Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2012., 13:40   #81
mi imamo 14 mjeseci i kad je počelo ljepše vrijeme se bilo pogoršalo povraćanje....trenutno se opet malo smirilo....
autoar is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:14   #82
Meni se ti proljetni naleti GERBa više čine kao netolerancija na nešto što se papa.Sigurno kuhate svježe sezonsko povrće, moguće je da je od takvog čega.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 16:30   #83
Quote:
autoar kaže: Pogledaj post
mi imamo 14 mjeseci i kad je počelo ljepše vrijeme se bilo pogoršalo povraćanje....trenutno se opet malo smirilo....
Pročitajte nešto više o Rogamil elektrolitu, napitku koji nadoknađuje tekućinu i izgubljene elektrolite kod proljeva i povraćanja dojenčadi, djece i odraslih.
__________________

Herba laboratorij is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 18:50   #84
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Meni se ti proljetni naleti GERBa više čine kao netolerancija na nešto što se papa.Sigurno kuhate svježe sezonsko povrće, moguće je da je od takvog čega.
Moje čudo je veliko, nema novih namirnica, ali su opet (nakon par mjeseci mira) krenuli bolovi i sve što uz to ide... A činilo mi se da sam negdje naletila na podatak da je proljeće zeznuto kad je o tome riječ, pa rekoh, da pitam...
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 19:12   #85
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
Moje čudo je veliko, nema novih namirnica, ali su opet (nakon par mjeseci mira) krenuli bolovi i sve što uz to ide... A činilo mi se da sam negdje naletila na podatak da je proljeće zeznuto kad je o tome riječ, pa rekoh, da pitam...
Gle, nije svaka mrkva ista i ne tretira se jednako, ako me kužiš kaj ti hoću reći. Ako kupuješ namirnice od istih provjerenih dobavljaća i isključivo sama sve kuhaš, onda to ne bi trebao biti problem. Evo recimo od rodice mali nesmije kupovnu mrkvu jer odmah ima alergijsku reakciju, ali iz pikse hippovu najnormalnije jede.
Jeste bili kod gastrića?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 22:53   #86
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Gle, nije svaka mrkva ista i ne tretira se jednako, ako me kužiš kaj ti hoću reći. Ako kupuješ namirnice od istih provjerenih dobavljaća i isključivo sama sve kuhaš, onda to ne bi trebao biti problem. Evo recimo od rodice mali nesmije kupovnu mrkvu jer odmah ima alergijsku reakciju, ali iz pikse hippovu najnormalnije jede.
Jeste bili kod gastrića?
Cura je već školarka i ne mogu kontrolirati što sve unosi - jede (među ostalim) i u školi i pojma nemam što i kako kuhaju...
Dodatna komplikacija je njena izbirljivost - ono što voli ne smije, ono što smije, ne voli
Bili smo na obradi kod gastroenterologa i dobila je dg GERB, a jutros sam ju naručila na kontrolu obzirom na to da me ove senzacije koje prijavljuje zadnjih 4-5 dana, neodoljivo potsjećaju na prošlogodišnje
Samo da se u ova 2 tjedna do kontrole ne razbuktaju bolovi
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:48   #87
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
Cura je već školarka i ne mogu kontrolirati što sve unosi - jede (među ostalim) i u školi i pojma nemam što i kako kuhaju...
Dodatna komplikacija je njena izbirljivost - ono što voli ne smije, ono što smije, ne voli
Bili smo na obradi kod gastroenterologa i dobila je dg GERB, a jutros sam ju naručila na kontrolu obzirom na to da me ove senzacije koje prijavljuje zadnjih 4-5 dana, neodoljivo potsjećaju na prošlogodišnje
Samo da se u ova 2 tjedna do kontrole ne razbuktaju bolovi
E da, to je velki problem. Vrlo je moguće da nešto što se tam jede u ovo doba godine radi probleme. Ona ne bi npr. smjela čokoladu ni primirisati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 21:46   #88
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
E da, to je velki problem. Vrlo je moguće da nešto što se tam jede u ovo doba godine radi probleme. Ona ne bi npr. smjela čokoladu ni primirisati.
Škola cijelu godinu vrti isti sirotinjski jelovnik
Glede čokolade... znam teoriju, i više manje se toga uspješno odriče, ali praksa ju ipak ponekad dotuče...

