Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2010., 15:28   #1381
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
kako se operiraju madeži ako su na području lakta, tj. između podlaktice i bicepsa ako se razumijemo zbog vena, je li tada moguće dati anesteziju?
Sve se može maknuti bilo gdje na tjelu, samo je pitanje vještine kirurga koji radi, ja recimo to vjerojatno nebi nikad mogao skinut bez krvoprolića ali plastičar sigurno bez problema to obavi...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:30   #1382
Ima li negdje link sa slikama "rizičnih" madeža...
Ja nisam pronašao. Blijeđe sam puti, imam 50+ madeža,
ugl. male točkice jednobojne, jedan sitni crveni kao ova . točka.
Imam i taj na leđima. Već me par mjeseci zateže taj dio oko lopatice.
Mislio sam da me vjetar propuhao, ali sve više strah tog madeža.
Tamno smeđa boja, promjera oko 0.3-4mm, okrugao, ali je koža ispod
crvena...
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 16:14   #1383
ja sam inaće puna madeža , i sitnih i većih, i nikad na njih nisam obračala pozornost, imam tamnu kosu i oči, ali ne baš tamnu put.

Često idem u solarij.

Nedavno sam primjetila madež na stopalu i između nožnih prstiju?
Nisu baš mali, trebam li se zabrinuti?

Party_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 16:26   #1384
Idi dermatologu da ti pogleda te sumnjive madeže...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 20:29   #1385
Smile

bok svima, evo ja sam nova tu i priključila sam se forumu sam da bi vas mogla neš pitat
e pa ovako,
1. Imam 13 godina, al bi stvarno htjela ić na skidanje nekih madeža, al sam onak estetski, pa dal mislite dal sam još premlada za to??
2. Nemam baš novci na bacanje, pa bi htjela ić u onu državnu bolnicu, kao npr. Šalata, Rebro ili tako neš pa koju bi mi preporučili?
3. što trebam napravit da dogovorim to uklanjanje?
4. Dali mogu ukloniti više njih odjednom?
5. Recite malo svoja mišljenja ukratko, dali je boljelo i tak to

hvala unaprijed
MarijaxD is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 20:55   #1386
i nemojte sam mislit da sam neka umišljena glupača, nego stvarno me živciraju, i ove i prošle godine sam ih jako puno dobila pa mi je i to malo čudno, i evo stvarno molim za odgovore
MarijaxD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 13:22   #1387
preporuka

Kako sam dosta bljedunjava, imam i podosta madeža. Išla sam ih prije pogledat kod dermatologice ali su ti pregledi završili u roku minute njezinim supersoničnim pogledom od milisekunde. Kao sve ok.

Ipak, htjela bih otići kod nekog dr. koji će mi zaista svaki SVAKI madež pregledati, i to s onim povećalom.

Ima li uopće takvih u Zagrebu?

Molim za preporuku
Hvala
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:42   #1388
Bok!
Može li mi netko odgovoriti koliko se dugo ne smije izlagati suncu nakon uklanjanja madeža?
Mislila sam ići na more 2 tjedna nakon zahvata. Jel ima to smisla ili bolje da čekam jesen?
Ne bih to htjela bezveze odgađati ako je jedini problem što ožiljak može biti tamniji od sunčanja...
E sad, ne znam koliko mi je to pametno pa ako netko ima iskustva ili je nedavno išao, bila bih zahvalna na odgovoru!
Cliche is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:59   #1389
Ožiljak će biti tamniji, možda i trajno, ako ti rana do tad zaraste drugog razloga za izbjegavanje mora nema...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 23:08   #1390
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Ožiljak će biti tamniji, možda i trajno, ako ti rana do tad zaraste drugog razloga za izbjegavanje mora nema...
Hvala na odgovoru!
Ma to bi mi bio mali ožiljak na leđima tako da mi je svejedno.
Dakle ne bi sunce bilo prepreka, ono zbog uv zračenja i to?
Cliche is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 23:18   #1391
Quote:
ivoivic kaže: Pogledaj post
molio bih ako mi netko moze preporucit privatnu kliniku u ZG za uklanjanje madeza, kolika bi bila cijena, koliko se ceka itd (moze na pm ako se ne smije javno reklamirat). Hvala
Dr. Šitum Mirna poliklinika Dermalife,Ilica 203,cijena pregleda je 300kn,uklanjanje madeža ne znam cijenu
U poliklinici Bagatin odstranjivanje košta 5ookn plus patohistološki nalaz još 200

