Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 08:49   #161
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
Evo, obavili smo laboratorij po uputama s papirića

Ipak, normalni urin, i krv iz prsta (troje nas je držalo junaka koji je cvilio i otimao se )
Ma nije to čudno, probuše jedva vidljivu rupicu i onda tako gnječe siroti prstić da je mom prošli puta bio plavi nakon vađenja krvi.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 09:03   #162
zato je moja mala trazila d ajoj iz vene vadi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 08:29   #163
Jučer smo imali roditeljski u školi. Došla i doktorica sa sestrom i one su nas naručile na preglede i dale nam papire - uputnicu za hemoglobin i urin (obaviti u labosu kod naše pedijatrice), papir koji treba popuniti zubar (stanje zubi), papir iz Andrije Štampara o obitelji i običajima (koliko puta tjedno dijete jede meso? Koliko ml mlijeka popije dnevno? Koliko kuhanih obroka dnevno?), i na zadnjoj strani je prostor gdje pedijatrica treba dopisati svoje iz kartona (cijepljenja, hospitalizacije, kronične bolesti...).
Sa svim nalazima treba doći na pregled.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:12   #164
Pozdrav svima

Nisam pronašla temu o upisima u školu (osim onu s liječničkim pregledima) pa vas molim ako mi netko može odgovoriti na neka pitanja?

Živimo u inozemstvu i trebali bi se vratiti u Hrvatsku do jeseni. Dijete bi nam na jesen trebalo krenuti u 1. razred.
Dal je netko imao slučaj upisa djeteta u OŠ iz inozemstva? Kad su uopće upisi? Dal možemo upisati dijete telefonski/mailom? Dal trebaju osobno vidjeti dijete i obaviti nekakva testiranja? Problem je što ne možemo dolaziti u Hr prije jeseni....pa eto ako me netko može uputiti što nam je u tom slučaju činiti??
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:33   #165
Quote:
yukata10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Nisam pronašla temu o upisima u školu (osim onu s liječničkim pregledima) pa vas molim ako mi netko može odgovoriti na neka pitanja?

Živimo u inozemstvu i trebali bi se vratiti u Hrvatsku do jeseni. Dijete bi nam na jesen trebalo krenuti u 1. razred.
Dal je netko imao slučaj upisa djeteta u OŠ iz inozemstva? Kad su uopće upisi? Dal možemo upisati dijete telefonski/mailom? Dal trebaju osobno vidjeti dijete i obaviti nekakva testiranja? Problem je što ne možemo dolaziti u Hr prije jeseni....pa eto ako me netko može uputiti što nam je u tom slučaju činiti??
Mislim da ti je najpametnije nazvati direktno skolu za koju ste zainteresirani i vidi s njima jer imate bas specifican slucaj. Procedura upisa je dosta opsezna, komplicirana i testiranja su uglavnom vise-manje vec zavrsena. Postoje grupni testovi u skoli, poseban razgovor s pedagozima/psiholozima (negdje da, negdje ne, ovisi o skoli), opsezan sistematski i tek nakon toga idu upisi. I da bi se dijete (koje zivi u RH) upisalo mora prvo sve to proci i ako dobije zeleno svijetlo na svim tim testovima onda slijede upisi u lipnju (sto je zapravo samo formalnost i potpis obrasca).

Zovi telefonom (nemoj slati mail) i izvidi mogucnosti i sto bi sve morali napraviti, ali pripremi debele zivce.

Ja sam neki dan imala "ugodan" razgovor sa dispanzerom gdje moramo ici na sistematski. Htjela sam zamoliti za promjenu termina na neki popodnevni jer radim. Godisnji nemam nit ga mogu dobiti, izostati tek tako ne mogu, bolovanje nemam na temelju cega traziti, muz isto radi i te dane je na putu. I nema sanse nikakve, univerzalni odgovor je "snadjite se"
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:40   #166
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je najpametnije nazvati direktno skolu za koju ste zainteresirani i vidi s njima jer imate bas specifican slucaj. Procedura upisa je dosta opsezna, komplicirana i testiranja su uglavnom vise-manje vec zavrsena. Postoje grupni testovi u skoli, poseban razgovor s pedagozima/psiholozima (negdje da, negdje ne, ovisi o skoli), opsezan sistematski i tek nakon toga idu upisi. I da bi se dijete (koje zivi u RH) upisalo mora prvo sve to proci i ako dobije zeleno svijetlo na svim tim testovima onda slijede upisi u lipnju (sto je zapravo samo formalnost i potpis obrasca).

Zovi telefonom (nemoj slati mail) i izvidi mogucnosti i sto bi sve morali napraviti, ali pripremi debele zivce.