Nešto je dr na zadnjem pregledu kao sljedeći korak spominjao pH-metriju s impedancom... A ja se ipak jako nadam da ćemo to uspjeti izbjeći.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 15:26   #89
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
Škola cijelu godinu vrti isti sirotinjski jelovnik
Glede čokolade... znam teoriju, i više manje se toga uspješno odriče, ali praksa ju ipak ponekad dotuče...

Nešto je dr na zadnjem pregledu kao sljedeći korak spominjao pH-metriju s impedancom... A ja se ipak jako nadam da ćemo to uspjeti izbjeći.
nije pH-metrija tako strašna....pa koliko vam ima mali/a???
autoar is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:14   #90
Quote:
autoar kaže: Pogledaj post
nije pH-metrija tako strašna....pa koliko vam ima mali/a???
Nije strašna, ali nije ni ugodna. Ni u odrasloj, a kamo li u dječjoj dobi.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 12:24   #91
a gle, kako gledaš, kad vidiš kakve sve probleme djeca imaju to je jako mali problem....npr moja mora na operaciju srca ubrzo pa jedna pH-metrija nama nije strašna...nekome je cjepivo kraj svijeta...

radije ću ponoviti pH-metriju nego pasaš jednjaka gdje se dijete zrači...
autoar is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 23:07   #92
Nakon mjesec i pol dana očaja jer ne znam što se s mojim djetetom događa jer neprestano plače, jako bljuca posumnjala sam na refluks. Nakon što sam pročitala neke tekstove i iščitala sve postove ove teme mislim da sam otkrila razlog takvog ponašanja kod djeteta.
Naime, mali bljuca poslije svakog obroka i baš obilno. Bljucao je još u rodilištu ali nitko to nije smatrao ozbiljnim. Ako ga ne podignem da podrigne u roku od 10ak sekundi nakon dojenja, odmah mu krene mlaz iz usta ili jednostavno vidim da istječe sadržaj. Nekada i nakon dva sata od hranjenja njemu curi iz usta kao voda pomiješana sa usirenim mlijekom. Ako se proteže u krevetiću ili napinje jer mora prdeckat, obavezno dođe do bljucanja. Ne bi mi sve ovo bilo tako strašno da on ne plače tijekom dana. Čim ga spustim u ležeći položaj nastaje urlanje. Cijeli dan nam prođe u plaču, nosanju. Gubim stpljenje, postajem živčana i jednostavno kao da se vrtimo u začaranom krugu. Mislim da ima sve simptome refluksa,a kad sam pedijatrici spominjala bljucanje i da stalno plače rekla je vjerojatno je zahtjevna beba Želim uživati u bebi, a sve se pretvorilo u očaj jer neprestano plače, a o izlasku vani i tome da netko dođe u goste da i ne govorim.
Ne znam da li da idemo pedijatrici i da spomenem kako sumnjam na refluks jer ne znam bi li se s složila i koliko sam vidjela ne pridaje se tome puno pozornosti ako beba dobiva na težini.
Nemam pojma što napraviti. Grozno mi je i pomisliti da su još mjeseci plača pred nama i da ga boli
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:10   #93
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Nakon mjesec i pol dana očaja jer ne znam što se s mojim djetetom događa jer neprestano plače, jako bljuca posumnjala sam na refluks. Nakon što sam pročitala neke tekstove i iščitala sve postove ove teme mislim da sam otkrila razlog takvog ponašanja kod djeteta.