Zadnje uređivanje blazenkapeko : 14.06.2010. at 23:53.
blazenkapeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 19:00   #1392
zna li netko za dobroga dermatologa u zg, ali ne privatnika? meni ova moja doktorica već ide na živce, pa ako netko ima dobru preporuku
tonkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:29   #1393
Bok ljudi imam pitanje jer su samo veliki jako madeži opasni imar par sitnih onako normalne boje i oblika, pa me zanima koliko veliko to mora biti da odem na pregled, i u sredini su mi neki malo crni a neki imaju ko svijetlo lagano bijelu točkicu?
ALLe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:48   #1394
da li rak koze uvijek nasten iz madeza ili moze nastati i iz odredjenih rana?
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 00:06   #1395
Quote:
tonkić kaže: Pogledaj post
zna li netko za dobroga dermatologa u zg, ali ne privatnika? meni ova moja doktorica već ide na živce, pa ako netko ima dobru preporuku
dr sokol u baruna filipovića
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 00:15   #1396
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
da li rak koze uvijek nasten iz madeza ili moze nastati i iz odredjenih rana?
može nastati i bez veze, moj muž je prije tri godine imao basaliom na nosu iz čistog mira, najprije mu se napravila nekakva crvena točkica, pa nakon nekog vremena krastica koja je otpadala brisanjem, pa par dana ništ, pa opet krastica i tak dok ga nisam najurila dr, to je otklonio, a sad mu se pojavilo na sljepoočnici i ide to maknut za koji dan, ne smije se na sunce i za par dana skida konac-dva
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 12:57   #1397
Jel madež (oko madeža) može boljet?
Mene nešto boli, a ne znam je li od madeža (koji je malo čudniji).
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 03:55   #1398
obični madež ili?

Pozdrav svima,
imam na nozi neku crnu tačkicu pa ne znam da li je to obični madež ili šta već?
Uglavnom je crn, meni djeluje kao fleka neka.

izgleda ovako,dosta slično:


Zadnje uređivanje Umotvorac : 28.06.2010. at 04:01.
Umotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 14:22   #1399
može mala pomoć....možda smješno zvuči, al komarac me (il neka druga buba) ugrizla za madež na ruci, na šaci...i valjda sam ga preko noći iščešala, izgrabala i sad je on kao krasta i boli me na dodir...neznam dal bi me to trebalo zbrinjavat...??a onak, mali je, promjera 6mm, ali opet...ajde help please...
__________________
~°°~°°~°°~°°~The World Was On Fire, No One Could Save Me But You ~°°~°°~°°~°°~
Gala_The_Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 14:51   #1400
Gle, čim si ga otrgnula ili raskrvarila, velika je vjerojatnost da će u budućnosti "buknuti". Isto tako je pitanje jesi li ga stvarno raščešala ili je on sam već bio kao krasta i sklon krvarenju. Ako si ga doista zbog komarca raskrvarila onda to ne mora biti ništa zabrinjavajuće, ali u budućnosti obrati pozornost da se ne bi nekad počeo mijenjati. Ako je on već bio sam krastast pa si ga ti samo otrgnula, to ti je veliki znak za uzbunu i trebala bi ići ga maknuti. Svi koji postaju krastasti su već u ohohoho ozbiljnoj fazi i nemojte gubiti vrijeme!
Altera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.