Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 09:35   #1
Pretrage u neplodnosti

Evo ja rano ranim , na forumu nikog, imam vremena za razmisljanje pa me puno toga muci...
Dakle, redoslijed tih pretraga je kod mene isao ovako: spermiogram, UZV, brisevi, vadenje hormona, ukljucujuci i hormone stitnjace... Nakon sto sam izlijecila pronadenu mi ureaplazmu u bolnici sam napravila HSG iliti propuhivanje jajovoda, utvrdeno je da su mi oba jajovoda zacepljena jer kontrastna tekucina nimalo nije procurila u trbusnu supljinu. Nakon toga slijedila je laparaskopija prilikom koje je utvrdeno da mi je desni jajovod ipak potpuno prohodan a sa lijevog su mi odstranjene priraslice i slicno, dakle sad je sve ok. Iako je sad sve ok gin mi je preporucio inseminaciju. Bila sam na jednoj, prije toga pila klomifen za poticanje ovulacije i imala 3 folikula. Nije uspjelo, minus na testu... Bila sam i na drugoj, u srijedu cu znati rezultate.
E sad, sto me muci.... Na Rodi sam pokupila fenomenalan tekst o svim pretragama koje treba napraviti,i ja sam ih sve napravila osim PTC testa(postkoitualnog testa) i testa na protuspermalna protutijela... ZASTO meni nije preporuceno da to napravim? Dali je istina da se inseminacijom ta protutijela ionako zaobilaze ili ona ipak ubijaju spermice??? Dali se to moze uopce tretirati ili je inseminacija tj umjetna jedini izlaz???
Na kraju balade tog teksta na Rodi pise da ako bas nista ne upali, i nakon mnogo umjetnih oplodnji zena ne ostane trudna a bez ikakvog poznatog razloga-onda se radi nekakav imunoloski test. MOLIM??? Dakle, nakon mnogo godina patnje, suza, zivaca, lezanja u bolnici, a da ne spominjem novce: 1500 kn ode na prve 3 BESPLATNE inseminacije jer stopericu moras kupovat sam, zatim 4500kn na jos 3 inseminacije koje placas, onda jos nek ode 100 000kn na niz bezuspjesnih umjetnih oplodnji I TEK ONDA te salju na to imunolosko testiranje??? I sta onda, sto se time dobije??? Moze li to imunolosko testiranje pokazati da niti ne mogu ostat trudna??? Moze li se to tretirati??? ZASTO se to ne radi prije nego krenes sa inseminacijama???
Di ja to mogu privatno napraviti i koliko to kosta??? Ako neko zna odgovore molim da mi ih da, ili informaciju di da nadem odgovore jer mi ih moj ginekolog ne zeli dati, samo odmahuje rukom. Sve to je poljuljalo moju ionako krhku vjeru u zdrastvo i u mogucnost da cu ikad ostati u drugom stanju, jedino u sranju...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 10:14   #2
ti si pisala o neplodnosti.. ja o zarazama.

spomenula si ureaplazmu i mikroplazmu

teme su nam različite.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 10:20   #3
Ma da, dobro, al iste se pretrage rade... Ako znas odgovor na moje pitanje javi... Odoh do ducana.
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:44   #4
Niko osim Lare nije primjetio moju temu pa evo da je podignem malo gore... Ako neko zna odgovore na moja pitanja molim samo dajte....
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:49   #5
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Niko osim Lare nije primjetio moju temu pa evo da je podignem malo gore... Ako neko zna odgovore na moja pitanja molim samo dajte....
draga.. zaista o sterilitetu i o tome nemam nikakvih saznanja.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:50   #6
nazovi IVF kliniku koja se bavi tvojom situacijom. i njih pitaj
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:54   #7
A to je ova u kojoj mi rade inseminacije, oni mi nista ne zele reci i gin se jos ljuti da sta je brijem po internetu... Ma imas pravo, nazvat cu tu kliniku u Zg pa cemo vidit....
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 14:44   #8
Iz vašeg pitanja nisam razumio jednu stvar: Da li je ko Vas ređena samo inseminacija ili je rađen IVF postupak. Naime kod postupka inseminacije nema punkcije jajnik stanica nego se u pretpostavljeno vrijeme ovulacije (potpomognuto štopericom) radi inseminacija partnerovim sjemenom tj. u šupljinu maternice se ubrizgava sjeme. Kod tog postupka postoji mogućnost da antispermalna protutijela onemoguće spermije u oplodnji. To nije taka česta pojava tako da se ne šalje pretjerano na imunološke obrade.
Druga mogućnost je IVF, znači da se nakon prirodnog ili stimuliranog ciklusa punktira jajna stanica, u stogo kontroliranim laboratorijskim uvjetima napravi oplodnja i zametak se vrati u šupljinu maternice. U tom slučaju antispermalna protutijela nemaju utjecaja.
Ne znam gdje ste radili navedene postopke, ali moj savjet je da se dogovorite sa liječnikom koji to radi o postupku. Ako rezultati i dalje budu neuspješni tada postoji mogućnost ili autoimune prirode (druga vrsta protutijela koje postupaju prema zametku kao prema stranom tijelu i nastoje ga uništiti ili je neplodnost nepoznata uzroka.


