Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2006., 11:01   #1
Epoksi pod (samoliv)

Hey!

Htio bih u kupaonicu staviti šljunčane oblutke, te ih zaliti Epoxijem. Naovdno da ima firma u ZG koja to radi, ALI NE MOGU NACI IME!!!

Takodjer, nedavno u novinama vidjeh (da li Jutarnji Nekretnine, Elle Dekor ili Gloria IN) da neka firma (mislim talijanska) prodaje i takve pločice (poli-nešto s ulivenim kamenim oblutcima), ALI NI TO NE MOGU NAĆI!!!

Može li mi netko pomoći? Kupaonicu sam razrušio, majstori dolaze uskoro, a tapkam u mraku!!!

Tomislav
Klingonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 16:06   #2
kad ti dolaze majstori?

pitat ću neke frendove, ako imam vremena...
p0g0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 16:14   #3
surf u 5 min:

http://www.keratek.hr/index.php?link=djelatnosti
http://www.mapei.hr/
p0g0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 17:50   #4
je, Keratek pronadjoh i ja. Ovu drugu nisam vidio...Thx.

T.
Klingonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 21:37   #5
A to je kao prozirni epoxy....

Jel to misliš sam raditi ili ? znaš li možda koliko će te to koštati?
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 09:15   #6
Pa, ako ne bude islo drugacije, radit cu sam. Uzmes Epoxy, poslazes kamenje i zalijes (kad bi bar bilo tako jednostavno)...

Arhitektica mi je rekla da pozna neke likove koji su to radili, pa cemo vidjeti koliko kosta...

Bilo kako bilo, to izgleda fantasticno! To sam prvi put vidio u elle dekoru - neki englez je to napravio u svojoj istarskoj kuci...
Klingonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 22:27   #7
hvala, javi kako napreduješ i gdje si nabavio materijal....
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 11:00   #8
sad sam bio u firmi o-rel (www.o-rel.hr), gdje mi je krajnje ljubazni vlasnik objasnio kako to sve ide...

Uglavnom, ovisi koliko velike oblutke zelis, toliko ce ti biti debel sloj epoxija. S nekakvim sitnim granulatom (cca 1-3mm) i debljine oko 14mm, ispadne negdje oko 300kn/m2. Ja želim krupnije kamenje, možda čak do 12-13mm debljine, tako da bih morao ići s oko 15mm epoxija, pa je čovjek računao nekih 15kg/m2 epoxija.
Koliko bi te koštalo možeš vrlo lako izračunati: kvadratura kupaonice x željena debljina poda= ukupni volumen. Epoxy je otprilike gustoće vode (kako mi je rekao), a cijena je 6,40 EUR/kg za epoxy, te 7,10EUR/kg za utvrdjivac. Omjer je 2:1 u korist Epoxija. Pa sad izracunaj. Mene bi kostalo oko 100EUR/m2. Sto se tice pripreme podloge, kaze da je bitno da je podloga ravna, nikakve posebne podloge nisu potrebne, vec se moze postaviti na običnu čistu podlogu. Kako je Epoxy vrlo tekuć, masa je praktički samonivelirajuća.

E sad, zna li netko kakav kamenolom/plažu gdje se može naskupljati kamenčića? Gdje je ŠRC Jarun nabavljao kamenje?

btw, čovjek mi je na newsima odgovorio, pločice su Riverstone. Raspitao sam se u firmi koja ih ima u svom shopu. Cijena sitnica - 170EUR/m2
Klingonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:52   #9
bravo majstore!

sve si saznao. ja sam kamenje nabavljao uz savu ručnim probiranjem. probaj pitati direktno u šljunčarama, ako trebaš veću količinu.

p.s. šalji fotke....
p0g0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:59   #10
Quote:
Klingonac kaže:
Sto se tice pripreme podloge, kaze da je bitno da je podloga ravna, nikakve posebne podloge nisu potrebne, vec se moze postaviti na običnu čistu podlogu.
Moze popucati zbog razlicitog rada materijala. Ako vec ne skrtaris na epoxyju, zasto skrtaris na podlozi?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 13:28   #11
ne škrtarim na podlozi, tako mi je čovjek rekao da ne treba.

Inače, iznazivao sam sve žive tvrtke u vezi kojih se spominje "epoxy" i "pod".
A-proma nema ono što meni treba (prozirni epoxy za podove)
Keratek me čovjek praktički stjerao u p.m. jer "on radi isključivo industrijske podove i odakle mi ideja da to uopće stavim u kupaonicu"
Mapei i o-rel ljudi bili vrlo susretljivi, sve objasnili. Čovjek iz MAPEIja rekao da je samo bitno da se eventualne pukotine u podlozi (npr. betonskoj deci) zaglade epoxy kitom, na to ide sloj kvarcnog pijeska kao podloge, zatim idu 2 sloja njihovog SISTEM53 proizvoda (koji je btw paropropustan), pa ide finish premaz (radi lakseg održavanja), te na kraju FILLER da bi se dobila protukliznost. I to bi trebalo biti to. sad još čekam ponudu jednog MAPEI partnera, pa da vidim hoce li biti "sam svoj majstor" ili "majstor".

