Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2008., 00:26   #41
haha,da,nsb je posebna kategorija!
meni je bogdan ogrizovic najbolja knjiznica!u centru je grada,imaju jako dobru ponudu,i puno knjiga na stranim jezicima!i relativno su ljubazni!
cesto sam i u gradskoj na starcevicevom trgu,oni bas nisu ljubazni,a i malo je knjiga na policama,ali nade se uvijek nesto!i moze se cekati iz spremista!i nekad imaju dobre dvd filmove!
prije sam isla i u bibliobus,ali sad me subotama najcesce nema doma,a tad dolaze u moje mjesto!
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 13:12   #42
Koje knjižnice u Zagrebu mi preporučujete?

Dakle,studentica,brucošica,voljela bih se učlaniti u neku knjižnicu u kojoj se može naći baš sve,gdje ću čitati knjige za svoj gušt.....još kad bi ta knjižnica bila blizu centra...molim i cijenu članarine i opis usluga koje nudi. Eto,nadam se da ne tražim puno. Hvala.
__________________
Love like you've never been hurt!
PinkButterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 19:09   #43
uclani se u bilo koju knjiznicu grada zagreba i onda posuduj u kojoj god ti pase
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 00:27   #44
'bogdan ogrizović' na cvjetnom trgu (tj. trgu petra preradovića). oduvijek najbolja, odnedavno u sustavu 'knjižnica grada zagreba' (jel još 50 kn godišnje?). ima i brdo knjiga na engleskom i njemačkom.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 11:33   #45
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
(jel još 50 kn godišnje?)
Jap!
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 14:26   #46
Quote:
PinkButterfly kaže: Pogledaj post
Dakle,studentica,brucošica,voljela bih se učlaniti u neku knjižnicu u kojoj se može naći baš sve,gdje ću čitati knjige za svoj gušt.....još kad bi ta knjižnica bila blizu centra...molim i cijenu članarine i opis usluga koje nudi. Eto,nadam se da ne tražim puno. Hvala.
Probaj u knjižnici Medveščak na Trgu žrtava fašizma (kod džamije). Također spada u Knjižnice grada Zagreba.
__________________
Ha ha ha
Kumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 22:12   #47
Može Preporuka?

Moje isprike unaprijed ako je ovaj thread već otvoren, pogledao sam malo i čini mi se da nije...

Molio bih vas preporuku za neku dobru knjižnicu u Zagrebu (ne NSB) koja obiluje nestručnom literaturom (poželjno bi bilo u okolici Ljubljanice, ali i nemora bit). I ljubazno vas molim da mi kažete točnu lokaciju ak nije problem... Iscrpio sam biblioteku doma, studiram u Zagrebu, a nisam iz Zagreba pa se baš i ne snalazim ok. Nije mi do kupovanja knjiga, ako ste bili ili ako jeste studenti znate kak je

Hvala!
fajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 22:23   #48
Imaš podružnicu Gradske knjižnice, "Tin Ujević" kod Trešnjevačkog placa. To je najbliža Ljubljanici. Ako si to mislio.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 13:34   #49
Kgz imaju i website www.kgz.hr na kojem možete vidjeti popis knjižnica, ali i nove naslove Postoji i tražilica pa se može provjeriti ima li vaša knjižnica knjigu koju želite. Meni je to jako olakšalo posuđivanje i redovito pogledam gdje imaju knjigu koju želim Može se i zatražiti pin u knjižnici pa onda i online provjeriti do kada morate vratiti knjigu. Blaženi internet
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 13:48   #50
A pola knjiga za koje piše da nisu posuđene i dođeš po njih u knjižnicu ispadne da su posuđene
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 13:56   #51
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
A pola knjiga za koje piše da nisu posuđene i dođeš po njih u knjižnicu ispadne da su posuđene
Zato ja uvijek nazovem telefonom i rezerviram Tete u knjižnici su uvijek susretljive, čak nazovu kad im dođe knjiga koju sam htjela.
Prije mi se znalo dogoditi da sva happy uletim u knjižnicu i odem k'o pokisla kokoš jer nemaju ništa od onog što sam htjela, otada rezerviram telefonom.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 18:05   #52
nego.. zakaj kod nas nema neke OGROMNE knjižnice.. sjećam se pagemastera gdje klinjo uđe u knjižnicu, a ono ogromni dugi redovi puni knjiga.. pa dođe do rotonde gdje se tek otvara najveći dio knjižnice zakaj nema TAK nekaj?

ok osim teorijskih pitanja i jedno konkretno: ne čitam puno.. možda 5-6 knjiga godišnje i to je većinom nekakav stari sf i slično (king, clarke, asimov, brosnan, herbert..).. moja pitanja su
- prijedlog knjižnice za moje potrebe - htio bih da kad dođem da imaju SVE od asimova.. a ne da imaju 7 knjiga od kojih su 3 vani
- ima li neka koja drži djela i na engleskom jeziku? vidio sam par postova prije da se u ovom kontextu spominje Knjižnica Božidara Adžije.. još neka?

