Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2007., 16:39   #81
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post


kome ti vjeruješ više, drugim ljudima ili vlastitoj glavi?
Ovo pitanje ti je dvosjekli mač jer tako i sebe možeš zapitati, zašto bi itko vjerovao tvojim otvaranjima tuđih očiju, imaju vlastite
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:42   #82
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ovo pitanje ti je dvosjekli mač jer tako i sebe možeš zapitati, zašto bi itko vjerovao tvojim otvaranjima tuđih očiju, imaju vlastite
imaju, širom zatvorene
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:42   #83
Quote:
zed_alive kaže:
imaš li kakav dokaz da ne postoji svijest?
ne potcjenjuj znanost. ako nema danas načina, sutra će naći način da točno odredi kad počinje svijest
Ma čovječe, nisi svjestan da nisi svjestan što podrazumijevaš pod sviješću.

Možemo i elektronima pripisati svijest, ako baš želimo. Oni uvijek "znaju" kad se nađu u električnom polju, npr. I sukladno tome se i "ponašaju", a pretpostavka da pritom ništa ne osjećaju je antropocontrična bahatost.

Quote:
nego reci mi:
ako se odredi točka u kojoj nastaje svijest
i ako je ona u koliziji sa zakonskip rokovima
da li smatraš da bi zakonske rokove u tom slučaju trebalo uskladiti?
molim i obrazloženje
Zakonski rokovi ne mogu (ne bi smjeli) biti kraći od roka u kojem žena može uopće saznati za trudnoću te odlučiti želi li je zadržati ili ne želi.

Neželjena trudnoća je problem, ali prisilno zadržavanje takve trudnoće je daleko veći problem.

Quote:
Majka ne bi trebala biti gospodar života. niti jedan čovjek na ovome svijetu to ne bi trebao biti
Misliš - ne bi trebala biti gospodar svog života?


Quote:
opet se vraćamo na pitanje: kad počinje život?
reci mi, da li se slažeš da život počinje i prije porođaja?
vjerujem da da. ali kad počinje život?
da li smatraš da je zadatak čovjeka da to otkrije? ili smatraš da je bolje da guram glavu u pijesak, jer "tako je svima u redu"?
Život je počeo prije milijardu (dvije?) i kusur godina i od tada se neprekidno održava na Zemlji. Zašto pitaš?

Quote:
zapravo ne; u trenutku začeća to je stanica. siguran sam da postoji prozor u kojem skupinu stanica/fetus ne možemo smatrati životom
Oh, ali u svakom trenu dok se razvija embrij je živ, inače se ne bi mogao razvijati, naravno.

Što je tebi? Imaš problem s pojmovima?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:50   #84
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
dopunio sam gornji post, pls pročitaj pametni ljudi ne zatrudne neželjeno
pročitala sam. informirana sam ja jako dobro o kontracepciji.
ali uvjek me muči ono pitanje ŠTO AKO.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:55   #85
Quote:
VelmaX kaže: Pogledaj post
Ma čovječe, nisi svjestan da nisi svjestan što podrazumijevaš pod sviješću.

Možemo i elektronima pripisati svijest, ako baš želimo. Oni uvijek "znaju" kad se nađu u električnom polju, npr. I sukladno tome se i "ponašaju", a pretpostavka da pritom ništa ne osjećaju je antropocontrična bahatost.
ok, kad počinje život? konkretno, kad počinje čovjek?
moja nekakva definicija je da život definiraju svijest i osjećaji. možda nije dovoljno dobra. daj svoju.

Quote:
VelmaX kaže: Pogledaj post
Zakonski rokovi ne mogu (ne bi smjeli) biti kraći od roka u kojem žena može uopće saznati za trudnoću te odlučiti želi li je zadržati ili ne želi.

Neželjena trudnoća je problem, ali prisilno zadržavanje takve trudnoće je daleko veći problem.
ti za možebitnu trudnoću možeš saznati već nakon seksa, iako ne znaš kad se dogodila. postoje testovi kojima se trudnoća može ustanoviti već nakon dva ili tri tjedna. u svakom slučaju nakon mjesec dana. problem ne vidim. osim ako čovjek počinje ranije. onda, hebiga

nego po tvojim odgovorima, znači smatraš da bi žena trebala imati mogućnost izbora vođen vremenom koje je dovoljno za reagirati, makar to značilo abortus u trenutku kad je već počeo biti čovjek. da li si to htjela reći?

