Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 12:11   #1
Imam 30 godina, a nemam vrata da izađem van iz 4 zida

Imam 30 godina, a sve vise vidim da izlaz nemogu pronaci.
Imam sina 8 godina, iz bivseg braka koji je prekinut prije 5 godina radi njenog preljuba, ja sam skrbnik, tako smo se dogovorili, ona vec ima dvoje djece u novom braku itd...
Zivim sam sa sinom.Poslje braka imao sam vezu 4 godine koja je prekinuta prije pola godine, 4 mjeseca prije vjencanja.
Nije islo vise, stalno smo si lagali da ide da je super,ajde kad nekog volis onda to prekrije druge stvari,no pukli smo i prekinuli.Inace sam miljenik kod zenskog roda, no nitko mi nije jos kliknuo,bojim se valjda.
E sad, najveci problem u svemu tome kod mene su financije i sto nemogu neke stvari napraviti jer sam skrbnik.
Pored stambenog kredita koji iznosi 1000kn, imam jos jedan od 1100 koji sam nabio jer sam prosle godine probao sa vlastitim biznisom,no govno me zakopalo.Ok,nije to tak strasno.
No uz to vracam 500kn svaki mjesec svojim roditeljima,za manji iznos koji sam posudio upravo radi ovih nesuđenih svatova, u biti stvari koje sam morao platiti, kapare itd. Sranje u prijevodu.
Da,nije strasno kad imas dobar posao sa barem placom od minimalno 6000kn.I da ti ide na ruku posao.
Radio sam do prije mjesec i pol u Zg za 5000kn, imao sam i prijevoz,no doma me nije bilo od 5.30h do 17h, i to mi nije odgovaralo radi sineka,posto on u skolu ide sa busom u 7.40h.Nisam imao srca ga buditi u pol 6 i da ceka u kuci sam do 7.40h.
E sad,tu su moji roditelji,oni zive 200m od skole i jedno vrijeme je isao u skolu od njih.Ali to mi isto nije odgovaralo, jer je on stalno tamo bio,tj navecer sam ga vozio na spavanje tamo,poslje posla odi po njega,pa opet navecer tamo.
Sve u svemu, sad radim 5 min od kuce, plata 4000 kn minimalno.Od 8-16h. Idealno radno vrijeme,ujutro spavamo do 7.15, boli nas briga.
Plus u fusu radim neke sitnice tako da uvijek jos soma kuna mjesecno zaradim.I zivimo od do,kad platis racune ostane mi cca 2000kn, a to su nikakvi novci.
No u firmi nije bajno. Mlada firma, tek 2 mjeseca postoji, posao slabo ide, evo čekam prvu plaču a pitanje kad bude i šta bude od toga.
Prodao sam neke srcu drage stvari samo da bih sad u tom nekom vremenu imao te neke novce, da platim kredite no novci se tope.

I sad nisam pametan što dalje.
Prvo, u ovom gradu od kuda jesam, tj to nije grad, to je vukojebina - posla nema iznad 3500kn, i to teško. A i nema posla opčenito.

Imam pol sata do Bjelovara, isto toliko do Zagreba do Slavonske Avenije recimo.

Sad se dvoumim između dvije stvari.

1) Probati pronači ponovno posao u Zagrebu, ali barem 7000kn da je. Onda bih čak i gurao ovo što mi sinek mora spavati kod moje stare, što sam manje sa njim itd. Ali bi barem mogao dostojno živjeti.

2.) Otići van. Posla imam kad hoću, cca 2 soma eura su poslovi kod prijatelja koje znam. Čak ima i solucije da radiš 3 tjedna pa 5 dana doma i tako.
To bi bilo super, smještaj imaš, hranu, znači da se zaraditi na par puta tako i barem nešto vratiti dugova, barem nešto uštedjeti.

No neznam kako ću reagirati sa tom vezom između sina i mene. Ok, mi imamo neku posebnu vrstu veze, valjda kao svi očevi i sinovi. Malo se vidimo, malo se družimo ali to je ta veza.
Nakon prekida sa ovom zadnjom curom, imao sam predinfarktno stanje radi živaca. Sa živcima vučem probleme već godinama, ali ide na bolje. Išao sam prije psihiču, sve je to bilo radi stresa u firmi u kojoj sam proveo 9 godina.

I sad se bojim šta će biti kad bih tako otišao van.
Prvo - neznam kako će bivša žena odgajati i tjerati školu sa sinom. Jer ona nije više za to, duga priča. A opet da li bi dozvolila da moja mama preuzme odgoj, to neznam.
Drugo - vjerovatno bih pio tablete u početku dok se nebih navikao, najviše jer ti netko fali.

