Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2007., 07:56   #41
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Gadan problem...a još si i maloljetna...

Prvo, zbilja trebaš reći starcima...ionako to nećeš moći sakrit, samo ćeš odgoditi neminovno...

Drugo, mislim da još nisi spremna imati dijete...u ovo doba imati dijete je ponekad previše i za osobe koje su ne samo punoljetne, već i zrele i "situirane"...Uostalom, nisi ti vidjela ništa od života, ne bi se trebala upuštati u nešto što nosi mnogo odricanja, odgovornosti itd....

Ne kažem da jednoga dana nećeš biti excellent mama, no mislim da je sad malo prerano za to...

Mislim da bi ipak trebala napraviti abortus....imho, anyway....

Cika Strile
Hvala na savjetu, ali mislim da ipak nebi ja to mogla napraviti..Znam da ću jednoga dana žaliti ako napravim abortus!!!Kažeš:"...Nekažem da jednoga dana nećeš biti excellent mama",ali nemora biti da ću uopće više moći biti mama..Prvi abortus može biti vrlo rizičan,azna se i desit da više nikada neću moći imati djecu..Onda kad to budem željela, možda Bog nebude dao!!!!
tyna:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:08   #42
Quote:
tyna:-) kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, ali mislim da ipak nebi ja to mogla napraviti..Znam da ću jednoga dana žaliti ako napravim abortus!!!Kažeš:"...Nekažem da jednoga dana nećeš biti excellent mama",ali nemora biti da ću uopće više moći biti mama..Prvi abortus može biti vrlo rizičan,azna se i desit da više nikada neću moći imati djecu..Onda kad to budem željela, možda Bog nebude dao!!!!
Točno,mila...Za većinu žena je jedna od najvažnijih stvari na svijetu biti mama.
Razmišljanja ti idu u dobrom smijeru.
Muža možeš promijeniti uvijek,udati se ili ne udati,igrati se čak i sa 70g,ali samo jednom u životu imaš dilemu,izvršiti prvi abortus
Učini sve što je potrebno da do toga ne dodje.
Jeste izlizano,ali djeca su blagoslov....
Ali ipak da sam ti ja mama....tako bih te našopala
Ali bih svakako učinila ono što je najbolje za tebe i za nekoga ko jako želi doći na ovaj svijet...
Seeceru! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:37   #43
Ne boj se reakcije roditelja, jer oni su ti u toj situaciji najbolji prijatelji.
I kao što ti je većina već rekla, požuri se i reci im, trbušćić raste, maloljetna si. Pazi dijete imat nije pizdarija. To je odgovornost za cijeli, cijeli život, a i ti sama si dijete.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:06   #44
Quote:
Šeećeru! kaže: Pogledaj post
Za većinu žena je jedna od najvažnijih stvari na svijetu biti mama.
Razmišljanja ti idu u dobrom smijeru.
Muža možeš promijeniti uvijek,udati se ili ne udati,igrati se čak i sa 70g,ali samo jednom u životu imaš dilemu,izvršiti prvi abortus
J
Samo jednom u životu donosiš odluku postati roditelj ili ne. I sve se mijenja. Moja su djeca odrasla, ali ja sam još uvijek mama. I gomilu odluka nakon te prve da postanem roditelj, morala sam donijeti kao roditelj, nikada više kao cura. Nije to isto kao skupit psa s ulice.

Dajte, razmislite malo o tome kad curu savjetujete i nabijate joj grižnju savjesti. A abortus dobro i rano napravljen ne treba ostavit nikakve posljedice za ženu. Imat će djecu kad bude zrela da ih odgaja.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:25   #45
Quote:
b'elana kaže:
Dajte, razmislite malo o tome kad curu savjetujete i nabijate joj grižnju savjesti. A abortus dobro i rano napravljen ne treba ostavit nikakve posljedice za ženu. Imat će djecu kad bude zrela da ih odgaja.
upravo tako.
Puno veći grijeh je roditi dijete i ne biti spreman brinuti se za njega, ili mu pružiti svu ljubav koju treba, nego prekinuti tu trudnoću.