Quote:
VelmaX kaže: Pogledaj post
Misliš - ne bi trebala biti gospodar svog života?
isključivo tuđeg

Quote:
VelmaX kaže: Pogledaj post
Život je počeo prije milijardu (dvije?) i kusur godina i od tada se neprekidno održava na Zemlji. Zašto pitaš?
eto kaj počinje kad ponestane argumenata moja pitanja bila su jasna.

Quote:
VelmaX kaže: Pogledaj post
Oh, ali u svakom trenu dok se razvija embrij je živ, inače se ne bi mogao razvijati, naravno.
kad već potežeš za svaki izraz, kad embrij/fetus ili što već počinje biti čovjekom? u kojem trenutku? tebi to nije važno pitanje? ovo je stvarno sindrom guranja glave pod pijesak...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:58   #86
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
pročitala sam. informirana sam ja jako dobro o kontracepciji.
ali uvjek me muči ono pitanje ŠTO AKO.
nema ako. ključ uspjeha je u znanju i u kombiniranju više metoda kontracepcije. niti jedna sama za sebe neće ti dati zadovoljavajući postotak uspjeha, izuzev tablete
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:59   #87
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post

isključivo tuđeg
Dok je u ženi ne može biti isključiv.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 17:17   #88
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Dok je u ženi ne može biti isključiv.
tu se ne slažemo. to nije njen život. a imaš i vrlo jednostavan dokaz. zamisli npr. dijete od 8 mjeseci koje je u ženi
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 17:27   #89
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
tu se ne slažemo. to nije njen život. a imaš i vrlo jednostavan dokaz. zamisli npr. dijete od 8 mjeseci koje je u ženi
Zamišljam, i još uvijek je u ženi. I nije isključiv da ga jebeš.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 17:28   #90
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
konačno sam došao do podatka koji mi je falio...

u 9. tjednu trudnoće pojavljuju se moždani valovi u fetusa

10 ili 12 tjedana je dozvoljeno za AB


iskreno...jel vam se čini da nešto nije tu kako treba?
ne kuzim pitanje bas ali 10-12 tjedni je najnormalnije za ab.u usa je dozovljeno raditi ab do 26 tjedni.samo...to ili ludaci rade ili netko ko je doznao da je dijete totalno bolesno.teska sitacija i teska odluka.a ima ih koji cekaju do 26 tjedni sa zdravom bebom pa je se u zadnji cas rijese.e takve bi ja ubila.

inace sa 8-10 tjedni jedva da vidis nesto na inter-ultrazvuku...jedno zrnce zapravo...nagledala sam se toga i sve zene su obicno imale ab izmedu 8-10 tjedna.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 18:13   #91
ja mislim da ako žena abortira da je tom djetetu već bilo u sudbini urođeno da ne živi... i da ga iako ona rodila ništa ne bi spasilo jer bi umrlo u mladoj dobi...no to je sam moje...
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 18:28   #92
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
molio bih ako itko ima saznanja, da pruži informaciju ovdje kako se u hrvatskoj tretira namjerno hotimično abortus izvan zakonski definiranog roka: kao kazneno djelo, kao krivično djelo, te kakve su moguće kazne

Abortus obavljen izvan zakonom dozvoljenih rokova tretira se kao kazneno djelo protupravnog prekida trudnoce i tada se kaznjava onga tko ga je obavio (najcesce je to lijecnik), ali ne zenu, pa cak ni kad je ona dala pristanak na pobacaj!
Mrs.Solis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 18:54   #93
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ok, kad počinje život? konkretno, kad počinje čovjek?
moja nekakva definicija je da život definiraju svijest i osjećaji. možda nije dovoljno dobra. daj svoju.
A embrij ima svijest i osjećaje?
Umjesto mozga ima neuralnu cijev, mozak mu tek nastaje, ali... jebeš mozak, glavno da ima svijest i osjećaje... makar i amebe.

