Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2004., 16:27   #1
Dobio sam kazneni nalog!!!

Ne razumijem se u pravo tako da cu prenjeti vecinu stvari sa spisa sem sto cu maknuti osobne podatke,posto imam jos 7 dana pravo na zalbu ,molim da budete sto azurnji jel se bojim da cu odlezat 3 mjeseca tam di nema tople vode i dvoslojnog wc papira...tak da ono fakat HELP!!
---------------------------------------------------------------------------
Općinski sud u ime grada; po sucu i** s*** kao sucu pojedincu, u kaznenom predmetu protiv okr. Rock n Trolla, zbog kaznenog djela iz čl. 230 st 4 KZ, povodom optužnog prijedloga ODO ime grada za izdavanje kaznenog naloga dana 9. studenog 2004. g. presudio je temeljem čl. 448 st 1 i 2. zkp izdaje se
KAZNENI NALOG
okr: moji osobni podaci

kriv je

što je dana bla bla 2003 Zagrebu adresa posjedova kazetu piratskog porijekla za Playstation 2 ( op Rock - igra je original )
bez odobrenja ovlaštenog distributera SOny i 3 dvd video grama piratskog porijekla sa spotovima i snimkama koncerata : ime grupa i izvođača, bez odobrenja ovlaštenog nositelja autorskog prava HDS-a iako svjestan da su isti izrađeni na neovlašteni način, dakle zatečenim s predmetima koji su nastali počinjenem kaznenog djela iz čl. 230 st 1 KZ, a on je to mogao ili bio dužan znati, čime je počinio kazneno djelo protiv imovine - nedozvoljenom uporabom autorskog djela - opisano je i kažnjivo po čl. 230 st 4 KZ, pa se temeljem čl 230 st 4 KZ osuđuje na


kaznu od: "uvjetna 3 mjeseca na godinu dana"

to je sa papira...realnost je malčice drukčija...

zapljena osobne imovine je bila mnogo obilnija nego spomenuto u kazni...kazna je iznimno blaga naspram količine odnesenih dokaza.
Isto tako kao da je nestalo pola toga od policijske uprave do drzavnog tuzitelja...
Sta je sa ostalim dokazima s kojim bi me mogli puno teze osuditi?
Dal prikupljeni dokazi vrijede nakon osude?
Dal ce mi nakon 8 dana ,cim kazneni nalog postane punomocan naprosto dic drugu tuzbu sa ostatkom dokaza ili ce mi policija opet pokucat na vrata...??
Posto ima jos ljudi upletenih u sve to dal je moguce da mi slazu klopkicu ??
BTW.
Krivo mi je napisan datum rodjenja,jedna igra je legalna te sam presudu dobio bez sudjenja!!!(Znaci nisu me zvali na sud,samo sam dobio Kazneni Nalog..)...
PLZ Help..
Ako vam je potrebno jos stogod sa sa spisa(Obrazlozenje itd...)recite
__________________
Potpis:
Vaš potpis (signature) koji će se pojaviti na dnu vašeg posta.
HTML kôd je OFF
vB Code je ON
[img] kôd je OFF
Smajlići su OFF
Rock' n 'Troll is offline  
Old 16.11.2004., 16:56   #2
Re: Dobio sam kazneni nalog!!!

Quote:
Rock' n 'Troll kaže:


kaznu od: "uvjetna 3 mjeseca na godinu dana"

zapljena osobne imovine je bila mnogo obilnija nego spomenuto u kazni...kazna je iznimno blaga naspram količine odnesenih dokaza.
Isto tako kao da je nestalo pola toga od policijske uprave do drzavnog tuzitelja...
Sta je sa ostalim dokazima s kojim bi me mogli puno teze osuditi?
Dal prikupljeni dokazi vrijede nakon osude?
Dal ce mi nakon 8 dana ,cim kazneni nalog postane punomocan naprosto dic drugu tuzbu sa ostatkom dokaza ili ce mi policija opet pokucat na vrata...??
Posto ima jos ljudi upletenih u sve to dal je moguce da mi slazu klopkicu ??
BTW.
Krivo mi je napisan datum rodjenja,jedna igra je legalna te sam presudu dobio bez sudjenja!!!(Znaci nisu me zvali na sud,samo sam dobio Kazneni Nalog..)...
Za ovo k.d. zapriječena je kazna - novčana do 100 dnevnih dohodaka ili kaz. zatvora do 6 mjeseci, dakle, procijeni sam da li je 3 mj. uvjetno na 1 god. OK ili ne...
Da su htjeli obuhvatiti još nešto optužbom mogli su i ne bi bilo kaznenog naloga, već bi bio podnesen optužni prijedlog.
Očigledno je da su našli nekoga drugoga koga se tereti za st. 1., ili neki drugi stavak čl. 230. KZ.
Dokazi se sigurno nisu zagubili ili nestali, već je odvjetništvo išlo s prijedlogom za izdavanje kaz. naloga za ono što je sigurno za dobivanje osuđujuće presude.
Policija bi mogla zakucati na vrata jedino ako traje obrada nekoga drugoga, a mišljenja su da možeš dati podatke. Možda će te druge oduzete stvari biti upotrijebljene protiv njih...?
Kazneni nalog se primjenjuje kod određenih ( lakših, po kazni blažih kaznenih djela) i redovan su put u kaz. pravu i postupku, jer postupci traju znatno kraće ukoliko opk. ne uloži prigovor.
Ako ne uložiš prigovor, ova presuda postaje pravomoćna, ako ga uložiš ide se u kazneni postupak u kojemu se provode svi dokazi, možeš dobiti i drugačiju kaznu, a usput još plaćaš( vjerovatno!) i troškove postupka.
Pa si razmisli što bi bilo bolje....
zuba is offline  
Old 16.11.2004., 22:01   #3
Puno ti hvala na odgovoru........


