Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2004., 11:34   #1
Suhe / ispucale usne

imam skoro pa konstantno suhe usne.koristim ja to labelo,al ko da se navuces na to i onda cim ga ne stavis su opet suhe,pa pucaju.onda su mi u ljekarni sklepali sami neku grozdanu mast koja bi kao trebala pomoci,ful je masna,stavis to i nakon nekog vremena opet ista stvar.mazem ih barem 15 puta na dan,,skroz mi to vec ide na zivce,a stalno suhe pa pucaju,grozno.o sminkama da ne govorim ,nikad ih nisam koristila jer su mi one jos vise isusivale.grozno,,molim savjet
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 14:47   #2
Probaj s propolisom
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 16:40   #3
Meni je odlican "Zagrebacki melem". Imas ga u DMu, ali i u ljekarni (mislim).
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 18:50   #4
Najobicnija plava Nivea

Prije spavanja fino natrackas i vjerujem da ces imati dobre rezultate. Ja stavim to ili svoju regularnu kremicu sa vitaminom E.

Inace, Labello mi jos i pogorsa situaciju, primijetila sam da su mi od njega usne samo jos gore.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 18:58   #5
Vjerovatno ce taj labello kad tad zavrshit na nekoj crnoj listi...koga god znam da ga koristi, vishe bez njega ne mozhe...nije to bez vraga.

Nikad nish posebno ne koristim, svako toliko usne istrljam chetkicom za zube ili ruchnikom, ponekad namazhem medom ili ovo shto lahor kazhe - obichnom Niveom, pa deblje.

Ne sjecam se kad su mi bile ni suhe ni ispucane.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 21:26   #6
dok sam koristila svakodnevno ruzeve nije mi nista drugo trebalo, jer ruz stiti od vjetra vecina danasnjih od UV zraka itd.

Dakle takve usne su vec zasticene.

Kad sam se prestala tako sminkati, krenula sam na labelo ili neku od njegovih verzija.

Sad sam u fazi, sjajila za usne i konacno sam nasla jedno koje ne isusuje usne.

Imam doma 3-4 "labela" raznih proizvodjaca. Starih barem godinu i pol, jel netko zna koliko oni traju prije nego se pokvare?

( ja sam jedina osoba koja se s njima mazala)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 23:00   #7
e,super! hvala ,budem isprobala to s niveom i sa cetkicom--cula sam to negde al bilo mi cudno ,kao nebi li ih samo vise ostetila.

pise rok trajanja na cepicu.2006 je na mojem a kupila ga prije 3mj
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 23:02   #8
mene sad ufatilo kao da bi sminkala usne i sprobavam ta sjajila,pa me zanima koja ti koristis winona,,probala lorealov---nista ne valja,stavis ga a ono ni minuta a vec tako suho da zateze i sve one crtice ostavlja.sad imam revlon i dobar je za cudno cudo ,ljepo masno i ne susi
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 01:17   #9
Neko sam vrijeme koristio Zagrebacki melem i pocele su mi usne nekako otvrdnjivati i pojavljivale se neke bjelkaste tockice po vanjskom dijelu usana. Kad sam prestao s melemom, za par dana sve normalno. Netko mi je rekao da je melem "prejak" za usne, pa sad...

Inace stalno koristim Labello i dao bih Nobela onome tko ga je smislio Ali sta je, je, navuces se na to.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 09:08   #10
Quote:
loler kaže:
e,super! hvala ,budem isprobala to s niveom i sa cetkicom--cula sam to negde al bilo mi cudno ,kao nebi li ih samo vise ostetila.

Kupi onu djechju, mekanu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 13:10   #11
e,da bijele flekice,,ono ispucane ko da se gule,,,ma uzas
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 15:28   #12
pij više vode. šta misliš, zašto su ti ispucane usne ujutro nakon pijanke??? dehidriraš!!!