Naime, mali bljuca poslije svakog obroka i baš obilno. Bljucao je još u rodilištu ali nitko to nije smatrao ozbiljnim. Ako ga ne podignem da podrigne u roku od 10ak sekundi nakon dojenja, odmah mu krene mlaz iz usta ili jednostavno vidim da istječe sadržaj. Nekada i nakon dva sata od hranjenja njemu curi iz usta kao voda pomiješana sa usirenim mlijekom. Ako se proteže u krevetiću ili napinje jer mora prdeckat, obavezno dođe do bljucanja. Ne bi mi sve ovo bilo tako strašno da on ne plače tijekom dana. Čim ga spustim u ležeći položaj nastaje urlanje. Cijeli dan nam prođe u plaču, nosanju. Gubim stpljenje, postajem živčana i jednostavno kao da se vrtimo u začaranom krugu. Mislim da ima sve simptome refluksa,a kad sam pedijatrici spominjala bljucanje i da stalno plače rekla je vjerojatno je zahtjevna beba Želim uživati u bebi, a sve se pretvorilo u očaj jer neprestano plače, a o izlasku vani i tome da netko dođe u goste da i ne govorim.
Ne znam da li da idemo pedijatrici i da spomenem kako sumnjam na refluks jer ne znam bi li se s složila i koliko sam vidjela ne pridaje se tome puno pozornosti ako beba dobiva na težini.
Nemam pojma što napraviti. Grozno mi je i pomisliti da su još mjeseci plača pred nama i da ga boli
Stavi ga u jaje stolac, onaj za auto. Nek ti je prek dana u tome, radije nego u krevetiću. To je i inače puno bolji položaj za dijete, nego ležanje. Ukoliko ne gubi na gramaži, nema razloga za frku. Prati malo gramažu, posudi negdje vagu i važi ga svaki dan. Koliko je star? Postoji algoritam za svaku dob po kojoj bi dijete trebalo dobivati grame. Ukoliko bude jako stagnirao ili gubio, odi kod dr. Dobro je da ga nosiš dok se ne podrigne. Bilo bi dobro da ti se podrigne bar 2 puta i onda ga posjedni u stolac. Stvar će se smanjiti i vjerojatno posve prestati kad prosjedi, jer će ojačati tonus trbušnih mišića i neće se više pritiskati želudac.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 22:00   #94
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Stavi ga u jaje stolac, onaj za auto. Nek ti je prek dana u tome, radije nego u krevetiću. To je i inače puno bolji položaj za dijete, nego ležanje. Ukoliko ne gubi na gramaži, nema razloga za frku. Prati malo gramažu, posudi negdje vagu i važi ga svaki dan. Koliko je star? Postoji algoritam za svaku dob po kojoj bi dijete trebalo dobivati grame. Ukoliko bude jako stagnirao ili gubio, odi kod dr. Dobro je da ga nosiš dok se ne podrigne. Bilo bi dobro da ti se podrigne bar 2 puta i onda ga posjedni u stolac. Stvar će se smanjiti i vjerojatno posve prestati kad prosjedi, jer će ojačati tonus trbušnih mišića i neće se više pritiskati želudac.
Beba ima 37 dana pa je naravno još ne mogu stavljat u sjedeći položaj.
