Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2006., 13:21   #21
Dora, srce si
Dobila sam ja i upute sa slikama, al ak mi netko ne pomaze, marama se vuce po podu. A to mi bas nije higijenski.
Sad vidim da se i ovima na sajtu vuce. Hm.

Ma imam jos 3 mjeseca, pa cu valjda savladat i maramu.
Bum na macku vjezbala
Zmijica is offline  
Old 19.09.2006., 23:10   #22
Quote:
Zmijica kaže:
Bum na macku vjezbala
Je, i nama je to odmah palo na pamet, samo još moramo nju pitati, mislim da ne bu baš oduševljena
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 03.10.2006., 12:16   #23
i ta marama. imam je doma. kao i nosiljku iz amerike. mala ima 16 kila i godinu dana. crkla sam prvi put kad smo isle prvi put s tim van od umora. ostavila sam je u bircu i otisla po kolica. jos sam dakako furala i torbetinu punu stvari potebnih za setnju od 15 minuta.
te marame i to, to je vise za klince koji su veci. mm je to bilo spretnije za nosit.
i jos jedan jaaaaako bitan faktor - kada dojis nis od toga nemrem imat na sebi jer ces dobit mastitise. ja sam dojila 11 mjeseci.
pa vi vidite
sidora is offline  
Old 03.10.2006., 12:19   #24
Meni se marama čini dosta praktična ali osim što je skupa (recimo da bih mogla to prožvakati) nema kod nas neki izbor, sve su neke ružne boje, izgledaju mi ko obične plahte
__________________
Nika, 12.10.2006.
koalica is offline  
Old 03.10.2006., 14:36   #25
Quote:
sidora kaže:
i ta marama. imam je doma. kao i nosiljku iz amerike. mala ima 16 kila i godinu dana. crkla sam prvi put kad smo isle prvi put s tim van od umora. ostavila sam je u bircu i otisla po kolica. jos sam dakako furala i torbetinu punu stvari potebnih za setnju od 15 minuta.
Za klokanice mi je vec vise mama reklo da ledja odu. Ti remencici se previse urezu, pritiscu samo dio. A marama se razmota pa ide prek cijelih ledja.
Vjerujem da tu ima dost faktora... Kakve si gradje, kakvi su ti misici, koliko si uvjerena u korist marame (pa da prevladas pocetne teskoce)...
Ja sam visoka i krsna , i u 32 godine samo jedan jedini put su me ledja bolila (a i to sam sama "zasluzna").

Vec sam vjezbala s mackom Al ne u marami, neg sam ga stavila u veliku staru majicu, onak kako babe nose jabuke u pregaci. pa na grudi. Zaspao mi je u 2 min

Quote:
sidora kaže:
i jos jedan jaaaaako bitan faktor - kada dojis nis od toga nemrem imat na sebi jer ces dobit mastitise.
S ovim se ne bih slozila. Marame su tak gradjene da ti ne ide nis preko sise (beba je na sisi), nego preko ramena, ledja i trbuha (ovisi kak vezes).
Pa zene po svijetu furaju klince u maramama i doje ih do 2. godine...
Zmijica is offline  
Old 03.10.2006., 16:41   #26
...

zmijica, mislis one iz seks end d sitija koje imaju 44 kile i decu od 2 i nesto.
one da.
dam ti ja malo moju pa ju furaj. s 16 kila. sve ti odpadne. a to kaj se tice da je mozes furat dok dojis, ja nisam mogla. stiskala mi je mala grudi. i to me bolilo. dobila i mastitis al fala bogu na zelju.
a nosiljke direkt stiscu cice
sidora is offline  
Old 04.10.2006., 07:35   #27
NI ja nisam dojila malu u klokanici a maramu nikad bas nismo apsolvirali. Imala sma i sling ali ni to mi nije nikak moglo ici za dojenje. Dojila sma je na svim zivim mjestima ali uglavnom sjedeci ili kad je bila bas lagana(prvih par mjeseci) mogla sam hodat, nosit je u rukama i dojit. Vidim dost mama ovdje koje bez problema sve to rade. Ne znam sta bih ti pametno rekla.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Old 25.11.2006., 16:52   #28
Quote:
magic blue kaže:
pa jesam vam nedavno napisala da sam ja sa pampers sensitiv ocistila kamenac u ormaricu
Jesi sreco, ne podsjecaj me opet

