Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2015., 12:54   #41
Ja uglavnom ne stavljam fotke malise na fejs, a one koje sam i metnula su bile neke "kvaziumjetnicke" na kojima se nije vidjelo lice.. medjutim nisam se dobro osjecala s tim jer ni svoje fotke ne mecem na fejs, pa onda mi nije bilo ok da budu i njegove. I tak sam ih maknula.
Ako netko od mojih frendova stavlja milijon slika, ne smeta me. Boze moj, njihov profil, nek mece kaj hoce. Pogledam.... ili ne pogledam..
Al smetalo me podbadanje jedne osobe kak ona stavlja fotke svoje djece, a ja svog "skrivam". I kak stavljam fotke pasa, a ne zelim malog pokazati (kao vise volim svoje pse nego dijete).
Rekla sam joj ak ju zanima, poslat cu joj u inbox.
I bila je posalica - ak ne metnes fotku Mladunca na fejs, koda ga ni nemas (jer ak nije na fejsu, onda se nije ni dogodilo jelte).
Al to su dva izolirana slucaja.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:04   #42
Quote:
suncokretina kaže: Pogledaj post
O ovome sam razmišljala kad je nedavno moj 13godišnji nećak na fb objavio slike sebe s mojom djecom (2,5 i 1 god) i slatki komentar na njihovo postojanje. Zahvalila sam mu na lijepim riječima, rekla da je uhvatio prekrasan trenutak njih troje (jel, ovog malog teško je uhvatiti kad je nemiran), da sam sretna što ih toliko voli i zamolila ga da makne fotografiju.

Blago nećaku.



Quote:
Tko ih hoće vidjeti, prošeta s nama parkom, odemo u zoo, ili popijemo neku kavu negdje.
U parku i do parka, na kavi i drugdje ih vidi više ljudi nego što bi ih vidjelo na nećakovom fb-u.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:18   #43
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
U parku i do parka, na kavi i drugdje ih vidi više ljudi nego što bi ih vidjelo na nećakovom fb-u.
Nije smisao toga koliko ih ljudi vidi. Ja, na primjer, ne volim da se moje slike iz djetinjstva pokazuju. Ikome. Nije da sam bila mali gabor, ali ne vidim zašto bi nekoga zanimao trenutak mog života kad sam imala godinu dana i bila musava od čokolina ili takvo što. Budu li klinci sami željeli svoje slike objaviti - sretno im bilo. To nije moja odluka, radi se o njihovoj privatnosti.

Imam frendicu koja je na fb objavila fotku svoga djeteta, vide se leđa i guza u gaćicama, lice se ne vidi. A u gaćicama evidentno nije samo guza nego i probavljena hrana (čitaj: kakica) i komentar uz fotku: "odvikavamo se od pelena"...
Koga, zaboga, zanima jel se njeno dijete počinilo u gaće, plus, nameće mi se pitanje zakaj se ona sama tek sad odvikava od pelena...
E, vidiš, meni je to za
__________________
Dugo sam živio među odraslima. Vidio sam ih sasvim izbliza. To nije puno popravilo moje mišljenje o njima.
suncokretina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:32   #44
Quote:
suncokretina kaže: Pogledaj post
ne vidim zašto bi nekoga zanimao trenutak mog života ...

Koga, zaboga, zanima jel se njeno dijete...

E, vidiš, meni je to za
Dakle smisao je da drugi ne pomisle da se razmećeš ili da ne smetaš drugima.
Budući da je fotkicu na svoj profil stavio tvoj nećak, onda je razlog tvog otužnog ispada kojem si sigurno izazvala nelagodu 13-godišnjem dječaku koji je napravio nešto ok (meni čak lijepo i pomalo neuobičajeno za tu dob) - glup.

Što se tiče privatnosti tj. "da ih tko ne vidi", ponavljam, narušena im je i na ulici.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:46   #45
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Dakle smisao je da drugi ne pomisle da se razmećeš ili da ne smetaš drugima.
Budući da je fotkicu na svoj profil stavio tvoj nećak, onda je razlog tvog otužnog ispada kojem si sigurno izazvala nelagodu 13-godišnjem dječaku koji je napravio nešto ok (meni čak lijepo i pomalo neuobičajeno za tu dob) - glup.

Što se tiče privatnosti tj. "da ih tko ne vidi", ponavljam, narušena im je i na ulici.
Bit privatnosti nije "da ih netko ne vidi" (jed da to želim, navukla bih im burke), nego (u ovom slučaju) da dijete samo kad naraste odluči želi li da njegove fotografijom zabilježene trenutke netko (bilo tko) komentira. Ne objavljujemo niti svoje fotografije (niti suprug, niti ja), pa onda nećemo niti njihove, i - da, očekujemo da to ne čini niti itko drugi.

Uostalom, osim te fotkice, moj nećak na svom profilu nema niti jednu fotografiju sebe ili bilo koga drugoga iz kruga obitelji ili prijatelja, jer jako dobro zna da nije u redu objavljivati ničije fotografije bez pitanja. Tako da nije bilo nikakve otužnosti s moje, niti nelagode s njegove strane (ako sad kažeš da ne mogu znati kako je bilo s njegove strane, vjeruj mi - ranit ću se).

Anyway, iznijela sam svoj stav i ne smatram da se moram bilo kome pravdati zbog njega, niti objašnjavati zašto sam uvjerena da sam u pravu.
__________________
Dugo sam živio među odraslima. Vidio sam ih sasvim izbliza. To nije puno popravilo moje mišljenje o njima.
suncokretina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 14:24   #46
Ne znam jesu mi čudniji roditelji koji objavljuju slike svojih beba ili ljudi koji ih imaju potrebu komentirati i lajkati... I jedno i drugo mi je neprimjereno.
Laurinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 09:13   #47
Quote:
Laurinna kaže: Pogledaj post
Ne znam jesu mi čudniji roditelji koji objavljuju slike svojih beba ili ljudi koji ih imaju potrebu komentirati i lajkati... I jedno i drugo mi je neprimjereno.
Zasto ti je neprimjereno komentiranje? Po mom misljenju, ljudi i stavljaju takve fotke u zelji da ljudi komentiraju i lajkaju. Ja komentiram samo kad su djeca lijepa i slatka. Ruznu djecu mi je neprimjereno komentirati
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.