Ovo je sve tako iscrpljujuće i deprimirajuće. Kad se taman lijepo najede, nisam ga ni podignula on je već dio izbacio. Dok ga držim da podrigne opet izbaci, kad ga spustim opet. Sad me strah sljedećeg pregleda i vaganja. Na kontroli prije 4 dana za 10 dana dobio 250 g, a po tablicama kao za 14 dana treba 350g. Pedijatrica je smatrala da je sve ok pa ćemo vidjeti početkom 6. mj. stanje.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 13:09   #95
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Beba ima 37 dana pa je naravno još ne mogu stavljat u sjedeći položaj.
Ovo je sve tako iscrpljujuće i deprimirajuće. Kad se taman lijepo najede, nisam ga ni podignula on je već dio izbacio. Dok ga držim da podrigne opet izbaci, kad ga spustim opet. Sad me strah sljedećeg pregleda i vaganja. Na kontroli prije 4 dana za 10 dana dobio 250 g, a po tablicama kao za 14 dana treba 350g. Pedijatrica je smatrala da je sve ok pa ćemo vidjeti početkom 6. mj. stanje.
Mozes ga slobodno drzati u jaje stolici.To nije sjedeci polozaj,zapravo to je najispravniji polozaj za drzanje djeteta.Pogledaj na youtubeu malo videa o baby handelingu,opcenito proguglaj na tu temu.bit ce ti jasnije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 22:50   #96
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Nakon mjesec i pol dana očaja jer ne znam što se s mojim djetetom događa jer neprestano plače, jako bljuca posumnjala sam na refluks. Nakon što sam pročitala neke tekstove i iščitala sve postove ove teme mislim da sam otkrila razlog takvog ponašanja kod djeteta.
Naime, mali bljuca poslije svakog obroka i baš obilno. Bljucao je još u rodilištu ali nitko to nije smatrao ozbiljnim. Ako ga ne podignem da podrigne u roku od 10ak sekundi nakon dojenja, odmah mu krene mlaz iz usta ili jednostavno vidim da istječe sadržaj. Nekada i nakon dva sata od hranjenja njemu curi iz usta kao voda pomiješana sa usirenim mlijekom. Ako se proteže u krevetiću ili napinje jer mora prdeckat, obavezno dođe do bljucanja. Ne bi mi sve ovo bilo tako strašno da on ne plače tijekom dana. Čim ga spustim u ležeći položaj nastaje urlanje. Cijeli dan nam prođe u plaču, nosanju. Gubim stpljenje, postajem živčana i jednostavno kao da se vrtimo u začaranom krugu. Mislim da ima sve simptome refluksa,a kad sam pedijatrici spominjala bljucanje i da stalno plače rekla je vjerojatno je zahtjevna beba Želim uživati u bebi, a sve se pretvorilo u očaj jer neprestano plače, a o izlasku vani i tome da netko dođe u goste da i ne govorim.
Ne znam da li da idemo pedijatrici i da spomenem kako sumnjam na refluks jer ne znam bi li se s složila i koliko sam vidjela ne pridaje se tome puno pozornosti ako beba dobiva na težini.
Nemam pojma što napraviti. Grozno mi je i pomisliti da su još mjeseci plača pred nama i da ga boli
Znam kako se osjećaš jer je i nama tako. Moj mali je već 2.put u bolnici radi problema koji meni jako liče na refluks-bolovi kod hranjenja a i poslije, nemir, bljuckanje i 2 sata nakon obroka, slabo spava-po 15 min i opet cvili.
Sve to me već poprilično izludilo, a pogotovo pedijatri koji ne vide u čemu je problem.
Mali mi slabo dobiva na težini-po 130 grama tjedno, jer ne može pojesti obrok do kraja zbog bolova a i stalno je nemiran.

