Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2010., 22:12   #1
Kazne nastavnika u školi

Pozdrav svima,

zanima me što mislite o metodi nastavnika/ce koji za kaznu učeniku osmog razreda zadaju kod kuće da 200 puta napiše - "Nikad više neću prevariti nastavnika/cu iz..." - a kaznu je dobio/la jer je dao/la uđu bilježnicu na pregled tom nastavniku/ci.

Isprika ako sam promašila mjesto za temu, ali baš me znimaju vaša mišljenja o takvoj metodi kazne učenika.

Lp
Lady_R is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:44   #2
Quote:
Lady_R kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zanima me što mislite o metodi nastavnika/ce koji za kaznu učeniku osmog razreda zadaju kod kuće da 200 puta napiše - "Nikad više neću prevariti nastavnika/cu iz..." - a kaznu je dobio/la jer je dao/la uđu bilježnicu na pregled tom nastavniku/ci.

Isprika ako sam promašila mjesto za temu, ali baš me znimaju vaša mišljenja o takvoj metodi kazne učenika.

Lp
Po meni je kazna, kazna i trebalo bi ju poštovati. Tj želim reći da roditelji ne bi trebali potkopavati autoritet profesora i davati za pravo učeniku a jasno je da je pogriješio i bio uhvaćen.

Što se tiče baš te kazne, malo mi je smiješna, ali nisam u poziciji kometirati jer nemam dijete tih godina, a sama sam odavno bila u 8. razredu pa nemam neku predodžbu.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:58   #3
Da sam ja na mjestu nastavnika natjerala bih ga da za zadaću ispiše cijelu bilježnicu a ne samo 200 puta. To je mizerna i totalno primjerena "kazna", iako mi je malo čudno da se za ovom metodom poseže čak i u 8.razredu, to mi je više za niže razrede.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 23:04   #4
a jbg, kazna je kazna.
ako klinac mulja, mora biti spreman na posljedice.
što misliš o "metodi" učenika koji laže i tuđu bilježnicu pokušava podvaliti pod svoju?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 23:29   #5
Bolje to nego ravnalom po prstima
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 00:02   #6
Cudan vid kazne za 8.razred,ali valjda ga tako misli naucit redu.

Ucenik je mogao proci i gore-jedinica u dnevnik.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 06:58   #7
Da je klinac napravio glupost - jeste.

A ako nastavnik/ca ne zna drugačije sankcionirati neprihvatljivo ponašanje djece, onda neka si potraži posao negdje drugdje.

Mislim, koja je poruka ove kazne: izmučit ću te dosadom i bolovima u ruci, pa ćeš negdje oko 173-ćeg ponavljanja rečenice shvatiti da si pogriješio?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 07:43   #8
sudeći po tome da zbog ovoga otvaraš temu,očito misliš da je nepravedno da je dijete dobila kaznu,ili se neslažeš da je ovaj "prekršaj" za kaznu, ili misliš da je kazna "prestroga"

