Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2024., 19:28   #1581
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
pa daj otkaz, ako trazi duzi otkazni rok nemoj dolaziti na posao i bok. da,

moze te kao tuziti da pretrpljenu stetu ali to bi trajalo ohoho, osim ako u ugovoru niste nesto tako potpisali. ne pojavis e 3 dana pa te ovaj najuri odmah, a ako se inati i nece te najuriti, kao da ti napakosti na novom poslu onda ce ti morati isplatiti placu a ti doma lezis.

ili jednostavno ne dolazis na posao pa nek te torpedira
Ma stvar je u tome da trebam odjavu ovog tjedna, da bih mogla biti prijavljena sljedećeg.Žele se i oni mene riješiti kao i ja njih, no traže i da potpišem da neću svoja prava potraživati bilo kakvim putem i sl. A s obzirom da ionako plivaju samo u sivoj zoni, ak to potpišem mogu se oprostiti od svega kaj su mi krivo obračunali i svega ostaloga
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 20:08   #1582
a vidi, mozes na novom poslu reci da pricekaju da odradis otkazni rok, ili potpisati i bok, hebes pare za dusevni mir
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 21:03   #1583
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Mogu li uručiti izvanredni zbog gubitka povjerenja u poslodavca?
Neisplate dijela plaće? Kako to sve sročiti?
Naravno da možeš. Nakon što potpišeš ugovor s novim poslodavcem, starom uruči izvanredni otkaz s obrazloženjem da ga daješ zbog uzastopnih kršenja tvojih radničkih prava i neispunjavanja zakonskih i ugovorenih obveza od strane poslodavca.
Pošalji mu to preporučeno i s povratnicom.
Kad to pošalješ više se ne pojavljuj na poslu.

Što se tiče platne liste, znam kako treba izgledati, ali mi je teško to.. opisati. Lijepo dole na gospodarstvo i pitaj na pdf-u knjigovodstvo. Sjećam se da su ga imali.

Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Ma stvar je u tome da trebam odjavu ovog tjedna, da bih mogla biti prijavljena sljedećeg.Žele se i oni mene riješiti kao i ja njih, no traže i da potpišem da neću svoja prava potraživati bilo kakvim putem i sl. A s obzirom da ionako plivaju samo u sivoj zoni, ak to potpišem mogu se oprostiti od svega kaj su mi krivo obračunali i svega ostaloga
Ni slučano ne moj potpisivati, a u krajnjoj varijnati možeš otići samo na mirovinski i zdravstveno i odjaviti se.
Jesi potpisala novi ugovor? Ako nisi, obavezno ga potpiši s određenim datumom i onda se dan prije, pred kraj radnog vremena odjavi sa starog poslodavca i novi te može prijaviti.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 20:01   #1584
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš. Nakon što potpišeš ugovor s novim poslodavcem, starom uruči izvanredni otkaz s obrazloženjem da ga daješ zbog uzastopnih kršenja tvojih radničkih prava i neispunjavanja zakonskih i ugovorenih obveza od strane poslodavca.
Pošalji mu to preporučeno i s povratnicom.
Kad to pošalješ više se ne pojavljuj na poslu.

Što se tiče platne liste, znam kako treba izgledati, ali mi je teško to.. opisati. Lijepo dole na gospodarstvo i pitaj na pdf-u knjigovodstvo. Sjećam se da su ga imali.



Ni slučano ne moj potpisivati, a u krajnjoj varijnati možeš otići samo na mirovinski i zdravstveno i odjaviti se.
Jesi potpisala novi ugovor? Ako nisi, obavezno ga potpiši s određenim datumom i onda se dan prije, pred kraj radnog vremena odjavi sa starog poslodavca i novi te može prijaviti.
Hvala ti puno!! Sutra ću mu uručiti izvanredni,pa javim.Potpisal sam novi ugovor.
Nego mogu li u izvanrednom navesti kako mi duguje još naknadu plaće za ožujak i naknadu za neiskorišteni g.o.?(koji mi nije dao da iskoristim)
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 21:47   #1585
Za mjesec ožujak ti nije platio ili ti plaću u ožujku nije isplatio?
Jer za ožujak nisi ni mogao dobiti i to nije razlog za izvanredni oktaz, kao ni za neiskorišteni GO, jer to ide uz zadnju plaću.