Pretpostavljam da bi bilo najbolje da se ne bodem s rogatima,al onda opet strah me je da ako ne interveniram u roku od tih 8 dana samo ne upadnem u jos vece neprilike...

U biti,znaci da nije gotovo vec je tek pocelo....?
__________________
Potpis:
Vaš potpis (signature) koji će se pojaviti na dnu vašeg posta.
HTML kôd je OFF
vB Code je ON
[img] kôd je OFF
Smajlići su OFF
Rock' n 'Troll is offline  
Old 17.11.2004., 08:14   #4
Quote:
Rock' n 'Troll kaže:
Puno ti hvala na odgovoru........
Pretpostavljam da bi bilo najbolje da se ne bodem s rogatima,al onda opet strah me je da ako ne interveniram u roku od tih 8 dana samo ne upadnem u jos vece neprilike...

U biti,znaci da nije gotovo vec je tek pocelo....?
Ako ne uložiš prigovor u roku 8 dana, on postaje pravomoćan, i za tebe je postupak gotov, i ne možeš pasti u veće neprilike nego si već pao...
Zato moraš sam odlučiti hoćeš li prihvatiti tih 3 mjeseca uvjetno na 1 godinu - i gotovo, ili ćeš prigovoriti, pa se upustiti u postupak. Sve ovisi koliko imaš argumenata da si ti, a ne odvjetništvo u pravu...

Samim time što je odvjetništvo išlo kaznenim nalogom pokazuje da i oni žele postupak riješiti na brži način, pa nude i tebi tu mogućnost...
zuba is offline  
Old 17.11.2004., 12:57   #5
Stigao je i meni kazneni nalog , ali zbog nečega drugoga.
Može mi netko objasniti s pravne strane malo te pojmove - kazneni nalog i šta slijedi nakon toga.
Meni nije jasno ako u nalogu piše presuda i iznos kazne zašto sam pozvana na sud ?? Mislila sam da je tim nalogom sve riješeno i da je sudac u XY gradu donio presudu. Prekršaj sam počinila u drugom gradu i sad sam pozvana ovdje kod mene na sud.

Koliko dugo u dosjeu stoji taj podatak o prekršaju?Cijeli život?
Scorpio babe is offline  
Old 22.11.2004., 08:37   #6
Večernji list od jučer, sa nekog savjetovanja za kazneno pravo u Opatiji....

tužitelji se žale na premale kazne koje suci izriču kada se postupak pokrene kaznenim nalogom(valjda je nešto tako slično pisalo) i nakon žalbi se u 62% slučajeva povećavaju kazne
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 23.11.2004., 18:02   #7
Quote:
brzi kaže:
Večernji list od jučer, sa nekog savjetovanja za kazneno pravo u Opatiji....

tužitelji se žale na premale kazne koje suci izriču kada se postupak pokrene kaznenim nalogom(valjda je nešto tako slično pisalo) i nakon žalbi se u 62% slučajeva povećavaju kazne
Ako u svome zahtjevu za izdavanje kaznenog naloga drž. odvjetnici predlože sankciju i sud ju prihvati pa donese presudu kojom izriče takvu sankciju, neće se , niti može, drž. odvjetnik žaliti .....dobio je presudu kakvu je tražio...