Quote:
nego po tvojim odgovorima, znači smatraš da bi žena trebala imati mogućnost izbora vođen vremenom koje je dovoljno za reagirati, makar to značilo abortus u trenutku kad je već počeo biti čovjek. da li si to htjela reći?
Prije nego završi formiranje organa, meni je nekako idiotski misliti da se radi o čovjeku u uobičajenom smislu te riječi.

Abortus smatram pravom na vlastito tijelo, što je prilično "jako" pravo.


Quote:
eto kaj počinje kad ponestane argumenata moja pitanja bila su jasna.
Meni se čini da su tvoja pitanja jasna - tebi.
Život nije nešto što počinje s čovjekom i od čovjeka, a ti ni sam ne znaš zastupaš li život općenito, ljudski život, život ljudskog zametka ili samo kenjaš jer (još) nemaš moć nagovoriti neku ženu da rodi baš tvoje dijete.


Quote:
kad već potežeš za svaki izraz, kad embrij/fetus ili što već počinje biti čovjekom? u kojem trenutku? tebi to nije važno pitanje? ovo je stvarno sindrom guranja glave pod pijesak...
Hah... to je pitanje krajnje jednostavno, ako se radi o embriju u mom trbuhu - u trenutku kad osjetim želju da ga rodim i upoznam.

Mislim da je dovoljno to što svaka žena zna prepoznati taj trenutak, a što bi ti htio? Želiš li tu vrstu znanja, trebao bi postati žensko, inače - ne ide.

Meni se čini da su neki muškarci beznadno frustrirani činjenicom kako ne mogu saznati odgovor na pitanje - u kojem trenutku nastaje čovjek. I onda mrcvare žene glupim pitanjima, u nadi da će iz njih uspjeti izvući tu tajnu.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:04   #94
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
nema ako. ključ uspjeha je u znanju i u kombiniranju više metoda kontracepcije. niti jedna sama za sebe neće ti dati zadovoljavajući postotak uspjeha, izuzev tablete
dragi moj, nijedna kontracepcija ti nije 100% sigurna, uvjek nekaj može poći po zlu. i u kombinaciji isto ak si pehist možeš ostat sjeban(čitaj neželjeno trudan)
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:08   #95
Quote:
zakon je za kurac što se tiče tog pitanja.. nema šanse da ako mi se to dogodi da me prislile da rodim. ak treba skočit ću bungee i izazvati spontani. moje tijelo, moj život.
Fetus, embrio je tvoje tijelo? Mislim da medicina to tretira kao novo "tijelo". Druga stvar je zakonska regulativa koja omogućuje pobačaj. Ali argument "vlastitog tijela" je van znanja i ideološki je obojen feminističkom militantnom teorijom iz ranih 60-tih kada još ni u SAD-u (odakle i potječe "moje tijelo moja stvar") nije bio dozvoljen pobačaj.

Zadnje uređivanje Brazda : 17.04.2007. at 21:09. Reason: dopuna
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:09   #96
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
ja mislim da ako žena abortira da je tom djetetu već bilo u sudbini urođeno da ne živi... i da ga iako ona rodila ništa ne bi spasilo jer bi umrlo u mladoj dobi...no to je sam moje...
jesi čitala knjigu bruno šimleša:hvala ti ljubavi?
on tamo iznosi tezu o pobačaju, koja je jako nalik prvom dijelu tvoje rečenice.
ja dijelim to mišljenje.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:16   #97
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Fetus, embrio je tvoje tijelo? Mislim da medicina to tretira kao novo "tijelo". Druga stvar je zakonska regulativa koja omogućuje pobačaj. Ali argument "vlastitog tijela" je van znanja i ideološki je obojen feminističkom militantnom teorijom iz ranih 60-tih kada još ni u SAD-u (odakle i potječe "moje tijelo moja stvar") nije bio dozvoljen pobačaj.
dok je u meni i hrani se mojom krvi onda je definitivno dio mog tijela, a sa svojim tijelom mogu radit što želim.
teoretski , to novo "tijelo" bi se moglo klasificirati kao nametnik/štetočina jer krade kisik i hranjive tvari i umnaža se na štetu domaćina. al neželim sad neukusne šale zbijati....

naravno da nebi pobacila mjesec dana prije poroda , ali tih 2+8 tjedana je fakat premalo. da pomaknu na 12 bilo bi ok. svi sretni i zadovoljni.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:27   #98
Quote:
...

