Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 14:53   #1
Roba koja pušta boju

imam par stvarcica za koje sam skuzila da pustaju boju..i perem ih rucno,ali vec nakon nekog vremena mi je dojadilo,jer ko teski znanstvenik u kupaonici 5 posudica i puste procedure..
jer ima nacin da se ta boja nekako izvuce van,pa da ti komadi odjece vise ne pustaju boju,jel me ovo izluduje
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:10   #2
Ja takve stvari isto perem na ruke, kao i majicice sa sljokicama i slicnim pizdarijama, ma naviknes se....
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:31   #3
Riješila to kupnjom Colour Catcher-a. Nažalost, kupujem ih u Bostonu, ne znam ima li toga u Zagrebu, nisam vidjela...
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:37   #4
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
imam par stvarcica za koje sam skuzila da pustaju boju..i perem ih rucno,ali vec nakon nekog vremena mi je dojadilo,jer ko teski znanstvenik u kupaonici 5 posudica i puste procedure..
jer ima nacin da se ta boja nekako izvuce van,pa da ti komadi odjece vise ne pustaju boju,jel me ovo izluduje
neke vesmasine imaju pranje sa hladnom vodom i/ili rucno pranje.. probaj to.
ja sam prestala sa kupovanjem takvih krpica..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:54   #5
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
neke vesmasine imaju pranje sa hladnom vodom i/ili rucno pranje.. probaj to.
ja sam prestala sa kupovanjem takvih krpica..
ma najgore sto ne znas dal nesto pusta boju dok ne operes...i onda skuzis..obicno preventivno bas zato sve po 1 put perem rucno..
i sad sam zapela na par pamucnih majcica koje nikako da se vise isperu..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:17   #6
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
neke vesmasine imaju pranje sa hladnom vodom i/ili rucno pranje.. probaj to.
ne mogu samo jednu stvar prati u vesmasini,a ako izmjesam sve te koje pustaju boju medusobno ce se izbojati..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:29   #7
moja baka ima tehniku: voda, šaka soli i ocat, ne znam točne mjere. i kad kupim neku novu stvar npr. crvene boje onda to namačem u toj otopini što nekako fiksira boju.
__________________
nije bolest sve što boli
inna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 17:13   #8
Ne znam, ja to uvijek i obavezno na ruke
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 19:33   #9
Quote:
inna kaže: Pogledaj post
moja baka ima tehniku: voda, šaka soli i ocat, ne znam točne mjere. i kad kupim neku novu stvar npr. crvene boje onda to namačem u toj otopini što nekako fiksira boju.
e to..bravo..
probati cu
bas ta crvena me i muci..na poslu dobila obicnu majcicu crvenu pamucnu i pusta ko luda boju..a moram je nositi
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:58   #10
woolite color isve riješeno! imam dvi radne majice koje su pola bjele pola crvene,perem u tome i crvena mi uopće nije probila na bijeli dio
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 01:57   #11
Quote:
crna pantera x kaže: Pogledaj post
woolite color isve riješeno! imam dvi radne majice koje su pola bjele pola crvene,perem u tome i crvena mi uopće nije probila na bijeli dio
to sam gledala reklamu..zaista vrijedi?
uvijek sam skeptik
jel skupa igra?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:56   #12
sorry kaj bum ti se malo ubacila u temu, no dajte prosvjetlite mene
neznalicu

kad perem odjecu na ruke - ima li neko pravilo sto se mora u toploj a sto
u hladnoj vodi prati?

danke unaprijed
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:10   #13
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
to sam gledala reklamu..zaista vrijedi?
uvijek sam skeptik
jel skupa igra?


Nisam sigurna ali mislim da litr dođe nekih do 15 kn, i traje dosta dugo jer kad pereš na ruke staviš pola čepića,a u mašinu ja stavim jedan i pol do dva.

Isplati se sigurno
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:06   #14
to su obično jeftine stvari žarkih boja - čista nekvaliteta, jer da su kvalitetne ne bi puštale boju
__________________
Don`t spend time with someone who doesn`t care spending it with you.
k-a-t-y is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:14   #15
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
to sam gledala reklamu..zaista vrijedi?
uvijek sam skeptik
jel skupa igra?
Ja mislim da su boje na majici vec fiksirane, pa zato ne pusta i da to nije stvar woolitea. Koji je inace smisao pravljenja dvobojnih majica, i to crveno-bijelih? Ili bi svaka (crvena, plava, crna!!!.. )majica sa bijelim prugama ili tockama trebala biti upropastena nakon prvog pranja u masini i postati jednobojna?
mayena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:53   #16
Quote:
mayena kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su boje na majici vec fiksirane, pa zato ne pusta i da to nije stvar woolitea. Koji je inace smisao pravljenja dvobojnih majica, i to crveno-bijelih? Ili bi svaka (crvena, plava, crna!!!.. )majica sa bijelim prugama ili tockama trebala biti upropastena nakon prvog pranja u masini i postati jednobojna?


A zašto su mi se onda dvije dvobojne majice koje su kupljene u reds-u unustile na isti način???
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:56   #17
Quote:
k-a-t-y kaže: Pogledaj post
to su obično jeftine stvari žarkih boja - čista nekvaliteta, jer da su kvalitetne ne bi puštale boju


Meni prijateljica koristi "L'Acchiappacolore" (Color Catcher) ima ga kupit u svakom dućanu. E sad koliko je stvarno dobra stvarčica nemam pojma jer ne koristim te krpice. Moj ti je savjet da sumnjivi komad robe prvi put opereš na ruke ili bar potočaj u kain s vodom na uru vrimena samo da vidiš jel pušta boju. Inače imam ručno pranje na mašini tako da ne hebem lomit kičmu priko kade da bi prala robu.

-Lost- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:57   #18
Quote:
plavusa kaže: Pogledaj post
sorry kaj bum ti se malo ubacila u temu, no dajte prosvjetlite mene
neznalicu

kad perem odjecu na ruke - ima li neko pravilo sto se mora u toploj a sto
u hladnoj vodi prati?

danke unaprijed
Donji veš ili na ruke u toploj vodi ili u mašini na maloj temperaturi, ali ga peri u onoj mrežastoj vrećici.

Sve što je od vune ide u hladnu vodu. (i ne smije se dugo namakati inače ćeš imati dječju vesticu)

Pamučno perem u mašini ovisno o boji ili na 40C ili na više(bijelo).
Najbolje je pregledati etikete na odjeći prilikom kupovine i prije pranja. Neke komade odjeće jednostavno nisam željela kupiti kad sam vidjela koliko je komplicirano njihovo održavanje
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 13:06   #19
Quote:
crna pantera x kaže: Pogledaj post
A zašto su mi se onda dvije dvobojne majice koje su kupljene u reds-u unustile na isti način???
A stvarno ne znam, mozda si prala na previsokoj temperaturi. Ja sam samo htjela osporiti navodnu turboucinkovitost woolitea i inih deterđenata. U svakom slucaju valja slijuediti upute koje pisu na etiketama robe i nema nikakvih problema. Ne znam sto je pisalo na tvojim majicama iz redsa.
mayena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 15:25   #20
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
e to..bravo..
probati cu
bas ta crvena me i muci..na poslu dobila obicnu majcicu crvenu pamucnu i pusta ko luda boju..a moram je nositi
sad sam malo zbunjena . pa kaj imaš samo jednu crvenu majicu? ja sve crveno perem samo s crvenim u mašini, jer je normalno da crvena pušta. pa ne pereš valjda crveno sa bijelim ili šarenim vešom u mašini??? onda će ti sigurno se nešto zeznuti.
darci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.