Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2005., 15:53   #1
Moć predviđanja

E ovako; jel postoji neko objašnjenje sa strane psihologije o moći predviđanja, situacija, događaja u bliskoj budućnosti...Naime te slike, scene kako god hoćete mi se javljaju u nekom stanju kojeg ne mogu nazvat ni snom niti javom...
Noć prije sam predvidila smrt žene u široj obitelji, prometnu nesreću nekih mjesec prije, iste krivine, isti okoliš, osobe s kojima sam posebno bliska; njihove rečenice, misli...o partneru i ljubavnim odnosima pogotovo, od milja me zove vješticom...
Problem je što me sve to toliko umara da imam fizičkih problema, mučnine, glavobolje, malaksalost, povraćanje... Jel ima neko logično objašnjenje????
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 17:12   #2
Isuse 15 čitanja i niko nema šta za pametnog reći....
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 17:15   #3
Evo, ja kad doma zvoni telefon znam unaprijed za koga je i zeznem se u manje od 10% slučajeva. Jel se to računa?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 17:23   #4
Jung se bavil time, i taj fenomen - njemu dobro poznat i iz vlastitog iskustva - je nazval sinkronicitetom.

ja se nisam bavil tolko tim podrucjem njegovog rada, al znam da je delal na tom s austrijskim nobelovcem fizicarem Paulijem, (jer u kvantnoj fiziki su takozvani "nekauzalni" fenomeni dozvoljeni).

prava objasnjenja ipak idu malo dalje od danasnje znanosti, posto danasnja znanost i moderna statisticka psihologija priznaju samo ono kaj mogu mjeriti. ono kaj nemru, to vecinom ignoriraju, i ne nadaj se tu nekim odgovorima.

mislim da znas i sama da ces odgovore morati negdi drugdi potraziti.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 17:26   #5
Quote:
Cats kaže:
Evo, ja kad doma zvoni telefon znam unaprijed za koga je i zeznem se u manje od 10% slučajeva. Jel se to računa?

A to se dešaje većini s kojima sam pričala....kod mene su scene koje traju i do 20 sekundi... Zanimljiv događaj je bio; kad sam s bivšim sjedila u slastičarnoj i prolazi kraj nas koka (onako zanimljivog izgleda) skojom je on šaro u početku naše veze, ono probo uletit kod nje pa kad nije išlo došo kod mene tražit utjehu....Do tog trena ja curu niti sam znala ni poznavala, i ona kako prolazi pitam ja njega, pa dobro što se ne pozdravite...a on onako pocrveni i kaže "al nije ništa bilo između nas, samo smo se upoznali" eh kako sam ja znala da su oni muljali nemam pojma....
Ili šta ja znam ustanem se u tri ujutro da zaključam vrata, dok se svi moji u kući kunu da su bila zaključana......
Svojim trima prijateljicama sam rekla da su trudne a ni one još nisu znale za to...ma ima toga...
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 17:27   #6
Quote:
jimmy jazz kaže:
Jung se bavil time, i taj fenomen - njemu dobro poznat i iz vlastitog iskustva - je nazval sinkronicitetom.

ja se nisam bavil tolko tim podrucjem njegovog rada, al znam da je delal na tom s austrijskim nobelovcem fizicarem Paulijem, (jer u kvantnoj fiziki su takozvani "nekauzalni" fenomeni dozvoljeni).

prava objasnjenja ipak idu malo dalje od danasnje znanosti, posto danasnja znanost i moderna statisticka psihologija priznaju samo ono kaj mogu mjeriti. ono kaj nemru, to vecinom ignoriraju, i ne nadaj se tu nekim odgovorima.

mislim da znas i sama da ces odgovore morati negdi drugdi potraziti.

A znaš li gdje bi mogla potražit odgovore??
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 17:31   #7
Ja nekad točno znam tko će što reći u društvu, ali samo par sekundi ranije!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 17:33   #8
znash da znam

procitaj si Jungove textove o sinkronicitetu. zanimljivi su u svakom slucaju. a ostalo na PM.

on inace tumaci bljeskove intuicije kao provale Nesvjesnog, koje "zna" vishe od nasheg svjesnog djela psihe, i onda nam u snovima, kratkim ili ponavljajucim, ili indirektnije kroz zivotne situacije u koje zalazimo daje znakove i hintove o cem se radi.sto smo blizi nashem centru, sto smo vishe integrirali Nesvjesno, to jaca nam je intuicija, i neke stvari jednostavno znamo. to bi bilo nekaj slicno kao tvoje predvidjanje iako ne tocno to.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 18:18   #9
Quote:
crna-pantera kaže:
A znaš li gdje bi mogla potražit odgovore??
prije par godina kod nas je objavljena knjiga "sinkronicitet" u kojoj se govori baš o ovome što je jimmy napisao- jungu i pauliju, ne sjećam se tko je autor, ali mislim da ćeš pronaći ako malo proguglaš
__________________
...bla...
Klota is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 18:32   #10
Re: Moć predviđanja

Quote:
crna-pantera kaže:
E ovako; jel postoji neko objašnjenje sa strane psihologije o moći predviđanja, situacija, događaja u bliskoj budućnosti...
Problem je što me sve to toliko umara da imam fizičkih problema, mučnine, glavobolje, malaksalost, povraćanje... Jel ima neko logično objašnjenje????


