Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2014., 14:31   #121
ne bi ga imao pravo napasti ni da ti se useli u kucu dok te nema doma

nego se lijepo s obitelji ti malo strpis negdje pod satorom kakvih desetak godina dok nase vrlo sudstvo donese mudru i tesku odluku
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 10:32   #122
Quote:
rudonja kaže: Pogledaj post
Da, ovdje vlada "sigurnost i povjerenje". Pitam se šta bi bilo da mi pripadnik romske nacionalne manjine razapne šator u dvorišu. Vjerojatno ga ni tada ne bih imao pravo "napasti".
Napad je protuzakonit jer cigić nije napao tebe.Postoje plaćeni koji će ga uz više/manje "ubjeđivanja" izbacit iz drvorišta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 11:46   #123
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Napad je protuzakonit jer cigić nije napao tebe.Postoje plaćeni koji će ga uz više/manje "ubjeđivanja" izbacit iz drvorišta.
da da.. tak je prošao i onaj koji je došel kod mene na gradilište krast željezo... ovlašćeno lice je stiglo za 2 sata od poziva....pripadnika manjine smo rešili po kratkom postupku
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 13:10   #124
Da, a pripadnika sigurnosti i povjerenja je vjerojatno više zanimala dobrobit tamnoputog pripadnika manjine, nego sam čin krađe željeza?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 13:51   #125
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Da, a pripadnika sigurnosti i povjerenja je vjerojatno više zanimala dobrobit tamnoputog pripadnika manjine, nego sam čin krađe željeza?
ne...reko sam da je pobjego maloprije
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 08:36   #126
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Da, a pripadnika sigurnosti i povjerenja je vjerojatno više zanimala dobrobit tamnoputog pripadnika manjine, nego sam čin krađe željeza?
Mala lova pa ide po privatnoj tužbi pa mu to ne povećava statistiku otkrivenosti
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 12:21   #127


Sad me zvala policija našli su neke moje ukradene stvati - sutra idem na prepoznavanje....juhhhhuuuuuuuuuuu
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 07:51   #128
Samo nemojte štititi vikendice na ovaj način: http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...lastitog-brata

U namjeri da spriječi učestale provale u svoju vikendicu na petrinjskom području, 64-godišnjak je u brusilicu umetnuo eksploziv te u studenome prošle godine skrivio smrt svog četiri godine starijeg brata, inače poznatog sisačkog hokejaša Darka Lončara, koji je poginuo u eksploziji dok je isprobavao brusilicu u svojoj garaži u Sisku.

Sisačko-moslovačkoj policiji trebalo je deset mjeseci da razriješi taj slučaj, te je 64-godišnjaka pritvorila i prijavila za teško kazneno djelo protiv opće sigurnosti.

U petak je izvijestila da je osumnjičeni učestale provalne ;krađe ;u svojoj vikendici kanio spriječiti umetanjem eksploziva u brusilicu, iako je bio svjestan da na taj način može prouzročiti smrt ili tjelesnu ozljedu osobe koja dođe u kontakt s tim alatom.

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...isnjak-1037063
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 11:16   #129
Ovo s bratom je tragedija...

Sjecam se davnog slucaja kad je covjek, nakon ucestalih provala, ostavio 'napakirani' tranzistor' u vikendici, pa je provalnik izgubio ruku, a mozda i pokoje oko, ne sjecam se...

Mislim da se vlasnik zajebo samo sto nakon dogadjaja nije trazio zastitu policije jerbo mu kriminalci provaljuju u vikendicu i pokusavaju postaviti eksploziv...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 11:19   #130
Znam za jedan slučaj gdje su čovjeku provaljivali u sušionu i krali kobasice koje je sušio pa je slijedeći put napravio kobasice u koje je umiješao zelene pupavke. Brijem da tko god je maznuo te kobasice, sigurno je imao i poslijednju večeru skupa sa svima kojima je poslužio da jedu.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 13:38   #131
Koliko mogu koštati sve mjere koje osiguravajuće društvo traži zajedno s premijama na jednoj vikendici: više ili manje od štete nekoliko provalnih krađa?

Što se tiče oznake "Ovaj objekt je pod videonadzorom", napraviš 4 rupice u zidu i kažeš da je lopov ukrao tablu...možda bi prošlo, za otkup starog železa i tako to.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2021., 19:28   #132
Nedavno nam je provaljeno u vikendicu koja se nalazi u okolici Zagreba. Sitna provala; nismo prijavljivali jer nije bila nekakva velika materijalna šteta. Lopov je prvo htio ući kroz prozor i pri tome je oštetio šalapojke, međutim nije ih uspio do kraja otvoriti. Možda je od njih odustao kada je vidio da se unutra, iza prozora, nalaze još i rešetke. No na kraju je uspio ući kroz vrata. Zanimljivo je da na vratima nema oštećenja što znači da je upotrijebio nekakav provalni alat. Iz vikendice su ukradeni samo špek, slatkiši, alkohol, čaj i neke sitne stvari. Za sada nije uzeo ništa veće i nešto što više vrijedi. To sugerira da je došao pješke pa nije mogao uzeti recimo bocu plina, trimer, agregat ili nešto slično. Izgleda da je pljačkaš bio nekakav lutalica, možda čak i migrant koji je tražio samo hranu i piće. No zanimljivo je da takav lutalica ima alat za provalu koja ne ostavlja tragove na bravi. Zanima me koliko je teško sa provalnim alatom bez oštećenja otvoriti i ponovno zatvoriti bravu?
komna is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2021., 07:09   #133
Nema oštećenja ako koristi "češalj".
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.