneri i igrači, nogometni komentatori, stručni analitičari i gosti u studiju, navijači, političari, pisci, domaćice, javne osobe i slučajni prolaznici iz televizijskih anketa, svi u Hrvatskoj navijaju za Njemačku. Tolika je u Hrvata ta nekritička fascinacija da su u anketi prije utakmice Njemačka-Brazil čak trojica gledatelja Hrvatske televizije pogodila konačni i još uvijek nevjerojatni rezultat od 7:1 za Nijemce!


Quote:
Sad mi, konačno bez izvrdavanja, reci da sam "primordijalni hrvatski desničar" zbog toga. Reci mi da sam "nekritički fasciniran njemačkom nogometnom filozofijom koja je proizvod je grandioznog projekta nacionalne emancipacije iz ranih devedesetih". Reci da se "guram u novu paradigmu", da sam "hrvatski jugend u penziji" i da se "dodvoravam svojim historijskim sponzorima".
Spadaš li u gore nabrojanu boldiranu skupinu na osnovu koje je Dežulović donio svoj sud? Reci mi, pa da ti kažem.

Quote:
Reci mi da nisam, kao i 90% Hrvata i ostalih stanovnika Svijeta, u toj utakmici navijao za Nijemce zato što su mi išli na živce brazilska slaba igra i FIFA-ino guranje Brazila do polufinala. Reci mi, budi muško, da sam za Nijemce navijao zato što sam ustaša.


Trebam li opet napomenuti kako cijelu stvar čupaš iz zadanog konteksta?

Quote:
Najveći problem s Dežulovićevim (Jergovićevim... itd) neselektivnim pljuvanjem Hrvata u cjelini nisu Dežulovićevo govnarstvo, antihrvatski šovinizam, jadne izmišljotine i konstrukcije. Najveći problem je u činjenici da su te i takve "kolumne" (antihrvatski pamfleti) namijenjeni inozemnom tržištu, pojedini inozemni čitatelji (Bošnjaci, Srbi i sl) savršeno trebaju antihrvatske pamflete. Dakle, najveći problem je pritajeni (nekad i nesvjesni) bošnjački ili srpski šovinist koji guta Dežulovićevu budalaštinu kao relevantan tekst, istinu.


Znaš sa kolikom radosti ti "inozemni čitatelji" iščekuju Dežulovićeve kolumne u "Jutarnjem"?
Proporcionalno podjednako znatiželji i interesu koju Hrvati pokazuju Dežulovićevim kolumnama u sarajevskom "Oslobođenju":

Quote:
Ponekom Bošnjaku u Bosni savršeno odgovara pročitati tekst u kojem ga se "informira" da su Hrvati kolektivno navijali za Njemačku zato da se dodvore historijskim sponzorima i taj konkretni čitatelj neće potrošiti niti 2 sekunde da razmisli o tome kako je debilna ta ideja. Zamislite idiota koji utvrdi da netko u hrvatskom kafiću slavi njemački gol na utakmici s Brazilom zato što se time dodvorava historijskim sponzorima, a zamislite i debila koji takvu ideju upije i prema njoj ocjenjuje Hrvate u cjelini...
I kao šlag na tortu...Nino Raspudiću jesi li to ti?

Mislim, ono, al' fakat, meni je Nino bio cool doksam mogao naći neku generacijsku poveznicu sa njim oko statue Bruce Lee-a, kao simbolu nekakvog sub-kulturnog identiteta, po kom mene i njega povezuje isti interes lišen bilo kakvih "očeva nacija" koji crtaju granice po našim sjećanjima.
Kad sam uvidio da je Nino odlučio da sve to zajebe, i kaže kako je Bruce Lee za kurac, a HRHB sa svojom "Kažnjeničkom bojnom", Dreteljom, Stupnim Dolom, Grahovcima, Ahmićima, Stocem itd, ipak bila vrijedna krvi, suza i znoja, znao sam da u hladovini, u kojoj on ispija kafe, za mene mjesta nema. Niti mi treba.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 18:05   #28
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Događaj: turistički djelatnik u Zadru pretukao francuskog turista
Naslov Dežulovićevog osvrta: "Hrvati tuku sve koji nisu arijevci, pored Francuza je sjedila njemačka obitelj koju nitko nije dirao".
Je. A gle sad ovo. Jel veli šta na to mudrac?



Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Spadaš li u gore nabrojanu boldiranu skupinu na osnovu koje je Dežulović donio svoj sud? Reci mi, pa da ti kažem.
Ne, daj ti radije reci koja je to poremećena logika po kojoj Dežulović zaključuje onakve idiotarije?
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 20:54   #29
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post


Ne, daj ti radije reci koja je to poremećena logika po kojoj Dežulović zaključuje onakve idiotarije?
Šta sad? Trebam svim posebice boldati na koje se sve predstavnike socijalnih kategorija društva Dežulović poziva u televizijskim anketama?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 21:45   #30
Dežulovićeva kolumna je promašena jer se hrvatska fascinacija svim njemačkim ne očituje (i) preko nogometa. I to je sve, ne vidim razloga tolikoj diskusiji.

Daleko od toga da ugled Njemačke i njemačkog 90-ih nije porastao, i svi znamo zašto, ali za to bi bilo lijepo izaći s nekim argumentima baziranim na ozbiljnim sociološkim i antropološkim istraživanjima, a ne uzimati jednu nogometnu utakmicu kao analitički okvir kojim će se kasnije iznositi zaključak o nekakvom ''proizvodu grandioznog projekta nacionalne emancipacije iz ranih devedesetih, kojim je predviđeno da se cijela hrvatska povijest, kultura, tradicija i mentalitet izmjeste s Balkana...''.

Drugim riječima, kad bi neki sociolog krenuo u komparativno istraživanje o statusu Njemačke i njemačkog u Hrvatskoj prije i poslije rata, i pri tome se bacio i na nogomet kao točku svoje analize, to ga polje ne bi moglo zadovoljiti u pogledu naglog porasta tj. promjene statusa, jer bi vidio izrazitu netrpeljivost prema njemačkoj nogometnoj reprezentaciji 1996., veliko slavlje i prcanje 1998., i priličnu indiferentnost danas jer se, kao što sam već napisao, u polufinalu nije navijalo toliko ZA koliko PROTIV. Dakle, tu bi mu zaključak bio ili ''status quo'' ili čak ''pogoršanje statusa''.

Osim toga, ne volim ljude koji u nogomet unose nove doze politikantstva, a to Dežulović ovom kolumnom radi. Već je nogomet dovoljno zatrovan politikom, ali ima i nas koji ga gledamo sasvim rasterećeni. Koji ne brojimo krvna zrnca igračima BiH, koji se gnušamo nad ''Za dom spremni'' na tribinama, koji ne razmišljamo o ratu i retro nacionalizmu 90-ih kad Nijemci istrče protiv Brazila.
Veliko nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 08:05   #31
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Sportski novinari i kolumnisti, treneri i igrači, nogometni komentatori, stručni analitičari i gosti u studiju, navijači, političari, pisci, domaćice, javne osobe i slučajni prolaznici iz televizijskih anketa, svi u Hrvatskoj navijaju za Njemačku. Tolika je u Hrvata ta nekritička fascinacija
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Spadaš li u gore nabrojanu boldiranu skupinu na osnovu koje je Dežulović donio svoj sud? Reci mi, pa da ti kažem.
Da, spadam. Potcrtao sam u koje grupe spadam. Ja sam i "domaćica" (znam skuhati grah), a bome sam i "slučajni prolaznik". Znaš li ti i jednog jedinog Hrvata koji nije "slučajni prolaznik"? Je li Dežulović iz svoje idiotske kritike izuzeo i jednog jedinog Hrvata?

Sad mi, kad znaš da spadam u neke od naborjanih skupina, reci da sam navijao za Njemačku iz razloga koje opisuje Dežulović. Da se "dodvoravam svojih historijskim sponzorima". Da sam nekakav "jugend". Da je "tolika moja fascinacija njemačkom reprezentacijom".

Zadnje uređivanje Gugenheim : 31.07.2014. at 08:37.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 08:35   #32
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Da si navijao za Argentinu kao ja, isto bi bio ustaša jer tamo ima dosta naših nakon '45-e

Jebiga znači to je hiperbola, obična stilska figura
...
pa zna se da je hiperbola - stilsko pretjerivanje, sama po sebi, nije li onda malo suvišno vikati "ej pretjeruješ!". Pa zna se da se pretjeruje, to je po definiciji ili po defaultu - pretjerivanje.