Inače sam po struci računalni tehničar, doma se bavim 3d projektiranjem u fušu, plus tome radim još nekoliko projekata, što od video igre pa do muzike itd.
A sve to radim samo da u nečemu uspijem, da se probijem.

I tu je veliki problem - dođeš doma, zadaća, malo učiti, malo odmor, malo po kući i onda se javlja to stezanje u grlu jer neznam što bih navečer od tih projekata radio, a večinu radim na silu jer hoću uspjeti.

Bilo bi super kad bih imao plaču da se nemoram sa time sekirati, da dođem doma, da legnem, zezam se sa sinekom, makar i par sati na dan ali opet da to bude u odmoru.

Evo, puno sam napisao, izvinite, ali negdje se moram ispovjediti
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:21   #2
aha da, postoji i solucija da si nađem curu koja bi živjela kod mene, i da radi - pa bi bilo puno lakše, ali to je drugi par cipela - to je proces koji traje
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:24   #3
Jao, previse brojki za mene..
Nisam pametna
Panova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:30   #4
Probaj naći posao u Zg. Imaš super zanimanje, barem tu imaš neku svijetlu točku i bit će lakše kad maleni malo naraste pa će moći puno toga sam. Sad ti je najteži period.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:51   #5
Nu da. Sin ti je dakle negdje 2 ili 3. razred i očito pohađa i program cjelodnevne nastave u školi, što je već velika sreća. No uskoro ionako dolazi promjena: Nakon 3. razreda prestaje i cjelodnevna nastava, barem je tako u većini osnovnih škola u RH, ergo: mamu ćeš ionako morati moliti da ti sina pokupi i odvede k sebi ili da on sam može dolaziti kod nje i ondje jesti i raditi zadaću itd.. Na to se dakle pripremi oćeš - nećeš. Primjetila sam da preferiraš djevojke kao buduće partnerice što ti isto ne ide baš na ruku. Da li si većinski u Zagrebu ili Grazu - sinu ti na isto dođe. Zaključak: budi sretan što su ti roditelji još živi i što ti sina žele kod sebe.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 15.11.2017. at 14:03.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:55   #6
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Probaj naći posao u Zg. Imaš super zanimanje, barem tu imaš neku svijetlu točku i bit će lakše kad maleni malo naraste pa će moći puno toga sam. Sad ti je najteži period.
Nije baš tako super. Ja sam iste struke, ali sam završio i fakultet, pa mi je trebalo nekoliko godina da nađem kvalitetan posao.
I teško da će naći posao za 7000 kn, barem početnu.

Ne želim biti pesimist, samo kažem kakvo je realno stanje na tržištu.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:58   #7
Pa odi van i povedi maloga ako smiješ!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:58   #8
A da ideš van i povedeš sina sa sobom nije opcija ili? Ili u Zagreb? Zašto bi ostavio dijete nekom ko se ne želi brinuti o njemu? Mislim da u Zagrebu ima škola koje imaju cjelodnevni i posluje drugog razreda, a u Njemačkoj (recimo) i kasnije. Osim toga, kao samohrani otac bi imao pravo na "dadilju" koja bi mogla pokupiti djete iz škole i dovesti ga kući.... mislim da imaš izlaza, samo ga nekad ne vidiš. Ne moraju biti vrata, može i prozor 😊
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:06   #9
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
A da ideš van i povedeš sina sa sobom nije opcija ili? Ili u Zagreb? Zašto bi ostavio dijete nekom ko se ne želi brinuti o njemu? Mislim da u Zagrebu ima škola koje imaju cjelodnevni i posluje drugog razreda, a u Njemačkoj (recimo) i kasnije. Osim toga, kao samohrani otac bi imao pravo na "dadilju" koja bi mogla pokupiti djete iz škole i dovesti ga kući.... mislim da imaš izlaza, samo ga nekad ne vidiš. Ne moraju biti vrata, može i prozor ��

Jao Ertrinken nemoj čovjeka dezinformirati kad ni sama očito ne znaš. Kakvo pravo na dadilju? U kojoj pokrajini iz crtića? Kao 100% zaposleni može se samo pomiriti da će mu sina dati u neki dom ili internat kojeg će morati plaćati of skroz.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 15.11.2017. at 15:12.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:07   #10
ovako,nije cjelodnevna skola, drugi razred je i ima od 8-13 h nastavu.
I zanimalje je super samo ne u Rh...mislim radim to 3d crtanje sto nema puno kod nas,ali svejedno su cijene nikakve.
Sina van? Pa nema beda,ako bivsa zena dopusti.
Sad kad bih i otisao van, opet imam dobar period da njega tu na njemacki dam da uci.Pa mozda nekad i njega uzmem.
Neznam,trebam dobro placeni posao.
Samo to.
Za sada