Malecka, ako nisi spremna (sumnjam da jesi sa cca 16-17 godina), onda što prije porazgovaraj sa roditeljima, tu su za tebe, i to obavite. Vremena za dijete ćeš imati, nakon što TI odrasteš.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:34   #46
Draga Tyna, a što ti reći?! Mislim da bi ti najbolje bilo sjest s dečkom i roditeljima te s njima razgovarati o svemu. Ne postoji točan ili netočan savjet na tvoju situaciju... mi (koji se nismo našli u takvoj situaciji) ti možemo davat savjete, ali pitanje je bismo li ih poslušali da smo u tvojoj koži. Ne obaziri se na okolinu, ovdje se radi o ŽIVOTIMA mnogih ljudi, zato dobro, dobro razmisli, savjetuj se s onima koji te VOLE i žele ti samo najbolje, oni će ti dati najbolji savjet. Osobno apsolutno ne znam što bih napravila... da se radi o mojoj sestri, stala bih uz nju. Ne bih joj savjetovala vjenčanje, ali bih bila protiv abortusa u svakom slučaju. Svi mi radimo izbore svaki dan... najteža životna zadaća je znati s njima živjeti.
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:34   #47
provjeri prvo dal stari ima neku sačmaricu...

lik bi ti mogo ostat bez jaja u najBOLJEM slučaju....
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:38   #48
ja imam frendicu ima 16 god i rodila dijete prije par mjeseca i sad je sretna
Dario378 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:40   #49
Quote:
MeDiOkRiTeT kaže: Pogledaj post
Draga Tyna, a što ti reći?! Mislim da bi ti najbolje bilo sjest s dečkom i roditeljima te s njima razgovarati o svemu. Ne postoji točan ili netočan savjet na tvoju situaciju... mi (koji se nismo našli u takvoj situaciji) ti možemo davat savjete, ali pitanje je bismo li ih poslušali da smo u tvojoj koži. Ne obaziri se na okolinu, ovdje se radi o ŽIVOTIMA mnogih ljudi, zato dobro, dobro razmisli, savjetuj se s onima koji te VOLE i žele ti samo najbolje, oni će ti dati najbolji savjet. Osobno apsolutno ne znam što bih napravila... da se radi o mojoj sestri, stala bih uz nju. Ne bih joj savjetovala vjenčanje, ali bih bila protiv abortusa u svakom slučaju. Svi mi radimo izbore svaki dan... najteža životna zadaća je znati s njima živjeti.
ima ovo pitanje i drugu dimenziju, materijalnu, pitanje je ko ce prehranjivati to dijete, hoce li se ona moci nastaviti skolovati ili ce morati napustiti skolu, sta je zivot bez skole, hoce li poslije svega moci izdrzavati sebe i dijete. kakav ce im biti zivot. misljenja sam da, ukoliko nije materijalno obezbjedjena, ozbiljno treba razmisliti o abortusu.
miki3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:46   #50
Quote:
miki3 kaže: Pogledaj post
ima ovo pitanje i drugu dimenziju, materijalnu, pitanje je ko ce prehranjivati to dijete, hoce li se ona moci nastaviti skolovati ili ce morati napustiti skolu, sta je zivot bez skole, hoce li poslije svega moci izdrzavati sebe i dijete. kakav ce im biti zivot. misljenja sam da, ukoliko nije materijalno obezbjedjena, ozbiljno treba razmisliti o abortusu.
mislim da se ljudi prelako izvlače na materijalno inače. Mislim, onda ne bi ni nas bilo... ispada da trebaš bit boljestojeći za imat obitelj. Ako ima za troje, bit će i za četvrto. Sve se može... Da, postoje slučajevi kad su ljudi zbilja istinski siromašni, ali su puno rjeđi nego što se ljudi na to "izvlače". Osim toga, pretpostavljam da bi obitelj stala uz nju i podržala je... normalno da bi završila školu! A što se love tiče, ja imam fax pa svejedno zarađujem samo polovinu plaće mog rođaka koji se i u srednjoj i u osnovnoj provlačio i sad je stolar i mlati basnoslovnu lovu (a ima i godinu manje radnog iskustva). Nemojmo gledat stvari crno-bijelo.
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:47   #51
hmmm, neki cigo bi ga kupio za masnu lovu.