Treba li za svaku takvu stvar napisati fusnote "ej, ne mislim na sve: purgere, bosance, galaposke kornjače...". Ja mislim kako ne treba.
Jeftino, jeftino... Ne, ne radi se o hiperboli.

Izjave "židovi su lihvari", "cigani smrde", "šiptari su dileri" i "svi Hrvati navijaju za Njemačku zato što se ulaguju svojim povijesnim sponzorima" nisu hiperbole.

Istina...

- neki Židovi jesu lihvari (kao i neki pripadnici drugih nacija i vjera)
- neki Romi smrde (kao i neki pripadnici drugih nacija i vjera)
- neki Albanci doista jesu dileri (kao i neki pripadnici drugih nacija i vjera)

...no svatko normalan zna razlikovati hiperbolu od šovinizma. Da nije tako, onda bi Dežulović komotno mogao braniti i ideju "Srbe na vrbe" objašnjenjem da su "neki Srbi toliko zli, ima ih među 15 milijuna bar dvadesetorica toliko zlih, da pošten čovjek ponekad može zavapiti da se vrati smrtna kazna i da se njih 20-toricu nakon poštenog suđenja kazni vješanjem na drvo, koje može biti i vrba. Što bi ti, recimo, napravio čovjeku koji je slučajno Srbin, a upao je u stan nekakve obitelji zbog pljačke, pa nožem priklao muškarca pred ženom i djecom, ženu zavezao, a onda ih oboje prisilio da gladju kako im siluje 3-godišnju djevojčicu? Zar ne bi zavapio da ga se objesi? Zar ideja "srbe na vrbe" onda nije "tek hiperbola"?

Vratimo se na Dežulovićevu ideju. Koliko je po tvojem mišljenju među 5 milijuna Hrvata ("slučajnih prolaznika") onih koji su navijali za Njemačku zato što se tako "ulaguju svojim povijesnim sponzorima"? 5 od 5 milijuna? Dvjesto? Gdje je tih dvjesto, u umobolnici?

Ili bi u umobolnici trebali biti oni stanovnici susjednih država koji mogu i pomisliti da je Dežulović "možda pretjerao, ali ipak Hrvati većinom jesu takvi"..? Kao kad je Jergović mrtav-ladan u svojoj kolumni za inozemnu upotrebu "informirao" o tome kako su ulaskom u EU Hrvati beskonačno slavili zbog toga što je sad na Bajakovu čvršća granica...

***

Zamisli "obrnutog Dežulovića". Zamisli bošnjačkog kolumnista , nekog Izeta Fazlinovića, koji u Jutarnjem listu objavljuje kolumne protiv Bošnjaka u Bosni. Zamisli da on napiše kolumnu o tome kako su u utakmici Turska-Gvatemala svi Bošnjaci u Bosni navijali za Tursku, zato "da se dodvore svojim povijesnim sponzorima". Zamisli da je kolumnist uspio iznjedriti ideju da su Bošnjaci navijali za Tursku zato što se dive načinu na koji je Turska rješila problem Armenaca 1915. godine. Bi li ti, u tom slučaju, utvrdio da kolumnist Izet Fazlinović "pretjeruje", ili bi utvrdio da je idiot?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 12:00   #33
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Da, spadam. Potcrtao sam u koje grupe spadam. Ja sam i "domaćica" (znam skuhati grah), a bome sam i "slučajni prolaznik". Znaš li ti i jednog jedinog Hrvata koji nije "slučajni prolaznik"? Je li Dežulović iz svoje idiotske kritike izuzeo i jednog jedinog Hrvata?