da je napravljena gluspost je, da je djete krivo je,i učitelj je odredio kaznu i mislim da bi ju trebalo poštovati,bez obzira koliko se nama činila čudna ili nepravedna
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 07:57   #9
Bilo bi dobro da se javi netko tko radi u školi pa bi nam lijepo svima objasnio da ja u današnje vrijeme postalo nemoguće kazniti učenika. Tako da mene ovakva naizgled neprimjerena kazna za tu dob uopće ne čudi. Pa danas su profesori postali totalno ugrožena vrsta jer nemaju alata kojim bi sankcionirali dijete.
Ne znam šta vi mislite da je profesor trebao napraviti.
Jadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 08:17   #10
Kazna nije primjerena uzrastu. Mislim da i roditelji u ovom slučaju trebaju, moraju odraditi svoj dio posla...i biti sretni što nastavnik ima petlje kazniti neprimjereno ponašanje jer danas većina ide linijom manjeg otpora
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 08:31   #11
ja osobno mislim da je kazna primjerena i za ucinjeno i za dob ucenika. no taj nastavnik najbolje poznaje okolnosti i samog ucenika. ja osobno bi isto napravila. ako bi ucenik ponavljao ovakve bezobrazluke svakako bi napisala poruku roditeljima, a njemu smislila jos tezu kaznu. jedinica u imeniku je zadnje rijesenje.
ja sam se susretala i s gorim stvarima...recimo mama i sestra su rjesavale radnu biljeznicu uceniku....3 razlicita rukopisa (vidi se iz aviona)u pola radne biljeznice. i ona se jos cude sto ucenik nije dobio 5 jer je radna rjesena i dani i dani uvjeravanja mene kako je to ucenik sam rjesio.....ma mislim stvarno!
Kakvu poruku je taj roditelj poslao uceniku?
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 08:57   #12
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
da je napravljena gluspost je, da je djete krivo je,i učitelj je odredio kaznu i mislim da bi ju trebalo poštovati,bez obzira koliko se nama činila čudna ili nepravedna
Koji je smisao čudne ili nepravedne kazne?

Samo pitam...

Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro da se javi netko tko radi u školi pa bi nam lijepo svima objasnio da ja u današnje vrijeme postalo nemoguće kazniti učenika. Tako da mene ovakva naizgled neprimjerena kazna za tu dob uopće ne čudi. Pa danas su profesori postali totalno ugrožena vrsta jer nemaju alata kojim bi sankcionirali dijete.
Ne znam šta vi mislite da je profesor trebao napraviti.
Moja sveki je učiteljica. I ima jednu kolegicu koja se služi istim ovakvim kaznama. Inače se sa sveki nikako ne slažem u nekim njenim "pedagoškim" stavovima, ali čak i ona kao učiteljica starog kova smatra da prosvjetar koji ne može smisliti primjereniju kaznu i nije za prosvjetnu službu. A da su prosvjetari posve nemoćni - nisu. Samo treba razmisliti što se čime postiže, a što služi samo za demonstraciju moći.

Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Kakvu poruku je taj roditelj poslao uceniku?
Lošu. Ali to nije tema, niti su roditelji završili pedagoški faks. Ako roditelji prave odgojne gluposti, znači li to da onda mogu i prosvjetari?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 09:01   #13
Mislim da je nastavnik danas nemoćan.
Protiv njega su većinom i roditelji i učenici, a i zakon nije baš na njegovoj strani, barem u praksi.
Što više reći nego da po prijedlogu novog zakona: kad skupi 100 neopravdanih (karikiram) učenik će se ''promatrati'' !?
Ovo mi više izgleda kao poruka učitelja: to je jedino što mogu učiniti da učeniku više ne padne na pamet, u ovom slučaju: lagati, podmetati i falsificirati .
Danas učiteljica, sutra Đakovština .
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 09:14   #14
Quote:
bioaktiv kaže: Pogledaj post
Mislim da je nastavnik danas nemoćan.
Protiv njega su većinom i roditelji i učenici, a i zakon nije baš na njegovoj strani, barem u praksi.
Što više reći nego da po prijedlogu novog zakona: kad skupi 100 neopravdanih (karikiram) učenik će se ''promatrati'' !?
Ovo mi više izgleda kao poruka učitelja: to je jedino što mogu učiniti da učeniku više ne padne na pamet, u ovom slučaju: lagati, podmetati i falsificirati .
Danas učiteljica, sutra Đakovština .


Nekad je to bilo casno zvanje...danas te svi preispituju i pljuju po tebi..bio ti dobar ili los...
Ma svi smo mi isti...s misijom da zeznemo djecu i da napakostimo roditeljima.I blago si ga nama s velikim placama i godisnjem od 3mjeseca!