Ja sam neki dan imala "ugodan" razgovor sa dispanzerom gdje moramo ici na sistematski. Htjela sam zamoliti za promjenu termina na neki popodnevni jer radim. Godisnji nemam nit ga mogu dobiti, izostati tek tako ne mogu, bolovanje nemam na temelju cega traziti, muz isto radi i te dane je na putu. I nema sanse nikakve, univerzalni odgovor je "snadjite se"
kad citam tvoje postove, kao da pises o sjevernoj koreji.
jel fakat toliko kompliciraju kod vas, nevjerojatno mi je to.

mi smo sve obavili brzo i bezbolno.
za sistematski sam zvala za promjenu termina, doktorica mi dala da biram kad mi pase.
sistematski nam je trajao nekih 20-25 minuta, lezerno i ugodno.
razgovor u skoli je trajao desetak minuta, jedva sam stigla popuniti formular.

nista nije bilo ni opsezno ni komplicirano.

na upis moram donijeti 3 papira i to je to.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:05   #167
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je najpametnije nazvati direktno skolu za koju ste zainteresirani i vidi s njima jer imate bas specifican slucaj. Procedura upisa je dosta opsezna, komplicirana i testiranja su uglavnom vise-manje vec zavrsena. Postoje grupni testovi u skoli, poseban razgovor s pedagozima/psiholozima (negdje da, negdje ne, ovisi o skoli), opsezan sistematski i tek nakon toga idu upisi. I da bi se dijete (koje zivi u RH) upisalo mora prvo sve to proci i ako dobije zeleno svijetlo na svim tim testovima onda slijede upisi u lipnju (sto je zapravo samo formalnost i potpis obrasca).

Zovi telefonom (nemoj slati mail) i izvidi mogucnosti i sto bi sve morali napraviti, ali pripremi debele zivce.

Ja sam neki dan imala "ugodan" razgovor sa dispanzerom gdje moramo ici na sistematski. Htjela sam zamoliti za promjenu termina na neki popodnevni jer radim. Godisnji nemam nit ga mogu dobiti, izostati tek tako ne mogu, bolovanje nemam na temelju cega traziti, muz isto radi i te dane je na putu. I nema sanse nikakve, univerzalni odgovor je "snadjite se"
Uf, sad si me uplašila!

Što nije OŠ obvezna i dužni su mi upisati dijete? Rođeno je u siječnju 2011. i na jesen je školski obveznik

Ništa, nazvat ću školu (moram vidjeti u koju uopće spadamo) pa se nadam dobiti prave informacije. Nadam se samo da nam neće uvjetovati dolazak osobno.
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:13   #168
Quote:
yukata10 kaže: Pogledaj post
Ništa, nazvat ću školu (moram vidjeti u koju uopće spadamo) pa se nadam dobiti prave informacije. Nadam se samo da nam neće uvjetovati dolazak osobno.
pa mislim da ce dijete definitivno u nekom momentu morati doci osobno, kako ce inace napraviti sva potrebna testiranja?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:15   #169
Uh da vidis kakvih sve ima u mojoj bransi. Rad u rudniku, ali na moderni nacin ;-) Ova moja je zapravo odlicna i super, nece mi radit neku frku oko ovog, ali ako mogu radje svoje privatne stvari obavljam u privatno, a ne radno vrijeme.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:32   #170
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa mislim da ce dijete definitivno u nekom momentu morati doci osobno, kako ce inace napraviti sva potrebna testiranja?
Kakva su to testiranja?

Živimo predaleko i neizvedivo nam je dolaziti prije jeseni u Hr.
Dijete ovdje već ide u školu (KG, to je kao predškola u HR).
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:35   #171
Quote:
yukata10 kaže: Pogledaj post
Kakva su to testiranja?
grafomotorika (crtanje, nizovi), prepoznavanje slova, brojeva, uocavanje slicnosti/razlika, kratki razgovor (obitelj, slobodno vrijeme...), provjera izgovora, provjera vida, mjerenje tezine, visine, cijepljenje...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:45   #172
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
grafomotorika (crtanje, nizovi), prepoznavanje slova, brojeva, uocavanje slicnosti/razlika, kratki razgovor (obitelj, slobodno vrijeme...), provjera izgovora, provjera vida, mjerenje tezine, visine, cijepljenje...
Hvala ti!

Nazvat ćemo školu i objasniti situaciju, nadam se da će biti susretljivi.
Dijete je potpuno zdravo, redovno cijepljeno, intelektualno i verbalno jako napredno (čita i piše skroz samostalno tako da ti nizovi, razlike, prepoznavanje slova i sl. su mu mačji kašalj )
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:56   #173
Quote:
yukata10 kaže: Pogledaj post
Hvala ti!