Prije nego završi formiranje organa, meni je nekako idiotski misliti da se radi o čovjeku u uobičajenom smislu te riječi.

Abortus smatram pravom na vlastito tijelo, što je prilično "jako" pravo.
...
- u kojem trenutku nastaje čovjek. I onda mrcvare žene glupim pitanjima, u nadi da će iz njih uspjeti izvući tu tajnu.
u trenutku začeća, nastankom zigote, zigota nosi sav genetski materijal jednog čovjeka. Ona je po vrsti čovjek. Čovjek u svom razvoju ima stupnjeve: zigota, embrio, fetus, novorođenče, dojenče, malo dijete, predškolsko dijete... I nema uobičajnog smisla čovjeka od neubičajnog, jednako kao što nema uobičajnog smisla mačke od neubičajnog. Ili jesi ili nisi pripadnik vrste. I ne možeš postati čovjek u 13. tj. trudnoći, ni u 1. danu / satu rođenja, ako to nisi od samog začeća.

Svaka žena ima pravo na vlastito tijelo, ali embrio (do 12. tj. je riječ o embriu) nije "vlastito tijelo".

Odgovor na pitanje u kojem trenutku nastaje čovjek ne može dati nijedna žena kao žena već na to odgovaraju znanstvenici - genetičari, embriolozi, a ni u jednoj suvremenoj raspravi/argumentaciji o pobačaju ne tvrdi se da embrio nije čovjek, štoviše, jasnio je da jest riječ o čovjeku, samo što teorija pobačaja danas počiva na pijedestalu OSOBE i etičke pluralnosti. Kao osoba smatra se ljudski subjekt koji ima moralnu odgovornost i samostalnost (ovaj pojam osobe ne treba miješati s našim razgovornim pojmom ni sa psihološko-teološkim pojmovljem). Pošto embriju/fetusu to nedostaje, neki temelje legitimnost pobačaja na tome. Etička pluralnost pak polazi od toga da nismo svi istih uvjerenja po pitanju vrijednosne orjentacije i da zbog toga treba postojati mogućnost da oni koji smatraju da čovjek u maternici nije na istoj razni ljudskosti kao rođeni, imaju pravo pobaciti. Čitava priča svodi se na prihvaćanje čovjeka u maternici kao onoga tko ima pravo na život i kao onoga koji ima pravo na život ako, majka primarno, tako odluči.


Glede teme, zašto 12 tjedana? To je razdoblje embrionalnog razvoja u kojem se formiraju osnove organa, iza 12 tj. organi su formirani i fetus tada posjeduje sve što i rođeni čovjek. !2 tjedana je određeno u razdoblju kada je pravno, medicinski, etički bila dominatna teorija da čovjek postaje u pravom smislu tek sa svim organima.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:30   #99
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
dok je u meni i hrani se mojom krvi onda je definitivno dio mog tijela, a sa svojim tijelom mogu radit što želim.
...
naravno da nebi pobacila mjesec dana prije poroda
Zašto ne, i tad je "tvoje tijelo". Krade tvoj kisik (mislim ti ga proizvodiš, a ne drveće ), hranu... isto kao i u prvih 12. tj. Štoviše, još i više. Što dalje to je poždrljivije.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:31   #100
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
medicinare nitko nije ni pitao, i istina, i oni se prave bedastim

i svi će se praviti bedastim dok god se ne digne glas javnosti

ja osobno nemam pretenzija da ću nešto napraviti ovime, ali ako ću jednu osobu uspjeti dobiti da revidira vlastite praktične stavove, moj zadatak je ispunjen
ono, ne kuzim, hoces li ti nositi dijete 9 mjeseci i radjati ga...odusevljava me kad se muskarci petljaju u to......
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.