Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 13:10   #1
AB

konačno sam došao do podatka koji mi je falio...

u 9. tjednu trudnoće pojavljuju se moždani valovi u fetusa

10 ili 12 tjedana je dozvoljeno za AB


iskreno...jel vam se čini da nešto nije tu kako treba?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:18   #2
sve je oke.
zakondavac je našoj strani. niko neće u zatvor.

edit, ko napiše ubojica za žensko; lupam bann.
zahvaljujem na suradnji.
edit2; dozovoljeno je do 12.og. da se namjestiti i kasnije sve ovisi koliko ste spremni riskirati.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:33   #3
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
konačno sam došao do podatka koji mi je falio...

u 9. tjednu trudnoće pojavljuju se moždani valovi u fetusa

10 ili 12 tjedana je dozvoljeno za AB


iskreno...jel vam se čini da nešto nije tu kako treba?
da,i?

hoćeš reći da si otkrio toplu vodu?sad će se zakoni mijenjati?

sve je kako treba.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:40   #4
ma nisu žene krive...ne zakonski

ovaj sam podatak saznao od doktorice. moje iduće pitanje njoj bilo je logično: kako se došlo do roka od 12 tjedana u kojem je dozvoljen AB?

njen odgovor: iskreno, ne znam. mislim da je to zakonski rok.

ok. a kako je zakon došao do 12 tjedana?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:42   #5
bacali su grah, i jebga ispalo 12.
a to je i sudbinski broj. 12 apostola, 12 horoskopskih znakova, 12 jahača apokalipse, pardon samo 4 ih je.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:42   #6
Quote:
studentica21 kaže: Pogledaj post
da,i?

hoćeš reći da si otkrio toplu vodu?sad će se zakoni mijenjati?

sve je kako treba.
ako postoje moždani valovi, postoji vjerujem i nekakva svijest, svijesnost, postoje i osjećaji. znači da se radi o životu, živom biću (btw u toj dobi fetus već i liči na živo biće).

na osnovu kojih argumenata smatraš da je sve kako treba?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:48   #7
pa ima li života na marsu. osjeća kako ne.
al majka osjeća nešto drugo. njena volja; kontra njegove.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:50   #8
majka možda osjeća i da ne želi dijete koje je već rodila. za ovu temu, to je totalno nebitno
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:54   #9
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
konačno sam došao do podatka koji mi je falio...

u 9. tjednu trudnoće pojavljuju se moždani valovi u fetusa

10 ili 12 tjedana je dozvoljeno za AB


iskreno...jel vam se čini da nešto nije tu kako treba?
drago mi je da si došao do podatka koji ti je falio.
najiskrenije, sve mi se čini ok.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:00   #10
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
drago mi je da si došao do podatka koji ti je falio.
najiskrenije, sve mi se čini ok.
po čemu sudiš? što po tebi definira kad počinje čovjek? s koliko mjeseci bi ti rekla da fetus postaje čovjek?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:02   #11
Ma glupo je pitati uopće jeli tu sve oke. Naravno da nije. Abortus nije oke. Ali je ponekad nužno zlo. I treba ostaviti ženi da o tome odluči.
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:10   #12
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
po čemu sudiš? što po tebi definira kad počinje čovjek? s koliko mjeseci bi ti rekla da fetus postaje čovjek?

čovjek je kad se rodi, to znamo još od rimskog prava.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:10   #13
Quote:
lilla kaže: Pogledaj post
Ma glupo je pitati uopće jeli tu sve oke. Naravno da nije. Abortus nije oke. Ali je ponekad nužno zlo. I treba ostaviti ženi da o tome odluči.
ak lilla, ali fokusiraj se na moj prvi post, na topic...

naime, postoji velika mogućnost da je znanost dala nove odgovore na nešto što je "povijesno-gledano" određeno u trenutku dok znanost nije imala instrument odrediti kad zapravo počinje čovjek.

danas izgleda instrumenti ipak postoje. ja smatram da bi trebalo revidirati zakonodavstvene rokove za dozvoljeni abortus i to na globalnom nivou. ako je ovaj podatak koji se odnosi na moždane valove u 9. tjednu točan, zakonski rok za sve buduće AB trebao bi biti skraćen na maks 8 tjedana
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:12   #14
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
a kako je zakon došao do 12 tjedana?
hm, možda zato što se i najveći broj prirodnih / spontanih pobačaja dogodi do 12 tjedna... kad se prijeđe taj famozni 12 tjedan smatra se da je žena prošla najkritičniju fazu trudnoće, odnosno da se plod dobro "prilijepio" za maternicu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:12   #15
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
čovjek je kad se rodi, to znamo još od rimskog prava.
znači po tebi, fetus/dijete od 8 mjeseci koje je još u majčinoj utrobi nije čovjek, dok je dijete od 7 mjeseci koje je prerano rođeno čovjek?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:14   #16
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
hm, možda zato što se i najveći broj prirodnih / spontanih pobačaja dogodi do 12 tjedna... kad se prijeđe taj famozni 12 tjedan smatra se da je žena prošla najkritičniju fazu trudnoće, odnosno da se plod dobro "prilijepio" za maternicu
čitao sam časopise i članke nekad davno na tematiku, još za juge. ono što se sjećam da se spominjao rok od 12 tjedana kao maksimalno dozvoljen sa stajališta zdravstvenih aspekata za mamu. da li su se možebitno nazrijeti i drugi aspekti, no nisu eksplicite spominjani.
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:16   #17
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
znači po tebi, fetus/dijete od 8 mjeseci koje je još u majčinoj utrobi nije čovjek, dok je dijete od 7 mjeseci koje je prerano rođeno čovjek?
nije po meni.

čak su i rimljani imali taj dio slova zakona. a toliko stara nisam.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:22   #18
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
nije po meni.

čak su i rimljani imali taj dio slova zakona. a toliko stara nisam.
onda je očito to rimsko pravo šugavo. ali nije stvar u rimskom pravu, jer i današnje je kao što znamo temeljeno na rimskom pravu. i jednako je šugavo. no svi dobro znamo da nema što pravo definirati rokove definirati kada počinje čovjek. zadatak je kompetentne struke (a to je medicina) da definira kada počinje život. a zadatak prava bi bio da uskladi legislativu sa ekspertizom struke.

meni sve ovo miriši na jednu veliku inerciju, problem u kojem zapravo nitko nije prepoznao interes da se pača u njega, stoga nitko ne dira.

inače, pravo nije jedinstveno u svijetu, interesantno. recimo, u nekim europskim zemljama se vožnja brzinama koje uvelike premašuju dozvoljene, te uzrokovanje prometne nesreće istima, tretiraju kao pokušaj ubojstva
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:23   #19
medicinari ne zanaju, pravnici su bedasti... :rolajz:

na nama je etičko moralnim da se pobunimo oko toga. ma ajde, ostavi druge da odlučuju za se.

definirano je kad postaje čovjekom.

tebe smetaju moždani valovi, 12 tjedana je oke, mada da se to i rastegnuti ako je hitno i bitno
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:27   #20
medicinare nitko nije ni pitao, i istina, i oni se prave bedastim

i svi će se praviti bedastim dok god se ne digne glas javnosti

ja osobno nemam pretenzija da ću nešto napraviti ovime, ali ako ću jednu osobu uspjeti dobiti da revidira vlastite praktične stavove, moj zadatak je ispunjen
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.