hvala.
wooly.bully is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 18:27   #53
Olazak u knjižnicu je jedna seansa, prvo se lagano prošećeš da vidiš krupni plan, pa kreneš vijugat među policama, pa vrtiš knjige, pa odabereš 10 kandidata, pa neke odma eliminiraš, pa se smiješ ljudima koje pizdarije čitau, pa ti ona teta ponudi pomoć, pa je odjebeš, pa zaboraviš kandidate, pa ponovo vijugaš, pa izabereš, pa čekaš u redu, i onda kreneš doma... divota...
__________________
"Get a bicycle. You will certainly not regret it, if you live..."
Schultz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 19:04   #54
a nekad ti i kažu da su sve knjige od autora kojeg tražiš - ukradene.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 19:21   #55
Quote:
Schultz kaže: Pogledaj post
Olazak u knjižnicu je jedna seansa, prvo se lagano prošećeš da vidiš krupni plan, pa kreneš vijugat među policama, pa vrtiš knjige, pa odabereš 10 kandidata, pa neke odma eliminiraš, pa se smiješ ljudima koje pizdarije čitau, pa ti ona teta ponudi pomoć, pa je odjebeš, pa zaboraviš kandidate, pa ponovo vijugaš, pa izabereš, pa čekaš u redu, i onda kreneš doma... divota...
Slažem se jer je meni pregledavanje polica u knjižnici poseban užitak, ali uglavnom sam u tolikoj strci da radije volim otići i posuditi baš ono što želim. Ne volim se vratiti kući s nekom neželjenom knjigom jer nije bilo ničega od onog što sam htjela posuditi. Tempo života je takav da rijetko imam vremena kao nekad šetati po knjižnici minimalno sat vremena
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 13:20   #56
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Sveučilišna je posebna priča- tam se drže kao da im je Gutenberg u podrumu.
Potpisujem. Prvi sam put donio popis knjiga koje su me zanimale, na webu kažu da moraš imat sve podatke iz kataloga i ondak naručit u prizemlju.

Dođem u prizemlje naručit, kažu mi: eeeeeeeeeee, to morate tražit na trećem i četvrtom katu ak imaju.
Odem na treći kat, pitam imaju li. Ne na ovom šalteru, tamo na drugom. OK. Dobijem jednu od tri.. vraćam se na prvi šalter, jerbo ti tamo moraju popunit papir dugovanja. pa čekam. pa su na gablecu. pa dobijem papir.
Pa na četvrti kat. Poučen primjerom, idem odmah na drugi šalter. AAAA ne! ovdje se prvo ide na prvi šalter. I nemaju, odnosno ne daju van niš kaj tražim.

I eto. Platio godišnju članarinu, dobio jednu knjigu.. drugi put sam išo vratit, i nikad više.

Kužim da studošima pomaže, knjige su skupe, mnogi tamo uče, al tako ti Gutemberga, ko da si u Drugoj Fondaciji... Ne vrijede normalna pravila.
diplomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:45   #57
zna li netko kada je dan grada knjižnice ove godine?
Nadalje, znači sigurno ova knjižnica na cvjetnom spada pod gradsku?
i da, da li u nsb treba posebno plaćati članarinu ili i to spada pod ove knjižnicice grada zagreba....
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 09:00   #58
Dan Grada Zagreba je 31.05. svake godine, a ne znam kad je Dan grada knjižnice...
Bogdan Ogrizović u Preradovićevoj jest u sustavu KGZ-a,a popis svih imaš ovdje: http://www.kgz.hr/mreza/kgz/kgz.asp.
NSB s tim nema veze...
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 11:03   #59
Quote:
cicko kaže: Pogledaj post
za sve dužnike korisna inoformacija: u subotu 8.12. Knjižnice grada Zagreba opraštaju zakasninu!
Ok, tko god da bude, molim vas da ovo najavite ovdje za 2008. Držim jednu knjigu već, pa skoro će, hm, 18 mjeseci. Ok, 19. Ili više? Ne znam. Zakačit ću ovo radi tog datuma kao top temu, majkemi.

Treniram za odlazak u knjižnicu na dan oproštaja od danas.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 14:57   #60
Quote:
arubi kaže: Pogledaj post
zna li netko kada je dan grada knjižnice ove godine?
Nadalje, znači sigurno ova knjižnica na cvjetnom spada pod gradsku?
i da, da li u nsb treba posebno plaćati članarinu ili i to spada pod ove knjižnicice grada zagreba....
Dan Knjižnica grada Zagreba je 7.12. ove godine pada u nedjelju, još nema nikakvih obavijesti o oprostu zakasnine...u nadi je spas
U Nacionalnu knjižnicu se mora posebno učlaniti, iskaznica KGZ-a ne vrijedi tamo i obrnuto.
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.