Pantero, zao mi je sto sam te onoliko gnjavio s proricanjem na MK-u. Nisam znao da ti je to tako strasno. Oprosti.
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 21:48   #11
Quote:
Klota kaže:
prije par godina kod nas je objavljena knjiga "sinkronicitet" u kojoj se govori baš o ovome što je jimmy napisao- jungu i pauliju, ne sjećam se tko je autor, ali mislim da ćeš pronaći ako malo proguglaš

Ej, hvala ti...
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 21:49   #12
Re: Re: Moć predviđanja

Quote:
psihopat kaže:


Pantero, zao mi je sto sam te onoliko gnjavio s proricanjem na MK-u. Nisam znao da ti je to tako strasno. Oprosti.

Tamo sam se samo zahebavala sa tobom, eto ti
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 21:49   #13
ja znan sanjat stvari koje se zbilja dese
jel se to računa?

al čudno mi je kako npr. mogu sanjat ljude koje u tom trenutku ne poznan i to na mistima di nikad nisan bila, koje nikad nisan vidla
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 21:57   #14
Quote:
smješka kaže:
ja znan sanjat stvari koje se zbilja dese
jel se to računa?

al čudno mi je kako npr. mogu sanjat ljude koje u tom trenutku ne poznan i to na mistima di nikad nisan bila, koje nikad nisan vidla

Naravno da se računa.... A jel te ljude kasnije upoznaš i ostvari ti se to da budeš baš na tim mjestima??


Kod mene to i nije san, neko stanje između, ko plovidba, letenje, šta ja znam s čime bi to usporedila.... Ih Bože kolika sam samo ispita položila na taj račun.
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 00:09   #15
Quote:
jimmy jazz kaže:
Jung se bavil time, i taj fenomen - njemu dobro poznat i iz vlastitog iskustva - je nazval sinkronicitetom.
Poznato je i meni iz vlastitog iskustva.

To je prva stvar koju netko iskusi kad udje u spiritualnu i metafizicku sferu sebe.

__________________
SVE je sjenka NICEGA
shadow_healer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 00:51   #16
Quote:
crna-pantera kaže:
Naravno da se računa.... A jel te ljude kasnije upoznaš i ostvari ti se to da budeš baš na tim mjestima??


Kod mene to i nije san, neko stanje između, ko plovidba, letenje, šta ja znam s čime bi to usporedila.... Ih Bože kolika sam samo ispita položila na taj račun.
Imam i ja sličnih, doduše, manje burnih iskustava, koji još uvijeg graniče s mogućom slučajnošću.

Kod tebe je to nešto zanimljivije... ali ne bih htjela donositi nikakve laičke i teoretske sudove jer je sve još poprilično neistraženo.

Jung je super literatura Toplo preporučam njegovu autobiografiju.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 01:30   #17
ja imam kombinaciju deža vua, predviđanja budućnosti i onoga šta će netko reći ...

najgore mi je što su deža vui svaku put sve duži

kažu da su to greške u mozgu
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 09:51   #18
Re: Re: Re: Moć predviđanja

Quote:
crna-pantera kaže:
Tamo sam se samo zahebavala sa tobom, eto ti


Kako si okrutna!

Islo ti je malo predobro da bi bilo samo zajebancija
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 09:58   #19
Quote:
crna-pantera kaže:
Naravno da se računa.... A jel te ljude kasnije upoznaš i ostvari ti se to da budeš baš na tim mjestima??
Je imao sam i ja takve snove i neki dogadjaji su se ostvarili ( mjesto i osobe ) samo sto nije bilo kao u snu. Zato mislim da je tu ipak rijec o mojoj bujnoj masti koja je dogadjaj iz stvarnosti povezala sa snom.
Quote:
crna-pantera kaže:
Kod mene to i nije san, neko stanje između, ko plovidba, letenje, šta ja znam s čime bi to usporedila.... Ih Bože kolika sam samo ispita položila na taj račun.
Mislim da je ovo uzrok tvojih problema. Iskoristila si tu moc zbog osobne koristi pa ti se to sad vraca. Probaj se iskreno pokajati zbog toga. Mozda ce te onda napadaji proci.
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 10:03   #20
Quote:
Zeljkoo kaže:
ja imam kombinaciju deža vua, predviđanja budućnosti i onoga šta će netko reći ...

najgore mi je što su deža vui svaku put sve duži

kažu da su to greške u mozgu
Meni se ponekad-doduse vrlo rijetko-desava deja vu i mislim da su oni koji kazu da su to greske u mozgu u pravu

Po meni je deja vu samo jos jedan dokaz da sam lud i da sve vise gubim kontakt sa stvarnoscu. Sto je sljedece Shizofrenija
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.