Ima li koja sljuncara u zapadnom dijelu ZG? Jest da već godinama živim u ZG, ali nikad nisam tražio šljunčaru (nikad mi nije trebala)
Klingonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 13:36   #12
aha ima: legalne i ilegalne.

...šalim se, najbolje ti je uzet auto i nešto u čem ćeš to tovariti/nositi do kupaonice (vreće, kašete...). imaš varijantu otići prema samoboru, točneije rakitje kod samobora, i tamo probat sreću. inače to ti se vidi i sa autoputa između Zagreb-zapad petlje i Zaprešića.

druga varijanta ti je otići do Zaprešića i zapucat na jezero Zajarki (zvano još i bager) i prionut berbi..

ovo je moje osobno iskustvo.
p0g0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 13:45   #13
Quote:
Klingonac kaže:
Keratek me čovjek praktički stjerao u p.m. jer "on radi isključivo industrijske podove i odakle mi ideja da to uopće stavim u kupaonicu"
Sto su mi dragi ovakvi likovi

Napredni, mastoviti, vizionari... a onda ce se cudit kad jednog dana skuze da im je netko drugi preuzeo biznis. Prije par godina te epoxy podove gotovo i da nije bilo moguce ugradjivati u neindustrijske prostore bas zbog takvog stava tih tvrtki.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 21:13   #14
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Sto su mi dragi ovakvi likovi

Napredni, mastoviti, vizionari... a onda ce se cudit kad jednog dana skuze da im je netko drugi preuzeo biznis. Prije par godina te epoxy podove gotovo i da nije bilo moguce ugradjivati u neindustrijske prostore bas zbog takvog stava tih tvrtki.
Mrkva mi uze riječ iz usta...
N "majstora" kad su dolazili pogledati i napraviti mi procjenu za radove
(raznorazne koje sam kasnije napravila sama )
je gledalo i pitalo "...a što vam je ovo..."
"... a što ćete ovdje "
"...kako to mislite dalje....."
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 11:20   #15
Evo testnog poda.

Čisto radi testa sam napravio jednu malu testnu pločicu debljine 20mm. Uzeo Epoxyja, malo kamenja s Jaruna, napravio kalup od letvica, zalijepio kalup za očišćenu betonsku podlogu silikonskim kitom(da epoxy ne iscuri), te se bacio na miješanje i slaganje kamenja.

Stvar je ispala super, s obzirom da podlogu nisam ništa posebno pripremao (kvarcni pijesak, kitanje pukotina epoxi kitom, paronepropusna izolacija itd.). Kad sam odljepljivao pločicu s poda, stvar se toliko uhvatila da je povukla za sobom i 2-3 cm. betonske podloge!

sve u svemu, vrlo sam zadovoljan s postignutim, tako da definitivno idem u realizaciju!

Poslao bih i slike, ali su cca 100K velicine, a forum mi kaze da je max. dopustena slika 10K...
Klingonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 11:56   #16
Quote:
Klingonac kaže:
Poslao bih i slike, ali su cca 100K velicine, a forum mi kaze da je max. dopustena slika 10K...
Uploadaj ih na neki besplatni servis, npr. http://www.imageshack.us i posalji linkove na njih.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 21:20   #18
Loše iskustvo s firmom O-rel :mad:

Evo da se požalim, i možda nekome uštedim vrijeme i trud.

Ja sam, dakle, isto bila u potrazi za nekim nestandardnim podom za stan, i odlučili smo se za epoksid.

Otišli smo u O-rel, i direktor je, kao što Klingonac kaže - bio ljubazan i susretljiv. I to je sve. Nakon toga je uslijedilo njihovo dvomjesečno zavlačenje i totalni neprofesionalizam.

Dogovorili smo s njima da će nam izvesti podove, i da će doći pogledati stan, mi smo ih zvali bezbroj puta nakon toga - ali su nam svaki put odgađali dolazak u stan, kao i radove. Kažu - Da, nema problema, vidimo se sutra u xx sati, javit ćemo vam se - ali u xx sati niti se tko javlja, niti dolazi u stan. I tako dva mjeseca.

Problem je u tome sto epoksidne podove u stambenim prostorima malo tko radi (O-rel očito ne radi), i nažalost čovjek ovisi o tim rijetkima...

Firma koju smo sada našli, i trebamo s njima razgovarati na licu mjesta, a rade epoksidne podove u stambenim prostorima je ITS-KEM (uputili me na njih u Mapei-u), pa ćemo vidjeti...
Blackness is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 21:22   #19
@ Klingonac

Jesi li uspio napraviti svoj epoksidni pod sa šljunkom?

Možeš li napisati kako je ispao? I je li bilo komplicirano?

Možeš staviti i fotku.
Blackness is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 16:40   #20
Vidim da ti je na par kamenčića pobjeglo epoksida pa baš ne izgleda naj naj.... ili griješim?
Kad se stvrdne kakve je boje epoksid, je li proziran? Ako je, moglo bi se kamenčiće skroz uroniti pa da su kao pod staklom.

Još samo ispod podno grijanje (ako epoksid nije izolator).
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.