Ovdje se radi o nečemu drugome, ali ne vidim da li je u pitanju prekršajni ili kazneni postupak, a u oba postoji mogućnost izdavanja kaznenih/prekršajnih naloga ...
zuba is offline  
Old 24.11.2004., 08:33   #8
VL, 21.11., 2str

"Na novčane kazne, iako su relativno malo zastupljene u kažnjavanju, i to kroz kaznene naloge, tužitelji uspijevaju u žalbi u čak 62 od 100 predmeta ishoditi njihovo povećanje ili zamjenu nekom drugom kaznom."

piše još da su novčane kazne sve prisutnije a uvjetne se smanjuju a problem u naplati se rješava zatvorskom kaznom...

da li državni odvjetnici zahtjeva izdavanje kaznenog naloga ne znam ali ako se usporedi s prekršajnim nalogom onda vjerujem da sud donosi naloge samostalno
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 24.11.2004., 17:25   #9
Quote:
brzi kaže:
VL, 21.11., 2str
"Na novčane kazne, iako su relativno malo zastupljene u kažnjavanju, i to kroz kaznene naloge, tužitelji uspijevaju u žalbi u čak 62 od 100 predmeta ishoditi njihovo povećanje ili zamjenu nekom drugom kaznom."

piše još da su novčane kazne sve prisutnije a uvjetne se smanjuju a problem u naplati se rješava zatvorskom kaznom...
Ovdje se govori o zastupljenosti - primjeni pojedinih sankcija u kaznenim postupcima, pa se i kaže da su novčane relativno malo zastupljene, da ih se primjenjuje najčešće kroz kaznene naloge, ali da iako je situacija u državi takva kakva jeste - ljudi nemaju novaca itd. itd. ipak se tužitelji žalbama uspijevaju izboriti za njihovo povećanje...
Cilj - smanjiti broj uvjetnih osuda, jer one u stvari nisu kazna već mjera upozorenja...
zuba is offline  
Old 24.11.2004., 17:28   #10
Quote:
brzi kaže:
VL, 21.11., 2str
da li državni odvjetnici zahtjevaju izdavanje kaznenog naloga ne znam, ali ako se usporedi s prekršajnim nalogom onda vjerujem da sud donosi naloge samostalno
U kaznenom postupku drž. odvjetnik je taj koji predlaže sudu izdavanje kaznenog naloga, sud to ne može učiniti samostalno, bez ovoga prijedloga....
Ali, može se ne složiti sa prijedlogom...
zuba is offline  
Old 25.11.2004., 09:49   #11
e, jebi ga, sad ne kužim, negdje je puklo...

proučit ću još malo....
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 25.11.2004., 09:58   #12
Quote:
zuba kaže:
Ako u svome zahtjevu za izdavanje kaznenog naloga drž. odvjetnici predlože sankciju i sud ju prihvati pa donese presudu kojom izriče takvu sankciju, neće se, niti može, drž. odvjetnik žaliti.....
ili je u pitanju igra brojevima ili su državni odvjetnici kreteni...

a mislim da su kreteni zato što mi se čini glupo predložiti taj nalog a ne predložit neku pretjeranu sankciju pa neka je sud smanji. ili to namjerno rade da bi opravdali postojanje pa naprave polovično da bi se kasnije žalili i hvalili kako uspijevaju u 62% slučajeva

u bilo kojoj varijanti mogu sisat
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 25.11.2004., 22:59   #13
Quote:
brzi kaže:
ili je u pitanju igra brojevima ili su državni odvjetnici kreteni...

a mislim da su kreteni zato što mi se čini glupo predložiti taj nalog a ne predložit neku pretjeranu sankciju pa neka je sud smanji. ili to namjerno rade da bi opravdali postojanje pa naprave polovično da bi se kasnije žalili i hvalili kako uspijevaju u 62% slučajeva
nije u pitanju igra brojeva, niti su oni kreteni, već ti nisi shvatio napisano...

ali nije mi teško pojasniti:

a) ide prijedlog sankcije u kaznenom nalogu - sud se složi i donese presudu sa baš takvom predloženom sankcijom....drž. odvjet. nema razloga za žalbu i ne može se žaliti na nešto u čemu je dobio ono što je tražio
b) ide prijedlog sankcije - sud se ne složi sa njim jer smatra da bi sankcija prema stanju spisa trebala biti drugačija...ne donosi presudu kojom prihvaća kazneni nalog već zakazuje normalnu glavnu raspravu na koju poziva okr. i ostale predložene svjedoke...

I to je to....

a ovaj postotak se odnosi na žalbe podnesene po redovnim optuženjima iz čega proizlazi da su nam sudovi blagi i da žalbama drž. odvj. uspijeva povisiti ili promijeniti izrečenu sankciju...
zuba is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.