Poslano sa mog XT1635-02 koristeći Tapatalk
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:10   #11
Pa vidi onda sa bivšom ženom da li je to opcija? Ja bi da odeš van. 30 godina nije puno i tamo možeš više para zaraditi za maloga i svoju starost. Naravno ako se baš ukaže neka prilika kod nas za 7 somova ona je to prva opcija jer nije isto živjet ovdje ili vani. No mislim da je ključno da mali bude sa tobom.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:29   #12
Mislim da jako plavooko gledate na čupanje i presađivanje djeteta iz poznate mu sredine u potpuno stranu i da nemate pojma o čemu pričate. Kakvo crno pravo na dadilju? Ima pravo plaćati dadilju koja kasnije može svjedočiti da ne provodi dovoljno vremena s djetetom i da je sav u poslu kad eugeničari stisnu. I vani će prvo sigurno raditi za minimalac, a gdje će mu dijete za to vrijeme biti - pitaj Boga. Djecu koja nisu kao u stroju po njihovim boravcima, što dječacima teže polazi za rukom, znaju odmah izdvajati i njihovim roditeljima i njima samima složiti gadnu frku. Ako si umišljate da je školski sustav u Austriji, Njemačkoj ili pak Švicarskoj bolji - mogu samo iz iskustva reći da nije. Mali će mu biti samo još jedan stranac u nizu koji upada u razrede koji su već formirani, gdje su većina stranci, i nitko pravilno ne govori niti materinji, niti prvi strani, a kamoli neki drugi strani jezik. Izgledi da će mu biti dobro su ravno nuli. Ja se prva kao majka s iskustvom rada i života vani nikako ne bih složila. Djeca samohranih roditelja ionako su po danas prevladavajuće eugeničarskim kriterijima u EU zoni škart i na onu iz našeg podneblja uglavnom ne gledaju nimalo blagonaklono, a razgranata industrija institucija, domova i posebnih škola, te udomitelja, koju su u tu svrhu i osmislili, računa na naivnost njihovih roditelja i trlja ruke. Kada roditelj radi 100% glavni adut eugeničarskim službama i njihovim mnogobrojnim zaposlenicima je da ne provodi dovoljno vremena s djetetom, pa mu ga na tu foru stalno nastoje oduzeti, da bi ga poslije teretili za plaćanje raznoraznih institucijskih troškova, iako više nije s djetetom. A ako pak ne radi 100% onda ne može spajati kraj s krajem, pa mu opet dođe na isto, em što je plus još i stranac i socijala. Eugeničarske službe samo čekaju na još jednog working poor klijenta s djetetom.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 15.11.2017. at 15:58.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:52   #13
Meni je ici van nuzno zlo,a i kada bi bilo dolazio bih tu svaka 3 tjedna i to bi trajalo maks 3 mjeseca...No opet moras i vani naci dobar posao da i zaradis u ta tri mjeseca.
A ovdje? Neznam, morat cu nekom guzice dati da me zaposli.

Poslano sa mog XT1635-02 koristeći Tapatalk
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:55   #14
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Neznam,trebam dobro placeni posao.
Samo to.
Za sada
Kao i sav radni narod ove siromašne zemlje...

Ti se trebaš sabrati i prihvatiti da 10 godina pogrešnih odluka i ulaganja, što emotivnih što materijalnih, nosi posljedice i emotivne i materijalne, koje ti ne možeš gumicom obrisati....lijepo strpljivo, dan po dan i bori se za bolje, aktivno traži bolje plaćen posao...

Imaš krov nad glavom, zdravi ste obje, imaš majku koja je voljna uskočiti, imaš kakav takav posao...pomalo.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:57   #15
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
A ovdje? Neznam, morat cu nekom guzice dati da me zaposli.

Poslano sa mog XT1635-02 koristeći Tapatalk
Javi se forumašu manchild.

Doduše, ne znam kako stoji sa zapošljavanjem...
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:06   #16
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Meni je ici van nuzno zlo,a i kada bi bilo dolazio bih tu svaka 3 tjedna i to bi trajalo maks 3 mjeseca...No opet moras i vani naci dobar posao da i zaradis u ta tri mjeseca.
A ovdje? Neznam, morat cu nekom guzice dati da me zaposli.

