Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 22:44   #1
Kupnja jeftine kuće ili stana u Slavoniji radi rentanja ?

Vidimo na internetu da su u unutrašnjosti kuće, stanovi kao i cijela imanje prodaju u bescjenje. Postavlja se pitanje da li je isplativo kupiti takvu nekretninu te je pretvoriti u neki objekt koji može imati zaradu ??!!

Recimo ovaj primjer: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...-oglas-2200479

Oborovo kuca 150 m2+ 60m2+50m2 +tri gradilista 69 000 eur=188eur/m2 (prodaja)

Županija: Zagrebačka
Grad/Općina: Rugvica
Naselje: Oborovo
Tip kuće: samostojeća
Broj etaža: visoka prizemnica
Broj soba: 5
Stambena površina: 150,00
Površina okućnice: 2.400,00
Godina izgradnje: 1993.
Novogradnja: Da
Opširnije:
Snizeno!
Da je kao sto nije sama bi gradevinska zemlja toliko vrijedila.
Kuca se nalazi u Oborovu..
Skladiste ili garaza12x5x3.3m.nalazi se usklopu.
Citav objekt je dimenzije 12x16 m.
Ispred kuce se nalazi velika terasa koja moze u zimi posluziti za parkiraliste 2 auta.
Ljeti dobra hladovina za sjedenje.
Pored parcele je put u duzini 160 metara
Pored kuce je pusnica susnica za meso dim. 2x2.
Svi papiri uredni.

Zagreb je blizu put vam je otvoren.


Površina oko kuće je poprilična. Tu se može napraviti dodatni sadržaj. Bazen, neka kušionica vina, dječji park.....
Problem je da li bi se ta investicija ispaltila i tko bi bila klijentela.

Ova kuća je blizu Zagreba, dakle klijentela nije daleko, ali čime je privući ?

Slično: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...oglas-13452103
Kuća od 110 m2 sa bazenom i 700 m2 okućnice = 45 000 eura !

Zadnje uređivanje krena : 13.11.2017. at 23:01.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:41   #2
Ovaj prvi oglas ima najviše pregleda od svih koje sam ikad pogledao.

Ti si to mislio kao kuću za tulume/zabave?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 07:55   #3
seosko imanje, 65 km od zagreba...
prizemnica, staje, štagljevi, 4 ili 5 jutara zemlje.
nasljednici počeli valjda sa 25 000 pa na niže. prodano za 5 prvom susjedu.
izbio neke zidove i od kuće napravio štalu
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:56   #4
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
seosko imanje, 65 km od zagreba...
prizemnica, staje, štagljevi, 4 ili 5 jutara zemlje.
nasljednici počeli valjda sa 25 000 pa na niže. prodano za 5 prvom susjedu.
izbio neke zidove i od kuće napravio štalu
Da je našim iseljenicima pronaći ovako jeftinu nekretninu i blizinu radnog mjesta za najam u njemačkoj.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 07:55   #5
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Površina oko kuće je poprilična. Tu se može napraviti dodatni sadržaj. Bazen, neka kušionica vina, dječji park.....
Problem je da li bi se ta investicija ispaltila i tko bi bila klijentela.

Ova kuća je blizu Zagreba, dakle klijentela nije daleko, ali čime je privući ?
Mislim da takva klijentela prije svega traži autohtone proizvode tako da se tu ne radi o klasičnoj investiciji kao na moru. btw. mislim da ima neka slična tema
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:08   #6
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Mislim da takva klijentela prije svega traži autohtone proizvode tako da se tu ne radi o klasičnoj investiciji kao na moru. btw. mislim da ima neka slična tema
Ne mogu je pronaći ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:23   #7
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne mogu je pronaći ?
Mislio sam na ovo o seoskom turizmu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=217152

Po meni tu možeš ići u dva smjera ili na seoski turizam (što nije samo investicija nego iziskuje puno rada) ili na, što je netko spomenuo vilu za zabavu, tu bi opet trebala velika investicija, sumnjam da bi našao takvu vilu već sagrađenu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:54   #8
Ako je od obale već napravljen jebeni Disneyland onda nam najmanje treba i da od Slavonije napravimo Disneyland.