Ančice, je li ti pomoglo držanje bebe u AS nosiljci?
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 09:35   #97
Quote:
vetica kaže: Pogledaj post
Znam kako se osjećaš jer je i nama tako. Moj mali je već 2.put u bolnici radi problema koji meni jako liče na refluks-bolovi kod hranjenja a i poslije, nemir, bljuckanje i 2 sata nakon obroka, slabo spava-po 15 min i opet cvili.
Sve to me već poprilično izludilo, a pogotovo pedijatri koji ne vide u čemu je problem.
Mali mi slabo dobiva na težini-po 130 grama tjedno, jer ne može pojesti obrok do kraja zbog bolova a i stalno je nemiran.

Ančice, je li ti pomoglo držanje bebe u AS nosiljci?
130g tjedno i nije tako jako loše. Ne razumijem u čemu je problem s pedijatrima. Jednostavno zatraži uputnicu za gastroenterologa i naruči maloga na pregled. Neka ga specijalist pregleda, a ukoliko se radi o refluksu, odmah će to prepoznati, to je garant.
Dojiš li dijete ili je na adaptiranoj prehrani?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 21:55   #98
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
130g tjedno i nije tako jako loše. Ne razumijem u čemu je problem s pedijatrima. Jednostavno zatraži uputnicu za gastroenterologa i naruči maloga na pregled. Neka ga specijalist pregleda, a ukoliko se radi o refluksu, odmah će to prepoznati, to je garant.
Dojiš li dijete ili je na adaptiranoj prehrani?
Na adaptiranoj hrani je.
Mali mi i leži na gastroenterološkoj pedijatriji (već 9 dana), ali još ne znaju kaj mu je(to je priznao i sam doktor). Sad mu je prirast još i manji-100 g tjedno
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 08:09   #99
Quote:
vetica kaže: Pogledaj post
Na adaptiranoj hrani je.
Mali mi i leži na gastroenterološkoj pedijatriji (već 9 dana), ali još ne znaju kaj mu je(to je priznao i sam doktor). Sad mu je prirast još i manji-100 g tjedno
Možda mu ne odgovara hrana. Budu oni njega sredili, ne brini. Drži se
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 12:43   #100
Moja curica je nedonošće, rođena u 26. tt. Otkad smo došli doma iz bolnice, ona je imala probleme s grčevima, ali po noći. Po danu je fino papala i spavala, hranila sam je svojim mlijekom izdojenim na bočicu, uz povremene obroke na prsima. S vrmenom je ona sama odbacila bočicu i prešle smo samo na dojenje. U prvih mjesec dana doma dobila je 750 g. To je dobro funkcioniralo do nedavno.

Naime, počela je odbijati obroke. Stavim je na prsa, ona prvo prihvati, a onda nakon minute počne plakati, grčiti se, izvija se zabacuje glavu i vrišti. I dalje je gladna jer se okreće prema meni i traži cicu, ja je pokušam vratiti na prsa, ona opet prihvati i nakon par trenutaka opet isto, vrišti, neće jesti.

Prvo sam mislila da mlijeko preslabo ide, ali ne vjerujem da je to, jer čujem kako guta, ali ipak plače i neće dalje jesti. Probala sam raditi kompresije dojki dok jede, ali ne pomaže. Ponudila sam joj izdojeno mlijeko na špricu i na bočicu, i u oba slučaja prihvati par gutljaja, a onda opet plače i neće jesti.

Za vrijeme hranjenja kad tako plače, često čujem kako joj 'krči' u trbuhu, a ona grči nogice. Neki obroci prođu sasvim normalno, dakle prihvati cicu odmah i fino i mirno jede, a neki prođu tako da plače i neće jesti. Međutim, brinem se jer je sve više tih da neće jesti, a sve manje ovih da hoće hoće i prestala je dobivati na kilaži.

Najviše voli spavati ležeći meni na prsima, onako povišena. Kad je spustim u krevetić uglavnom se probudi.

Obavili smo pregled kod gastroenterologa prije tjedan dana, na početku ovih simptoma i nalaz UZV trbuha je uredan, a doktorica je smatrala da nema potrebe za daljnjom gastro-obradom. Nalaz stolice na adeno i rota virus je negativan, na oklutno krvarenje isto negativan.

Ona ima eksplozivne, proljevaste stolice.

Razmišljam dal možda ima refluks. Naime, ona često bljucka, uglavnom sat-dva nakon obroka, usireno mlijeko, čim je legnem u horizontalu, kod prematanja pelene pogotovo. Iako spava na povišenom (još od dolaska iz bolnice), često joj se sadržaj iz želuca vrati u usta, jer je vidim da nešto žvače, a kad pogledam u usta vidim usireno mlijeko. Ponekad se zagrcava tim vraćenim sadržajem.

Već nekoliko puta dosad mi se dogodilo da se odjednom počne daviti, vidim je da mlati rukicama i ne diše, ja je brzo dignem u zrak, a njoj na usta i nos izleti mlijeko.

Jako, jako puno štuca. Stalno nešto mljacka i plazi jezik. Ne povraća u mlazu, nego bljucka, nekad manje, nekad više mlijeka. Inače ima problema s podrigivanjem, nekad uopće ne želi podrignuti nakon jela, iako je nosim sat vremena. Ponekad, iako podrigne, nakon sat vremena podrigne opet. Nakon jela često plače.

Ne znam što da radim Imate kakav savjet? Jel mislite da bi to mogao biti refluks? Ne izgleda mi kao sretna i zadovoljna beba
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.