Ispricavam se na off-u. Necu vise.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 09:27   #15
Na žalost, danas roditelji uče djecu da ne moraju poštovat učitelje. Žalosno!
i jadno!
Roditelji umjesto da odgajaju se umiljavaju djeci da bi im bili draži i boje se i sami prigovorit, a kamoli kaznit. A učitelji bi trebali robovat svima, povlađivat toj istoj djeci, ali nekako napravit i školovanje i onaj elementarni "kućni" odgoj!!!
Ma nema šanse, pa nisu ti ljudi svemoćni, ni vještice i vračare pa da nekim čudesnim moćima krenu u takvu borbu protiv vjetrenjača!
Djecu bii i više trebalo kažnjavat, ovo je blaga, ali učinkovita kazna.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 09:31   #16
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Da je klinac napravio glupost - jeste.

A ako nastavnik/ca ne zna drugačije sankcionirati neprihvatljivo ponašanje djece, onda neka si potraži posao negdje drugdje.

Mislim, koja je poruka ove kazne: izmučit ću te dosadom i bolovima u ruci, pa ćeš negdje oko 173-ćeg ponavljanja rečenice shvatiti da si pogriješio?
Ako i kod 173. reda shvati da je pogriješio i da je napravio glupost onda je i to pomak i kazna je odradila svoje.

Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro da se javi netko tko radi u školi pa bi nam lijepo svima objasnio da ja u današnje vrijeme postalo nemoguće kazniti učenika. Tako da mene ovakva naizgled neprimjerena kazna za tu dob uopće ne čudi. Pa danas su profesori postali totalno ugrožena vrsta jer nemaju alata kojim bi sankcionirali dijete.
Ne znam šta vi mislite da je profesor trebao napraviti.
Šta da ti kažem, svaki dan gledam neki oblih dječje bahatosti i učiteljske/nastavničke nemoćnosti. Nekidan je u našoj školi učenik pogodio jabukom nastavnicu u glavu. Pazi jabukom!!! Šta se dogodilo? Pozvana policija, klinac je usmeno ukoren, obaviješteni roditelji i to je sve. Jad i očaj od zakona u današnjem školstvu.
A da ne spominjem situaciju kad klinci iz viših razreda upadaju u kantinu za vrijeme dok niži (1. - 4.raz) jedu i "kradu" sa stolova hranu, a njihov odmor je sat kasnije. Tete u kantini su skroz nemoćne, nemali broj puta ih je na putu s posla dočekala probušena guma jer nisu nekom divljaku dopustile da uzme kroasan od malenih.
Pa ti gledaj je li ta kazna primjerena ili nije.
Kako mi se čini osoba koja je pokrenula temu je nezadovoljni roditelj. Meni je neshvatljivo kako bilo ko u toj situaciji može staviti kaznu ispred dječje pogreške/bahatosti/nepoštenja. Zapitaj se koji je zbilja problem o kome se treba na forumu raspraviti. Ako uopće treba.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 09:56   #17
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Ako i kod 173. reda shvati da je pogriješio i da je napravio glupost onda je i to pomak i kazna je odradila svoje.
Nisi me shvatila.

Klinac neće shvatiti da je pogriješio ni kod 173-ćeg, ni kod 200-tog, a garant ni kod 373-ćeg reda, čak i da postoji. Samo će hladno reći roditeljima i prijateljima da je učiteljica frustrirana baba koja se iživljava nad klincima, a u sebi će biti zadovoljan što nije dobio jedinicu. Ili će čak nagovoriti mamu ili neku prijateljicu da mu ispišu "kaznu" umjesto njega.

Možda sam to samo ja, a ni ja baš nisam bila prevelika cvećka u školi, ali meni ovo sa podmetanjem tuđe bilježnice nije baš tako bezazlena pizdarijica. I svakako bih tražila načina da to kaznim tako da balavac shvati da su prijevare, laganja i sl. nedopustive. Što fali negativnoj ocjeni, većina ovdje kaže da je to kao neka krajnja mjera. Meni ne djeluje tako. Nisi znao/napravio ono što si trebao i još si se k tome služio lažima - po meni je mali zaslužio komad k'o kuću. Bez pardona.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 10:07   #18
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nisi me shvatila.