Sad mi, kad znaš da spadam u neke od naborjanih skupina, reci da sam navijao za Njemačku iz razloga koje opisuje Dežulović. Da se "dodvoravam svojih historijskim sponzorima". Da sam nekakav "jugend". Da je "tolika moja fascinacija njemačkom reprezentacijom".
Ja sam već odgovorio na ovo tvoje pitanje, i dobro znam uočiti razliku između nekoga Hrvata koji logički pokušava dekonstruisati Dežulovića, i to dosta nategnuto, od poprilične gomile onih Hrvata, koje srećem po bespućima interneta, koji su navijali za Portugal protiv BiH, samo zato što su Portugalci-katolici.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 12:11   #34
Slavlje Hrvata nakon pobjede Portugala nad BiH možete vidjeti ovdje.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 14:04   #35
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Slavlje Hrvata nakon pobjede Portugala nad BiH možete vidjeti ovdje.
Sad bi ja po nekavoj nakardnoj logici po YouTube trebao tražiti mostarske okršaje između navijača Portugala u kockastim dresovima i navijača BiH, je li?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:01   #36
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Ja sam već odgovorio na ovo tvoje pitanje, i dobro znam uočiti razliku između nekoga Hrvata koji logički pokušava dekonstruisati Dežulovića, i to dosta nategnuto, od poprilične gomile onih Hrvata, koje srećem po bespućima interneta, koji su navijali za Portugal protiv BiH, samo zato što su Portugalci-katolici.
Jeftin pokušaj migoljenja, izbjegavanja pravog odgovora na pravo pitanje.

Niti sam te pitao za dekonstruiranje Dežulovića, niti za poprilične gomile onih Hrvata, koje srećeš po bespućima interneta, koji su navijali za Portugal protiv BiH, samo zato što su Portugalci-katolici.

Razgovaramo o Dežulovićevoj idiotskoj kolumni u kojoj tvrdi da su (svi) Hrvati u Hrvatskoj navijali za Njemačku da se "dodvore svojim historijskim sponzorima". Ta idiotska ideja možda nailazi na plodno tlo u glavama pojedinih idiota u pojedinim susjednim državama, a da bi utvrdio kako ti dišeš po tom pitanju, sad te pitam:

- koji postotak Hrvata u Hrvatskoj (uzmimo da nas ima 4 milijuna) je navijao za Njemačku u utakmici s Brazilom iz razloga koje je naveo Dežulović ("da se dodvore svojim historijskim sponzorima" i sl.)?

Apeliram na tebe da ovaj put ne izbjegneš odgovoriti i da ne pokušavaš popnovno prodavati mostarsku priču, Portugal i svoje slične lokalne probleme. Dežulovićeva kolumna odnosi se na drugu utakmicu, druge razloge, drugu državu i druge ljude ("sve Hrvate u Hrvatskoj").

PS: "poprilične gomile" Hrvata, koje srećeš po bespućima interneta, ne čine niti 0,0001 % "svih Hrvata" (...domaćica, slučajnih prolaznika..) koje tobože opisuje Dežulović. Hrvata ima 5 milijuna, a ti srećeš 50 Hrvata. Vjerojatno onih 50 konkretnih idiota koji obožavaju po internetskim forumima sudjelovati u hrvatsko-bošnjačkim prepucavanjima.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:32   #37
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Ja sam već odgovorio na ovo tvoje pitanje, i dobro znam uočiti razliku između nekoga Hrvata koji logički pokušava dekonstruisati Dežulovića, i to dosta nategnuto, od poprilične gomile onih Hrvata, koje srećem po bespućima interneta, koji su navijali za Portugal protiv BiH, samo zato što su Portugalci-katolici.
Ne može se logički dekonstruisati strawman.
Kojeg je izgradio Dežulović na temelju hladnoratovske fantazije (u 2014.g.)

Prilično je sumanuto da čovjek koji se diči slobodom izbora za koga navijati, kao i općenito liberalnim stavovima koristi ovakve rasne i nacističke teorije za podlogu oko sportske discipline.

Bar znamo što misli o Njemačkoj, a to mišljenje nema veze s nogometom o kojem je bila riječ.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 14:45   #38
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Šta sad? Trebam svim posebice boldati na koje se sve predstavnike socijalnih kategorija društva Dežulović poziva u televizijskim anketama?
No, Gugenheim ti je već sve rekao. Dežulović se ustvari pozvao na sve.



Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Sad bi ja po nekavoj nakardnoj logici po YouTube trebao tražiti mostarske okršaje između navijača Portugala u kockastim dresovima i navijača BiH, je li?
Pa i ne treba. Vjerovat ćemo ti na riječ. Ali šta? Ta paralela te smeta? To "nije isto"? Ili u čemu je problem?



Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Bar znamo što misli o Njemačkoj, a to mišljenje nema veze s nogometom o kojem je bila riječ.
Upravo to. Izvor njegovih nebuloznih zaključaka leži u tome što on čitavu jednu državu i narod, njihovu bit svodi na nacizam. A za to stvarno treba posebna vrst pameti.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 10:04   #39
U disciplini ispraćaja velikih sportaša u zasluženu mirovinu čini mi se da Dežulović nema premca.


http://www.jutarnji.hr/ivano-balic--...porta/1361405/
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 17:16   #40
Oddežulio

https://www.facebook.com/ZajcRijeka/...39410012777305
Inačica objave 1.
Quote:
Ugledni kolumnist, osnivač Feral Tribnea i naš gost na ovogodišnjim Riječkim ljetnim noćima dobio je otkaz u Slobodnoj Dalmaciji. Slučajno ili ne, ovaj otkaz uslijedio je nedugo nakon što je u Slobodnu došao notorni Tihomir Dujmović koji je posljednih par godina svojim crnilom mrčio na (kripto)fašističkom portalu Dnevno.hr. Time se desna revolucija fokusirala na strože kontroliranje medije i odstranjivanje onih koji svojim pisanjem remete harmoniju nacionalne gluposti na kojoj ona gradi svoj politički uspjeh.

Najizgledniji kandidat za premijera na sljedećim parlamentarnim izborima, koji je, nakon optužbi Josipa Manolića da je radio za UDBU, misteriozno nestao iz medijskog prostora, itekako je svjestan da su dobro kontrolirani mediji više od pola uspjeha. Na kraju ćemo citirati samog Dežulovića: "Ne treba biti pretjerano pametan za zbrojiti dva i dva. Upravljačka garnitura je procijenila da u ovom historijskom trenutku ne odgovara izričaj kao moj. Pa sad imaju izbora, nek im gnjide pišu."
Inačica objave 2.
Quote:
Uglednom kolumnisti, jednom od osnivača Feral Tribunea i našem gostu na ovogodišnjim Riječkim ljetnim noćima otkazana je kolumna u Slobodnoj Dalmaciji. Slučajno ili ne, ovaj otkaz uslijedio je nedugo nakon što je u Slobodnu došao notorni Tihomir Dujmović koji je posljednih par godina svojim crnilom mrčio na (kripto)fašističkom portalu Dnevno.hr. Time se desna revolucija fokusirala na strože kontroliranje medije i odstranjivanje onih koji svojim pisanjem remete harmoniju nacionalne gluposti na kojoj ona gradi svoj politički uspjeh.

Najizgledniji kandidat za premijera na sljedećim parlamentarnim izborima, koji je, nakon optužbi Josipa Manolića da je radio za UDBU, misteriozno nestao iz medijskog prostora, itekako je svjestan da su dobro kontrolirani mediji više od pola uspjeha. Na kraju ćemo citirati samog Dežulovića: "Ne treba biti pretjerano pametan za zbrojiti dva i dva. Upravljačka garnitura je procijenila da u ovom historijskom trenutku ne odgovara izričaj kao moj. Pa sad imaju izbora, nek im gnjide pišu."
U hrvatskome jeziku imenica kolumnist je muškoga roda, pa se sklanja "uglednom kolumnistu", osobina srpskoga jezika je sve zvati ženama, kolumnista, vaterpolista, biciklista u nominativu jednine. Ja san biciklist, nepismeno moje riječko kazalište ako zapravo nisi pozorište.

Što je najbolje, prva inačica ove objave glasila je "Ugledni kolumnist, osnivač Feral Tribnea i naš gost na ovogodišnjim Riječkim ljetnim noćima dobio je otkaz u Slobodnoj Dalmaciji." Nakon toga sada glasi: "Uglednom kolumnisti, jednom od osnivača Feral Tribunea i našem gostu na ovogodišnjim Riječkim ljetnim noćima..."

Upleo se netko bez znanja hrvatskoga jezika a visokoga položaja u HN kazalištu riječkom. Teško pogoditi koja bi to Olivera mogla biti.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.