Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2005., 02:42   #21
Quote:
kittin kaže:
Patnja je u stvari ono radi čega se razvijaš- znam da zvuči isklišeizirano i da te trenutno baš briga za to, ali eto......

Najbolje ju je pretočiti u nešto kreativno, kao što je već i prije spomenuto, neki hobi, posao, umjetnost........Ja kad sam u bedu najbolje stvaram
Radi ili zbog čega se razvijaš?
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 09:24   #22
Shantideva kaže da su nam neprijatelji jednako dragocjeni koliko i prijatelji, u stvari još i više, jer samo zahvaljujući neprijateljima možemo razvijati vlastitie kvalitete.
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 11:05   #23
Quote:
spider jerusalem kaže:
Shantideva kaže da su nam neprijatelji jednako dragocjeni koliko i prijatelji, u stvari još i više, jer samo zahvaljujući neprijateljima možemo razvijati vlastitie kvalitete.
Možda u nekim drugim situacijama i s drugačijim patnjama za neprijatelja. Ovakve patnje su uvijek pomalo i prijatelj, pomalo i sreća. A intenzitetom svakako idu preko granice do koje je bol stimulativna i u funckiji samorazvoja. Odvlače do točke slabljenja, često i loma.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 11:25   #24
Quote:
~ šu ~ kaže:
Radi ili zbog čega se razvijaš?
Nema rasta bez boli.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 17:29   #25
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Nema rasta bez boli.
Onda je zbog .

I slažem se. Ali, ako je prevelika, bol zaustavlja rast, kljaštri, vuče unatrag.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.