Poslano sa mog XT1635-02 koristeći Tapatalk
Ja navijam da si nađeš stvarno dobar posao u Hrvatskoj, a ako ipak odlučiš otići van, onda ne vuci klinca za sobom, dok nisi 100% ziher da ćeš tamo i ostati i da mu možeš osigurati sve uvjete koji će se od tebe tražiti.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:44   #17
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Meni je ici van nuzno zlo,a i kada bi bilo dolazio bih tu svaka 3 tjedna i to bi trajalo maks 3 mjeseca...No opet moras i vani naci dobar posao da i zaradis u ta tri mjeseca.
A ovdje? Neznam, morat cu nekom guzice dati da me zaposli.
Moras da budes svestan cinjenice, da nemas puno vremena za zapad. Ovde vec od 35. godine ljudi imaju problem da nadju posao, i to mislim na rodjene Austrijance. Tako da, ako mislis da odes u inostranstvo, trebao bi da imas to na umu. Osim toga, ovde vise nije kao ranije, da su ljudi mogli da rade na crno koliko god im je volja, kontrole su sve vece, kazne sve strozije.

Pravo na Kindergarten nemas, pravo na osobu koja ce da ti pazi dete nemas, sve moras da platis i da pokusas da uskladis sa svojim radnim vremenom. Bez znanja jezika nemoj ni da pokusavas da radis u inostranstvu, svejedno da li si kod poznanika ili ne, postoji obaveza poznavanja jezika zemlje u kojoj zivis. Nemoj da se igras sa ilegalnim poslovima, pa da dobijes zabranu ulazka u neku zemlju. Pocni zivot posteno, a ne kriminalno pod raznim izgovorima.

Ti zvucis veoma haoticno, jer si u panici. Vrtis se u krug i potrebni su ti impulsi sa strane. Pokusaj u raznim savetovalistima za samohrane roditelje, verujem da nesto slicno postoji u Hrvatskoj, posebno u Zagrebu. Preseli se u Zagreb i prva tri meseca ostavi sina kod roditelja. Onda dovedi sina, organizuj osobu koja ce da ga pazi, moze to da bude i majka preko nedelje, ako bude htela. Resavaj probleme jedan po jedan, a ne sve od jednom. Naravno da ti eksplodira glava kada na sve mislis i hoces da resis u roku od - smesta. Prvo moras da prihvatis da si napravio greske i pogresne poteze u svom zivotu, za koje sada moras i finansijski da placas. Niko ti nije kriv za to, ni drzava, ni politika. Zatim se obavesti o SVIM mogucnostima za cuvanje dece u Zagrebu i potrazi tamo neki posao. Ne sanjaj odmah o visokim ciframa, prvo se zaposli i snadji se tamo, vidi da li mozes da pokrijes troskove i obaveze. Moras da se stisnes jos par godina, dok stabilises svoju situaciju. Moj savet ti je da prestanes da sanjas i da plovis vazduhom. Spusti se na zemlju i pogledaj realne mogucnosti, to jest, ono sto MOZES uraditi, a ne ono sto ZELIS da bude. Kada postignes ono sto mozes, onda kreni sa onim sto zelis. Uvek govori sebi: jedno po jedno, tako ces najbolje doci do cilja.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:06   #18
Ne znam samo u kojemu je to svemiru računalni tehničar atraktivno zvanje koje samo po sebi jamči zaposlenje.

To što se svi na televiziji kunu u STEM ne znači da svakog stemovca ni nakon diplome čeka jebacki plaćen posao.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:18   #19
Možeš uspjeti u inozemstvu i sam sa djetetom.
Ali ako ti je draži Zg, samo naprijed
Izlaza uvijek ima, vrata su uvijek tu, samo ovisi koliko (široko) ih je čovjek spreman otvoriti.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.

Zadnje uređivanje skorpionka87 : 15.11.2017. at 16:29.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:40   #20
Najveca komedija koju sam procitao je to da trazis posao u Zagrebu sa startnom (ili opcenito) placom od 7000 kuna. I to u zemlji gdje vlada nezaposlenost ili ljudi rade za crkavicu (oni dovoljno sretni da uopce rade). Takvu placu ne vide niti vecina ljudi sa fakultetima, pa cak i STEM podrucja ponekad.

Gle, jednostavno si imao debelih 10 godina stravicno losih zivotnih odluka. Dijete sa 22 godine (ako sam dobro izracunao), propali brak iza sebe (i ocito ti nije dosta, cim si vec planirao se sjebat opet u drugi), te propali biznis (makar cijenim pokusaj). Realno, nekako najprizemljeniji savjet koji ti mogu dat je da probas sto vise u fusu odradit mjesecno ako ti jedna placa od 4 soma ne pokriva sve, i ostavit sina starcima na cuvanje ako je to ikako moguce. Osobno bi otisao van na tvom mjestu, ali opet kamo sa sinom...
Rift is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.