Nazvat ćemo školu i objasniti situaciju, nadam se da će biti susretljivi.
Dijete je potpuno zdravo, redovno cijepljeno, intelektualno i verbalno jako napredno (čita i piše skroz samostalno tako da ti nizovi, razlike, prepoznavanje slova i sl. su mu mačji kašalj )
obavezno zovi skolu da cujes sto ce ti reci.
vjerojatno ces morati poslati pairologiju pa ce ti dati neki termin koji ti bude odgovarao, makar i krajem ljeta.
ali zovi sto prije, prije upisa.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 18:22   #174
Ipak ga cjepili iako smo u fazi odgode,za mjesec dana nas narucili na drugo cjepljenje
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:55   #175
Quote:
yukata10 kaže: Pogledaj post
Uf, sad si me uplašila!

Što nije OŠ obvezna i dužni su mi upisati dijete? Rođeno je u siječnju 2011. i na jesen je školski obveznik

Ništa, nazvat ću školu (moram vidjeti u koju uopće spadamo) pa se nadam dobiti prave informacije. Nadam se samo da nam neće uvjetovati dolazak osobno.
pa naravno da ce ti upisati dijete.
stovise, ak ga ne upises, u rujnu kada ces imat HR adresu, poslat ce vam czss na vrata
doduse, diejte ti je rodjeno u horoskopu kada se u HR odgadja skola, pa razmisli i o tome

sad zastvarno:
mislim da se nis strasno nece dogoditi ako se najesen samo pojavite , no ja bih nazvala skolu vise radi pristojne komunikacije i cinjenice da cemo se druziti 8 godina, da ne ispadnem neodgovorna i neozbilja ( uz to, ako su prebukirani da mogu na jos jednog racunati, a ako im manjka klinaca, da mogu odahnuti jer cete popuniti kvotu)
a i ak je zg, da racunaju na besplatne knjige i za vas.

mislim da vam je puno vaznije, podrucje na kojem se sada nalazite i gdje je diejte sada prijavljeno, dal ste tamo skolski obveznici i dal vas tamo kaci neki zakon, tj postupak upisa.
onda to tam napravite, pa se samo prebacite kod nas. mislim da vas nitko normalan ne bi trebao pozivat na testiranje u HR

no, pripremi se da skola, a moguce niti gradski ured, nece imat pojma kaj s vama (ovisno tko se javi na telefon) , duboko disi i mantraj da se nista strasno nece dogoditi ak se samo pojavite u 9mj.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 19:13   #176
Nakon svih ceremonija u vezi upisa, razgovov ovaj onaj, zubi, krv urin ( totalno ludilo oko obicnog upisa u fakin prvi razred. Ne mogu vjerovati sto sve izvode ko da na vojnu akademiju il za pilota krece. ) preostaje samo (valjda!) zadnji pregled kod dr skolske medicine. Njoj nosimo karton, knjizicu cijepljenja, nalaze..(ona navodno kontaktira skolu sto se tice te zdravstvene strane).
Sad me samo jos zanima sto se na tom zadnjem pregledu kod te dr radi, sta ocekivati da se pripremimo?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:04   #177
ne mogu vjerovati kakva se drama dize oko toga
kaj se imas "pripremati" za pregled kod doktora?

kratki razgovor, grafomotorika, pregled vida, mjerenja, cijepljenje...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:13   #178
pretpostavljam da katjes zeli dijete doma pripremiti u smislu da dijete zna sto ga ceka u ambulanti.
cula sam da deckima gledaju pisonje te da mjere tlak. sjecam se traume kad su mi prvi put mjerili tlak,mislila sam da ce mi ruka eksplodirati , pa planiram svog upozoriti na te dvije stvari
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:16   #179
Ma zabuna, mislila sam da su na prvom pregledu to vec obavljali.

Naime, tata je sa njom isao ali taj put nisu nis obavljali samo uputnice dobili. Mislila sam da je taj set pregleda vec obavljen pa sam se cudila sto jos preostaje.

Da, drama pa strasno, toliko tog za osnovnjak. Ko da su nam djeca zapustena i nikad doktora nisu vidila. Alergicna sam na nepotrebne preglede i procedure.


Da, pita me mala "jesmo li sve obavili, sta jos treba" a ja rekoh nemam pojma. Maloprije mi tek veli muz da zapravo nista nije bilo prosli put.
Naravno da (svi) volimo znati unaprijed, pa u tom smislu "priprema".

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:42   #180
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post

Da, drama pa strasno, toliko tog za osnovnjak. Ko da su nam djeca zapustena i nikad doktora nisu vidila. Alergicna sam na nepotrebne preglede i procedure.
ma cega, molim te?!

neka vrsta sistematskog i razgovor djeteta sa psihologom/defektologom/pedagogom.

stvarno necuveno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.