Ajmo uostalom svi dati otkaze i kompletno svi zajedno od cijele Hrvatske napraviti Disneyland. Odmah na granici kučica sa kartama i kad pređeš granicu turist može di hoće: ZagrebLand, SplitLand, OsijekLand.... Sve sama zabava, bicevi, klubovi, apartmani, hoteli i kasina. Paintball na Jelačić placu, rafting Savom od Zagreba do Slavonskog Broda, off road racing po Slavonskim ravnicama, replika Westerna u Gorskom Kotaru, kuća strave u Zagorskom vinogradu....
Kome treba raditi kad je lova u turizmu?!
Jebenica....
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:23   #9
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ako je od obale već napravljen jebeni Disneyland onda nam najmanje treba i da od Slavonije napravimo Disneyland.

Ajmo uostalom svi dati otkaze i kompletno svi zajedno od cijele Hrvatske napraviti Disneyland. Odmah na granici kučica sa kartama i kad pređeš granicu turist može di hoće: ZagrebLand, SplitLand, OsijekLand.... Sve sama zabava, bicevi, klubovi, apartmani, hoteli i kasina. Paintball na Jelačić placu, rafting Savom od Zagreba do Slavonskog Broda, off road racing po Slavonskim ravnicama, replika Westerna u Gorskom Kotaru, kuća strave u Zagorskom vinogradu....
Kome treba raditi kad je lova u turizmu?!
Jebenica....
ma da, evo gledam baš svi oni konobari, kuhari, raznorazni ugostitelji, pomoćno osoblje sve do jedan neznaju štaće sa sobom cijeli dan na poslu, samo sjede, kartaju, bulje u ajfon, jebatga, dosadno, svi se udebljali id neaktivnosti....a usput, radišnost i marljivost su vrline i dobre osobine sa kojima se treba hvalit ????? buahaha, hau jes nou, sve vrvi od bogataša koji su se obogatili radeći od 8-16, blago poslodavcima sa takvim ovcama koji se hvale marljivošću za 4-5000 kn
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:36   #10
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
ma da, evo gledam baš svi oni konobari, kuhari, raznorazni ugostitelji, pomoćno osoblje sve do jedan neznaju štaće sa sobom cijeli dan na poslu, samo sjede, kartaju, bulje u ajfon, jebatga, dosadno, svi se udebljali id neaktivnosti....a usput, radišnost i marljivost su vrline i dobre osobine sa kojima se treba hvalit ????? buahaha, hau jes nou, sve vrvi od bogataša koji su se obogatili radeći od 8-16, blago poslodavcima sa takvim ovcama koji se hvale marljivošću za 4-5000 kn
Zato imamo tebe i turizam i tako ćemo postati bogatiji neg Njemačka
Odosmo u offtopic, sasma nepotrebno.
Sarrazin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:56   #11
Kakve veze prvi post ima sa naslovom teme ? Nijedan od ovih oglasa nije u Slavoniji.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:13   #12
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Kakve veze prvi post ima sa naslovom teme ? Nijedan od ovih oglasa nije u Slavoniji.
Mislio sam na kuće koje se u unutrašnjosti prodaju u bescjenje.
Ali sam onda naišao na jeftina imanja blizini Zagreba.

A ova je u srcu Slavonije: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...oglas-18121466

U naselju Badljevina, 10 km od Pakraca i Daruvara, prodaje se kuća, pomoćni objekti i zemlja.

Cijela parcela ima površinu 2 jutra (12.002 m2).


Dvorište je prostrano i ravno, a zemlja u potkućnici kvalitetna sa blagim ocjeđivanjem.

Kuća ima priključak struje i vodovod iz bunara, a ispred kuće su voda, plin i kanalizacija- moguć priključak.

Stambenog prostora ima oko 100 m2 i započeta je adaptacija interijera.

Uz mala ulaganja, kuća će biti brzo useljiva.

Vlasništvo je uredno, bez tereta.

U dvorištu su štagalj, šupe, ostave, a u produžetku kuće zidana štala.

U produžetku dvorišta zasađeno je čak 1.000 komada sadnica crnog oraha (brz prirast kvalitetne drvne mase za izradu skupog namještaja
bez njege nasada, prva sječa se očekuje za 10 godina) , nasad 2015. godine!