pitala sam nekog doca na jednom forumu....dr. Damir Kovačević...i to je odgovorio...sad ti meni napisi odgovor na ta pitanja,pa cu ja njemu vrattiti
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:06   #9
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
Iz vašeg pitanja nisam razumio jednu stvar: Da li je ko Vas ređena samo inseminacija ili je rađen IVF postupak. Naime kod postupka inseminacije nema punkcije jajnik stanica nego se u pretpostavljeno vrijeme ovulacije (potpomognuto štopericom) radi inseminacija partnerovim sjemenom tj. u šupljinu maternice se ubrizgava sjeme. Kod tog postupka postoji mogućnost da antispermalna protutijela onemoguće spermije u oplodnji. To nije taka česta pojava tako da se ne šalje pretjerano na imunološke obrade.
Druga mogućnost je IVF, znači da se nakon prirodnog ili stimuliranog ciklusa punktira jajna stanica, u stogo kontroliranim laboratorijskim uvjetima napravi oplodnja i zametak se vrati u šupljinu maternice. U tom slučaju antispermalna protutijela nemaju utjecaja.
Ne znam gdje ste radili navedene postopke, ali moj savjet je da se dogovorite sa liječnikom koji to radi o postupku. Ako rezultati i dalje budu neuspješni tada postoji mogućnost ili autoimune prirode (druga vrsta protutijela koje postupaju prema zametku kao prema stranom tijelu i nastoje ga uništiti ili je neplodnost nepoznata uzroka.


pitala sam nekog doca na jednom forumu....dr. Damir Kovačević...i to je odgovorio...sad ti meni napisi odgovor na ta pitanja,pa cu ja njemu vrattiti
Joooj, toga sam se i bojala! Ma da, rađena mi je samo inseminacija i nije mi jasno zašto mi prije toga nisu radili PTC(postkoitualni test)...
Moj ginekolog samo odmahuje rukom na moja pitanja o tome, kao rano je za to... Hvala ti Malena, daj reci mi koji je to forum, di je to???
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:16   #10
http://www.zdravljeizivot.com/hrv/in...=forum&s=forum
eo tu...ja sam postavila pitanje mr. dr. Zora Profozić ...ali je odg. Kovačević...sad sam napisala to sto si mi rekla...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:19   #11
aj hvala ti puno, idem i ja tamo povirit šta ima...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:22   #12
ajde...ma nema na čem...ako ti sta ne bude jasno,registriras se i pitas...ali ne moras sad ponovo,pitala sam ja za to...odg.ce on popodne ili sutra...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:44   #13
Thnx draga, super otkriće to pitaj doktora....
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:54   #14
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Thnx draga, super otkriće to pitaj doktora....
Hej.. moj savjet ti je da postaviš tamo pitanje dr. Erdenu Radončiću on ti je skroz super i radi na polikilinici Vili baš na IVF-u i cure s drugih foruma ga jako hvale
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:58   #15
eo kinki...dobro ti kaze malalola...
hoćeš da ja,vec sam registrirana...nije mi tesko,samo reci...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:11   #16
sad cu ja pitati...vidim da si otišla,pa...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:44   #17
evo što je odgovorio...

PTC se izvodi tako da se do 2 sata nakon spolnog odnosa u plodnim danima u razmaku do usme uzorak sluzi iz rodnice i gleda pokretljivost spermija. To ne može direktno dokazati antispermalna antitijela ali mogu indirektno upućivati na uzrok neplodnosti i mogućnost liječenja.
Obzirom na dosadašnje neuspjehe, moj savjet je IVF postupak. U Zagrebu na Klinici Vuk Vrhovac je dr. Lučinger koji je stvarno dobar na tom području. Opet ponavljam, ne znam gdjeste do sada bili i kod kojeg liječnika. Osobno bih preporučio gore spomenutog kolegu. Istina je da je gore gužva, ali....

ne znam...hoćeš da ga pitam jos nesto??ili ponovo sve pitaj ovog sto je malalola rekla...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 19:24   #18
kinki, ja ti idem na vuk vrhovec, stvarno sam bila odusevljena, kod dr. alebica sam, jer je kod dr. lucija velika guzva, al meni je ovaj super isto. na sva pitanja mi odgovori, a bas sam ga izmaltrala. ak te zanima dam ti na pp broj od vv. pa mu ispricas situaciju i zamolis ga da te savjetuje, sigurna sam da hoce. mozda u klinici u kojo si ti sparaju na svim tim pretragama, ili nisu dovoljno iskusni, ko ce ga znati, ali trebali bi ti na sve odgovoriti.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:10   #19
Pošto opet dobih minus na testu, odustajem do daljnjega, moram se počet baviti drugim stvarima u životu dok mi ne bude prekasno, kopnem polako iznutra i izvana, moram se trgnuti, ima i gorih stvari u životu od toga da dvoje ljudi koji se obožavaju nemaju svoje dijete...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:19   #20
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Pošto opet dobih minus na testu, odustajem do daljnjega, moram se počet baviti drugim stvarima u životu dok mi ne bude prekasno, kopnem polako iznutra i izvana, moram se trgnuti, ima i gorih stvari u životu od toga da dvoje ljudi koji se obožavaju nemaju svoje dijete...

ne.. pogrešno bejb! jebavaj se i dalje ali bez opterećenja da moraš zatrudniti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.