Napiši ono što si ovdje - da ti je plaćao manje od ugovorenog.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 08:49   #1586
Pozdrav Kiss ako moze pomoc.
Dragi je na probnom roku kod trenutnog poslodavca jos 3 mjsc. Dobio je bolju ponudu i zeli dati otkaz kod trenutnog poslodavca. Kako je u probnom roku pregledali smo pravilnik o radu od poslodavca gdje pise da se za otkazne rokove primjenjuje Zakon o radu. U Zakonu o radu clanak53. Stavak 10 pise da otkazni rok kod ugovorenog probnog rada je najmanje tjedan dana.
Sad nas zanima da li se to odnosi samo kada poslodavac daje otkaz ili i posloprimac? Pitamo da dragi zna novom poslodavcu javiti datum prelaska.
Hvala puno!
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 11:51   #1587
Ne, uvijek ono "povoljno" vrijedi za radnika - tako da se tih tjedan dana sigurno odnosi na njega.
Čemu stiska?
Nek s novim potpiše ugovor, npr od 01.05. i tako veli sadašnjem poslodavcu da odlazi sa 30.04. Fer je i prema poslodavcu ne nestati preko noći - ako je bio korektan poslodavac.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 16:29   #1588
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne, uvijek ono "povoljno" vrijedi za radnika - tako da se tih tjedan dana sigurno odnosi na njega.
Čemu stiska?
Nek s novim potpiše ugovor, npr od 01.05. i tako veli sadašnjem poslodavcu da odlazi sa 30.04. Fer je i prema poslodavcu ne nestati preko noći - ako je bio korektan poslodavac.
Tako nekako je i planirao pa samo da zna ako trenutni poslodavac pocne zafrkavati sa 30 dana otkaznim rokom koja su mu prava…
Hvala puno na odgovoru!
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 10:39   #1589
Dobar dan.Ja sam više manje u sličnoj situaciji kao što je opisao gornji forumaš: kod sadašnjeg poslodavca sam zaposlen od početka siječnja,na neodređeno uz probni rok koji traje do 6.mjeseca.Dobio sam bolju ponudu za posao i planiram dati otkaz...početak rada na novom poslu je 6.5. Ono što ne uspijevam naći je dali sam ostvario pravo na godišnji s obzirom da sam ovdje samo tri mjeseca.
Nešto sam našao na internetu,neznam dal to vrijedi i u ovom slučaju:
https://uznr.mrms.hr/stjecanje-prava...isnjeg-odmora/
Radnik koji se prvi puta zaposli stječe pravo na „puni“ godišnji odmor nakon šest mjeseci neprekidnog radnog odnosa kod tog poslodavaca.

Iznimku od navedenog predstavlja situacija kada radniku prestaje radni odnos, tada će za tu kalendarsku godinu ostvariti pravo na razmjeran dio godišnjeg odmora, bez obzira na duljinu trajanja radnog odnosa.

Kako se i promjena poslodavaca u istoj kalendarskoj godini u smislu navedenog članka smatra prestankom radnog odnosa, radnik u tom slučaju ostvaruje pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora i kod jednog i kod drugog poslodavca.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 12:48   #1590
Imaš pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora koji prema odluci poslodavca možeš iskoristiti ili dobiti isplatu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2024., 22:17   #1591
Pozdrav.

Radim u jednoj građevinskoj firmi na mjestu inženjera gradilišta. Trenutno radim kao zamjenik gl. Inženjera. Svoj sam posao do sada odrađivao korektno i pošteno, jedino radi prevelikog obima nisam sve stizao.U firmi ima dosta nepravilnosti na koje sam pismeno obavjestavao poslodavca i mislim da je vrijeme da se povučem iz svega i dam sporazumni otkaz. Ne mogu to više podnijeti ni fizički ni psihički.

E sad dolazimo tu do problema, pošto odlazim pred sam završetak projekta (3 mjeseca do kraja) ako se uopće uspije završiti u zadanom roku, poslodavac mi prijeti tužbom kako ću ja biti odgovoran za nastalo zakašnjenje i za plaćanje penala. Da će me tužiti do groba,uzeti mi svu imovinu i slično.

Drugo čega se još bojim je što ima alata i opreme te mi može natovariti pronevjeru opreme i tražiti naknadu štete. Također ostalo je jos za obračunati radova (naplata prema investitoru).

Jedino što želim je otići u miru bez ikakvih repova.

Sad me zanima jel isto moguće ili samo "prijeti" iz prazne puške? Iskreno sam već na rubu živaca sa svakodnevnim pritiscima i ucjenama.

Hvala.
Mali_Mali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.