30.000€



Moglo bi se tu nešto napraviti u vezi seoskog turizma. Ali treba još puno investirati a onda još i crnčiti

Neki bi mogli predložiti i dom za penzionere. Samo treba onda opet velike pregradnje i investicije. Ali je onda problem radna snaga. Periferija je dobra za starce ali je loše za pronaći radnu snagu u blizini. Pogotovo školovanu.

Zadnje uređivanje krena : 14.11.2017. at 22:30.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:59   #13
Kerefek kralju ti bi trebao pisati romane jebeš IT zaradio bi milijune od prodaje knjiga ma Karakaš i Jergović su goli pimpek za tebe
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:25   #14
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Vidimo na internetu da su u unutrašnjosti kuće, stanovi kao i cijela imanje prodaju u bescjenje. Postavlja se pitanje da li je isplativo kupiti takvu nekretninu te je pretvoriti u neki objekt koji može imati zaradu ??!!

Recimo ovaj primjer: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...-oglas-2200479

Oborovo kuca 150 m2+ 60m2+50m2 +tri gradilista 69 000 eur=188eur/m2 (prodaja)

Županija: Zagrebačka
Grad/Općina: Rugvica
Naselje: Oborovo
Tip kuće: samostojeća
Broj etaža: visoka prizemnica
Broj soba: 5
Stambena površina: 150,00
Površina okućnice: 2.400,00
Godina izgradnje: 1993.
Novogradnja: Da
Opširnije:
Snizeno!
Da je kao sto nije sama bi gradevinska zemlja toliko vrijedila.
Kuca se nalazi u Oborovu..
Skladiste ili garaza12x5x3.3m.nalazi se usklopu.
Citav objekt je dimenzije 12x16 m.
Ispred kuce se nalazi velika terasa koja moze u zimi posluziti za parkiraliste 2 auta.
Ljeti dobra hladovina za sjedenje.
Pored parcele je put u duzini 160 metara
Pored kuce je pusnica susnica za meso dim. 2x2.
Svi papiri uredni.

Zagreb je blizu put vam je otvoren.


Površina oko kuće je poprilična. Tu se može napraviti dodatni sadržaj. Bazen, neka kušionica vina, dječji park.....
Problem je da li bi se ta investicija ispaltila i tko bi bila klijentela.

Ova kuća je blizu Zagreba, dakle klijentela nije daleko, ali čime je privući ?

Slično: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...oglas-13452103
Kuća od 110 m2 sa bazenom i 700 m2 okućnice = 45 000 eura !
Kolega,
ti si ak se ne varam iz ZD!?
naslov ti je Slavonija a unutar pdfa imas Oborovo/Rugvica...sto je Zagreb,odnosno precizno Turopolje...

Idea generalno nije losa,nekakva kuca za zulume/tulume,rodjendane,kurvanje,krstitke i te fore..samo problem je LOKACIJA i SADRZAJ i osobu koja ce to hendlat..
ak to ukomponiras sa cijenom mislim da bi mogao imat dobru pricu,tj uspjesnu..
e sada kako,kad bi to znao ljubomorno mi sam napravo..
Mada nisam siguran koliko ova dva oglasa to jesu...
Jer realno,neki ljudi su zeljni bijega iz grada bilo to rodjendan,imendan..
Jer ono kad imas doma tulum,pa ti sjebu stan..pa trcis u ducan po jos piva..pustas na gramafon ploce..

sada rentas prostor namjenjen za to,narucis ketering,pozoves IvanuPlehinger na Uber..

Ima ljudi koji bi to bili spremni i financiski podrzati....
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:19   #15
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Kolega,
ti si ak se ne varam iz ZD!?
naslov ti je Slavonija a unutar pdfa imas Oborovo/Rugvica...sto je Zagreb,odnosno precizno Turopolje...

Idea generalno nije losa,nekakva kuca za zulume/tulume,rodjendane,kurvanje,krstitke i te fore..samo problem je LOKACIJA i SADRZAJ i osobu koja ce to hendlat..
ak to ukomponiras sa cijenom mislim da bi mogao imat dobru pricu,tj uspjesnu..
e sada kako,kad bi to znao ljubomorno mi sam napravo..
Mada nisam siguran koliko ova dva oglasa to jesu...
Jer realno,neki ljudi su zeljni bijega iz grada bilo to rodjendan,imendan..
Jer ono kad imas doma tulum,pa ti sjebu stan..pa trcis u ducan po jos piva..pustas na gramafon ploce..

sada rentas prostor namjenjen za to,narucis ketering,pozoves IvanuPlehinger na Uber..