Nego, stigla mi jutros sling marama. Tinkili je pisala o njoj, ona je koristi.
http://www.slingmarama.com/
Bas sam hepi
Zmijica is offline  
Old 25.11.2006., 17:17   #29
mi posudili maramu i jedva cekamo da ju isprobamo
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Old 25.11.2006., 17:38   #30
Quote:
mandy kaže:
Zmijice kakve je boje tvoj sling?
Moja je Zelena Pia (ajme, bas imaju romanticna imena )
Al nije tak trava zelena kao sto je na slicki, nego mrvu tamnija.
Lijepa mi je
Zmijica is offline  
Old 25.11.2006., 17:41   #31
meni su lijepe ta zelene i ona prva žuta....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 25.11.2006., 18:34   #32
Quote:
Zmijica kaže:
Nego, stigla mi jutros sling marama. Tinkili je pisala o njoj, ona je koristi.

jutros smo paradirali po Stradunu, svi nas gledali (uglavnom s osmijehom) opet nas slikalo za Dubrovački vjesnik , bebo obožava sling, sad kad je malo narastao nogice mu više ne trpam skroz unutra već mu stoje vani razmaknute i naslonjene na mene, a nabavili smo i male cipelice pa se hvalimo s njima, sad kad drži glavu nasloni lice na moja prsa i promatra sve oko sebe, a kad mu dosadi zabije lice u maramu i zaspi. Kad je bio majušni onda bih mu i glavu zaštitila maramom da ne lamata okolo pa bi istog trena zaspao.

Uglavnom sve 5 za maramu, puno mama me pita gdje sam je nabavila, šetamo se satima, možemo ulaziti u trgovine sa stepenicama, ići bilo gdje i bebo nikad nije zaplakao u marami.
Tinkili is offline  
Old 25.11.2006., 18:40   #33
Quote:
Tinkili kaže:

jutros smo paradirali po Stradunu, svi nas gledali (uglavnom s osmijehom) opet nas slikalo za Dubrovački vjesnik , bebo obožava sling, sad kad je malo narastao nogice mu više ne trpam skroz unutra već mu stoje vani razmaknute i naslonjene na mene, a nabavili smo i male cipelice pa se hvalimo s njima, sad kad drži glavu nasloni lice na moja prsa i promatra sve oko sebe, a kad mu dosadi zabije lice u maramu i zaspi. Kad je bio majušni onda bih mu i glavu zaštitila maramom da ne lamata okolo pa bi istog trena zaspao.

Uglavnom sve 5 za maramu, puno mama me pita gdje sam je nabavila, šetamo se satima, možemo ulaziti u trgovine sa stepenicama, ići bilo gdje i bebo nikad nije zaplakao u marami.
Kako slatko Ja ću si je isto naručit (ili dat nekome da naruči kaopoklon)....al me nitko još ne pita što nam treba
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 25.11.2006., 18:52   #34
tinkili to mi je tako drago cuti
jel imate bas maramu ili sling? mene nekako strah onih 5m platna i vezanja oko sebe
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Old 25.11.2006., 18:54   #35
Ja bi sling kakav Zmijica ima, i mene "strah tog veeelikog platna....iako kažu kad se ufuraš možeš i sama stavit, al mislim da nije za smotane poput mene kad je tako velika količina platna u pitanju..možda pretjerujem
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 25.11.2006., 19:00   #36
ja hrabro posudila maramu i mogu ju sama vezat (bar sam mogla prije cca 13 tjedana ) ali doma di se kleknem na krevet da ju ne vucem po podu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Old 25.11.2006., 19:11   #37
taman ćeš ispraksirat dok kengurić dođe..... dotad nosaj nekog velikog medu .....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 25.11.2006., 19:13   #38
htjela ja pse, ali sam skuzila da dok mi mali nakupi tolko kila ce vec u skolu ic
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Old 25.11.2006., 19:14   #39
ako vidim nekoga u gradu tko u maramo nosi pse znat ću da si to ti
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 25.11.2006., 19:14   #40
Quote:
magic blue kaže:
jel imate bas maramu ili sling?
svijetlo plavi sling (naručen preko neta iz Splita).

Jednom mi frendica rekla da mi sling i beba dođu ko pravi modni dodatak, bila u svijetlo plavoj majici pa smo bebo i ja bili "u tonu"

Inače i meni je razlog izabiranja slinga bila jednostavnost, kako nikud ne mogu bez auta (i autosjedalice - kupila autosjedalicu kod koje se odvojeno može kupiti postolje i sjedalica, pa mm u svom autu ima jedno, ja u svom drugo postolje, a sjedalicu premještamo po potrebi) tako mi je ideja motanja marame po parkinzima bila malo komplicirana.

Ovako je sling uvijek namješten, samo ga prebacim preko ramena, bebu u pozu za podrigivanje, hop spustim bebolina malo niže, navučem krpu njemu uz leđa, zategnem ringove i za 20 sekundi smo spremni za šetnju.
Tinkili is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.