Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2005., 17:52   #21
"Someone has taken most of your brain away and you probably didn't even know it. Well, not taken your brain away, exactly, but decided that you don't use it. It's the old myth heard time and again about how people use only ten percent of their brains. While for the people who repeat that myth, it's probably true, the rest of us happily use all of our brains."


u toj emisiji mi je sranje to što je Plečko pričao, kao stimulacijom određenog područja u mozgu ljudi su pričali sa Bogom, nije možda mislio da su ljudi mislili da pričaju sa Bogom, ima hrpu područja u mozgu koja su odgovorna za neke "kontroverzne" stvari, tipa područje mozga koje stimulacijom izazove near-death experince efekt
a da ne pričam o svecima i utemeljiteljima nekih crkvi koji su ustvari bili bolesni (imali su temporalnu epilepsiju), to je dokazano(ili pretpostavljeno) i za hrpu pisaca koji su pisali tomove i tomove knjiga što je isto jedan od simptoma temporalne epilepsije (hipergovorljivost, hiperpisanje, hiperreligioznost...)..
Tahion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2005., 20:32   #22
-zamisli "naučnika"kako prezentira nedokazane nebuloze-znači vjernici bi po tvojem bili bolesnici?
-ako je tako u koju ti skupinu bolesnika pripadaš? a ne nije pitanje na mjestu jer razum sam sebe nemože analizirati!
-ajd pucaj!
MAFIA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 11:51   #23
Quote:
MAFIA kaže:
-zamisli "naučnika"kako prezentira nedokazane nebuloze-znači vjernici bi po tvojem bili bolesnici?
-ako je tako u koju ti skupinu bolesnika pripadaš? a ne nije pitanje na mjestu jer razum sam sebe nemože analizirati!
-ajd pucaj!
neke od ovih stvari nisu nedokazane nebuloze i ovo sve što sam naveo sam čuo od "naučnika" (pravih naučnika, ne nekog kao što Brko)i nisam rekao da su vjernici bolesnici, samo sam htio reć da se nekad ta čudna ponašanja mogu objasnit patologijom. Nisam išao toliko daleko da kažem da Crkva počiva na patologiji.
Tahion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.