a mozes i dogovorit s nekim ljudima posvajanje... privremeno, stalno.... neznam
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:56   #52
Ja i cura smo se odlucili za abortus proslo je 4 godine od njega, u medjuvremenu mi je cura zavrsila fax ja se zaposlio.
Sad kada gledam situaciju i dalje sam ne odlucan i drago mi je i nije mi drago sto smo to ucinili! Sve je stvar odabira ali ove fore samo jednom si majka i te stvari su savijeti koje dijevojka ne treba!
Bandog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:57   #53
Quote:
MeDiOkRiTeT kaže: Pogledaj post
mislim da se ljudi prelako izvlače na materijalno inače. Mislim, onda ne bi ni nas bilo... ispada da trebaš bit boljestojeći za imat obitelj. Ako ima za troje, bit će i za četvrto. Sve se može... Da, postoje slučajevi kad su ljudi zbilja istinski siromašni, ali su puno rjeđi nego što se ljudi na to "izvlače". Osim toga, pretpostavljam da bi obitelj stala uz nju i podržala je... normalno da bi završila školu! A što se love tiče, ja imam fax pa svejedno zarađujem samo polovinu plaće mog rođaka koji se i u srednjoj i u osnovnoj provlačio i sad je stolar i mlati basnoslovnu lovu (a ima i godinu manje radnog iskustva). Nemojmo gledat stvari crno-bijelo.
mogu se slozit ako ona moze biti stolar, ipak muskarac moze raditi sa zanatom ali zena tesko, a kada sam rekao skolu mislio sam na fakultet, a to je ipak jos 5-6 godina da neko izdrzava njih dvoje. i da, taj stolar po citav dan radi, nosa daske, radi sa opasnim masinama gdje se greske placaju rukom, a ti negdje sjedis, malo radis a vise si po forumu. ali, ovo je samo moje misljenje i svako treba za sebe da razmislja, pogotovo u ovakvim situacijama.
miki3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:01   #54
Draga za početak reci dečku i roditeljima, znam da ti je teško ali to moraš napraviti.
Moja poznanica iz srednje škole rodila je sa 16 gdina i da....ona je odgovorna mama i prihvatila je svoje odgovornosti. Također ima starijeg dečka sada muža za kojeg se udala nakon što je postala punoljetna.

Vrstila se par mjeseci u školu nakon poroda, i na svakom odmoru zvala je doma da pita za malenu.

Ako imaš podršku obitelji sve se može, financijski će svi nekako pomoći.

Bitno je da imaš ljubavi za to dijete, nije dijeteništa krivo da mu gasiš život.

Razmisli i odluči što je najbolje za tebe
Anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:07   #55
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
hmmm, neki cigo bi ga kupio za masnu lovu.

a mozes i dogovorit s nekim ljudima posvajanje... privremeno, stalno.... neznam
Joj pa kakve to gluposti pričaš?Pa jel bi ti dao svoje djete nekim nepoznatim ljudima?Nepoznatim,poznatim..svejedno!!!Neki stvarno znaju lupit pa ostat živi!!
tyna:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:19   #56
Quote:
tyna:-) kaže: Pogledaj post
Joj pa kakve to gluposti pričaš?Pa jel bi ti dao svoje djete nekim nepoznatim ljudima?Nepoznatim,poznatim..svejedno!!!Neki stvarno znaju lupit pa ostat živi!!

Čuj, ako ga nećeš roditi, a i teško da ćeš ga zadržati, zašto ga ne bi dala netkome tko ga cijeli život želi.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:23   #57
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Čuj, ako ga nećeš roditi, a i teško da ćeš ga zadržati, zašto ga ne bi dala netkome tko ga cijeli život želi.
valjda ako ce roditi. a da ga da nekome, to nebi nikad ucinio, ali bas nikad, niti bi uzeo necije dijete, radije abortus.
miki3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:24   #58
Izgleda da si ti nekako odlučila...i sad na svaku našu o abortusu odgovaraš sa protustajališta.
Po meni, najvažnije je da dobro razmisliš što želiš u životu i kakve su ti ambicije, da li ti je stalo do škole, faksa, posla i pokušaš zamisliti da li te to ispunjava i kako bi bilo kad bi to morala dijeliti (i više) sa nečim važnijim (naravno, mislim dok se ne zasnuje obitelj u tradicionalnom smislu nakon završetka obrazovanja i zaposlenja, planirana obitelj tj.), da li si spremna sama (uz roditelje) odgajati i skrbiti za dijete.

Ovo govorim tako baš zbog toga što dijete nije planirano i da bi ti trebala biti i više nego sigurna da je to ono što želiš jer tu su protuteže u obliku dečka, roditelja i okoline koje mogu, ali i ne moraju stati na tvoju stranu...ili se podrška može rasplinuti nakon nekog vremena.
U svakom slučaju sretno i prvo razgovaraj s dečkom, ipak ste vi roditelji, a ostali su tu kao podrška.
Holly_Golightly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:26   #59
dakle, kolko si već trudna?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:29   #60
Quote:
miki3 kaže: Pogledaj post
valjda ako ce roditi. a da ga da nekome, to nebi nikad ucinio, ali bas nikad, niti bi uzeo necije dijete, radije abortus.

Naravno, da je posvajanje išlo u slučaju da rodi.

Dakle, hipotetski, ako si neplodan ili ti je žena neplodna i ne želite surogat mamu, vi na tvoju inicijativu NEĆETE posvojit tuđe dijete.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.