Klinac neće shvatiti da je pogriješio ni kod 173-ćeg, ni kod 200-tog, a garant ni kod 373-ćeg reda, čak i da postoji. Samo će hladno reći roditeljima i prijateljima da je učiteljica frustrirana baba koja se iživljava nad klincima, a u sebi će biti zadovoljan što nije dobio jedinicu. Ili će čak nagovoriti mamu ili neku prijateljicu da mu ispišu "kaznu" umjesto njega.

Možda sam to samo ja, a ni ja baš nisam bila prevelika cvećka u školi, ali meni ovo sa podmetanjem tuđe bilježnice nije baš tako bezazlena pizdarijica. I svakako bih tražila načina da to kaznim tako da balavac shvati da su prijevare, laganja i sl. nedopustive. Što fali negativnoj ocjeni, većina ovdje kaže da je to kao neka krajnja mjera. Meni ne djeluje tako. Nisi znao/napravio ono što si trebao i još si se k tome služio lažima - po meni je mali zaslužio komad k'o kuću. Bez pardona.
Ma ja ipak mislim da je više onih koji će shvatiti da su pogriješili i da je to neprihvatljivo ponašanje. Onaj koji ispiše 200 puta rečenicu i ista mu ne dopre do mozga onda s njim nešto zaozbiljno nije u redu.
Ovo što se za ocjenu piše, ništa ne fali negativnoj ocjeni ali po meni ona je najjadnija vrsta kazne, ocjenu ispraviš vrlo lako, osim ako ti se nastavnik zainati pa te pošalje na popravni (što isto opravdavam u nekim slučajevima krajnje dječje nekulture i bezobrazluka).
Šta da ti kažem, u mom razredu ima učenika koji su sa 10 godina u stanju slagati ocjenu, obrisati netočno, prepraviti na točno, prepraviti sebi ocjenu sa 3 na 5. I to sve za vrijeme sata. Pa u kakvu će to djecu izrasti za 4 godine, koja sranja će onda raditi u 8. raz. ako sad s 10 godina imaju petlje za takvo nešto.
Najžalosnije mi je što znam da dijete koje je to napravilo nije to uradilo radi svog komfora nego od straha od roditelja koji danas filaju djecu da je samo 5 prihvatljiva ocjena i da ako tamo neka Julija ima sve petice mora i Maša isto tako imati, po cijenu varanja učiteljice, roditelja.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 10:23   #19
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Ma ja ipak mislim da je više onih koji će shvatiti da su pogriješili i da je to neprihvatljivo ponašanje. Onaj koji ispiše 200 puta rečenicu i ista mu ne dopre do mozga onda s njim nešto zaozbiljno nije u redu.
Ovo što se za ocjenu piše, ništa ne fali negativnoj ocjeni ali po meni ona je najjadnija vrsta kazne, ocjenu ispraviš vrlo lako, osim ako ti se nastavnik zainati pa te pošalje na popravni (što isto opravdavam u nekim slučajevima krajnje dječje nekulture i bezobrazluka).
A ja mislim da ti ipak imaš malo predobro mišljenje o klincima. Imali smo i mi nastavnike koji su tako kažnjavali (ja nikada nisam dobila takvu kaznu ), ali baš se ne sjećam da se itko od toga opametio. Samo su nastavnice dobile još po koji nadimak. A ako bude morao sjesti i stvarno nešto naučiti da ispravi jedinicu, i to zaozbiljno, bez progledavanja kroz prste, pa valjda bi shvatio da je lakše napraviti to od prve i bez natezanja...

A možda i griješim...