Ja ubijem čašu vode prije spavanja i sve OK. Inače i moje su sklone pucanju do bola.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 16:47   #13
pijem ja puno vode.mislim da nije od toga.neznam
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 11:41   #14
Imam isti problem. Postalo mi je obavezno pocupati osusene dijelove koze i onda to obicno odradim temeljito tako da poslije pola sata lizem krv.


Labello ne valja, blistex jos manje, jeftini, skupi, bilo kakvi namazi i premazi ne pomazu.


Jedino sto sam primjetila da pravi neku razliku jeste Purol.


Dok sam bila redovna kod kozmeticarke ona mi je rekla da nema smisla to sto labella i ostale slicne stvari rade: samo zatvore kozu. Kod suhih usana bi trebalo vlaziti, ne zatvarati ali to ne radi ni jedan labello ni nista slicno.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 19:08   #15
ja ih isto stalno grizem,,,grozno je to pogotovo kad ucim.zna mi cak i nateci onda...koma.kaje to purol?
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 12:19   #16
Hmm, Purol ti je prilicno jednostavna krema. Mislim da bi u Hrvatskoj trebao biti neki slican fol.

Moze se svuda koristiti, sastav ti je sljedeci (prepisujem sa dna svoje kutijice posto mi je pri ruci): petrolatum, acetylated lanolin, parafin, parafinum liquidum, glycerin i ima jos caramel i parfem ali ne bih nikad rekla posto bas i ne mirise narocito lijepo.

Znaci, parafin, lanolin i glicerin + petrolatum (whatever that may be) pa krema od toga.

Moja je smedkaste boje pa malo prozirna i mirise na vosak.

Pokusavam namazati usne tim nakon pranja zuba kad su usne malo vlazne, onda krema zatvori tu vlagu i ja se nadam da nesto dode i u kozu.

Btw, ja svoje ne grizem, ja gulim kozicu. Ne znam sta je groznije za vidjeti.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 22:08   #17
haha,da kad ih izgrizes,,moras ih ogulit,,,jer izgleda koma.onda ogulis pa je jos gore
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 19:58   #18
NAbavi si neki od proizvoda za zastitu usana sa zastitom od sunca. CEsto osjecaj "suhih usana" dolazi od izlozenosti suncu. Vazelin (petroleatum) moze isusiti usne. Na trzistu se mogu naci i "kreme za usne" sa prirodnim sastojcima (glycerin, biljna ulja...) koja bolje vlaze usne.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 20:03   #19
imam ja neki nevenov balzam.pise da ima petrolatum i parafin,soju,,,i kao da je preporucljivo kod rana ,,hrapave i ispucale koze.nije lose al svejedno nije ni 100% ucinkovito.masno je ,pa navlazi,ah neznam
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 00:41   #20
Re: suhe usne

Quote:
loler kaže:
imam skoro pa konstantno suhe usne.koristim ja to labelo,al ko da se navuces na to i onda cim ga ne stavis su opet suhe,pa pucaju.onda su mi u ljekarni sklepali sami neku grozdanu mast koja bi kao trebala pomoci,ful je masna,stavis to i nakon nekog vremena opet ista stvar.mazem ih barem 15 puta na dan,,skroz mi to vec ide na zivce,a stalno suhe pa pucaju,grozno.o sminkama da ne govorim ,nikad ih nisam koristila jer su mi one jos vise isusivale.grozno,,molim savjet
za pocetak nemoj vlaziti usta jezikom, pogotovo zimi i u jesen kad puse vjetar, time samo pospjesujes pucanje. ja sam ovisna o labellu, kad ga nemam pozivcanim, ili imam bilo sto drugo na ustima konstantno, neki ruz, sjajilo (ali to izbjegavaj jer isusuje usne) i nikad, ama bas nikad nema suhe ni ispucale usne... nek ti ne bude tesko svako malo ih mazati, meni je to super, obozavam ova labella s okusom i mirisom, nemoj to shvatiti kao teret....
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.