Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 20:34   #81
moje je misljenje da je skoro tri mjeseca bez skole u komadu puno previse.
i dva u komadu je puno ali bolje nego 2.5
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:36   #82
Bolje i tri mjeseca.
Ponavljam, kod mene u školi postoje klime, zastori itd. ali unatoč tome jednostavno je PREVRUĆE.
Djeca su kao i mi, dišu na škrge, jedva postoje, umara ih, ne mogu se koncentrirati.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:47   #83
ok
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 21:04   #84
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Da. Zašto bi išli u školu 200 dana godišnje?
Jel vi nemate pametnija posla nego misliti da je naš obrazovni sustav toliko loš da apsolutno svaka njemačka, austrija i ostala država ima bolji sustav pa trebamo prema njihovima prekrajati naše?
Ne, kod nas klima prelazi u tropsku u lipnju i nema potrebe ni smisla da se u školu ide do 1.7.
i austrija i njemačka i finska i skoro svi ostali imaju skoro do u dan iste praznike kao i mi, pa ne znam šta svi ovdje šilje..
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a zakaj ne bi koncentrirano ucili u klimariziranim ucionicama?
ne pokusavam te zajebavati nego mi fakat nije jasno, ja dobro znam sto je sjediti i pokusavati se koncentrirati kad je u uredu 34 stupnja, ne bih to ni najgorem neprijatelji pozeljela.
ali pod klimom, na ugodnoj temperaturi, ne znam sto bi im falilo da sjede do 1.7.
a što bismo točno dobili s tim i da sjede do 1.7.? što bi vi svi točno mijenjali u kalendaru i zašto? ne razumijem svrhu...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 21:45   #85
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post


a što bismo točno dobili s tim i da sjede do 1.7.? što bi vi svi točno mijenjali u kalendaru i zašto? ne razumijem svrhu...
Ni meni nije jasno ovo tupljenje.
Znači troškovi za hlađenje rastu do neba, oprema, klime.
Zašto?

Haha... da im se djeca ne dosađuju 3 nego 2 i po mjeseca.

Mogu mislit koliko je ugodno u razredu sa 25 učenika na plus 40, a klima piči na 18 jer na višoj temp. nema smisla je ni palit.

Koliko bolesne djece bi ovako genijalna zamisao proizvela?

Sve u svemu više štete nego koristi.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 21:50   #86
a gdje su vaša djeca preko ljeta? ova koju ja znam većinu ljeta provedu u vrućini ili klimatiziranom stanu. pa u čemu je razlika?
a tema je počela idejom da se praznici drugačije rasporede pa da ih bude više tijekom godine ili da zimski i proljetni budu duži. eto, zato ovo tupljenje. vi niste čitale prethodne stranice ove teme?
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:22   #87
Uvijek su vrućine teže za podnijeti od hladnoće. Meni se lakše zagrijati negoli rashladiti.
Nastava mi maksimalno trebala trajati do 10. lipnja, ni dana dulje.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:32   #88
našla ovo, ne znam jesu li ovi podaci još važeći

"Organisation of school time in Europe Primary and secondary general education"
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 00:49   #89
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
a gdje su vaša djeca preko ljeta? ova koju ja znam većinu ljeta provedu u vrućini ili klimatiziranom stanu. pa u čemu je razlika?
a tema je počela idejom da se praznici drugačije rasporede pa da ih bude više tijekom godine ili da zimski i proljetni budu duži. eto, zato ovo tupljenje. vi niste čitale prethodne stranice ove teme?
U tome sto po toj vrucini nece ici ni vracati se u skolu, npr. Zamisli srednjoskolca koji se treba voziti pola sata ili sat vremena po zvizdanu u skolu ili iz skole? I nakon sto bi se preznoji tri puta jos bi se mogao koncentrirati i na ucenje? Mislim da je to nemoguce,no moglo bi se preko ljeta otvoriti vrata razlicitim sportskim, dramskim, kazalisnim, glazbenim, likovnim, robotickim udrugama pa nek djeca dolaze i zabavljaju se, ali nek to bude u vrijeme kad nije nesnosno vruce. Od 8:00 do 10:30 i od 16:30 do 20:00. Npr.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:07   #90
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
a gdje su vaša djeca preko ljeta? ova koju ja znam većinu ljeta provedu u vrućini ili klimatiziranom stanu. pa u čemu je razlika?
a tema je počela idejom da se praznici drugačije rasporede pa da ih bude više tijekom godine ili da zimski i proljetni budu duži. eto, zato ovo tupljenje. vi niste čitale prethodne stranice ove teme?
Snađeš se.. isto kao što bi se snašla i za sve ostale praznike. Nitko nema toliko godišnjeg koliko ima dana praznika. I bez obzira jesu li ti praznici većinski preko ljeta, ili rasporedjeni na češće i manje- opet ostaje isto pitanje- kud s djetetom. Ok, neki će preraspodjelom moći možda bolje organizirati svoje godišnje, ali opet ima period kad nemaš kud s djetetom jer radiš. I u čemu je onda razlika jel to u šutu u ljeto ili u tri dijela kroz veljaču, svibanj i srpanj?