Ima ljudi koji bi to bili spremni i financiski podrzati....
Jedino što bi za takve događaje trebao imati prilično veliku kuću a radila bi uglavnom vikendom. Sve i da radi koji dan u tjednu dolazimo do drugog problema a to su troškovi. Pitanje koliko su ljudi spremni platiti, nas zovu i nude nekakvih smješnih 400-500 eura/dan i još misle da je to puno previše a ne kuže da samo čišćenje i pranje posteljine košta nekih 250 eura + grijanje koje moraš upaliti prije ili stalno vrtiti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:07   #16
1. ove kuće su preskupe. Koliko god bile blizu Zg, preskupe su idalje. Za ovoliko novaca se otvori manja tvornica (ne doslovno, dakako)
2. Neisplativo je totalno. ROI je valjda 100 godina, ako ga uopće ima (ogromni troškovi).

Zadnje uređivanje Sarrazin : 14.11.2017. at 17:10. Reason: Sve po malo xd
Sarrazin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:40   #17
treba naci omjer,kao i u svemu u zivotu....

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Jedino što bi za takve događaje trebao imati prilično veliku kuću a radila bi uglavnom vikendom. Sve i da radi koji dan u tjednu dolazimo do drugog problema a to su troškovi. Pitanje koliko su ljudi spremni platiti, nas zovu i nude nekakvih smješnih 400-500 eura/dan i još misle da je to puno previše a ne kuže da samo čišćenje i pranje posteljine košta nekih 250 eura + grijanje koje moraš upaliti prije ili stalno vrtiti.
Hocu reci,moje je misljenje...
konkretno mislim da ZG ima potrebu za takvim nekim sadrzajima...
tipa neko seosko/zabavno/edukativno imanje na koje bi ljudi otisli se malo odmoriti od posla i grada...
e sada kako to realizirati i napravit bestbuy omjer da se moze zaradit i da cijena bude prihvatljiva i zanimljiva klijenteli.
Sve da i znam odgovor nebih ga ovdje naravno podijelio sa NN likovima..
To je stvar poslovnog plana,okolnosti i samog afiniteta te mogucnosti pokretaca teme..

Recimo jedna hipotetska situacija...

covjek(+zenka+mladunce) popizdi u zivotu,zeli promjenu..:klap:

ne zeli vise radit za minimalac u zg ima svoj stan u centru(ili nebitno)..
dosta mu je nadrkanih i nabudjenih dosljaka koji prek rodjo-veza uzurpiraju mu ceste,parkinge,ducane,poslove,birtije....
kurce se okolo kao da su u las vegasu..
dosta mu je buke studenata iz dalmatinske zagore,lokalnog nacelnika..
dosta mu je austriske trulez hrane na akciji u konzumu...
u krajnju ruku dosta mu je svih tih nabudjenih faca koji su dosli iz babine grede..


Proda stan,uzme neku kesovinu...
kupi u okolici ZGa(tu mislim na nekih cca 1-2h voznje autom a to je prakticki cijela kontinetalna HR) nekakvo IMANJE.

Sredi ga...i sam od njega zivi,ima svoju hranu,vodu..
mozda neke light zivine...
tipa kokosi,nes ti matematike imat kokos...
al ima hrpa ove mlade retardirane djece kaj su kokos vidjeli samo na grillu gastro odjela u konzumu..

te uz to imanje sredi i takav vid nekog seoskog turizma..nekog vida polu samoodrzivog seoskog imanja...
koji ukuljcuje da ekipu moze otfurat i u sumu,npr kvadovima...,ponudit im neku klopu kakti domacu..cugu..DODATNE sadrzaje..

ima ljudi koji traze takvu vrst izleta iz zg..
bilo da je to u smislu nekog dogajdaja..
proslava rodjenadana,imendana,tulum,nova godina,karmine...

a u tam zivi pa to sve odrzava,ima svoj zivot u prirodi,na nacin kako zeli i bavi se s cim zeli..
danas je 2017..
net je tu,svijet je globalno selo..
zasto ne udruzit se sa nekim igracima iz turzima,pa hendlati jos i neke strance..bilo tu lokalne yugice ili one bas prave kmice strendzere...

ima tu potencijala defintivno..

samo treba imat ideju,volju,znanje i vrijeme...
dakle nije to easy money,vec hard..al ak ti recimo ova hipotetska okolnost to predstavi kao rjesenje,zasto ne..
a ak mislis lezat a da kapa,to ima samo kod zidova...