Quote:
Šta da ti kažem, u mom razredu ima učenika koji su sa 10 godina u stanju slagati ocjenu, obrisati netočno, prepraviti na točno, prepraviti sebi ocjenu sa 3 na 5. I to sve za vrijeme sata. Pa u kakvu će to djecu izrasti za 4 godine, koja sranja će onda raditi u 8. raz. ako sad s 10 godina imaju petlje za takvo nešto.
Ma bilo je toga i u moje vrijeme, davno, davno... To je obično automatski povlačilo razgovor sa pedagogom, pozivanje roditelja i negativnu ocjenu. Naravno, i onda je bilo roditelja čija zlata nikako nisu mogla počiniti takav zločin i sigurno su bila krivo okrivljena, a bilo je i onih koji su klincima na licu mjesta odvalili koju pedagošku. Kad se bolje prisjetim, oni normalni roditelji su uvijek bili neka rijetka vrsta.

Quote:
Najžalosnije mi je što znam da dijete koje je to napravilo nije to uradilo radi svog komfora nego od straha od roditelja koji danas filaju djecu da je samo 5 prihvatljiva ocjena i da ako tamo neka Julija ima sve petice mora i Maša isto tako imati, po cijenu varanja učiteljice, roditelja.
E to je već druga priča. A kako neke roditelje prizvati pameti - mislim da se taj koji bi to smislio još nije rodio. I neće skoro.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 10:31   #20
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A ja mislim da ti ipak imaš malo predobro mišljenje o klincima. Imali smo i mi nastavnike koji su tako kažnjavali (ja nikada nisam dobila takvu kaznu ), ali baš se ne sjećam da se itko od toga opametio. Samo su nastavnice dobile još po koji nadimak. A ako bude morao sjesti i stvarno nešto naučiti da ispravi jedinicu, i to zaozbiljno, bez progledavanja kroz prste, pa valjda bi shvatio da je lakše napraviti to od prve i bez natezanja...

A možda i griješim...



Ma bilo je toga i u moje vrijeme, davno, davno... To je obično automatski povlačilo razgovor sa pedagogom, pozivanje roditelja i negativnu ocjenu. Naravno, i onda je bilo roditelja čija zlata nikako nisu mogla počiniti takav zločin i sigurno su bila krivo okrivljena, a bilo je i onih koji su klincima na licu mjesta odvalili koju pedagošku. Kad se bolje prisjetim, oni normalni roditelji su uvijek bili neka rijetka vrsta.



E to je već druga priča. A kako neke roditelje prizvati pameti - mislim da se taj koji bi to smislio još nije rodio. I neće skoro.
Mi smo imali kazne tog tipa ali ne za stvarnu kaznu nego je puno češće to bilo iz jezika kad neko u 7. raz recimo nije znao napisati pravilno naziv ulice, kad je veliko slovo štekalo, ije i je i tako to, onda bi mu nastavnica "za kaznu" davala da napiše neznamkoliko puta to to i to da nauči jednom za svagda.
Nažalost, valjda je tako i danas, normalni i realni roditelji su rijetka vrsta.
Šta reći na današnje roditelje kad su u stanju doći i žaliti se na djetetovu ocjenu iz likovnog?? Dođe mama pita zašto mali nije dobio 5, on crta za 5. Učiteljica pokuša objasniti kako je bilo bitno crtanje i uočavanje detalja na slici i na tome je bio naglasak, da je dijete to dosta šturo nacrtalo u odnosu na drugu djecu. Ali ne, mama na to komentira kako je njoj njezin sinčić rekao da je on nacrtao puno detalja.
Oko takvih jadnih, mizernih, ispod časti, problema danas roditelji dižu hajku, kamoli ne oko ovakvih kazni, vau...dijete će biti prikovano za stol eventualno jednu večer dok ne ispiše 200 puta rečenicu...pa kako se ko usudi tako kazniti dijete???
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.