Na kraju krajeva, rasprava je uzaludna, ovakvi praznici se neće mijenjati. Pa većina europe ima iste praznike preko ljeta, i nitko još nike ništa mijenjao
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:11   #91
nije stvar u godisnjima stvar je tome da neki od nas smatraju da bi djeca bolje funkcionirala s kracim ljetnim i produzenim ostalim praznicima.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:56   #92
Da bi znali kako školska djeca najbolje funkcioniraju, morate raditi s njima svaki dan u školi. U školi na vrućinama jako teško svi funkcioniraju, a od klima se i mi razbolimo.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:57   #93
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nije stvar u godisnjima stvar je tome da neki od nas smatraju da bi djeca bolje funkcionirala s kracim ljetnim i produzenim ostalim praznicima.
a zašto to točno misliš? gdje je zapravo problem u ovim ljetnim praznicima?
zašto misliš da bi im bilo lakše da za uskrs npr., imaju dva tjedna ili tri, a na ljeto da sjede u školi?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:06   #94
ja se ne sjećam da se itko od nas kada smo išli u školu žalio na dužinu ljetnih praznika, a nekako sumnjam da se i današnji školarci žale.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:26   #95
Djeca nam od kada krenu u vrtić, krenu i sa obavezama, škola je kao ići svaki dan na posao i još k tome domaća zadaća, sve dođe na lijepi radni dan, i to ljeto im treba, da pošteno odmore izigraju ili jednostavno uživaju u djetinstvu. Bez obzira na vrućine, mislim da je potrebo, odmor od obaveza, ne zaboravi se tokom ljeta sve, ionako u slijedećem razredu na početku ponavljaju, čemu im skraćivati ljeto???
Istini za volju, svi smo volili to ljeto u djetinstvu, i tek kada se, uz sreću, zaposlimo se, vidimo kako je nemati to ljeto, nego uvijek biti pod obavezama, dva tjedna (manje ili više) , godišnjega prođe za tren.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:03   #96
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a zašto to točno misliš? gdje je zapravo problem u ovim ljetnim praznicima?
zašto misliš da bi im bilo lakše da za uskrs npr., imaju dva tjedna ili tri, a na ljeto da sjede u školi?
zato jer mi puno klinaca, s kojima radim, kaze da bi im bilo lakse da imaju vise praznika.
nije uopce problem u povecanju radnih dana, nego u preraspodjeli praznika.

od zimskih praznika do uskrsa, odn kad uskrs pada ko ove godine sredinom 4 mjeseca, je njima jako dugo.
a da ne spominjem da masa njih, pogotovo srednjoskolaca, u tih 7 dana ne stigne nadoknadit sto treba, a kamoli se odmoriti.
i bla bla bla, sda mozete o tome da bi trebali kontinuirano radiit pa im se ne bi nakupilo lektire za uskrsnje prznike, al ja mislim da vise rascjepkanih praznika bi djeci vise koristilo. pretpostavljam da se onda trebaju skratit ljetni praznici, ako ce falit nastavnih sati i ne vidim tu nikakav problem, jer je 2,5 mjeseca pauze fakat puno. bilo djeci lijepo na praznicima ili ne.

i negdje se provuklo da se to bune roditelji koji nemaju kud s djecom pa bi da im skola cuva djecu, jer nije tako. jedino sto bi meni pasalo ko roditelju, da mogu legalno odvest dijete na putovanje u veljaci na dva tjedna, a ne da moram izmisljat i moljakat, jer mi praznici prek nove godine cjenovno ne pasu, a godisnji ne mogu sav iskoristit prek ljeta

a jako puno EU zemlji ima neke prznike u veljaci, tak da to ne bi bila neka novina.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:09   #97
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
zato jer mi puno klinaca, s kojima radim, kaze da bi im bilo lakse da imaju vise praznika.
nije uopce problem u povecanju radnih dana, nego u preraspodjeli praznika.
ovo.
to je problem i ucenicima, a i dobrom dijelu nastavnika.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:58   #98
je, naravno da su rekli da bi htjeli VIŠE praznika. ne nužno i kraće ljetne. samo da ih je više
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:41   #99
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
zato jer mi puno klinaca, s kojima radim, kaze da bi im bilo lakse da imaju vise praznika.

a jako puno EU zemlji ima neke prznike u veljaci, tak da to ne bi bila neka novina.
pa svi oni bi htjeli više praznika, što, sigurna sam- NE uključuje to da im se ljetni praznici skrate.
oni bi ih samo više . i češće. ja još nikad nisam srela učenika, ni kad sam ja bila dijete, ni sad- koji se žali da su mu ljetni praznici predugi.

a to što neki imaju nešto u veljači, njih i nema tako puno- većina ih zapravo ima isto što i mi- zima(ili božić, kako se navede), uskrs, ljeto.
ne da mi se sad pregledavati baš svaku pojedinu zemlju, al nasumce sto sam otvorila, nasla sam samo dvije s tjedan dana praznika u veljači.
ne bih se ni ja bunila protiv toga, ali onda treba maknuti praznike sa uskrsa koji je pomičan (i nekad padne već u ožujku) i definirati neke striktne proljetne. al opet, gdje i od kud uzeti te extra dane za te praznike u veljači?
ako uskrs padne u ožujku, ovi u veljači nemaju smisla. ako padne u travnju, mislim da je sasvim ok raspoređeno jer onda sve nekako traje podjednako. iu prvo polugodište, i drugo do uskrsa i onda poslije usrsa.
s tim što mi često puta spajamo neradne dane, pa se i tu zalomi 3-4 dana odmora. ne znam rade li to i u drugim zemljama.

meni isto ne pašu ovakvi praznici jer onda moram na ljetovanje ili zimovanje u špici sezone kad je najskuplje, ali tako je kako je.
a čisto sumnjam da bi se ijedno dijete bunilo protiv ovakvih ljetnih praznika.
a da bi htjeli više praznika, bi oni. uvijek bi još, pa zar ne bismo i svi, uostalom
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 07:57   #100
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
gdje i od kud uzeti te extra dane za te praznike u veljači?
pa od ljetnih praznika.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.