@neno,neznam kaj ti to rentas(ocito neku napucanu vilestinu negdje u istri ili kaj) da je ciscenje 250€,za to ovjde u ZG rade cistacice rekao bih gotovo cijeli mjesec...
i inace nije poanta da se uzme lova samo na smjestaju,vec i na dodatnim ponudama..sadrzajima...
pa makar uz smjestaj prodao jos i neki glupi kamen na koji si nakeljio magnet da se drzi za fridge na kojem je tvoje dijete flomicenm napisalo...npr etno selo SpisicBukovica Cro:klap:
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:59   #18
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
...
Sve to stoji ali:

- baviti se poljoprivredom nije za svakoga. Niti se radi samo o kokošima a niti mnogi odrasli nisu puno bolji po tome da nisu vidjeli živu kokoš. Ne mislim doslovno nego za voditi samoodrživo seosko imanje ipak treba i znanja i volje.
- za tulume, rođendane...ipak treba neki veći prostor, obično se prodaju klasične obiteljske kuće. I kao što rekoh troškovi su veliki ako rentaš na samo jedan dan.

Da vila u Istri, troškovi pranja posteljine su oko 100 eura i 4-5 čistačica.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:01   #19
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Sve to stoji ali:

- baviti se poljoprivredom nije za svakoga. Niti se radi samo o kokošima a niti mnogi odrasli nisu puno bolji po tome da nisu vidjeli živu kokoš. Ne mislim doslovno nego za voditi samoodrživo seosko imanje ipak treba i znanja i volje.
- za tulume, rođendane...ipak treba neki veći prostor, obično se prodaju klasične obiteljske kuće. I kao što rekoh troškovi su veliki ako rentaš na samo jedan dan.

Da vila u Istri, troškovi pranja posteljine su oko 100 eura i 4-5 čistačica.
naravno da nije,zato sam i rekao da za sve treba imat znanja,volje,mogucnosti i zelje...
a mnogi bi kod nas samo "cimer fraj" kak kaze Mile,lezi pod palmu i uzivaj...
a to tak ne ide..

nebi ovo bilo klasnicno samoodrzivo gospodarsvo,
vec kombinacija turizma&samoodrzivog gospodarstva koje bi jedno naslanjalo se na drugo...uz rad ukucana i ideju imalo bi prodju rekao bih.

nemora uopce biti...
danas ljudi teze jednostavnom....

mjestu gdje dojdu nesto obavit i odu,a da ne ne oznoje...

tako da imas ti sve u kuci za tulum,rodjendan,ovo ono..pa cak i vjencanja!!
oni samo dojdu i provesele se i odu...
ti ocistis,pripremis,spremis(dakle ne placas nikga vec sebe)
naravno to sve i plate..

prostor kao takav nemora bit kao DVD Pusca,jer nece tu dolazit orkestar crvene armije vec neki osrednja ekipa...
a kao i svako rentanje objekta,jedan dan je skuplji po danu od 2 ili vise...upravo radi toga..

probaj naci zimi kucu za rentat u gorskom kotaru ili nekakvo malo bolje imanje u okolici zagreba vikendom upravo za te stvari...gotovo nemoguce....

to kaj ti imas nije iz ove price mislim...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:23   #20
Da se nađe 20 obitelji pa kupe cijelo naselje to bi već imalo potencijala. Ovako inače na papiru zvuči super, kupiš imanje za siću pola sata od Zagreba. Ali ostalih prednosti takvog života nemaš. Okružen si bijedom i socijalom u najboljem slučaju, u najgorem vukovima i minama.

U Njemačkoj sam živio u nekom seocetu pokraj Stuttgarta čijeg se imena ne sjećam. Firme su u suradnji sa općinom kupile jeftino zemlju i sagradile kuće za radnike. Nakon isteka ugovora nekretnine pripale općini pa ih je jeftino iznajmljivala. Imao si trgovački centar, knjižnicu, kino, mjesto za opijanje. Usred ničega, ali nije vukojebina.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.